Panasonic seria PV80 i PV8

Sansei6

Member
Bez reklam
WuMike też właśnie się zastanwiam czy poczekać na PY 80 czy może jednak "staruszka" już :D Pioneera 428XD, skąd masz takie dane o cenie nowego modelu? Nękam już ludzi z tym moim dylematem w kilku wątkach hehe dzięki za cierpliwość, z opisów PY 80 wygląda dość mocno, nowe generacja, niesamowity kontrast, jak przy tym wszystkim wyglądał będzie wspomniany wyżej Pioneer? Zastanawiam się jak sobie oba radzą na SD, bo dla mnie to jest swego rodzaju wyznacznik, uważam, że jak poradzi sobie z takim sygnałem dobrze, to już na lepszych nie powinno być kłopotów, a SD poki co to podstawa, bo to jednak większoś tego co przynajmniej obecbie oglądam, reszta to bonus i z czasem za pewne poprawi się, ale nie kupuję tv na 5 lat, chcę minimum 10 by posłużył, no i na SD chyba jestem w stanie bez kłopotów zobaczyć "zakłócenia" a na innych..............
 

ulysse

New member
Panowie podpowiedzcie :)
Mam już kasę teraz pozostało tylko kupić TV. Miał być LCD ale się opamiętałem i wybór padł na Plazmę :) Jako że na KURO mnie nie stać to wstępnie zdecydowałem się na Panasonica ( Budżet max 5200 brutto).
I tutaj moje pytanie :
Czy czekać na TH-50PX80 ? Czy kupić któryś z serii 70 ? A może poczekać na pojawienie się serii 80 i kupić coś 50" ale FullHD ?
Cały czas śledzę temat i cały czas pojawiają się info na temat 37" i 42" a o 50" cisza :( I jak z ceną kolega pisał, że TH-50PX80 będzie można dostać nawet za 5k ?
 

sosna

New member
Ciekawe czy ta cena w sklepie www.domimedia.pl niesie jakąś niespodziankę.
Handlowiec, (poniekąd znajomy), twierdzi że to mało możliwe, aby to były tv od Panasonic Polska, sugerował że może to być import. Ponoć ta cena jest zbliżona do ceny zakupu. Różne sklepy mogą mieć różne ceny zakupu, termin realizacji 2 dni jak ktoś pisał wcześniej... nie wiem co o tym myśleć....
 

WuMike

New member
Bez reklam
Poczekac i kupic PX(V) albo nawet dluzej, na PZ(Y).

Ja juz wiem, ze na pewno nie kupie zadnej siedemdziesiatki, nad seria 80 rowniez zaczalem mocno rozmyslac w kwestii jej wad. Moze wiec uciulam w koncu na 50" Kuro :)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Takie pytanko (nie do końca moje ;) ) czy w serii 8 no powiedzmy Pv 80 lub PY 80 dopracowali już PiP/PaP itp czy służą w końcu do tego do czego powinny, czyli czy można oglądając jeden kanał tv np na SD podejrzeć jakiś inny kanał z SD, bo co ja mam na DVD to wiem bez podglądania ;)
 

mirecore

New member
ja nie czekałem mam PV70 i nie żałuje, kłopot z głowy...

- czy KURO jest taki doskonały??? może i jest trochę lepszy ale cena mocno przesadzona jak na telewizor.
 

MazaQ77

New member
mini recenzja po mini teście... :)

Panowie, Panas kupiony dziś w W-wie za 3899 zł, jest ich w magazynie jeszcze kilka sztuk. Dla mnie b. ważne było żeby TV nie jechał pół Polski Opkiem czy jakimś innym transportem "bydlęcym" więc 200 zł w jedną lub drugą nie robiło różnicy.

Pierwsze wrażenia: świetnie pomyślany karton - wygodne rączki ze wszystkich stron i sprytny system otwierania "na bombonierkę" (jak to określiła moja Żonka). Wymiary kartonu: 115 x 83 x 35, waga ok 28 kg.

Po wyjęciu z kartonu: super solidna podstawa, możliwy montaż w jedną (w miarę krzepką) osobę.

