Panasonic seria PV80 i PV8

cocoon78

New member
jaki wybrać

Witam!
Zakupiłem w piatek 37 PV80, cena nie powalajaca - 4299 PLN, tak wiec oddalem go do sklepu. Przymierzam sie do zakupu w sieci, mam dylemat, czy nie wziac czasem 42. Odleglosc do TV mam okolo 3m, jakies rady. Temat odleglosci juz nie raz poruszany, ale chodzi mi o opinie od posiadaczy tych cacek.
Pzdr
 

pink25

New member
cocoon78 napisał:
Witam!
Zakupiłem w piatek 37 PV80, cena nie powalajaca - 4299 PLN, tak wiec oddalem go do sklepu. Przymierzam sie do zakupu w sieci, mam dylemat, czy nie wziac czasem 42. Odleglosc do TV mam okolo 3m, jakies rady. Temat odleglosci juz nie raz poruszany, ale chodzi mi o opinie od posiadaczy tych cacek.
Pzdr

nie zastanwiaj sie bierz 42 !. Tez mam 3 m. Juz jest mi mało i zadnych pikseli nie widac !.
 

Paweł Dziuba

New member
cocoon78 napisał:
Witam!
Zakupiłem w piatek 37 PV80, cena nie powalajaca - 4299 PLN, tak wiec oddalem go do sklepu. Przymierzam sie do zakupu w sieci, mam dylemat, czy nie wziac czasem 42. Odleglosc do TV mam okolo 3m, jakies rady. Temat odleglosci juz nie raz poruszany, ale chodzi mi o opinie od posiadaczy tych cacek.
Pzdr

Bierz 42" - różnica w cenie wynośi max. 200zł ( !!!!! ) , a i 2,5 m nie byłoby za mało przy 42" .
 

rafian

New member
Skaler rozdzielczości

Witam.
Powiedzcie mi czy te modele posiadają skale rozdzielczości do 720p lub 1080i
I proszę powiedzcie czy ten skaler to jest potrzebna rzecz? Bo np. odtwrzacze dvd z takim skalerem są dosć drogie co to daje?
 

Paweł Dziuba

New member
rafian napisał:
Witam.
Powiedzcie mi czy te modele posiadają skaler rozdzielczości do 720p/1080i ( ew. innej ) ,
I proszę powiedzcie czy ten skaler to jest potrzebna rzecz? Bo np. odtwrzacze dvd z takim skalerem są dosć drogie co to daje?

Przyłączam się do pytania , poszerzając go o pytania :
- z sygnałem z których gniazd on działa ?
- jaką jakość zapewnia ?
 
Ostatnia edycja:

cocoon78

New member
pink25 napisał:
nie zastanwiaj sie bierz 42 !. Tez mam 3 m. Juz jest mi mało i zadnych pikseli nie widac !.
Dzieki za rady, na 99% wybiore 42 cale. Czy akcja wspolnych zakupow w W-wie jest jeszcze aktualna, a jak nie, to moze sa chetni.
 

CreativePL

New member
komanch napisał:
W odtwarzaczu dvd niestety nie mam gniazda hdmi, ma tylko scart i component (progresiv scan),
czy podłączając tv przez component będzie dużo lepszy obraz niż przez scart? pytam bo chce zainwestować w jakiś porządny kabel w takim razie.

Rownież dołączam sie do pytania, bo na dniach mam zamawiać 42-pv80.
Jak to wygląda(obraz i dzwiek) z laptopa przez S-video wraz z audio przez chincha z koncowka na euro, wszystko pozłacane, bo taki akurat mam i nie wiem czy nie inwestowac w jakies inne rozwiazanie?! Czy moze wyjscie przez D-Sub(VGA) z jakas(jaka?) koncowka bedzie lepsze?
 

