Panasonic seria PV80 i PV8

darcun

New member
Bez reklam
SIX - Skoro tak Ci wszystko zakończyło się dobrze ,to mam prośbę:
- podaj wymiary pudła 42PV80 /potrzebne do planowania transportu/,
- podaj minimalną odległość od ekranu gwarantującą dobry odbiór /w moim przypadku to ca 3,0-3,5m. Czy nie będzie to za blisko? A może sięgać po 37"? Chociaż wolałbym 42"/.:eek:k:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Six, ja bym na Twoim miejscu i tak reklamował. Taka usterka, która sama przechodzi, może też sama powrócić. Ciekawe, może to wpływ niskiej temperatury przy transporcie?

ArtS :)
 

figmenta

New member
Wymiary pudla / odleglosc

Wymiary sa gdzie w tym watku, pierwsza relacja ze zdjeciami szczesliwego posiadacza, jakies 10-20 postow wczesniej;-)

Odleglosc mam podobna do Ciebie i stanowczo 42 cale moim zdaniem. Gdyby nie obawa, ze 50 cali zdominuje mi cale pomieszczenie to rozwazalbym zakup wlasnie 50 cali, ale to chyba juz za duzo;-) Moze gdyby bylo 46 cali...?

Swoj egzemplarz podlaczylem po HDMI (tylko taki kabel mam w tej chwili) do DVD i komputera. W obu przypadkach rewelacji. Najwieksza niespodzianka jesli chodzi o komputer. Pierwszy z brzegu Divx (dobrej jakosci) nawet z odleglosc 1 m wyglada swietnie. Nie mam zadnej gry, ale pulpit wyglada soczyscie i ostro wiec gra tym bardziej bedzie.

Wyglad (obudowa bardziej piano niz matowa) duzo lepiej niz na zdjeciach, to naprawde zgrabny model, nic w obudowie nie razi, szlachetnosci nadaje mu ten poprzeczny "chromowany" pasek na dole. Podstawa bardzo stabilna, tak ja pilot z wielkimi i wygodnymi klawiszami po ciemku. Stosunek jakosci do ceny moim zdaniem genialny;-)

pozdrawiam
 

jarkon

New member
wymiary pudła 37pv80

Prośba do posiadaczy 37PV80!
Jakie są wymiary pudła w/w telewizora? Zamierzam kupić w najbliższym czasie i nie wiem jakim samochodem sie wybrać - kombikiem czy dostawczym.

Czy to prawda że plazmy muszą być transportowane pionowo?
 

mirecore

New member
Na pudle wołami napisane jest tylko pionowo!!! i radziłbym po wniesieniu do domu odczekać z 30 min na odpalenie, aż wyrówna się temp. Ja jak swojego rozpakowałem to był zimny jak z lodówki. Przewoziłem sam Peugotem 307SW (pseudo miniVAN) wyjąłem tylny środkowy fotel i zmieściło się na styk 42cale PV70 w pionie
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
jarkon oczywiście że zalecany transport w pionie, w poziomie w wyniku większych naprężeń na dużej narażonej powierzchnii może dojść do uszkodzeń, chyba nie chcesz ryzykować?

darcun nawet nie masz się co zastanawiać 42" spoko i ewentualne 46" by nie było za duże, a przy sygnale HD to nie wiem czy 50" to by nie było za małe ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ceny tylko na priv- bez obaw.
Kalibracja - sporo osób już korzystało, różnice zależy od modelu czasami szokujacae, czasami niewielkie. Kalibracja kosztuje 100 zł .
Wszystkie szczegółowe informacje o kalibracji znajdziesz tu:
sklep@audiovideo.com.pl
Wjechały modele PV 8 - test od poniedziałku.
 

darcun

New member
Bez reklam
Sansei6- dzięki, podtrzymałeś mnie na duchu.Takie wsparcie jest potrzebne,ponieważ człowiek pozostawiony sam sobie,traci w siebie wiarę. Potrzebne są mi jeszcze wymiary pudła 42PV80,bo nie znalazłem na forum.
 

cygan

Member
mirecore - może nie możesz ustawić, bo masz kolorymetr tylko do monitorów? Tu jest strona do różnych urządzeń, dla fotografików, do LCD,do CRT, Plazm... Jest tu model za 605zł i 851zł. Tym tańszym można tylko CRT a drugim Plazmy,Lcd,CRT i z tylną projekcją.
Moja propozycja: Są chętni na ten droższy(ew.jakiś tańszy się znajdzie)? Będzie z 10 osób,zrzuta,wysyłamy sobie na tydzień (w regionie kilka osób może skorzystać)... Taniej i mamy sprzęt na lata.

