Panasonic seria PV80 i PV8

and2000

New member
było kilkanaście razy w tym wątku- ale faktycznie jest tak rozbudowany ..., no ok - jeszcze raz: F i -/V w tv (trzymać wciśnięte) + 3 razy 0 na pilocie- puścić- z prawej u dołu ilość godzin i ilość włączeń- wyjście EXIT. Docieranie- generalnie: do ok. 300 godzin: tryb normalny, jasność i kontrast poniżej 50 %.
 

achim69

Member
Witam forumowiczów.Pojawił się już model Panasonic TX P 42 X 10 .Na ceneo cena 3099.Myślę że jak na nowość to nie jest to wygórowana cena.Jak myślicie?

 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
no wlasnie
co do DVD wyglada dobrze bylem mile zaskoczony
ale mam juz martwy pixel widze na czarnym tle,
telewizja analog upc wyglada kiepsko z 2m, na razie mam za blisko TV
zdjecia - jak dla mnie slabo moze cos trzeba zmienic na PV80 i PY80 cudnie
HD na razie z kamery bez jakies rewelacji
nie wiem czemu, ale jakos nie popadam w zachwyt, moze dzisiaj sie to zmieni jak podepne komputer i odpale HD jakis filmik
 

fuji

New member
fuji napisał:
Witam ponownie. Od kilku dni jestem posiadaczem TH-42PV80. Telewizor automatycznie skaluje obraz na cały ekran (funkcja auto). Nie wiem dlaczego, ale wczoraj podczas relacji skoków narciarskich zbyt często PV80 skakał z formatu 16:9 do auto. Co jakiś czas w trakcie lotu zawodnika (dynamiczna scena) ekran gasł na około 1 sekundę, aby z formatu pełnoekranowego (auto) przełączyć się na 16:9 i znów poszerzyć obraz na pełny ekran. Działo się tak dość często i zasadniczo tylko w trakcie relacji tych zawodów było to dokuczliwe, gdyż wygaszanie ekranu na 1-2 sekundy utrudniało oglądanie. W trakcie oglądania innych programów na tym samym kanale (TVP1) lub jakichkolwiek innych kanałach nadawanych w SD skalowanie obrazu występuje pomiędzy formatem 16:9 a pełnym ekranem (tryb auto) samoistnie co jakiś czas, ale nigdy ekran nie jest wyłączany na 1-2 sekundy, jak podczas skoków narciarskich. Przyznam, że jest to wkurzające. Próbowałem ustawić podczas skoków tylko tryb 16:9 ale skalowanie i tak występowało do pełnego ekranu samo z siebie. Nie dało się na czas zawodów ustawić na "sztywno" formatu 16:9 by wyłączyć skalowanie. Podzielcie się swoją wiedzą, jak sobie poradzić z tym problemem, bo dla mnie to jest problem.

Druga sprawa: divx, które są często w formacie 16:9 tak naprawdę nie odpowiadają formatowi 16:9 telewizora - proporcje nie są takie, jak należy. Obraz jest zbyt spłaszczony. To też jest dla mnie dziwne, no chyba, że divx zripowane z DVD w formacie NTSC to nie jest format 16:9 ....

odświeżam... nikt nie spotkał się z takim "zachowaniem" swojego PV80 podczas transmisji na żywo?
 

0ciek

New member
ufff trochę jest tych stron i powiem szczerze że nie jestem w stanie przez nie przebrnąć więc może po raz kolejny zadam to pytanie ale...

od kilku dni jestem posiadaczem plazmy panasa 37PV8PA i zauważyłem że w przypadku odtwarzania obrazu z górnym czarnym paskiem na tym czarnym pasku widać lekkie śnieżenie ale tylko gdy podejdzie się do ekranu i nie dotryczy to całego paska tylko jego górnej krawędzi przylegającej do obudowy
generalnie nie wpływa to w rzaden sposób na jakość obrazu przy wyświetlaniu na pełnym ekranie

czy może mi ktoś powiedzieć czy to jest wada matrycy czy może jakieś zakłócenie z kabla ??
 
B

burz

Guest
Mało konkretów:)
Czy to śnieżenie obserwujesz podczas odtwarzania z DVD, z kablówki/satelity, czy podczas oglądania tv z anteny? A może niezależnie od źródła?
 

