Panasonic seria PV80 i PV8

luck2000

New member
Czy się różnią kontrastem to nawet najstarsi indianie nie wiedzą, nawet ci w Panasonic :mrgreen: (mówią że jest to samo plus ten tuner). W instrukcji nie ma wogóle na ten temat wzmianki, a żeby było ciekawiej, to w avansie napisali że ma 300 000. Jedno jest pewne, że statyczny mają 15 000 i to jest najważniejsze. Jak znam życie to na stronach "pl" troszkę jak zwykle się ubarwią dane, czy to tv czy aparat czy coś tam coś tam zawsze mają lepsze parametry od tego samego sprzętu w innych krajach. Ja px kupowałem 2 tyg temu i jeszcze nie było x10 w Polsce, realnie. Teraz może i warto dołożyć te parę stówek do nowości...Jak na razie nie żałuję. Pzdr.
 

sambolime

New member
Witam mam pytanie jakim kablem podłączyc kino domowe do telewizora zeby mieć dźwiek 5.1 przy odtwarzaniu filmów z kablówki , przez hdmi cisza bo jak sie dowiedziałem hdmi w telewizorze to wejście a nie wyjście z góry dzięki za odpowiedź pozdrawiam
 

szachu_pl

New member
sambolime napisał:
Witam mam pytanie jakim kablem podłączyc kino domowe do telewizora zeby mieć dźwiek 5.1 przy odtwarzaniu filmów z kablówki , przez hdmi cisza bo jak sie dowiedziałem hdmi w telewizorze to wejście a nie wyjście z góry dzięki za odpowiedź pozdrawiam

Musisz wyprowadzić sygnał audio z dekodera z kablówki (zakładam, że masz kablówkę cyfrową) do amplituner.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Faktycznie, można regulować HDMI. Zmiana wejścia działa dopiero po wejściu w tryb serwisowy przez "1" (może "2" też, nie sprawdzałem). Dzięki.
 

krolkaro

New member
a moze ktoś ze speców tego tematu pomoże mi z moim problemem ?:confused:
otóż, podłączam mojego lapka do tv kablem cinch w celu uzyskania dźwięku z racji nie możności jego przesyłu kablem vga. Niestety głucho... gdzie może leżeć problem ?
z góry dzięki!!
 

nom73

New member
krolkaro napisał:
podłączam mojego lapka do tv kablem cinch w celu uzyskania dźwięku !

Do jakiego wejścia audio (z przodu, z tyłu) podłączasz kabelek audio (chinch)?
A do jakiego wejścia video masz podłączonego laptopa?

Ja podłączyłem komputer do HDMI_1 i audio do wejścia na tylnym panelu i działa dobrze. Inna sprawa, że przy rozdzielczości natywnej 1024x768 ustawionej na karcie graficznej TV w trybie 16:9 rozciąga pulpit (koło jest owalem) co jest dość oczywiste, bo to proporcje 4:3. :)
A więc, żeby mieć wypełniony ekran trzeba w kompie ustawić rozdz. 1280x720, no chyba, że się mylę? Z tym, że TV wtedy sobie skaluje obraz do natywnej i literki nie są tak wyraźne jak przy rozdz. natywnej. :)
 

daweed

New member
Czy ktoś wie z jakiego powodu, na czarnym tle w moim tv pojawiają się (głównie w górnym prawym rogu-prostokąt 5cmx5cm) migające piksele? Najczęściej migają na czerwono, w innych miejscach na matrycy tego nie zauważyłem i nie wiem czy to jakieś początkowe stadium poważniejszej usterki czy raczej mogę spać spokojnie?
 

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
zakładam że nie jest to logo zadnej stacji a to co opisujesz raczej nie jest normalne... wiec ja na Twoim miejscu od razu bym pisał do serwisu
 

krolkaro

New member
nom73 napisał:
Do jakiego wejścia audio (z przodu, z tyłu) podłączasz kabelek audio (chinch)?
A do jakiego wejścia video masz podłączonego laptopa?

