Panasonic seria PV80 i PV8

mykacz

New member
uniorek napisał:
Heh wczoraj był u mnie serwisant z TonColoru w Zielonej (...)
Pan serwisant bardzo miły ale stwierdził ze nie ma takiej możliwości regulacji obrazu w menu serwisowym i że mam za duże wymagania a taki dobry sprzęt:eek:k:. Ponoć dzwonił 3 razy do panasonica samego i tam mu tak powiedzieli.

Twierdził ze to wina nboxa bo on tak sygnał hdmi generuje to ja mu na to ze też co innego miałem podłączone (WDTV) i dalej był obraz przesunięty - a on swoje - ze urządzenia nie są dostosowane do poprawnej wspołpracy. Wiec pytam czy jest cos co jest ala kalibrator - wzornik sygnału ktory podłączam do TV i sprawdzam zeby stwierdzić ze faktycznie tv jest rozregolowany - rozłożył tylko ręce - co za fachowiec:confused:

(...) Chyba do gościa zadzwonię i mu powiem ze to wszystko jest tak jak myślałem w menu serwisowym...

No to chyba chodzi do nas ten sam fachowiec :). Mój też jest sympatyczny, i też mówi, że nic się nie da zrobić z poziomu menu serwisowego. Martwi tylko z twojej wypowiedzi to, że niekompetencja serwisu Panasonica sięga wyżej... :confused:

Burz, J-B - dzięki :).
 

qwert

New member
U mnie da się ustawić wejście TV, hdmi 1 i 2 ,euro nie sprawdzałem bo nie używam tego wejścia. Przełączam AV z (wejścia tv) na hdmi 1 lub 2 i na tej samej zasadzie ustawaim te dwa wejścia ,póżniej OK i działa.
 

natash

New member
Co w przypadku jak na niektórych kanałach UPC u góry widać pasek czarno-biały, tak gdzieś na pół ekranu. Serwisant UPC powiedział, że to źle wyregulowany telewizor, goście z Panasonica powinni to w parę minut ustawić za pomocą menu serwisowego. Prawda to?
 

mykacz

New member
radosuaf - ja zrobiłem tak, jak radził qwert i zadziałało. Tylko że najpierw włączasz menu serwisowe, a potem wybierasz na pilocie źródło i ustawiasz parametry...

natash - generalnie wydaje mi się, że tak. Ale jak pokazuje przykład mojego TV opisany kilka postów wyżej, technicy często nie wiedzą do czego menu serwisowe służy...
 

pafcio69

New member
ustawienia

qwert napisał:
Dzięki Mykacz za życzenia :) Dzieci -rzeczywiście w tych czasach nie ma co iść na ilość ;) .
Jeśli chodzi o menu serwisowe to można zrobić na forum "wspólnemi" siłami spis funkcji i ustawień obrazu i co do czego służy w menu. Wczesniej ktoś już wspominał o ustawianiu kolorów zielonego,czerwonego i niebieskiego R-CUT,G-CUT,B-CUT,R-DRV,G-DRV,B-DRV, ALL-DRV,ALL-CUT. Dodatkowo regulacja jasności ,kontrastu, odcieni bieli w menu serw.
Z tego co widzę to można dosłownie wszystko zrobić z obrazem, ja sobie wyregulowałem tak jak mi się podoba i obraz jest o niebo lepszy niż z ustawieniami poczatkowymi tv
Jesli chodzi o telegazetę to spróbuj wykorzystać funkcję PAT (pół ekranu telegazeta, pół obraz) może wtedy "tele" nie bedzie przesunięta.
PAT- wybierasz telegazetę a później wciskasz dwa razy przycisk "menu".
Pozdr.
Witam. Mógłbyś podać swoje ustawienia, tak dla porównania z fabrycznymi. Z góry dzięki.
 

qwert

New member
Tutaj są moje obecne ustawienia, zaznaczę że trzeba je traktować indywidualnie, nie każdy ma takie same OKO ;) Podaję dla wejścia tv i hdmi1, tryb normalny.
Dla mnie wydaje się że ustawienia fabryczne były ZAWYŻONE i dlatego ustawiłem kolory, itp. tak jak mi sie podoba.

