Panasonic seria PV80 i PV8

facet

Member
Bez reklam
A jak wygląda sytuacja kiedy zmieniam programy: TVP1, TVP2, AXN, TVN Turbo itp.
Logo jest w tym samym miejscu i pewne punkty będą zawsze świeciły w tym samym miejscu.
Coś się wypali ??

choć poinformowano mnie że po kalibracji "docieranie" mogę sobie darować :)
to nawet dobrze :)
wole zapłacić i mieć spokój.
 

pink25

New member
garywr napisał:
pink25 czy możesz powiedzieć jakiego uchwytu użyłeś ??

Po świętach przymierzam się do powieszenia na ścianie pansonica i nie wiem jaki uchwyt zastosować??

o to jest cała historia :). Uzyłem uchwytu własnego pomysłu !. Koszt 24 zł ! :). Udźwig jakieś 200-300 kg :). Wyglada profesjonalnie, jest na przegubie, można dowolnie odginać góra-dół telewizor celem manipulowania przy kablach.
1) Jechac do OBI (lub podobnego)
2) Odszukać dział z okuciami, zawiasami a tam zawias drzwiowy !. W obi taki za 12 zł :). Wygląda zawias tak: Blacha ok 3mm, z jednej strony blacha z otworami tak 10 cm na 8cm , dalej zawias a druga strona za zawiasem to płaskownik o szerokości około 5 cm i długości około 40 cm.
3) Kupić to i jeszcze 4 kołki do muru porządne (kupiłem takie 4 ze śrubami ok. 8 cm długości srednicy 10 mm z wkretami na klucz 13 za 12 zł). Te kołki i wkrety to aby do sciany przykrecić. Kupic też 4 śruby fi8 długości 5 cm. Tymi srubami przykrecami okucie do TV. Podkładki tez kupujemy, nie kradniemy :). Za 10 sztuk jakieś 50 groszy.
4) Płaskownik ten 40 cm zginamy o na kąt 90 stopni w odległosci od zawiasu na tyle ile chcemy aby TV był oddalony od sciany. Ja zrobiłem 7 cm, ale moze byc i 2 cm...
5) Okucie jest ładne, nierdzewka stal, kolor jasny. Ja pomalowalem sprayem czarnym. Schło jakieś 5 minut i wyszło mega profesjonalnie, zadnych zacieków, kolor czarny jedwabisty.
6) Nawiercamy otwory montazowe w okuciu. Niektóre tylko rozwiercamy w okuciu. Odległosci wynikają z otworów w TV. No dobra 32 cm :).
7) Przykrecamy okucia do TV lub do ściany. Jedno z dówch :).
8 ) Wołamy sąsiada, syna lub sasiadkę aby pomogła nam dzwignąć TV do sciany i zawiesic/przykrecić do drugiej części z punktu 7.
9) Siadamy na kanapie i podziwiamy efekt :)
10) wstajemy i idziemy do TV bo przecież nie podłaczyliśmy kabli ! :)
11) Chwytamy od dołu za TV i odginamy daleko daleko (bo mamy zawias na górze to mozemy). Mozemy wstawić rozpórke miedzy TV a ściane i nie musimy juz dzwigać (taka rozpórka tylko na czas manipulacji) ;).
13) Wpinamy kabelki. Powoli TV opusczamy. Uwaga !, bo jednak masa jest to pomału to robimy !. Sasiadce nie dajemy tego robić !. Ona dalej siedzi na kanapie !
14) Siadamy na kanapie i dziekujemy sasiadce :)

Ten wieszak co zrobiłem jest naprawde super :). Mam juz pierwsze zamówienia :). Ale ja leniwy i biurowy jestem to produkcji raczej nie uruchomię :). Jak bedzie zainteresowanie to moze fotki porobię efektu. Szkoda ze nie robiłem podczas montażu...
 
Ostatnia edycja:

facet

Member
Bez reklam
garywr napisał:
A możesz powiedzieć gdzie i u kogo będziesz kalibrował telewizorek ? też zastanawiam się nad kalibracją...

U Kiki-ego.
To tak przy okazji kupna.
Nie podaję cen bo była gdzieś informacja że ceny podaje na PW.

