Panasonic seria PV80 i PV8

ctrlz

New member
figmenta napisał:
Dzieki za odpowiedz, a moze ktos w Wawie planuje zakup 42 (ja)/37 cali?
Jesli faktycznie bedzie nas 2,3,4 i wiecej;-) to pewnie uda nam sie wytargowac 100, 200 i wiecej zl na sztuce;-)

W Sieradzu sie udalo;)

Ja jestem chętny, więc w razie co pisz na PW Interesuje mnie 37
pozdrawiam
 

pink25

New member
sosna napisał:
Trochę nieścisłości, piszesz że interesuje cie pv80, a porównujesz LG do PV7.
PV7 ma panel G9, PV70-G10 a PV80-G11.
Zdecydownie między każdym z tych modeli jest różnica. O PV80 "naoczni" świadkowie donoszą, że jest spora różnica na korzyść PV80 z panelem G11.
Poza tym wygląda na to, że seria PV8 odziedziczyła panel z modelu PV70.
A cena powinna być znacznie niższa niż 3500 za PV8, skoro za PV80 będę płacił 3700.

Piszę o pV7 i Pc51 bo takie stały obok siebie a generalnie czytałem opinie naoczne porównan miedzy pv7 i pv70 i nie widziano większych róznic w obrazie... takze dlatego tak spokojnie odnioslem sie do pv7 a nie do pv70 (mając oczywiście na mysli pv 70 :) ).
PV700 to jak matryca ?
A moze wiesz jaka matryca jest w LG PC 51 i pt 81 ?.
Genaralnie ja kupuje ten TV nie patrząc na firme tylko na jakość obrazu (oczywiscie wyposazenie tez jak najbardziej mnie interesuje)

JAk ktos bedzie zbierał grupe z Wawy do grupowych zakupow proszę tez o info ! :)
 

jazzik76

New member
Witam wszystkich
I ja mam dylemat kupic 37pv7 (ten ze względu na cenę) lub jak fundusze pozwolą 37pv70 albo 37pv80 (zależy oczywiście od ceny). Tel do kablówki upc i dvd (głównie "Krecik" i "Auta" :) czyli pokój głównie dziecka)
mam 42pv70 i jestem zadowolony. Pytanie do forumowiczów czy obawiać sie tego że 80 będą w jakims stopniu "niedopracowane". I czy na moje oglądanie jest sens wydać ok 1k na 70 względnie 80 czy kupić 7?
 

marcism

New member
Rozmawiałem ze sprzedawca w tym sklepie domimedia.pl tych TV na stanie nie mają ale ściągają je na zamówienie (czas oczekiwania ok 1 dnia, później wysyłka).

Macie jakieś doświadczenia z tym sklepem? Bo zastanawiam się poważnie nad zakupem. Troszę zniechęca mnie wysyłka OPEKiem, dostaję czasem przez tego przewoźnika towar do firmy, bardzo cześto przychodzi uszkodzony.
 

axl

New member
Mam te same obawy, ale jest opcja zapłaty przy odbiorze (dodatkowe 50 PLN), więc jeśli OPEK przywiózłby widocznie uszkodzony - nie odbieram i nie płacę...
 

Patrycjusz

New member
odnośnie OPEKu, to też radzę uważać. Sam przeżyłem mały szok związany z ich usługą, do dzisiaj nie rozumiem jak wyglądała trasa mojej przesyłki, ale trwało to ponad 1,5 tygodnia, po moich pismach reklamacyjnych (nikt nie wiedział, gdzie jest moja przesyłka, twierdzili nawet, że nie ma w ich systemie takiego nr listu przewozowego) postraszyłem, że złożę doniesienie na policję o dokonaniu kradzieży tv 32 crt i nagle, od tak, przesyłka znalazła się w magazynie, hhmmmm, ażeby było jeszcze milej, to gościu powiedział, żebym sam odebrał tv, bo on nie będzie dźwigał takiego klocka.
Mówiąc wprost- Panom i Paniom z Opeku dziękujemy. Napewno niedotyczy to wszystkich przesyłek, ale poziom zrealizowania zlecenia uważam za więcej niz żenujący.

pzdr
aaaaa, nawet chyba w necie powstały specjalne strony opisujące zdażenia związane z Opekiem

teraz już naprawdę pzdr
 

marcism

New member
Całkowicie zgadzam się z przedmówcą odnośnie jakości usług firmy OPEK.
Jest opcja przesyłki za pobraniem (cena + 100 zł przy tej wadze).
Myślę, że to rozsądne rozwiązanie, jak zgubią przesyłkę to już zmartwienie nadawcy.
Trzeba tylko przy odbiorze kuriera przytrzymać, rozpakować TV, podłączyć i dopiero podpisać potwierdzenie odebrania i dać pieniążki.
 

sowa4

New member
:mrgreen: no to w warszawie mamy 2 plazmy u prywatnych osob:)

ubiegl mnie (bestia jedna) w drodze do sklepu;]:grin:

Forumowicz (nie powiem kto;) powiedzial, ze wkrotce opisze doznania.

