Panasonic seria PV80 i PV8

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Czy darować sobie Full HD - to kwestia budżetu. Zależy jakim dysponujesz i za ile uda Ci się kupić dany model TV. Z pewnością warto kupić TV Full HD, ale jak pisałem seria PV80 prezentuje się bardzo dobrze przy wyświetlaniu materiału HD. Dużo zależy też od odległości z jakiej będziesz oglądał. Ja oglądam z 3m i jestem bardzo zadowolony z obrazu. Kanału HD czy też filmy z BD lub komputera prezentują się znakomicie.

Co do internetu trudno mi się wypowiedzieć, nie używam do tego celu plazmy...
 

slon123

New member
Problem

Dzis podłączyłem swój 42pv80 do kompa, za pomocą kabla (zdaje się, że dvi, taki standardowy do monitora) przez odpowiednie gniazdo w tv.
chciałem usunąc mrugający pixel porogramem na javie.
Tyle tylko, że pixel nadal mruga a na tv wyskoczył czarny pas. Ma około 10-15 cm szerokości i przykrywa prawą stronę tv.
Wygląda to tak jakbym wziął ręcznik i zakrył kawałek obrazu.
Ucina obraz w pewnym miejscu nie widać co się dzieje po prawej stronie ekranu.

Czy ktoś może mi powiedzieć co to jest i jak się tego pozbyć?

Pozdrawiam
 

luck2000

New member
No właśnie, jak to jest z tym piszczeniem, czy to norma w tych tv ,czy rzeczywiście został tylko serwis. Niech się wypowie ktoś kto miał z tym problem i w jaki sposób usunął przypadłość. W moim 42px80 (100h przepracowanych) też b.często występuje, nasilając się wraz ze wzrostem jasności obrazu (dzisiejsze skoki w planicy - normalnie masakra). Ogólnie b. dobry obraz bez jakichkolwiek wad, ale to popiskiwanie psuje całą dobrą notę.
Pzdr.
 

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
freyu napisał:
jak wyglądają na tym tv np strony internetowe?
jak podłączysz kablem cyfrowym np. HDMI to lepiej niż zwykłym d-subem, ale czytać się da spokojnie choć moim zdaniem lepiej neta się przegląda na zwykłym monitorze zwłaszcza choćby z tego względu że możesz sobie ustawić czestotliwość odświerzania jaka Ci pasuje

slon123 napisał:
Dzis podłączyłem swój 42pv80 do kompa, za pomocą kabla (zdaje się, że dvi, taki standardowy do monitora)
standardowy kabel do monitora to d-sub, natomiast dvi to cyfrowy i takie też wyjście musisz mieć u siebie w kompie
 

slon123

New member
Tak naprawdę nazwa kabla nie jest ważna.

Ważny jest pas na tv który powoduje, że nie da się oglądać.
Czy ktoś wie jak go usunąć.

Pozdrawiam
 

viadrus

New member
Czerń przy jaskrawości na minimum

Witam od tygodnia jestem użytkownikiem PV80 i dzisiaj zauważyłem, że przy braku treści obrazu (np AV i wyłaczony sygnał) mam poświatę i to niejednorodną, ale mocniejszą w narożach. Efekt poświaty wystepuje nawet przy jaskrawości ustawionej na minimum. Poprzednio miałem przez krótki okres PV8, ale zdecydowałem sie zamienić go na wyższy model. Ku mojemu rozczarowaniu w PV8 tego efektu nie zaobserwowałem ( a jestem na to wyczulony bo od 20 lat zawodowo naprawiam telewizory). Zadzwoniłem do znajomego, który też ma PV80 i potwierdził moje obserwacje. Wybrałem plazmę a nie LCD właśnie ze względu na to, że te ostatnie maja efekt poświaty i niezbyt dobrą czerń, która przy zmianie kąta przechodzi w ciemną zieleń czy granat ... A tu proszę plazma też ma efekt poświaty :(. Tyle dobrze , ze nie zmienia koloru przy zmianie kata patrzenia. Prośba do użytkowników PV8 (i PV80) o dokonanie takiej obserwacji i podzielenie sie nią na forum. W telewizorach CRT taki efekt wystepował jesli było ustawione za wysokie napięcie siatki drugiej (dodatkowo wystepowały powroty czego w pazmie oczywiscie nie ma). Być może można ten efekt zminimalizowac w trybie serwisowym? Dodatkowo wydaje mi sie, ze PV8 miał soczystsze kolory... Trudno to ocenić bo nie miałem ich jednocześnie. Czyżby zamienił stryjek siekierke na kijek:confused: Jednoczesnie z PV80 miałem natomiast Sonego 32V4500 i pomimo, że miał ostrzejszy obraz, większy kontrast i DVBT w MPEG4 ( z TVPHD), oraz wyjście optyczne audio wybrałem plazmę bo jej obraz był po prostu przyjemniejszy dla oka. LCD-ek przy dłuższym oglądaniu męczył wzrok
 

borowa67

New member
Witam Wszystkich forumowiczów. W moim PV80 także występuje poświata bez sygnału na wejściu. Wszystkie wartosci regulacji ustawione na 50%. Trochę mnie to zaskoczyło i zaniepokoiło, bo na matryce jest podawane w tym momencie napiecie,tylko po co ?
 
Ostatnia edycja:

fuji

New member
fuji napisał:
Proszę o podpowiedzi, jak rozkręcić i dostać się do wnętrza pilota. Wczoraj żona zalała pilot sokiem i muszę dostać się do środka, aby go wyczyścić. Odkręcenie 5 śrubek nie pozwala na swobodne otworzenie pilota - bynajmniej nie widać, jak w bezpieczny sposób rozdzielić elementy obudowy (nie na siłę) , aby nie uszkodzić jej mechanicznie. TV kupiłem miesiąc temu - żona stwierdziła spokojnie, że się zdarza...

p.s. naprawdę nikt z Was nie miał konieczności rozebrania pilota?

Ponownie zwracam się z prośbą o pomoc - kilka ważnych klawiszy odmawia posłuszeństwa. Bez otwarcia i przeczyszczenia wewnętrznej części pilota niedługo będzie potrzebny nowy :(
Szukałem jakiejś instrukcji w sieci, ale nic w tym temacie nie mogę znaleźć. Liczę na Wasze wsparcie.
 

viadrus

New member
Napięcie jest podawane i to jest normalne. W CRT z którymi mam duże doświadczenie (czego nie moge powiedzieć o plazmie bo robiłem zaledwie kilka z czego trzy miały uszkodzony panel i nie dało sie z nimi nic zrobić - prawdopodobnie miały zużyty gaz co objawiało sie tym, że po dłuższej przerwie chwile pracowały poprawnie tym dłużej im dłuższa przerwa) napięcie siatki drugiej jest podawane stale tylko ma taka wartość, ze bez wysterowania katod prąd nie płynie. Jak ma za dużą wartość występuje poświata. Być może i tutaj da sie to ustawić. Pozostaje poczekać, aż ktoś napisze jak to wyglada w PV8. Ja na pewno zwróce uwagę jak to wygląda w innych plazmach. Swoja droga zasięgne także języka w autoryzowanym serwisie Panasia...Mam nadzieję, że nie okaże się, że TTTM...
 

viadrus

New member
fuji napisał:
Ponownie zwracam się z prośbą o pomoc - kilka ważnych klawiszy odmawia posłuszeństwa. Bez otwarcia i przeczyszczenia wewnętrznej części pilota niedługo będzie potrzebny nowy :(
Szukałem jakiejś instrukcji w sieci, ale nic w tym temacie nie mogę znaleźć. Liczę na Wasze wsparcie.
Każdy pilot ma plastikowe zatrzaski. Dwie połowki nalezy lekko podważyć i wsunąc pomiędzy najlepiej zużytą (lub aktywną jeśli komuś nie szkoda) karte płatniczą czy starą kartę od cyfry czy wizji ( można zaostrzyć jej krawędz będzie łatwiej). Najlepsza jest szpatułka do depilacji :-D. Jak już wsuniemy przesuwamy ją wdłuż łaczenia połowek i zatrzaski puszczają nie wyłamując się. Tym sposobem mamy rozebranego pilota bez skancerowania obudowy.
 

alex2006

New member
borowa67 napisał:
Witam Wszystkich forumowiczów. W moim PV80 także występuje poświata bez sygnału na wejściu. Wszystkie wartosci regulacji ustawione na 50%. Trochę mnie to zaskoczyło i zaniepokoiło, bo na matryce jest podawane w tym momencie napiecie,tylko po co ?
Panowie-to oglądajcie tv z sygnałem na wejściu-no chyba,że lubicie się gapić w "nic".Moim zdaniem to juz szukanie dziury w całym.Ja tam włączam Panasa,oglądam programy z sat bądź z DVD i nie panikuję bo tam duszki,martwe piksele,powidoki,poświata itp.Zamiast się cieszyć z fajnego sprzętu panikujecie.To takie moje zdanie na ten temat.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
viadrus napisał:
Witam od tygodnia jestem użytkownikiem PV80 i dzisiaj zauważyłem, że przy braku treści obrazu (np AV i wyłaczony sygnał) mam poświatę i to niejednorodną, ale mocniejszą w narożach.
Prawdopodobnie więc, gdybyś miał telewizor LCD, który nie "odcinałby" zasilania matrycy przy braku sygnału, to mógłbyś popaść w rozstrojenie nerwowe podczas takich seansów. Przy braku punktu odniesienia wnioski mogą być przejaskrawione.

Faktycznie matryca tej plazmy emituje niewielkie światło - jednak w moim przypadku oceniam to rozświetlenie matrycy jako mniejsze niż w telewizorach lcd, z którymi miałem styczność. Myślę, że takie rozświetlenia w narożach mogą być spowodowane nierównomiernym użyciem matrycy wynikającym bezpośrednio z materiału wyświetlanego na telewizorze. W kategoriach "powidoków", o których często mówi się w przypadku telewizorów plazmowych jest to tak jakby uśredniony powidok wynikający z wcześniej wyświetlanego materiału. Na początku użytkowania telewizora faktycznie zauważałem u siebie nierównomierne rozświetlenie ekranu ale z czasem (niezbyt długim) znormalizowało się ono dla całej powierzchni matrycy i nierównomierność znikła. Trochę wyrwane z kontekstu ale zerknij na to zdjęcie. Jest to zmodyfikowana fotografia ekranu świecącego bez podawania sygnału, wykonana przy bardzo długim czasie ekspozycji i podciągnięta w programie graficznym tak aby było widać szczegóły między innymi w narożnikach ekranu (jasny punkt w lewym górnym rogu jest do pominięcia, jest to okienko z nazwą wejścia av wyświetlane przez tv). Po kilku krótkich miesiącach zużycie matrycy mojego tv stało się równomierne i brak jest takich efektów. Choć muszę przyznać, że tego typu rozświetleń w rogach ekranu nie byłem u siebie w stanie dostrzec gołym okiem, o ile dobrze pamiętam.

Pierwsza podstawowa sprawa - alex2006 powyżej za bardzo się nie myli ;)

Pozdrowienia!
 
Ostatnia edycja:

freyu

New member
To ja może na mniej poważny temat. Wczoraj wybrałem się na zakup PV80 ale ku mojemu smutkowi w zasadzie w większości sklepów nie ma już tego modelu albo jest do ściągnięcia z innego miasta. Tu się nieco boję że mi wrzucą jakiś powystawowy a tego nie chcę. No i natknąłem się na model PX8. Poczytałem o różnicach i wydają się kosmetyczne w stosunku do PV8 np. no i tv jest w sumie od ręki. Jak myślicie? Brać? Kolor dla mnie nie jest ważny bo ten tv jest akurat srebrny.
 

slon123

New member
slon123 napisał:
Dzis podłączyłem swój 42pv80 do kompa, za pomocą kabla (zdaje się, że dvi, taki standardowy do monitora) przez odpowiednie gniazdo w tv.
chciałem usunąc mrugający pixel porogramem na javie.
Tyle tylko, że pixel nadal mruga a na tv wyskoczył czarny pas. Ma około 10-15 cm szerokości i przykrywa prawą stronę tv.
Wygląda to tak jakbym wziął ręcznik i zakrył kawałek obrazu.
Ucina obraz w pewnym miejscu nie widać co się dzieje po prawej stronie ekranu.

