Panasonic seria PV80 i PV8

grzech74

New member
kupowałem drogo ale decyzja zapadła tak szybko że niemogłem czekać na dostawę z internetowych sklepówa pozatym obawiałem sie przesyłki kurierem bo różnei z tym bywa najczęściej gorzej niż lepiej
zapłaciłem 3800 ale od ceny ważniejszy był czas realizacji bo stary telewizorek sie popsól a moja niespełna 2 letnie córcia bardzo prosiła tatusia bo niebyło bajeczki: wiec cóz miałwm zrobić musiałem zdążyć do bajki:)

a poza tym wolę bezposredni kontakt ze sprzedawcą jak mi się cos zepsuje albo cos... zawsze milej odreagować na żywej osobie która się nierozłączy jak mnei poniesie do tego zawsze ma szefa a poza tym sklep mam rzut kamieniem od domku
 

cygan

Member
sosna napisał:
A ile dałeś za PV70? To co się dziejez cenami PV80 to "masakra jakaś" :D

A dla mnie, to normalne, ale fakt, trochę mnie zaskoczyło tempo obniżek. Interesuje mnie PV8 w cenie ok.3000 zł, może do maja takowa będzie! :)
 

sosna

New member
Co do transportu kurierem, także bym się obawiał. Poluje na 42PV80 w okolicy zamieszkania, tak abym kupił na miejscu lub ewentualnie w promieniu 100km. Tv zmieści mi sie do C-max'a, także transport raczej bezpieczny:grin:
Kontakt ze sprzedającym twarzą w twarz, także uważam za duży plus...

Co do spadku cen, chodzi mi właśnie o tempo. Pv70 trzymały się mocno, jeszcze w lutym nie można było utargować mniej jak 3800. A PV80 ??? w ciągu tygodnia, może trocę więcej 3550 ?!!!
 
Ostatnia edycja:

czytelnik

New member
ulysse napisał:
Panowie podpowiedzcie :)
Czy czekać na TH-50PX80 ? Czy kupić któryś z serii 70 ? A może poczekać na pojawienie się serii 80 i kupić coś 50" ale FullHD ?
Cały czas śledzę temat i cały czas pojawiają się info na temat 37" i 42" a o 50" cisza :( I jak z ceną kolega pisał, że TH-50PX80 będzie można dostać nawet za 5k ?

A z tego co wyczytałem n avforum i tych stronach szwajcarskich to modelu 50 PX 80 w ogóle nie będzie. Z hd ready będzie tylko 50 PX 8, tak samo nie bedzie ani 50 PX(V) 800 ani 42 PX (V) 800.
Te modele będą tylko full hd 50 i 42 PZ(Y) 800.

Czy wiecie kiedy można się ich spodziewać w Polsce i co najciekawsze jakich cen można się spodziewać ???? Też mam problem, bo planowałem 42 pv 700 (głownie dla lepszego dźwięku). Tych już nie ma, ale za to poleciały w dół ceny 50 pv 700 o około 1,5 tysiaca w dół w ciągu 2 tygodni i spadają o 100 zł co kilka dni.
Mam odległość 4,3 metra więc moze jednak 50 cali ???

A tu może się okaże,że z miesiąc w cenie 5000 zł da się kupić full hd 50 cali ???
 

mirecore

New member
trochę podejrzane te wasze ceny, w ElectroWorld cena za 42PV70PA dzisiaj jest wyższa niż dwa tygodnie temu. Ja kupiłem za 3999,- a teraz 4200,-. A o PV80 nawet nie wiedzą kiedy będzie.

MAZAQ77
no chodzi mi o to jak z bliska wygląda z anteny, bo ja mam tylko SAT i ciekawy jestem różnicy
 
Ostatnia edycja:

sosna

New member
Electro World czy MM na pewno będą miały poźniej nowości. Po za tym, nie raz się okazało, że "Wielki" nie znaczy tani. Z innej beczki, kupiłem drogi piekarnik Siemensa z mikrofalą. MM zaproponowali mi cenę za sztukę z wystawy ok 400zł, niż utargowałem w Avansie. ( w sumie Avans "mały" też nie jest...).
 

aeste

New member
Sądzę, że większość sklepów/marketów celowo nie wprowadza jeszcze PV80'tek bo nie pozbyli się jeszcze starego stoku. cena zakupu przez sklep np. 37PV70 jeszcze w lutym wynosiła 3550zł brutto - w tej chwili w takich sklepach można raczej liczyć na to, że zaczną je sprzedawać "pod wodą" żeby zrobić miejsce dla serii PV80 - a DOPIERO POTEM zakupią PV80

Jeżeli taki sklep kupiłby "już" serię PV80, gdzie podejrzewam, że ceny zakupu dla sklepu są niższe niż w przypadku PV70 to są realne dwa rozwiązania wg mnie:

a) minimalna marża ( -5% ) na PV70 żeby sę ich pozbyć i maksymalna marża (15 - 20% ) na PV80 żeby dać klientowi argument do kupna starszego rozwiązania ....
b) jeżeli na półce będzie stał załóżmy 37PV70 za 3500zł a 37PV80 za 3550zł to ktoś z firmy chcąc niechcąc zabierze ten TV do domu, bo każdy klient będzie wolał dołożyć 50 zł do rok młodszej technologii ....

Tyle z moich przemyśleń - myślę, że najlepiej kupić w sklepie, gdzie nie ma już serii PV70 bo za wczasu sobie opróżnili magazyn i będą bardziej skłonni do obniżenia ceny.

No i teraz jest dobry czas dla chętnch na PV7 i PV70 - jako ciekawostkę obejrzyjcie stronę agito.pl - 37PV jest tam za 2514zł !!
 

sosna

New member
Odnośnie cen na modele 50'' full HD to nie sądzę żeby spadły do poziomu 5000.00, w tej chwili są Py700 są po 6999.00 ....
 

ulysse

New member
A jaka jest róźnica w PX80 a PX 8 ? Myślę, że za 5k zł za 50" FullHD to nie kupi się chyba że z seri 7. Mam dwie opcje albo poczekać na spadek cen 7 serii i kupić 50" FullHD albo kupić nową 8 serie 50" ale HDready ? Co byście zrobili na moim miejscu ?
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
pawciok napisał:
Sam planuje zakup i waham się między 42pv80, a może jednak 50pv70 :).http://www.porto

Jezeli wiekosc nie jest najwazniejsza to zdecydowanie wejdz w 80-tke chociazby dla 24p i tuner DVB-T (dla mieszkańców w okolicy stacji nadawczych, Olimpiada w Pekinie bedzie w HD :grin:). Ogólnie mam wrazenie ze 80-tki beda na miare 60-tek (no moze poza slawetnymi wezami), czytaj: produkt udany.

Pzdr. (C)G
 

rizo1

New member
ulysse napisał:
A jaka jest róźnica w PX80 a PX 8 ? Myślę, że za 5k zł za 50" FullHD to nie kupi się chyba że z seri 7. Mam dwie opcje albo poczekać na spadek cen 7 serii i kupić 50" FullHD albo kupić nową 8 serie 50" ale HDready ? Co byście zrobili na moim miejscu ?

ja bym poczekał na fullHD z serii 80, skoro w Szwajcarii jest to u nas niebawem też się na pewno pojawi.
 

sosna

New member
Dane serii ze Szwajcarii: TH-42PS10EK

Bild Auflösung 852 x 480 Pixel Helligkeit 1500 cd / m˛ Kontrastverhältnis 10.000 : 1
REAL MACH Ja
Farbwiedergabe 8,6 Milliarden Farben

Wynika że to jakaś nisko budżetowa seria.... model SD ?! Ciekawostka.
Inne naturalnie też są....
 
Ostatnia edycja:
Do góry