Czekam na wpływ kasy, choć przed świętami to już chyba ciężko będzie.
No chyba że jutro wpłynie, to będę zamawiał od razu :)
 

garywr

New member
pink, powinieneś naprawdę zastanowić się nad otworzeniem produkcji :D

facet, dzięki za info... ja nie wytrzymałem i od piątku panasonic stoi na szafce :) kupiony w oleśnicy koło wrocławia... a teraz szukam sposobu na kalibrację.

Zgłoszę się do Kiki-ego, może ma zaprzyjaźniony serwis we Wrocławiu... a może jego ekipa będzie we Wrocławiu?
 

aeste

New member
GARYWR - tak - udało mi się uruchomić to menu na podstawie instrukcji po kilkunastu próbach na 37PV80 , lecz różne klawisze naciskałem i wsumie jeszcze nie mam 100% pewności jak to zrobić,zeby 10 na 10 razy się udało ;)
Problem u mnie pojawia się w poruszaniu po tym menu, póki co udało mi się tylko z niego wyjść :p
 

p@well

New member
pink25 napisał:
Jak bedzie zainteresowanie to moze fotki porobię efektu. Szkoda ze nie robiłem podczas montażu...

Jak nie sprawi Ci to problemu, to wrzuć kilka fotek. Zamierzałem zawiesić standardowo na kupnych. Pomysł jest na dychę... a że lubię czasem sam coś zrobić, a prawa autorskie udostępnisz... jak skorzystam, to wszystkim będę mówił, ze to Twój patent;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sosna

New member
Dziś wjechał do mnie 42PV80. Dla wszystkich, którzy martwią się czy 42 wystarczy, to moje osobiste zdanie: WYSTARCZY. Mam do tv 4-4,5m i naprawdę jest super. Pewnie że 50'' było by lepiej :grin:

U mnie Tv śmiga na Cyfra+ po SCART (nie mam HD). Jest raczej bardzo dobrze, a nie tylko dobrze. Podłączyłem też dzisiaj u taty, na Polsacie Cyfrowym, ma około 2,5m do tv i muszę przyznać, że widac nieco jakieś mrowienie.
 

facet

Member
Bez reklam
Na każdym programie ??
Z anteny też ??

Popacz jeszcze u siebie na cyfrę z 2 metrów - czy jest ten sam efekt ??

Pewnie wina sygnału, lub kabla.
Sprawdź, i daj znać jeśli możesz - zależy mi na każdej opini.
 

kubabear

New member
Mam go podpiętego do Cyfrowego Polsatu na początku miłem problem z przyzwyczajeniem się do wielkosci (przesiadka z poczciwego 28" Panasonic-a) - podstawa dobry kabel stary, który był dobry przy lampie okazał się za słaby dla plazmy - już się zastanawiałem czy to był dobry wybór ;) a tu kabelek i wszystko ok. Jeżeli chodzi o odbiór to wszystko zależy od kanału.
 

facet

Member
Bez reklam
Pamiętam jak podpiołem swój tuner do mojego Philipsa 29" to było widać jak przebijają takie 2 czarne pasy z góry na dół ekranu.
Kupiłem wtedy kabel za 50 zł. i problem znikł.
Mam nadzieję że kabel będzie ok.

Co do sygnału - najgorsze opinie na temat sygnału ma właśnie Polszmat, ja na szczęście mam cyferkę, w prawdzie na Dreambox 7020 ale mam nadzieję że ten tuner jest lepszy od tego co dają w cyfrze.
 

mirecore

New member
sosna napisał:
Dziś wjechał do mnie 42PV80. Dla wszystkich, którzy martwią się czy 42 wystarczy, to moje osobiste zdanie: WYSTARCZY. Mam do tv 4-4,5m i naprawdę jest super. Pewnie że 50'' było by lepiej :grin:

U mnie Tv śmiga na Cyfra+ po SCART (nie mam HD). Jest raczej bardzo dobrze, a nie tylko dobrze. Podłączyłem też dzisiaj u taty, na Polsacie Cyfrowym, ma około 2,5m do tv i muszę przyznać, że widac nieco jakieś mrowienie.