CZEKAMY:eek:k: CZEKAMY
 
Ostatnia edycja:

NUGGET

New member
Taaak... cena zaczyna powoli spadać. Patrząc na ceny "zachodnie" wydaje się być prawidłowym stwierdzenie, iż wartość 42PV80 powinna kształtować się obecnie na poziomie 3,5k. Czytałem też ostatnio że spadek cen LCD/PDP w tym roku (2008) ma się wahać między 15-20%. Czy to oznacza, że przed serią P_90 42 cale będą za ~2,7k ?? :)

Czytałem opinie na avforums - generalnie wszystko OK, ale nie pojawiło się nic konkretnego w typie testu, przynajmniej ja nie znalazlem.

Kilka faktów to lepsza czerń, ale nie na tyle żebyś tak poprostu to zauważył. Kilka osób stwierdziło że design znacznie lepszy - dosłownie określilo go jako "pionkowy". Mnie osobiscie równiez bardziej sie podoba PV80 od 70. Kolejną istotną rzeczą jest podobno znacznie lepszy odbiór SD.
I czwartą ważną sprawą był podobno znacznie lepszy dźwiek w porownaniu do pv70, co mnie, zapalonego łowcę niedostępnego już niestety PV700, bardzo cieszy.

Na końcu, na podsumowanie dodam że pojawiły się opinię - nie warto zmieniać pv70 na pv80 - za mało zmian!

Czekam na opinie zwłaszcza tyczące się dzwieku. pozdrawiam!
 

uQuad

New member
Does not deinterlace film-based material properly (failed 3:2/ 2:2 cadence tests)

Ktos mi to wytlumaczy tak zyciowo co to za wada?
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Czy ja dobrze zrozumiałem, że poziom czerni jest jak w Kuro?
Kurcze przydałoby się jakieś polskie całkowite tłumaczenie, albo najlepiej by ktoś fachowym okiem powiedział, jak to "wygląda" warto to wybrać niż 70? Poczekać do PY 80? A może nadal Pioneer PDP 428XD, oszaleć można....A na oficjalnej stronie Panasonic Polska nie ma porównania z innymi, kurcze a może coś kombinują.... bo coś nie chodzi?!
 

WuMike

New member
Bez reklam
Nie. Poziom czerni nie osiaga glebi Kuro. Jest wyraznie napisane, ze Pioneer schodzi do poziomu 0.03 cd/m2, natomiast Panasonic "jedynie" do 0.05 cd/m2 (poprzednia generacja ma 0.06 - 0.08 cd/m2). A'propos typowe panele LCD maja - zebym nie sklamal - najlepsze wartosci w okolicach 0.25 - 0.3 cd/m2. Panasonic podchodzi coraz blizej do Kuro i do idealu rzecz jasna.

Troche martwi deinterlacing dla movie-mode i problemy z 3:2/2:2, trzeba by sie wiec zaopatrzyc w dobre zrodlo sygnalu.

uQuad - poczytaj troche o deinterlacingu, telecine itd... Ciezko to w kilku slowach strescic. Ogolnie chodzi o fakt, ze ta plazma bedzie miala problemy "plynnosci" z niektorymi nagranymi na nosnikach materialami i wygeneruje drzenie oraz efekt mory. Na szczescie, PV80 poradzi sobie z sygnalem 1080p/24 likwidujac telecine judder.

http://en.wikipedia.org/wiki/Telecine
http://en.wikipedia.org/wiki/Deinterlacing
 

robiw

New member
WuMike napisał:
Troche martwi deinterlacing dla movie-mode i problemy z 3:2/2:2, trzeba by sie wiec zaopatrzyc w dobre zrodlo sygnalu.

uQuad - poczytaj troche o deinterlacingu, telecine itd... Ciezko to w kilku slowach strescic. Ogolnie chodzi o fakt, ze ta plazma bedzie miala problemy "plynnosci" z niektorymi nagranymi na nosnikach materialami i wygeneruje drzenie oraz efekt mory. Na szczescie, PV80 poradzi sobie z sygnalem 1080p/24 likwidujac telecine judder.

A jak to się będzie miało do analogowego sygnału SD i do zwykłego DVD po Euro (RGB)? Czy to znaczy, że PV700 nie miał tego problemu? I czemy wszyscy porównują do PV70 a nie PV700 czyli poprzednika...robiw
 

kajo321

New member
Witam. Chciałbym się zapytać, któregoś ze szczęśliwych użytkowników nowej plazmy o odbicia promieni słonecznych na ekranie. Mam średnio nasłoneczniony pokój, a tv będzie stał na przeciw okna. Raczej nie chcę kupować LCD.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Ciezko jest pisac o czyms, czego sie jeszcze nie widzialo. Wyglada na to, ze z sygnalem SD seria PV/PX 80 radzi sobie lepiej od 70/700 (ten sam panel, niezaleznie od ilosci zer po siodemce, oprocz poziomu czerni poprzez filtry), aczkolwiek powtarza niektore jego niedociagniecia (wlasnie deinterlacing). Coz, dobre zrodlo sygnalu z wyjsciem progressive pozwoli na pewno cieszyc sie ta plazma.

Tak, czy owak, bylem napalony i nie wiem, czy nie poczekam jednak na Full HD PY/PZ80 (w okolicy 4500 PLN za 42"). Moze Panasonic dopiesci ta serie jeszcze bardziej pod wzgledem poprawnosci wyswietlanych barw oraz pozostalych drobnych niedociagniec?
 
Ostatnia edycja:
Do góry