Ja podłączyłem komputer do HDMI_1 i audio do wejścia na tylnym panelu i działa dobrze. Inna sprawa, że przy rozdzielczości natywnej 1024x768 ustawionej na karcie graficznej TV w trybie 16:9 rozciąga pulpit (koło jest owalem) co jest dość oczywiste, bo to proporcje 4:3. :)
A więc, żeby mieć wypełniony ekran trzeba w kompie ustawić rozdz. 1280x720, no chyba, że się mylę? Z tym, że TV wtedy sobie skaluje obraz do natywnej i literki nie są tak wyraźne jak przy rozdz. natywnej. :)

działa ale tylko z tylnymi wejściami, tylko dlaczego nie tymi z przodu?
 

pete2

New member
Witam, czy wie ktoś czy tylna obudowa jest zabezpieczona jakimiś plombami? Mam problem z cykaniem. w serwisie TV był dwa razy ale oni nic nie słyszą choć wymienili moduł zasilania (nic to nie dało). Zaproponowałem, że zdejmę tylną obudowę i zobaczę co cyka i im powiem. Niby zgodzili się tylko nie wiem czy nie robią mnie w konia że odkręcę a potem powiedzą, że gwarancję straciłem i maja problem z głowy. Co o tym myślicie?
 

szachu_pl

New member
Też mnie to cykanie wk... Normalnie nie ma z tym problemów ale wieczorem to szlak mnie trafia. Z moich obserwacji wynika, że dźwięk ten dochodzi z prawej strony (patrzac na TV). Czaem jak docisnę obudowę to robi się jeszcze głośniej (rezonans), czasem ciszej. Identyczny dźwięk mam w starym monitorze CRT Samsunga. Jak coś odkryjesz to daj znać na forum.
 

slawbo

New member
krolkaro napisał:
działa ale tylko z tylnymi wejściami, tylko dlaczego nie tymi z przodu?
Ano dlatego, że wejście audio na przednim panelu jest "sparowane" z wejściami video z przodu , czyli s-video i composit co razem nazywa się AV3. :)
 

pete2

New member
A jednak nie tylko mi cyka. U mnie słychać po lewej stronie patrząc od przód TV na wysokości górnej śruby do wieszaka i nie zmienia się jak dociskam obudowę. To jakiś przekaźnik musi być.
 

cezar68

New member
Witam, w moim telewizorze przy szybszych ruchach kamery obraz staje się rozmyty, dopiero jak kamera się zatrzyma ostrość jest idealna. Wydaje mi się że efekt ten jest mniej widoczny podczas oglądania DVD.
Bardzo prosiłbym o odpowiedź co może być tego przyczyną?
 

blady82

New member
panowie mam taki problem

podpialem pv80 pod komputer przez kabel dvi-hdmi
od czasu kiedy zrobilem aktualizacji sterownikow od grafiki mam problem z ustawieniem obrazu
w zadnej rozdzailce nie jest on odpowiedni na plasmie
raz go ucina raz znow jest za malo rozszerzony
nie wiem czy to wina sterownikow czy zony ale wiem ze kiedys obraz byl prawie idealny nic nie ucinalo a juz napewno nie wypelnial tylko 3/4 ekranu

czy ktos wie co nalezy zrobic?
w jednej rozdzialce jest blisko idealu ale ciut i tak wydaje mi sie ze ucina
jesli chodzi o grafikie posiadam Geforce 9800
Z gory dzieki za rady
 

darzur

New member
A czy ktoś potrafiłby mi wytłumaczyć skąd biorą się wąskie czarne paski po bokach w sytuacji kiedy wyświetlany jest obraz 16:9 z DivX, DVD?? Oczywiście przy wyłączonym trybie "Powierzchnia obrazu". Niezależnie od tego czy mam klatkę przeskalowaną do 16:9 czy mam pełną rozdzielczość DVD (720x576) z ustawionym znacznikiem DAR na 16:9 to te wąskie czarne paski się pojawiają. Co ciekawe nie ma ich kiedy oglądam TV na kanale HD..
 

wtykacz

New member
do blady82 i darzur

Video & Television/Resize HDTV Desktop
Display/Move... screen position
Display/Change flat panel scaling

Tu masz wszystko na tacy... http://jakebillo.com/more-sony-kf42e200a-troubleshooting-for-11-pixel-720p/ nie wiem jak nie mozna bylo tego dostrzec ;) w opcjach sterownika

To resize the HDTV desktop
  1. From the NVIDIA Control Panel navigation tree pane, under Video & Television, click Resize HDTV desktop to open a page where you can increase or decrease the size of your desktop.
lub
Tu ustawienia dla starej wersji sterowników http://www.benchmark.pl/artykuly/porady/jak_ustawic_pelnoekranowe_TV/strona-2.html

http://solar.blurp.org/tvout.html

Rozwiazanie jest banalnie proste.
 
Ostatnia edycja:
Do góry