Panasonic seria PV80 i PV8

sosna

New member
Żywotność "naszej" plzamy to 100 tys godzin. Czyli oglądając TV 8g/dzień daje 34 lata... Czyli prędzej ją "wyrzucisz" niż się wypali. wypalanie się plazm to wymysł Lobby LCD :grin:
Polecam powtórnie stronkę http://plazma-lcd-fakty.pl/
Jest tendencyjna, ale to wszytko prawda:p
 
Ostatnia edycja:

facet

Member
Bez reklam
starygil napisał:
Witam Wszystkich !!! To moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumiałosc . Od pewnego czasu przymierzam sie do zmiany starego CRT na cos nowego ! No i natrafiłem na to forum ! Podoba mi sie ten model Panasonica i chyba fajnie by sie prezentował na mojej scianie . Gdzies wyczytałem ,ze TV plazmowe szybka sie "wypalaja" nie wiem czy dobrego swormułowania uzyłem ! Jak sie to ma do tego modelu Panasinica? Jaka jest orientacyjna zywotnoc tego panela ? Dziekuje Wszyskim z gory za zainteresowanie moim pytaniem

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23053
 

garywr

New member
_fresh_ napisał:
Czyli Waszym zdaniem nie warto się pchac w fullHD na tym etapie - to również moje zdanie, ale zastanwaiłem się jak to jest z tym skalerem do 1080p w Onkyo, czy może warto miec wtedy TV FullHD. Z odległosci ok. 5 metrów nie da rady dostrzec róznicy HD a FullHD? Więc przemawiałoby to za TH 42PV80, tym bardziej, że pewnie lepiej sobie poradzi z sygnałem SD.:roll: A jakie są wrażenie właścicieli Panasa - jak sprawuje się w SD (kablówka) i kinie domowym??? Pozdrawiam ;)
Sygnał z DVD ma rozdzielczość 576, a Ty myślisz aby przerobić go do 1080p - moim zdaniem Full HD to na razie chwyt marketingowy...

poczytaj sobie http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16409

co do jakości SD na 42PV80 to oglądam z cyfry+ i obraz z ok. 2,5 m jest bdb, a sygnał HD (720p) rewelacyjny (dziś na Canal+ Film HD leciał Cast Away - obraz i widoczki po porstu bajka, aż się zasiedziałem bo nie mogłem oderwać oczu ;) )
 
Ostatnia edycja:

pink25

New member
UWAGA !. pierwszy niepokojący błąd czy "zawiecha".
Moja 42PV80...
Kablówka aster, zaprogramowane około 66 programów. Wszstko cacy.
Ogladam sobie cos przerzucam kanał w góre a tam nic , biały śnieg, kanał jeszcze w góre podobnie... z 66 zostało 12 sprawnych a reszta poszła w cholerę. Kabel antenowy nie był winą, testowałem na innym odbiorniku.
No to ja mu strojenie jeszcze raz. Zestroił tylko te 12 kanałów i nic więcej.
No to ja mu reset do ustawien fabrtcznych i strojenie- dalej 12
No to jamu wtyczna ze sciany na minute, reset ustawien, strojenie- dalej 12 kanałów
No to ja mu wtyczka ze sciany na 5 minut, wypiąłem kable z dsub i hdmi 1, strojenie- udało sie , zestroił te 66 !.

Teraz sie testuje i jest dobrze ale ostro mnie to zaniepokoiło !!!!.
 

JerzyMat

New member
Jaki wybrać ?

Cocoon78, za taką cenę kupisz w Łodzi w normalnym sklepie 42PV80 bez łaski na raty 0%
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

figmenta

New member
Pc + 42pv80

pink25 napisał:
Mam pytanie o podłczenie PC-ta do PV80.
Zrobiłem 2 próby z podlaczeniem Pc > plazma
1) PC DVI > plazma HDMI 1.
Uzyskalem tylko 2 roszielczości i obraz w nich idealny 640x480 oraz 720x480. 800x600 juz nie dało rady bo obraz nieby sie pojawił ale strasznie brzydki. Całkowiecie przekłamane kolory, jakies latające pasy itd... Przy jeszcze wyzszych rozdzielczościach było podobnie !. Czy ktos uzyskał wyzsze rozdzielczości po hdmi z pc'ta ????. Moze to wina mojego kabla DVD>hdmi. Kupiłem taki noname za 50 zł 5 m... .

Co moze byc przyczyna kleski w 1 punkcie ?

