Panasonic seria PV80 i PV8

qwert

New member
Więc tak, po wejściu do menu serwisowego wciskasz 1x cyferkę "1", nastepnie cyfrę "4" :
pojawia się napis V-AMP 0 -głośnością rozszerzasz obraz w górę i w dół,
WCISKASZ JESZCZE RAZ CYF. "4 i jest

V-POS 0 i tu przyciskiem głośności przesuwasz obraz góra -dół

znów "4" dajesz na H-AMP i tu jest zwężenie albo rozszerzenie obrazu w poziomie (głosnością)

H-POS - przesuwanie obrazu w prawo albo lewo tym samym przyciskiem jak powyżej.
Powodzenia, dodam że jest to bardzo łatwe do ustawiania.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

norbitor

New member
qwert napisał:
Więc tak, po wejściu do menu serwisowego wciskasz 1x cyferkę "1", nastepnie cyfrę "4" :
pojawia się napis V-AMP 0 -głośnością rozszerzasz obraz w górę i w dół,
WCISKASZ JESZCZE RAZ CYF. "4 i jest

V-POS 0 i tu przyciskiem głośności przesuwasz obraz góra -dół

znów "4" dajesz na H-AMP i tu jest zwężenie albo rozszerzenie obrazu w poziomie (głosnością)

H-POS - przesuwanie obrazu w prawo albo lewo tym samym przyciskiem jak powyżej.
Powodzenia, dodam że jest to bardzo łatwe do ustawiania.
Pozdrawiam


To ja dodam że każdą zmianę należy potwierdzić "OK"
 

mykacz

New member
qwert - dzięki chłopie :). Jeden wielki szacun!
Pomogło o tyle, że obraz idący z kablówki rzeczywiście wyregulowałem sobie odpowiednio w pionie dzięki menu serwisowemu. Ale co dziwne, telegazeta, menu telewizora oraz obraz idący z DVD pod HDMI nadal są przesunięte w pionie. Może w menu serwisowym sa opcje ustawiające pozycję obrazu w zależności od źródła sygnału: osobno dla HDMI, anteny, telegazety itp?
Byłoby fajnie dorwać jakąś instrukcję do menu serwisowego...
 

szachu_pl

New member
mykacz napisał:
qwert ...Może w menu serwisowym sa opcje ustawiające pozycję obrazu w zależności od źródła sygnału: osobno dla HDMI, anteny, telegazety itp?
Byłoby fajnie dorwać jakąś instrukcję do menu serwisowego...

Właśnie miałem o to spytać. Jak ustawiałeś położenie obrazu, to miałeś ustawione na kablówkę? Jeśli każde źródło sygnału da się ustawić oddzielnie to rewelacja. Mam Ferdka 780HX, fajny sprzęcik, ale ma wadę, obraz jest przesunięty w pionie ok. 1 cm do góry. Jak by się dało to wyrególować tylko do DVD :grin:
 

mykacz

New member
szachu_pl napisał:
Właśnie miałem o to spytać. Jak ustawiałeś położenie obrazu, to miałeś ustawione na kablówkę? Jeśli każde źródło sygnału da się ustawić oddzielnie to rewelacja. Mam Ferdka 780HX, fajny sprzęcik, ale ma wadę, obraz jest przesunięty w pionie ok. 1 cm do góry. Jak by się dało to wyregulować tylko do DVD :grin:
No właśnie nie wiem, na to liczę, że się da. I mam nadzieję, że qwert zna odpowiedź. Spróbuję się trochę pobawić tym menu serwisowym, ale boję się skopać ustawienia.
Tak, byłem wtedy w kablówce, jak próbowałem uaktywnić menu serwisowe oglądając DVD, to przełączało mnie na kablówkę. Ale jeszcze powalczę.
 

qwert

New member
mykacz napisał:
qwert - dzięki chłopie :). Jeden wielki szacun!
Pomogło o tyle, że obraz idący z kablówki rzeczywiście wyregulowałem sobie odpowiednio w pionie dzięki menu serwisowemu. Ale co dziwne, telegazeta, menu telewizora oraz obraz idący z DVD pod HDMI nadal są przesunięte w pionie. Może w menu serwisowym sa opcje ustawiające pozycję obrazu w zależności od źródła sygnału: osobno dla HDMI, anteny, telegazety itp?
Byłoby fajnie dorwać jakąś instrukcję do menu serwisowego...