SOSNA ja wczoraj wymieniłem starego PHILIPSA na nowego z HD - wystarczy telefonicznie do abonamentu domówić CANAL+HD (razem ze SPORT HD) za 6zł za miecha. Bierzesz starego pod pachie i ci wymieniają na HD w każdym punkcie oznaczonym HD. Tylko jeszcze 15zeta na miecha będą kroić z ciebie za wynajem dekodera. Ale warto po podłaczeniu przez HDMI obraz na SD jeszcze lepszy no i aż dwa kanały HD;). Ja mam na razie starą antenę 60, będę musiał wymienić na 80 (100zł), bo mnie zrywa HBO i chwilami kanały HD
 

facet

Member
Bez reklam
sosna napisał:
Dziś wjechał do mnie 42PV80. Dla wszystkich, którzy martwią się czy 42 wystarczy, to moje osobiste zdanie: WYSTARCZY. Mam do tv 4-4,5m i naprawdę jest super. Pewnie że 50'' było by lepiej :grin:

U mnie Tv śmiga na Cyfra+ po SCART (nie mam HD). Jest raczej bardzo dobrze, a nie tylko dobrze. Podłączyłem też dzisiaj u taty, na Polsacie Cyfrowym, ma około 2,5m do tv i muszę przyznać, że widac nieco jakieś mrowienie.
Na każdym programie ??
Z anteny też ??

Popacz jeszcze u siebie na cyfrę z 2 metrów - czy jest ten sam efekt ??

Pewnie wina sygnału, lub kabla.
Sprawdź, i daj znać jeśli możesz - zależy mi na każdej opini.

Sprawdź jeszcze jak możesz tuner polszmatu + TV ale swoim kablu.
Albo inaczej - swój tuner + TV na kablu ojca.
I podziel się spostrzeżeniami :)
 

jarmiel

New member
Mam pytanie do KIKIego:
czy można liczyć na jakieś słowne podsumowanie testu 42PV80?
Przez dotychczasowe komentarze przebija entuzjazm, ale ciekaw
jestem jak po kilku dniach obserwacji już na chłodno oceniłbyś
ten telewizor zwłaszcza w porównaniu do innych - tu akurat mnie
szczególnie interesowałoby porównanie z Samsungami Q91 lub z
starszymi Panasonicami PV70.

Osobiście chcę kupić 50 cali - dotychczas byłem zdecydowany na
Samsunga 50Q91H, ale recenzje serii V80 mnie powstrzymują - poczekam
aż pojawią się 50 calowe HD Ready i wtedy dokonam wyboru.

Niezależnie do wszystkiego - dzięki za test, jakże pomocny w bolesnym
procesie podejmowania decyzji.
 

Hartson

New member
Bez reklam
A ja mam pytanie do Kikiego. Jak wygląda zakres ustawień tego telewizora, bo z tego co mi wiadomo w poprzednich seriach PY 70/700 ( full hd ) był dosyć skromny ?
 

hdtvap

New member
ASPECT-tryby proporcji obrazu

1. Proszę o informacje o dostępnych w modelu 42V80
trybach proporcji -ASPECT.
2. Czy tak jak w modelach 700Y jest dostępny tryb rozszerzony-optymalny dla sygnału 4x3(zniekształenia występują na lewym i prawym brzegu ekranu).

panas_just-n.jpg

3. Czy menu servisowe zawiera dodatkowe tryby???
4. Jak ustawiacie"aspect" dla sygnału 4x3 by uniknać "spłaszczania" postaci

pozdrawiam
 

kacy21

Member
Witam.Tak się zastanawiam nad zakupem plazmy.I tu moja prośba o radę.W grę wchodzą : TH-42PX80, TH-42PZ70 i TH-42PZ85.Ten pierwszy najtańszy,ostatni najdroższy-różnica na dzień dzisiejszy 2000 zł.Co wybrać?Oglądam głównie cyfrę z tunera SD (scart) - w niedalekiej przyszłośc jakiś tuner HD - oraz dvd Yamaha (tylko scart). Odległość od ekranu około 3,5 m.Czy warto inwestować w full HD?Czy zauważę jakąś różnicę?Dziękuję za wszelką pomoc.
 

garywr

New member
Menu serwisowe

Ufff... udało się, więc dzielę się wiedzą jak wejść do menu serwisowego - no ale jak poruszać się po menu to sorry, nie mam pojęcia ...

Procedura:
1. Naciskamy F (na tv)
2. Później -/V (na tv) oraz 3x 0 (na pilocie)

i po chwili tv pokaże menu serwisowe ;)

wyjście z menu... EXIT na pilocie.

Poruszanie się po menu:
1 oraz 2 poruszanie się po poszczególnych pozycjach menu.
3 oraz 4 poruszanie się w sub-menu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry