Panasonic seria PV80 i PV8

broda1725

New member
Bez reklam
Co prawda to prawda fakt są ale cena odpycha wiedząc że ten tv był za 2200zł no ale cóż. Teraz kupować go za 2500 czy 2900 to troszkę poroniony pomysł bo za 2800 mam X10. czekam na test od Kikiego i zobaczymy, czasem się zastanawiam czy może nie lepiej kupić 50" np. PV8 z racji ceny bo odległość będzie 2,5m poczułbym się jak w kinie :D. Nie wiem tylko jak tu sprawdzić czy nie będzie za wielki, jak tu zrobić porównanie na podstawie 40" w drugim pokoju, z jakiej odległości siąść przed 40" aby mieć wrażenie 2,5m przy 50".
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
alex2006 napisał:
tylko,że oni od roku oglądają świetny tv,a TY pół roku o nim czytasz!
Coś w tym jest. Ja bym tyle nie wytrzymał ;)
Co mógłbym doradzić, to patrząc przez pryzmat czasu jaki poświęciłeś broda1725 na czytanie o różnych modelach i rozważanie o targających Tobą wątpliwościach, sądzę, że może pomogłoby Ci spędzenie dwóch czy trzech popołudni w sklepach (może różnych), gdzie sprzedawcy byliby na tyle uprzejmi, aby udostępnić _pilota Panasonica_ :) Wydaje mi się, że znajdziesz sklepy stacjonarne gdzie obok nowych modeli są jeszcze plazmy z serii pv8/80 lub px8/80.

Pozdrowienia!
 

freyu

New member
Tak się zastanawiam czy da radę coś zrobić aby jakość obrazu z n boxa była lepsza na PX8? Tv podłączony do dekodera po HDMI, na n boxie wybrany tryb 1080 i pomijając obraz na kanałach HD to myślałem że ciut lepszy bedzie obraz np na 1 czy 2, albo Discovery. Może coś źle ustawiłem i mozna to jakoś jeszcze podrasować? Będę wdzięczny za wszelkie rady.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Akurat TVP1 (jeśli o ten kanał Ci chodziło) ma kiepską jakość w przekazie satelitarnym, z którego korzysta n-ka. Widać to zwłaszcza podczas niektórych wieczornych filmów. Z drugiej strony ostatnio dwójka zaskoczyła mnie pozytywnie podczas emisji "Bad company: czeski łącznik" - przynajmniej taką jakość życzyłbym sobie na innych kanałach SD, ale to zupełnie inna historia. Innymi słowy - odkrywamy przymioty cyfrowej transmisji satelitarnej ;)
U siebie na pv80 jeszcze nie testowałem ale niektórzy użytkownicy pisali, że warto spróbować podłączyć nboxa do plazmy dobrym przewodem component...

Pozdrowienia!
 

freyu

New member
No ja mam dekoder podłączony po hdmi kablem takim za około 40 zł więc żaden wypas. Dvd mam na Scart i jest spoko, podoba mi się obraz. Czyli chyba muszę pogodzić się z taka jakością jaka jest. Próbowałem jeszcze popatrzeć w ustawieniach nBoxa ale za wiele to ich tam nie ma i nic nie zdziałałem. Faktycznie 2 ma tepszą jakość obrazu niż 1.
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
DO freyu

Witam,może wywołam burzę ale proponuję Ci podłączenie nBoxa kablem euro i hdmi.
W zależności od odbieranego kanału/SD,HD/przełączanie żródła sygnału.
Stwierdziłem,że kanały sd na kablu hdmi są nieostre,mdłe.......a na euro w porzo.
Jeśli oglądam kanał hd przełączam na hd i jest super.
Spróbuj i daj znać jakie masz odczucia.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Po eurozłączu, z uwagi na przenoszoną mniejszą rozdzielczość, inaczej wygląda menu dekodera. Jak inaczej - nie trudno się domyśleć ;)
Co do jakości wyświetlania kanałów poprzez nbox przy użyciu hdmi względem eurozłącza nie wypowiadam się - u siebie, przy podłączeniu hdmi jestem zadowolony z jakości obrazu kanałów zwłaszcza hd, jak i wielu sd, które oglądam.

Pozdrowienia!
 