0ciek

New member
prawdę mówiąc zauważyłem je w trakcie oglądania DVD
w innych układach nie sprawdzałem

ale wygląda to jak spadające piksele od góry ekranu
i znikające im bliżej wyświetlanego filmu

i tak jak mówię są one wielkości piksela
taki szum widoczny tylko z bardzo bliska
 

kazetxxl

New member
0ciek napisał:
ufff trochę jest tych stron i powiem szczerze że nie jestem w stanie przez nie przebrnąć więc może po raz kolejny zadam to pytanie ale...

od kilku dni jestem posiadaczem plazmy panasa 37PV8PA i zauważyłem że w przypadku odtwarzania obrazu z górnym czarnym paskiem na tym czarnym pasku widać lekkie śnieżenie ale tylko gdy podejdzie się do ekranu i nie dotryczy to całego paska tylko jego górnej krawędzi przylegającej do obudowy
generalnie nie wpływa to w rzaden sposób na jakość obrazu przy wyświetlaniu na pełnym ekranie

czy może mi ktoś powiedzieć czy to jest wada matrycy czy może jakieś zakłócenie z kabla ??

MENU - ustawienia - powierzchnia obrazu - wylącz/wlącz
i jak teraz???
 

Pawel70

New member
@fuji mialem kiedyś podobny przypadek.Obraz sam się przełączał na różnych scenach.Dodatkowo czasami sie przełączył zostawiając jeden pasek czarny na dole.
Praktycznie nie korzystam z tego trybu.Mam ustawione na stałe 16/9 a recznie jak chce zlikwidować paski to włączam Zoom1.To jest dokładnie ten sam tryb co Auto tyle że włączany ręcznie.

Ostatnią relacje skoków ogladałem na niemieckim ARD bo obraz na TVP1 to była masakra.:twisted:
 

fuji

New member
Pawel70 napisał:
@fuji mialem kiedyś podobny przypadek.Obraz sam się przełączał na różnych scenach.Dodatkowo czasami sie przełączył zostawiając jeden pasek czarny na dole.
Praktycznie nie korzystam z tego trybu.Mam ustawione na stałe 16/9 a recznie jak chce zlikwidować paski to włączam Zoom1.To jest dokładnie ten sam tryb co Auto tyle że włączany ręcznie.

Ostatnią relacje skoków ogladałem na niemieckim ARD bo obraz na TVP1 to była masakra.:twisted:

Pawel70, próbowałem ustawić z pilota tryb 16:9, ale i tak się przełączał. Jak rozumiem wybór innego trybu aniżeli auto powinien trzymać zadany rozmiar ekranu i nie uruchamiać samoczynnie skalowania?
 

fuji

New member
Pawel70 napisał:
Powinien byc tryb jaki ustawisz.A na innych trybach jak sie zachowywał ?

Poza auto próbowałem tylko 16:9 ale zachowywał się identycznie - skalował obraz co jakiś czas i akurat to nie było problemem - wkurzające było wyłączanie ekranu na około 2 sekundy w trakcie np lotu skoczka. Kiedy ekran już się pojawił następowało jego skalowanie do 16:9 i za chwilę na pełny ekran. Takie objawy wystąpiły wyłącznie podczas relacji skoków narciarskich. Do tej pory nie zaobserwowałem sytuacji, aby ekran samoczynnie wyłączał się podczas oglądania TV - proszę nie mylić z wyłączaniem się telewizora, bo to nigdy nie występowało :)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
W jaki sposób masz dostarczany sygnał do telewizora? Kabel antenowy, dekoder satelitarny? Jeżeli jest to jakiś zewnętrzny dekoder to czasem takie dekodery również mają opcję automatycznej zmiany formatu obrazu i w związku z tym zachowanie, które opisujesz mogłoby być spowodowane ustawieniami (czy też ogólniej działaniem) takiego dekodera.

Pozdrowienia!
 

Marco81

New member
Może było, moze nie, za duzo podstron, zeby wszystko przeczytac i spamietac:) Napisałem maila do Panasonica, odnosnie docierania tv oraz ustawien w początkowej fazie ustawień, o to odpowiedź:
Witamy!
Uprzejmie informujemy, że zjawisko docierania nie jest nam znane.
Producent nie zaleca takiej czynności


Z poważaniem,
Krzysztof Paliś tel.0223381106
Info / Panasonic Polska
krzysztof.palis@ext.panasonic.com.pl
 
Do góry