Panasonic seria PV80 i PV8

cactus

New member
mirecore napisał:
SOSNA ja wczoraj wymieniłem starego PHILIPSA na nowego z HD - wystarczy telefonicznie do abonamentu domówić CANAL+HD (razem ze SPORT HD) za 6zł za miecha. Bierzesz starego pod pachie i ci wymieniają na HD w każdym punkcie oznaczonym HD. Tylko jeszcze 15zeta na miecha będą kroić z ciebie za wynajem dekodera. Ale warto po podłaczeniu przez HDMI obraz na SD jeszcze lepszy no i aż dwa kanały HD;). Ja mam na razie starą antenę 60, będę musiał wymienić na 80 (100zł), bo mnie zrywa HBO i chwilami kanały HD
pytanie troszkę z innego działu, ale jak juz o tym napisałeś, to nie moge się powstrzymać - czy wymienia się sam tuner na HD, czy trzeba wymienic też konwerter ? Bo mam taki już chyba z 5-6 letni, pytanie czy to ma związek z sygnałem HD ?
 

sosna

New member
Sprawdziłem ponownie jakość obrazu. Na antenie nie sprawdziłem, bo takiego podłączenia brak.
Cyfra+ po Scart na 42PV80 to normalnie masakra jakaś panowie i panie.
Z odległości 1m na TVP1 i TVN widać jakieś nieznaczne, podlreślam nieznaczne pseudo robaczki. Na Canal+ z 1 metra jakby mniej, a w zasadzie nie widać żadnych robaczków. Krok dalej i giną wszelkie zakłócenia obrazu. Czyli odległość, jak niektórzy się zastanawiają 2,5 m może być z powodzeniem.
Jak mawiamy z kolegą w takich sytuacjach "osra..m sobie zrbroję" :grin::grin::grin::grin::grin:

Co do Polsatu, uświadomiłem sobie, że u ojca tuner stoi na piętrze, a tv na parterze i sygnał idzie koncentrykiem pewnie dobre 20-30m. Czyli moja ocena jest nie na miejscu, bo to zmienia całkowicie jakość sygnału dochodzącego do Tv.

Odnośnie sygnału po HDMI widziałem różnicę na N'ce, HDMI/Scart na PDP Samnsung 42''. Nie ma co porównywać, obraz po HDMI w istocie "powala" w porównaiu do Scart. Inna sprawa, że niektóre programy po HDMI były bez fonii. Z drugiej strony mam wrażenie (nie postawiłem obok siebie) że pv80 dużo lepiej radzi sobie z obrazem po Scart (może przesadzę ale tak jakby na Samsungu po HDMI :eek:k:). To po HDMI na pv80 zapewne masakra następna :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

ANDGAJ

New member
sosna napisał:
Cyfra+ po Scart na 42PV80 to normalnie masakra jakaś panowie i panie.
Hmm
Scart.....Na eurozłączu można miec kilka rodzajów sygnału
.s-video,kompozyt,RGB więc może trochę ściślej ;)
Podrawiam
ANDGAJ
 

sosna

New member
Tunery do Cyfry (nie HD) a przynajmniej Pionki 1530 mają tylko Euro-złącze, więc sygnał idzie Euro na Euro w TV.
 

ANDGAJ

New member
sosna napisał:
Tunery do Cyfry (nie HD) a przynajmniej Pionki 1530 mają tylko Euro-złącze, więc sygnał idzie Euro na Euro w TV.
Mam też taki tuner.
W menu mogę wybrać rodzaj sygnału: PAL (najgorsza możliwość ) lub RGB.
Sprawdź.
TV oczywiście na Euro też musi taki sygnał przyjąć.Na moich 3 Euro (stary Soniak ) tylko dwa przyjmują RGB.
Pozdrawiam
ANDGAJ
 

sosna

New member
W istocie miałem na PAL, ustawilem na RGB, ale wyraźnej różnicy na TV nie widać...

Edit:
Może jak by bardziej soczyste kolory... Musze sprawdzić jutro, na spokojnie....
 

ANDGAJ

New member
sosna napisał:
W istocie miałem na PAL, ustawilem na RGB, ale wyraźnej różnicy na TV nie widać...
No to zabiłeś mi ćwieka :)
Ja widzę różnice na 36" CRT.
A zabiłeś ćwieka bo szykuję sie na tego Panasa.
Pozostaje wymiana na dekoder z wyjściem component.Ponoć lepiej pracuje SD niż na HDMI.
Pozdrawiam
ANDGAJ
 

sosna

New member
Sprawdziłem jednak dziś :grin:
Po zgłębieniu wyjścia PAL/RGB widać różnicę w nasyceniu kolorów, zdecydowanie (na PAL jak by lekka mgiełka była).
 

wader11

Member
kacy21 napisał:
Witam.Tak się zastanawiam nad zakupem plazmy.I tu moja prośba o radę.W grę wchodzą : TH-42PX80, TH-42PZ70 i TH-42PZ85.Ten pierwszy najtańszy,ostatni najdroższy-różnica na dzień dzisiejszy 2000 zł.Co wybrać?Oglądam głównie cyfrę z tunera SD (scart) - w niedalekiej przyszłośc jakiś tuner HD - oraz dvd Yamaha (tylko scart). Odległość od ekranu około 3,5 m.Czy warto inwestować w full HD?Czy zauważę jakąś różnicę?Dziękuję za wszelką pomoc.
Do zastosowań jak napisałeś FullHD bedzie przerostem formy :) . Wystarczy PV80 a reszte kup sobie fajne kino domowe :) . Efekt bedzie lepszy niz z FullHD. JA bylem zdecydowany na PY70 ale obecnie sobie odpuscilem . Nie mam Blue Ray i nie bede mial szybko bo nie ma filmow na to. Satka HD to i tak 1080i ktory ladnie chodzi na PV80 - sprawdzalem przez 2 godzinki w MM :) .Polecam racjonalne zakupy - a kupowanie na wyrost ? skad wiesz co bedzie za 3-5 lat ? A za taki okres czasu kupisz sobie cos bardziej wypasionego :)
 