Ostatnia edycja:

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
bogdan_bronowice napisał:
Po eurozłączu, z uwagi na przenoszoną mniejszą rozdzielczość, inaczej wygląda menu dekodera. Jak inaczej - nie trudno się domyśleć ;)
Co do jakości wyświetlania kanałów poprzez nbox przy użyciu hdmi względem eurozłącza nie wypowiadam się - u siebie, przy podłączeniu hdmi jestem zadowolony z jakości obrazu kanałów zwłaszcza hd, jak i wielu sd, które oglądam.

Pozdrowienia!

A próbowałeś kablem euro? Też byłem sceptycznie nastawiony a teraz kanały sd oglądam tylko popzez euro.
Kanały hd oczywiście przez hdmi.
Pzd.
 

Hoaxx

New member
Juz bylem gotow zamowic 42PV80, sklep wybrany, cena niezla (2257,-), a tu sie okazuje, ze chwilowo brak. Na pytanie, kiedy spodziewaja sie dostawy, otrzymuje odpowiedz:

Niestety telewizor jest niedostępny u dystrybutora także trudno powiedzieć kiedy będziemy mieli ponownie ten model w ofercie i czy w ogóle będzie ponieważ Panasonic zaczyna wprowadzać nowe modele.

I faktycznie ceny (wdg. ceneo.pl) zaczynaja wedrowac spowrotem w gore (albo z listy znikaja sklepy, ktore mialy lepsze ceny, bo wysprzedane).

Hmm, moze ktos dac mi namiary na sprawdzony sklep internetowy, gdzie to by mozna jeszcze dostac PV80 za ok. 2300,- ?
 

kerib

New member
Witam , spróbujcie na stronie sklepu MaxiMedia.pl (nie mogę wstawiać linków).Jest w ofercie TH - 42PV80 za 2220 zł.:eek:k:
 

Hoaxx

New member
Tyle, ze mowa o PV80, nie o PV8. Te drugie faktycznie sa tansze.

W MaxiMedia 42PV80 jest wylistowany po 2220,- -- niezle, pod warunkiem, ze jest wogole na stanie. Na pierwszy rzut oka/googla sklep opinie ma srednio ciekawe.
 
Ostatnia edycja:

derlysy

New member
Hoaxx napisał:
Tyle, ze mowa o PV80, nie o PV8. Te drugie faktycznie sa tansze.

W MaxiMedia 42PV80 jest wylistowany po 2220,- -- niezle, pod warunkiem, ze jest wogole na stanie. Na pierwszy rzut oka/googla sklep opinie ma srednio ciekawe.
Tak wiem że są tańsze, dlatego napisałem że w mojej okolicy krzyczą za cenę 2399 ale PV8 a nikt przy zdrowych zmysłach im tyle nie da. No właśnie a od zakupów w takich sklepach internetowych raczej stronie. Mam jedną propozycję 2330 za PV80 ale ma nalatane 397 godzin (nie na dynamicu) od kolegi prowadzącego sklep. Wart jest uwagi z taką ilością godzin ??
 

broda1725

New member
Bez reklam
Hoaxx napisał:
Tyle, ze mowa o PV80, nie o PV8. Te drugie faktycznie sa tansze.

W MaxiMedia 42PV80 jest wylistowany po 2220,- -- niezle, pod warunkiem, ze jest wogole na stanie. Na pierwszy rzut oka/googla sklep opinie ma srednio ciekawe.

Nie ma dzwoniłem dziś przed 17 do Warszawy i Katowic.
 

Patryk1992bdg

New member
Przecież na agito jest w rozsądnej cenie(w porównaniu do supermarketów i wielu innych sklepów internetowych), a sam sklep ma bardzo dobre opinie... Tak czy siak: są coraz większe trudności ze znalezieniem tego modelu...
PS: Cena na agito za 42 osiemdziesiątki wynosi 2476,00 zł.
 

freyu

New member
No ja musiałem na PX8 się zdecydować chcąc nie chcąc bo w całym Słupsku jeżeli już były 42PV8 to na wystawie po 1 sztuce. A w Koszalinie w MM stała jedna 37PV8 ale 200 zł więcej niż PX8 który wybrałem. Generalnie jak w rożnych sklepach sprawdzali dostępność 42PV8 albo 80 to już nawet na magazynach nie było. Tylko pojedyncze sztuki powystawowe.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Z tego co pamiętam to KIKI miał jakiś tydzień temu jeszcze 5 sztuk PV80 ale w cenie ok. 2550 lub 2600zł.
Ale według mnie to już przesada dać tyle za ten model, choć były czasy gdzie ludzie płacili za niego prawie 4000zł i dziś nie żałują.
 
Do góry