Tomek_Waz

New member
Nie na 99% tylko na 100% bierz 42", ja kilka dni temu miałem 32'' po zakupie tego cuda w wielkości 42'' nie żałuje oglądam z odległości max 3 metrów.
Porusze tu temat wypalania plazmy, miałem duże obawy, docierałem ją 3 dni ( eco ze zmniejszonymi nastawami obrazu na około 40 % dzisiaj zmieniłem na fabryczne normal bo oglądałem F1 i tak już zostało), dzisiaj moja żonka oglądała chyba z 3,5 godziny tvn i po wnikliwych oględzinach nic nie znalazłem, więc jest dobrze a nawet bardzo dobrze.
 

sosna

New member
Ja kupiłem uchwyt Barkan 41 z regulacją +/- 15 stopni (5,5cm od ściany do tv), większość ma 8cm, a ja będę miał prawie przy samym wejściu do pokoju i zależy mi na jak najmniejszej odległości do ściany.
Wieszał dopiero bedę bo dostawa się opóźniła i 42pv80 jutro będzie u mnie.
Cena około 250,00, zerknij na www.skapiec.pl

Odnośnie skalowania sygnału np. DVD, to jakoś mi się nie wydaje żeby ten tv miał wbudowany skaler. A jeśli by miał to napewno by to było wyeksponowane.
Kupuje w "komplecie" do pv80 kino domowe montowane pod telewizorem Philips HTS8100 i to ma wbudowany skaler firmy Faroudja DCDi, który skaluje do 1080p.
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
No skoro tyle przeczytałeś i masz takie wymagania jak podałeś, to chyba nie powinieneś mieć wątpliwości, że plazma to będzie to ;)
 

garywr

New member
Walory full HD przy odległości ok 5 m ujrzysz dopiero na TV o przekątnej ok. 90" (na podstawie http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16409) więc moim zdaniem full HD odpuść sobie.

Po ok 2 miesiącach czytania, przeglądania forum byłem zdecydowany na LCD JVC (37P80) lub Toshibę (40ZF355) - a w piątek kupiłem plazmę 42PV80, po przypadkowy trafieniu na ten wątek :D i jestem zadowolony (sporo pieniędzy zostało na dropsy i KD ;)).
 

sosna

New member
Fresh, faktycznie twój wybór powinien być oczywisty. CZERNI nie ma w Lcd:mrgreen:
Kwestia obróbki sygnału SD w plazmach (a szczególnie w tych),też raczej nie podlegają wątpliwości...
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
Ale ta seria to nie tylko F HD, tam wygląda, że i nowy panel - nowa seria no i jego możliwości, a HD to kiedyś w przyszłości może się przydac (chyba, że kupujesz tv na 2 lata a nie na dłużej ;) ), no i nie przesadzajmy z rozmiarem, z odległości 1,5 metra to zauważysz HD ;)
 

starygil

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam Wszystkich !!! To moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumiałosc . Od pewnego czasu przymierzam sie do zmiany starego CRT na cos nowego ! No i natrafiłem na to forum ! Podoba mi sie ten model Panasonica i chyba fajnie by sie prezentował na mojej scianie . Gdzies wyczytałem ,ze TV plazmowe szybka sie "wypalaja" nie wiem czy dobrego swormułowania uzyłem ! Jak sie to ma do tego modelu Panasinica? Jaka jest orientacyjna zywotnoc tego panela ? Dziekuje Wszyskim z gory za zainteresowanie moim pytaniem
 

_fresh_

New member
Full Hd ?

Czyli Waszym zdaniem nie warto się pchac w fullHD na tym etapie - to również moje zdanie, ale zastanwaiłem się jak to jest z tym skalerem do 1080p w Onkyo, czy może warto miec wtedy TV FullHD. Z odległosci ok. 5 metrów nie da rady dostrzec róznicy HD a FullHD? Więc przemawiałoby to za TH 42PV80, tym bardziej, że pewnie lepiej sobie poradzi z sygnałem SD.:roll: A jakie są wrażenie właścicieli Panasa - jak sprawuje się w SD (kablówka) i kinie domowym??? Pozdrawiam ;)
 
Do góry