Czy ktoś może mi powiedzieć co to jest i jak się tego pozbyć?

Pozdrawiam

Ponawiam moją prośbę.

Czy ktoś ma pojęcia czym jest ten pas i jak go usunąć?
Pas nie pojawił się od razu przez chwilę obraz był ok, dopiero chwilę po odpaleniu programu, który miał usunąc mrugający pixel wyskoczyły dwa pasy z prawej strony biały i czarny. Biały potem zniknął ale czarny pozostał:(
Czarny pas jest zawsze niezaleznie od wyświetlanego sygnału i przykrywa część obrazu

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
 

vip_1

New member
zastanawiałem się co jest z tym piszczeniem, posiadam pv80 i nigdy nic nie piszczało, przepracowane ponad 2000 godzin, TV zawsze był podłączony do dekodera kablem HDMI tak samo XBOX 360, dzisiaj w ramach testu podłączyłem TV do kablówki tzn. bez dekodera kabel antenowy prosto do TV i piszczy na jasnych obrazach, przez dekoder nic takiego nie ma, więc można sądzić że jest to związane z głowicą antenową bo tylko przy tym podłączeniu coś piszczy
 

Pawel70

New member
U mnie "piszczy" przy polączeniu RGB (tuner sat).
Co do nierównomierności "podświetlenia" nie zaobserwowałem wielkich róznic w świeceniu.Cała powierzchnia równo świeci na szaro gdy nie jest podawany żaden sygnał na wejscie.
@slon123 chyba pozostanie zgłosic sie do serwisu.
 
Ostatnia edycja:

Łodziak

New member
Witam Jetem użytkownikiem PV80 Pa od miesiąca i generalnie jestem zadowolony. Chciałem się dowiedziec jak mialo by nastąpic nadawanie cyfrowej telewizji a on niema dekodera MPEG-4 to co z takim ''fantem'' należało by zrobic gdy coś takiego kiedyś nastąpi?
 

Pawel70

New member
W tym przypadku pozostanie nabyc zewnetrzny tuner telewizji DVB-T.Na dzisiaj jest to koszt około 400 zł ale za rok czy dwa napewno będzie taniej.
 

fuji

New member
viadrus napisał:
Każdy pilot ma plastikowe zatrzaski. Dwie połowki nalezy lekko podważyć i wsunąc pomiędzy najlepiej zużytą (lub aktywną jeśli komuś nie szkoda) karte płatniczą czy starą kartę od cyfry czy wizji ( można zaostrzyć jej krawędz będzie łatwiej). Najlepsza jest szpatułka do depilacji :-D. Jak już wsuniemy przesuwamy ją wdłuż łaczenia połowek i zatrzaski puszczają nie wyłamując się. Tym sposobem mamy rozebranego pilota bez skancerowania obudowy.

viadrus, dzięki bardzo za pomoc. Z tym "delikatnym" podważaniem to w przypadku tego pilota się nie sprawdza - zdjęcie górnej części wymagało dużego wkładu siły, ale się udało i to jest najważniejsze. Jeszcze raz dzięki!
 

viadrus

New member
alex2006 napisał:
Panowie-to oglądajcie tv z sygnałem na wejściu-no chyba,że lubicie się gapić w "nic".Moim zdaniem to juz szukanie dziury w całym.Ja tam włączam Panasa,oglądam programy z sat bądź z DVD i nie panikuję bo tam duszki,martwe piksele,powidoki,poświata itp.Zamiast się cieszyć z fajnego sprzętu panikujecie.To takie moje zdanie na ten temat.
Mogę się z tym zgodzić, ale do sprawy podchodzę z e zboczeniem zawodowym i niestety najpierw dostrzegam wady :grin:. Na szczęcie posiadam także ceche adaptacji czylo po prostu przyzwyczajam sie :).
 
Do góry