Mysle, ze wszystko:)
1. Kable, generalnie malo kto docenia kable, a dokladnie ich jakosc;-) Ja lubie te firme: http://www.monstercable.com/hdmi/
2. Laptop - nie wiem jaki, jeszcze swojego nie podlaczylem, bo nie mam przejsciowki DVI > Hdmi, ale podlaczylem innego, ktory ma wyjscie HDMI i obraz genialny. Ostry, soczysty, nie zerknalem na rozdzielczosc, ale chyba w rozdzielczosci pelnej plazmy.
3. Zapraszam na kawke do mnie, to sprawdzimy u mnie, podlacze swojego laptopa tym kablem i zobaczymy;-)

pozdrawiam
 

krzys128

New member
Dzisiaj po pracy bede dzwonic do http://www.agdyby.pl w Warszawie. Jezeli beda mieli model 37'' (3399) to bede go kupowac pod koniec tygodnia. Oczywiscie zapytam tez o 42'' (3699) wiec jak ktos chetny zeby sie podlaczyc to zapytam tez o rabaty ilosciowe :)
Zastanawia mnie tylko kwestia faktury - czy aby kupujac "hurtowo" oni nie beda chcieli jednego papieru wystawic ? No a przeciez faktura jest jedyna ( glowna) gwarancja wiec nie mozemy sie podielic po 1/3 czy 1/4 faktury tylko kazdy musi miec swoja -cala .

piszcie na priva zeby na forum wiecej nie smiecic :) ew. gg

KP>
 
Ostatnia edycja:

Bl1nk

New member
Kiki wiesz co, udostępnił byś te zdjęcia w jakiejś sensownej rozdzielczości, rozumiem ze nie ma sensu wklejac ich na forum bo sie rozjedzie ale mozna wkleic miniatury lub podac link do miejsca skad mozna pobrac zdjecia w rozdzielczosci przynajmniej 1600x1200 bo przyznasz ze na tych zdjeciach co sa wstawione o rozdzialce nie przekraczajacej 500x300 to trudno cokolwiek zobaczyc....
 

komanch

Member
W odtwarzaczu dvd niestety nie mam gniazda hdmi, ma tylko scart i component (progresiv scan),
czy podłączając tv przez component będzie dużo lepszy obraz niż przez scart? pytam bo chce zainwestować w jakiś porządny kabel w takim razie.
 

sosna

New member
Kabel HDMI...

Może ktoś doradzi jakim kabelkiem HDMI (nie za drogim) połączyć "nasze" PV80 do kina domowego ??
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Przydałoby się "trochę" więcej opisu. Moim zdaniem ze zdjęć i tak niewiele wynika. Chyba że obrazują wygląd telewizora, a nie obraz, jaki wyświetla. Na wszystkich zdjęciach jest OK.

ArtS :)
 

garywr

New member
komanch napisał:
W odtwarzaczu dvd niestety nie mam gniazda hdmi, ma tylko scart i component (progresiv scan),
czy podłączając tv przez component będzie dużo lepszy obraz niż przez scart? pytam bo chce zainwestować w jakiś porządny kabel w takim razie.
Podłącz przez component i włącz progresive scan.
 

nataniela

New member
mam Panasa 42 PV 80 ale i pytania

Jestem właścicielką Panasa 42 PV80 od piątku. Kupiony w sklepie w Poznaniu. I od piątku dziękuję opatrzności, że dwa tygodnie temu znalazłam to forum i Wasze wpisy. Jestem oczarowana obrazem. Po prostu szczęka jak opadła mi w piątek tak do soboty ją z ziemi podnosiłam. Rewelacja zarówno z dvd ( trylogia – Władca Pierścieni – brak słów tak pięknie) jak i z Cyfry+. Jestem jednak zwykłym oglądaczem TV i bez pytania do profesjonalistów się nie obejdzie: czy można zaprogramować tak TV aby gdy wyłączam cyfrę ( na hdmi) same dvd (podłączone jest na scart) automatycznie się znalazło? Teraz muszę za pomocą przycisku AVI wybierać łącze HDMI lub AVI. I mam zapytanie czy jest w tym TV ( może wiecie) funkcja aby logo programów zmieniało automatycznie położenie ( funkcja antywypaleniowa)?
 

btw

New member
W MM w Lublinie "wielka akcja promocyjna". Do nabycia są plazmy i lcd Panasonica rocznik 2007 w "rewelacyjnie promocyjnych cenach" :mrgreen: . Wyzbywają się telewizorków, ceny katalogowe jak nie wyższe, a z tego co widziałem ludzie zainteresowani są. Brak słów. Na preznetowanych TV 07' puszczony sygnał to oczywiście HD podczas gdy wszystkie pozostałe plazmy to SD (w tym nowy PV80).
Ps. Panas 42PV80 za jakies 4800zl, na necie najniższa cena to 3600. 1200zł różnicy :D . Ale to sklep nie dla idiotów, ludzie i tak kupią ;) . Ja czekam na 50 cali. Zobaczymy jak cenowo wypadnie. Może uda sie kupić do 4500zł.

 

pink25

New member
nataniela napisał:
I mam zapytanie czy jest w tym TV ( może wiecie) funkcja aby logo programów zmieniało automatycznie położenie ( funkcja antywypaleniowa)?
hmmm.... :)
znaczy sie tak, samo logo bez zmiany połozenia całego obrazu to sie nie da bo "to logo" jest juz tak "wkomponowane". Ja specjalnie sie tym nie przejmuje, gdyz zmieniam co i raz kanały to obraz i logo sie zmienia. Do tego teraz logo czesto jest półprzezroczyste to tak nie szkodzi. A ostatnia moja "funkcja" antywypaleniowa logo :) to ustawienie "auto" w skalowaniu obrazu. Coraz mi obraz to sie rozszerza to skraca i logo z całym obrazem sobie automatycznie wedruje :).
 
Do góry