Wygląd: spory plus w stosunku do zdjęć z netu. Elegancki, prosty, współczynnik WAF wzrósł z ok. 4 do ok 7 w skali 10 stopniowej... :D

Żródło sygnału: podła antena dachowa, Panasonic DVD-S47

Wrażenia:

odwzorowanie barw: bdb
kontrast: celujący
jasność: bdb
biel: bdb
czerń: db
artefakty obrazu: brak

czerń na moje oko nieco słabsza niż w Samsungu Q91 (ale tylko na dvd podpiętym po SCART - rgb, na antenie czerń bdb)
brak artefaktów - nie stwierdziłem węży, zdublowanych krawędzi,plam na krawędziach przy szybkim ruchu na kontrastowych scenach (przypadłość Samsunga Q91)

ogólnie: za tą cenę - bardzo dobry zakup, nie idealny ale bdb! :eek:k:


panas80tka.jpg
 

MazaQ77

New member
nie ma sensu, tak jak mówiłem mam podłą antenę, dopiero czekam na n-kę. Napiszę tak: z 3m NIE JEST gorzej niż na moim starym Panasie 32" CRT - a bałem się, że będzie tragedia

edit: niestety mam marne oswietlenie w domu o tej porze wiec zdjecia fatal (probowalem z lampa i bez):

SA400001.JPG


SA400002.JPG


SA400003.JPG


SA400004.JPG
 
Ostatnia edycja:

sosna

New member
No daj te fote z SD. Będzie dobry materiał poglądowy.
Jak widać w miarę ok z kija to tylko na plus.

Trochę za słabe światło faktycznie. Z lampą znów blado. Jak możesz zrób jutro za dnia obraz dvd i z kija. Ogólnie z tego co ( nie za bardzo) widać, nie jest najgorzej :grin:
 

MazaQ77

New member
spróbuję rano coś pstryknąć bo z pracy znowu wrócę po 18:00 więc będzie to samo... ale powiem tak: oprócz Pionków nie widziałem nic lepszego do taj pory. Reasumując wady i zalety do dziś najbardziej podchodził mi Samsung Q91 (cena/jakość), który miał dość dobre recenzje. W moim odczuciu świecił lepiej od Panasowej PV70-tki, natomiast przy 80-tce wypada już tak sobie. Czerń na 70tce była mizerna jak na moje oko, i przeszkadzało mi trochę ziarno. Tu ziarno jest ale zdecydowanie mniejsze, a czerń jest bardzo przyzwoita.
 

mirecore

New member
Tylko zrób na wprost i z bliższej odległości, zaczekaj na bardziej statyczny obraz, jakąś reklamę i TVN
Ja w PV70 nie widzę ziarna przy dobrym sygnale.
Transformers z DVD żyletka nawet na SCART RGB z taniego playera.
 

WuMike

New member
Bez reklam
hdtvap napisał:
pip/pap/pat - wyłacznie w serii 800 - info na stronie panasonica w Szwajcarii

http://panasonic.ch/products/product.asp?l=de&grp=001001001&mod=th-42pz800e&typ=

Dodatkowo - SD-Wiedergabe AVCHD/MPEG2/HD-JPEG

W dyskusji brać full hd panel czy nie ?
Testowałem przegladanie fotek z lustrznki cyfrowej docietych do 16x9 na modelach 42 cale 700 Y i V - warto brac full!!!
pozdrawiam
ps czekam na testy modeli 85 i 800 - 80 wypada ok
PIP/PAP/PAT: mamy tylko jedno zrodlo obrazu SD, czyli PIP/PAP niepelny.

Czy brac Full HD? Ja chyba tak wlasnie bym zrobil, jezeli dostalbym regulacje krzywej gamma, precyzyjne dostrajanie kolorow, poprawiony scaling, deinterlacing i zmniejszenie efektu posteryzacji oraz dobra cene ;)
 

grzech74

New member
A ja mam od zeszłego czwartku 42PV70 i nieżałuje. czarny jest czarny żadnych wad póki co niewidze żonie się podoba a córa zachwycona bo bajusie są wielkie
 
Do góry