Ustawienia położenia obrazu i "rozciągnięcia i zwężenia"

wejście TV
V- AMP -37
V-POS 0
H-AMP -50
H-POS 0

HDMI 1
V-AMP -40
V-POS 0
H-AMP -48
H-POS 0

Ustawienia kolorów Ziel. nieb. czerwony i odcieni (rodzaj obrazu-normalny)
TV :
R-CUT 40
G-CUT 40
B-CUT 55
ALL DRV C8
ALL CUT 55
B-DRV C8
G-DRV 99
R-DRV 87

HDMI 1
R-CUT 45
ALL DRV C4
ALL CUT 75
B DRV C4
G DRV BC
R DRV 7F
B CUT 75
G CUT 54

Oryginalne ust. "Normalny" :
R-Cut 80
G-Cut 72
B-Cut 72
R-Drv FC
G-Drv F8
B-Drv C0
All-Cut 80
All-Drv FC
 
Ostatnia edycja:

Pawel70

New member
U mnie po wejściu w tryb serwisowy nie mogę zmienić źródła.Dodatkowo włącza sie tryb dynamiczny oraz powierzchnia obrazu.A właśnie chciałbym dokonać zmian przy wyłączonej powierzchni.
 

qwert

New member
AV- zmieniasz żródło, tryb obrazu zmieniasz "9" ,tryb dynamiczny chyba u wszystkich włącza się automatycznie co powierzchni obrazu to Ci nie pomogę.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
no właśnie obrazem można regulować ale z wł powierzchnia obrazu a by zmienić źródło sygnału po wejściu w menu serwisowe trzeba najpierw wcisnąć przycisk 1 aby przejść dalej w menu i potem już można zmienić tryb na hdmi
 

broda1725

New member
Bez reklam
Panowie mam pytanko czy PX80 to jest to samo co PV80 ? bo na stronkach sklepów pisze że ma kontrast dynamiczny 500000:1 a w PV80 piszą że jest 1000000:1 co jest grane ?
I czy gwarancja będzie obejmować w Polsce ? w sklepie piszą co prawda że jest gwarancja polska. Ale wiadomo papier wszystko przyjmie.
Proszę o pomoc, bo dni płyną a PX80 prawie się upłynniają a PV80 to już w ogóle prawie niema i raczej już go się nie kupi. A X10 to chyba ryzyko kupować bo podobno ma bardziej odbijającą matryce niż PV80. I obraz nie powala choć ta ostania opinia to może jest taka dlatego że wile osób oczekiwało skoku w jakości obrazu w stosunku do PV80 a tu niestety nie, wygląda ten model jak odgrzany kotlet.
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
BRODA 1725 myślę,że w twoim wypadku najlepszym wyjściem będzie zakup PV80 w przypadku którego nie masz i nie będziesz miał wątpliwości.
Zaznaczę,że czas ucieka i jest ich coraz mniej i w końcu pozostanie ci zakup X10.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Kloss znasz namiary na jakiś pewny sklep internetowy mam tylko obawy czy nie będzie to jakaś ostatnia sztuka z wystawy lub model ze zwrotu.
 

luck2000

New member
Też byłem ciekawy czy są różnice między px a pv. Nie wiedziałem który wybrać a już czas naglił na podjęcie decyzji o kupnie tv .
Dzwoniąc do Panasonic Polska dowiedziałem się, że px i pv to te same tv, tylko px ma dodatkowo tuner DVB-T i gwarancja jest honorowana w Polsce. Więc w pokoju stoi, a niedługo zawiśnie na ścianie 42px80, pv80 już nie udało mi się nigdzie znaleźć. Px są jeszcze dostępne w niektórych sklepach avans za 2499zł. Pzdr.
 

luck2000

New member
broda1725 ... Myślałem, ale raczej nad g10 który jest poza zasięgiem cenowym i nie mam zbytnio ufności do żadnych nowości. Stary sprawdzony model z wiadomymi zaletami i wadami, a nowe, niewiadomo jak będzie. Zobaczymy. Na razie z px jestem nawet zadowolony (jestem wybredny jak mało kto). Jak będzie dalej, czas pokaże.
 

broda1725

New member
Bez reklam
A powiedz mi Luck czy on ma kontrast dynamiczny 500000:1 tak jak piszą na niektórych stronach czy 1000000:1 jak PV80 ? bo nie wiem czy to błąd na stronie czy jednak sie one różnią trochę.
 
Do góry