ANDGAJ

New member
sosna napisał:
Sprawdziłem jednak dziś :grin:
Po zgłębieniu wyjścia PAL/RGB widać różnicę w nasyceniu kolorów, zdecydowanie (na PAL jak by lekka mgiełka była).
Brak mgiełki czyli też ostrzejszy obraz?
A robaczki poszły w diabły?
A jak DVD no i jaki sygnał jest źródłem?Też mają różne na Skarcie.
Po component lub HDMI powinno być OK.Ale to nie moje zdanie tylko wyczytane :)

Pozdrawiam
ANDGAJ
 

rychu

New member
cactus napisał:
pytanie troszkę z innego działu, ale jak juz o tym napisałeś, to nie moge się powstrzymać - czy wymienia się sam tuner na HD, czy trzeba wymienic też konwerter ? Bo mam taki już chyba z 5-6 letni, pytanie czy to ma związek z sygnałem HD ?

nie musisz zmieniać konwentera.
 

sosna

New member
Robaczki, a dokładnie pseudo robaczki, bo te znieksztalcenia są naprawdę delikatne, są widoczne nadal z odległości jednego kroka.(Dodam że mam do czynienia pierwszy raz z PDP z takim podejściem i te zniekształcenia, które widzę to z mojej strony zupełnie kwestia czepiania się drobiazgów). Zauważyłem, że jednak nie ma ich cały czas, pojawiają się tak jakby w niektórych materiałach na danym kanale.

Generalnie nikt nie siedzi przy tv o krok, więc na moje nie wprawione oko obraz z cyfry jest super.:eek:k:
Kino/DVD kupuję w środę (ze skalerem do 1080p), więc nie mam porównania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie załapałem o co pytasz?

Opis będzie - podsumowanie też . Właśnie porównujemy do konkurencji.
 

Bl1nk

New member
najwazniejsze zeby porównać do poprzednich modeli TH-42PV7 P oraz TH-42PV70P A jesli bedzie taka mozliwosc, bo wielu osobom o to wlasnie chodzi zeby sprawdzic czy oplaca sie doplacac do najnowszego modelu, fajnie jakby telewizory byly w jednym rzedzie, tzn w tej samej odleglosci od aparatu, a focus byl dokladnie miedzy nimi, i zdjecie w jakiejs duzej rozdzielczosci to bylo by cos moze widac, pozdrawiam
 

w_wilk

New member
Zdjęcia

Witam
Poproszę o o duże zdjęcia.
Czy ten TV ma jakiekolwiek funcje ochronne przed wypalaniem? W instrukcji nie ma informacji na ten temat.
Pozdrawiam
w_wilk
 

w_wilk

New member
Funkcje ochronne

Witam
Czy ten TV ma jakiekolwiek funcje ochronne przed wypalaniem? W instrukcji nie ma informacji na ten temat. Skąd bierzecie sygnał do "czyszczenia" ekranu?
Pozdrawiam
w_wilk
 

Eskulap

New member
fullHD

Na dziś funkcja fullHD jest mało przydatna i nie opłaca się kupować takiego telewizora. Ile jest możliwości otrzymania takiego sygnału?...niewiele i to w dodatku najwyżej w trybie 25p lub 50i

Co to znowu rozpoczyna się za chora dyskusja na temat skalera 720 i 1080? Przecież każdy telewizor musi mieć skaler, aby wyświeltać na pełnym ekranie obrazy ze źródeł o rożnej rozdzielczości. Ponadto telewizory mają funkcje pan&scan, zoom itp., więc jak to miałyby robić, gdyby nie miały skalera.
 

kacy21

Member
wader11 napisał:
Do zastosowań jak napisałeś FullHD bedzie przerostem formy :) . Wystarczy PV80 a reszte kup sobie fajne kino domowe :) . Efekt bedzie lepszy niz z FullHD. JA bylem zdecydowany na PY70 ale obecnie sobie odpuscilem . Nie mam Blue Ray i nie bede mial szybko bo nie ma filmow na to. Satka HD to i tak 1080i ktory ladnie chodzi na PV80 - sprawdzalem przez 2 godzinki w MM :) .Polecam racjonalne zakupy - a kupowanie na wyrost ? skad wiesz co bedzie za 3-5 lat ? A za taki okres czasu kupisz sobie cos bardziej wypasionego :)
Bardzo dziękuję za radę.I tak też uczynię,z tym,że wybiore PX80, bo mieszkam na granicy niemieckiej a i do czeskiej też rzut beretem,więc tuner dvb-T, który ma mieć PX80 się przyda.Jeśli chodzi o kino domowe to mam porządne Yamahy,jeszcze ze starej dobrej serii a mianowicie amplituner RX-V795aRDS i dvd audio/video DVD-S830.Ten ostatni bede chciał wymienić ,bo wyjścia tylko scart posiada i divxów nie czyta.Do tego komplet B&W serii DM 600 (602, 601, CC6 S2).:)
 
Do góry