Fajnie że Ci pomogłem, swoja drogą to S U P E R :D że w naszych tv można rozciągnąć, zwęzić ,poszerzyć i przesuwać obraz .
Faktycznie nie powiedziałem że trzeba potwierdzić "OK" I DO KAŻDEGO wejscia w tv ostawianie jest OSOBNO !
Będąc w menu serwisowym normalnie wciskasz AV na pilocie i zmieniasz odpowiednie wejscia i ustawiasz
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

nom73

New member
qwert napisał:
Będąc w menu serwisowym normalnie wciskasz AV na pilocie i zmieniasz odpowiednie wejscia i ustawiasz
Pozdrawiam

Ja właśnie podpiąłem do PV8 kabelkiem DVI->HDMI 3m swój komputer i obraz jest super (w rozdzielczości 1024x768, a wiec w natywnej), ale jest przesunięty o ok. 1cm w lewo. Kiedyś miałem na karcie graficznej opcję przesuwania obrazu, ale w sterownikach Radeona Omega nie mogę znaleźć tej zakładki więc spróbuję przesunąć w menu serwisowym panasonica. :)
Aha, w innych rozdzielczościach też obraz jest wyświetlany, nawet do roz. 1900x1080, ale "lataja" takie czerwone kreseczki poziome, może wina kabla (20zł). :)
 

mykacz

New member
Qwert - niech Ci Bozia w dzieciach wynagrodzi. W jakości, nie w ilości :). Podam Twoje namiary do Centrum Serwisowego Panasonica ;). Może się czegoś w końcu nauczą ;). Nie myślałeś, żeby opracować jakąś instrukcję do menu serwisowego? Myślę, że wielu ludziom mogłaby się przydać...
Ustawiłem sobie parametry obrazu na kablówce i HDMI. Nie ma już żadnych przesunięć. Pozostał tylko problem przesuniętego menu telewizora i telegazety, a tych opcji tam znaleźć nie mogę... Jakoś na razie to przeboleję, zobaczę co powie technik.
Kurcze, wychodzi na to, że fachmeni rozstroili mi telewizor... :x
 

qwert

New member
Dzięki Mykacz za życzenia :) Dzieci -rzeczywiście w tych czasach nie ma co iść na ilość ;) .
Jeśli chodzi o menu serwisowe to można zrobić na forum "wspólnemi" siłami spis funkcji i ustawień obrazu i co do czego służy w menu. Wczesniej ktoś już wspominał o ustawianiu kolorów zielonego,czerwonego i niebieskiego R-CUT,G-CUT,B-CUT,R-DRV,G-DRV,B-DRV, ALL-DRV,ALL-CUT. Dodatkowo regulacja jasności ,kontrastu, odcieni bieli w menu serw.
Z tego co widzę to można dosłownie wszystko zrobić z obrazem, ja sobie wyregulowałem tak jak mi się podoba i obraz jest o niebo lepszy niż z ustawieniami poczatkowymi tv
Jesli chodzi o telegazetę to spróbuj wykorzystać funkcję PAT (pół ekranu telegazeta, pół obraz) może wtedy "tele" nie bedzie przesunięta.
PAT- wybierasz telegazetę a później wciskasz dwa razy przycisk "menu".
Pozdr.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
qwert napisał:
\Jeśli chodzi o menu serwisowe to można zrobić na forum "wspólnemi" siłami spis funkcji i ustawień obrazu i co do czego służy w menu.
Ja jestem za :) mogę nawet podrzucić parę ustawień z menu serwisowego zebranych z innych for :)
 

blady82

New member
witam 2 pytanka a raczej problemy
po 1 posiadam plasme 42PV80 i mam z nia maly problem ,mianowicie podczas ogladania Cyfry po wlaczeniu jakiegos kanalu na ktorym nic nie ma slysze dzwiek z kablowki.Nie jest on bardzo glosny ale jesli na cyfrze nic nie idzie a ustawie na pol regulatora glos to dosc glosno go slychac.
Cyfre podlaczona mam poprzez kabel euro ,kabel ostatnio byl wymiany cena powyzej 100zl wiec napewno to nie wina kabla.Ma ktos moze jakies sugestie?
Czytalem gdzies ostatnio ze plazmy Panasonica w trybie ECO same dostosowuja jasnosc do swiatla padajacego na pokoj czy model PV80 tez to ma?
Druga sprawa poszuke tv do sypialni myslalem nad Panasonicami 32 cale LCD jednak w sypialni bedzie ogladana tylko osiedlowa kablowka i teraz moje pytanie czy roznica w jakosci obrazu miedzy 32LCD a 37 PV8 bedzie duza?Domyslam sie ze pewnie 37 wypadnie lepiej ale czy bedzie to zauwazalne?Przyznam ze ceny podobne jednak ciagle mm watpliwosci ze 37 to za duzo do sypialni ale jesli jakosc ma byc lepsza to jakos przezyje:)
 
Ostatnia edycja:
B

burz

Guest
J-B napisał:
Ja jestem za :) mogę nawet podrzucić parę ustawień z menu serwisowego zebranych z innych for :)

Ale nie tu, bo ważna informacja zginie w tysiącach innych postów.
Jest załozony specjalny wątek o ustawieniach menu serwisowego xxPV80 - i proponuje tam wrzucać
 

uniorek

New member
mykacz napisał:
Qwert - niech Ci Bozia w dzieciach wynagrodzi. W jakości, nie w ilości :). Podam Twoje namiary do Centrum Serwisowego Panasonica ;). Może się czegoś w końcu nauczą ;). Nie myślałeś, żeby opracować jakąś instrukcję do menu serwisowego? Myślę, że wielu ludziom mogłaby się przydać...
Ustawiłem sobie parametry obrazu na kablówce i HDMI. Nie ma już żadnych przesunięć. Pozostał tylko problem przesuniętego menu telewizora i telegazety, a tych opcji tam znaleźć nie mogę... Jakoś na razie to przeboleję, zobaczę co powie technik.
Kurcze, wychodzi na to, że fachmeni rozstroili mi telewizor... :x
Heh wczoraj był u mnie serwisant z TonColoru w Zielonej a jaki miałem problem?? - (42pv80) przesunięty obraz w poziomie ok 1cm i w w pionie ok 0,5 cm dopiero zauważyłęm po wyłączeniu opcji w ustawieniach "Powierzchnia obrazu" - domyślnie jest ona włączona i obraz jest troszkę powieszkony wiec nie widać od razu przesunięcia.

Pan serwisant bardzo miły ale stwierdził ze nie ma takiej możliwości regulacji obrazu w menu serwisowym i że mam za duże wymagania a taki dobry sprzęt:eek:k:. Ponoć dzwonił 3 razy do panasonica samego i tam mu tak powiedzieli.

Twierdził ze to wina nboxa bo on tak sygnał hdmi generuje to ja mu na to ze też co innego miałem podłączone (WDTV) i dalej był obraz przesunięty - a on swoje - ze urządzenia nie są dostosowane do poprawnej wspołpracy. Wiec pytam czy jest cos co jest ala kalibrator - wzornik sygnału ktory podłączam do TV i sprawdzam zeby stwierdzić ze faktycznie tv jest rozregolowany - rozłożył tylko ręce - co za fachowiec:confused:

Chyba do gościa zadzwonię i mu powiem ze to wszystko jest tak jak myślałem w menu serwisowym.

Pozdro dla was panowie i wielki szacun za rozpykanie tego problemu

P.S. dzis po robocie zabieram sie za kalibracje :-D
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
burz napisał:
Ale nie tu, bo ważna informacja zginie w tysiącach innych postów.
Jest załozony specjalny wątek o ustawieniach menu serwisowego xxPV80 - i proponuje tam wrzucać

Kurcze,nie mogę znależć tego wątku o ustawieniach serwisowych.
Burz-pomożesz
 
Do góry