Taka propozycja... :) Chyba, że coś namieszałem.
 

jarkon

New member
Dziękuję za szybką odpowiedź. Nie mam pudła więc nie mogłem przeczytać:)

Posiadam Megankę kombi więc myślę że się zmieści, tym bardziej że kupuję 37 cali. Z odległości 2,5 metra to chyba w sam raz jak na kablówkę UPC. A może się mylę?
 

mirecore

New member
sprawdziłem mozna kalibrować tylko monitory :( to musi być ten SpyderTV - reszta odpada

ale dziwne bo napisali na moim że mozna kalibrować projektory - a dlaczego TV nie???
 
Ostatnia edycja:

cygan

Member
mirecore - może dlatego,że inaczej świecą poszczególne rodzaje tv, różnią się kontrastm, jasnością, składowe barw inaczej świecą (przesunięcie widma) ?
 

jtd

New member
Bez reklam
mirecore napisał:
Jak w przyszłości będzie PV90 to też będzie musiał być lepszy, a wydawało się że biały nie może być bielszy.
A dlaczego maja polepszac biel? Moze w pv90 polepsza tylko czern, to i tak bedzie dobrym osiagnieciem.
 

tkirmuc

New member
drosophilia napisał:
hmm..., przy kazdej nowej linii tv plazmowych sa na samym poczatku podczas testu same ochy i achy na temat super jakosci itp., a potem co ??? zielone weze, slaba czern...
mam nadzieje, ze nie jest ten test tylko po to aby napedzic sprzedaz

Chcesz znać prawdę - nie pytaj o nią sprzedawcy ;-). Zaufaj własnym oczom. A tak w ogóle, nawet jeżeli test jest "napędzający" i tak wpisałem 37PV80 na listę "most wanted". Już 37PV7 wyświetlało dla mnie bajerancko, więc biorę w ciemno. Nie dbam o FullHD a zielonych węży się nie boję :-]
 

SIX

New member
Jak reklamować coś co działa??

wiem, że powinienem reklamować bo może to "uvo" wrócić
ale nie mogę tego zrobić bo nie mam nawet zdjęć tego zjawiska
a tv działa jak by nigdy ono nie wystąpiło
i nie chce mi się serwisowi już tym zawracać głowy
chyba, że powróci to wtedy będzie inna sytuacja...

Ja czekałem na ten tv 2 tygodnie - tyle nie miałem tv wogóle
i nadrabiałem teraz dość mocno "zaległości" filmowe
głównie divx podłączony z kompa zwykłym kompozytem do scart i to 10m
i naprawdę jestem mocno zaskoczony jakością - napisy żyleta
jakość filmów już różna ale i tak wszystko lepiej niż na moim poprzedniku
czyli Panasonic TX-29PX20 mimo, że więcej to wcale właśnie nie gorzej a lepiej

Dla mnie naprawde ten TH-42PV80 to jest to na co chciałem wydać kasę
z tego co czytam to po podłączeniu HDMI jest jeszcze lepiej a to już
i tak spełnia moje wszystkie wymagania odnośnie divx.

DVD mam z wysokiej bardzo półki ale sprzed 6 lat wieć tylko scart RGB
ale i tak naprawdę jestem pod dużym wrażeniem jak Blue-Ray wejdzie
w przystępną półkę cenową odnośnie filmów to trzeba będzie temu mojemu
Panasłoniku dokupuć mniejszego braciszka i będzie to DMP-BD30
żeby "zostało w rodzinie" i duży nie czuł się taki samotny...

a poniżej coś dla tych co lubią poprawiać coś co i tak działa naprawdę rewelacyjnie:
http://www.keohi.com/keohiHDTV/brandspecific/panasonic/panasonic_plasma_servicemenu.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry