Panasonic seria PV80 i PV8

pesymik

New member
W Krakowie też jest promocja na PV80 2550. Też się nad nim zastanawiam.

Ciekawe czy też jakieś używane? Ale zapakowane są w nowe pudełka ;)
 

Foxxx24

New member
Nie kupuj w Media Markt tylko sobie wez w zadowolenie.pl i odbierz na Grzegórzeckiej :)

A z marketami daj sobie spokój bo oni właśnie robią promocje wtedy jak chcą upchnąc właśnie takie wystawowe modele.


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kaktus77

New member
Aktualnie w Avansie są w cenie 2.449 a od wczoraj jest jakaś akcja na TV w Saturnie, ale nawet nie będę sprawdzał, bo jak będzie taniej to się wścieknę :confused:
 

zbyszko400

New member
a co myslicie o kupnie plazmy przez internet jest jakies ryzyko? lub moze jak kolega taki przypadek ,to czlowiek by sie bujal przez pare tygodni zanim by przyslali inny ,ale cena kusi
 

alex2006

New member
Foxxx24 napisał:
Nie kupuj w Media Markt tylko sobie wez w zadowolenie.pl i odbierz na Grzegórzeckiej :)

A z marketami daj sobie spokój bo oni właśnie robią promocje wtedy jak chcą upchnąc właśnie takie wystawowe modele.


Pozdrawiam
Ja kupiłem w tej firmie i wszystko było OK!tz.telewizor nówka wszystko zapakowane szczelnie tv oklejony i dostawa do domu!Jak nie masz dużego auta to problem z przywozem jest bo tv na stojąco musi być a mie wszystkie markety dosterczają do domu zwłaszcza jak mieszkasz poza miastem.
 

Foxxx24

New member
Nie tylko Media Markt oferuje dostawę,a to,że Tobie się udało trafic na dobry egzemplarz to lepiej dla Ciebie.

Niestety w takich marketach w większości są przypadki jak kolega wcześniej opisywał.

Także ceny mają chore bo np 46PY80 kosztuje 6999zł,a w innym sklepie mógłbym go miec za ok 4300zł:)


Pozdrawiam
 

pesymik

New member
każdy kij ma 2 końce. Ja biorę np Euro. Mają drogo ale mają raty 30x0% wiec czekam na obniżkę i atakuję :D (bo mają czasami promocje)

Tylko się waham PV80, PY80 a może 40W4000 zobaczymy jakie będą ceny po świętach albo przed :cool:
 

alex2006

New member
Foxxx24 napisał:
Nie tylko Media Markt oferuje dostawę,a to,że Tobie się udało trafic na dobry egzemplarz to lepiej dla Ciebie.

Niestety w takich marketach w większości są przypadki jak kolega wcześniej opisywał.

Także ceny mają chore bo np 46PY80 kosztuje 6999zł,a w innym sklepie mógłbym go miec za ok 4300zł:)


Pozdrawiam
Ja może źle śię wyraziłem!Ja kupiłem w zadowolenie.pl!Właśnie to Media Markt nie chcieli mi dowieźć do domu bo mieszkam "za daleko"trzeba by dopłacić 50 zł!w dodatku jak kupowałem to nie mieli w Media promocji na ten model-wisiał tylko jeden egzemplaż na ścianie za 3200 zł-pytam ile spuszczą bo jest używany przecież-na to sprzedawca,że to i tak dobra cena bo euro prawie poszło do góry i tv tez zdrożeje.Więc kupiłem w zadowolenie.pl za 2371 zł razem z dostawą!
Moim zdaniem nie ma się co obawiać zakupów w internecie-tylko zawsze sprawcie opinie o sklepie.
Od miesiąca cieszę się super telewizorem;)
 
Ostatnia edycja:

kaktus77

New member
TV już uruchomione, na szczęście tym razem 0 godzin i 0 włączeń.

Co do sklepów internetowych to kilka rzeczy już kupowałem i zawsze było OK, ale tym razem chciałem odebrać sprzęt osobiście. Troszkę się umordowałem z pakowaniem do Octavii Kombi ale dało radę :)
 

krist-off

New member
gubic napisał:
podłączyłem do pv80 wzmacniacz przez chinche do gniazda audio out i mam bardzo cichy dźwięk.połowa tego co z tunera bądź cd.Jest jakaś opcja podkręcania volume tego wyjścia?

zasada jest taka: czym robisz głośniej telewizor, tym większa moc idzie na głośniki przez wzmacniacz:D
 

jacecek

New member
taaaaak.... !!! , a jak zmienisz balans kolorów na "ciepły" to na wyjściu EURO obetnie Ci " B" z RGB i możesz nagrać na płytę dvd w nagrywarce program w SEPII.

krist_off - jeśli to był żart - to wybacz ironię, ale weź pod uwagę że forum czytają osoby, które szukają rzetelnych informacji, dział z humorem jest gdzie indziej i jeśli nie możesz pomóc, to nie wprowadzaj ludzi z problemami w błąd.

gubic - nie wiem co może być przyczyną Twojego problemu, ale napewno nie jest to kwestia ustawienia głośności w TV, proponuję sprawdzić kabelki, ewentualnie (nic nie piszesz o wzmacniaczu) sprawdzić ustawienia wejścia AUX w odbiorniku.
 

Omen07

New member
Jako że nie za bardzo byłem zadowolony z jakości dżwieku wydobywającego się z głośników fabrycznie mnontowanych w PV80, wczoraj podpiąłem PV-kę do wieży i........ Super:) , jak dla moich potrzeb to OKI.

Pozdr. Adam
 

m_lesiu

New member
Zielone "duszki" - syndrom "TTTM"?

Witam Forumowiczów

Jestem na kupnie TV 37", do analogowej kablówki, gier z PC (nie często, ale regularnie) po HDMI oraz oglądania filmów DVD. Odległość od telewizora - około 2,5-2,8m

Wybór jest ograniczony finansowo, do kwoty 2600-2700zł więc zdecydowałem się na porównanie jednego LCD i jednej plazmy. LCD to Sharp LC-37D65. Plazmę reprezentuje TH-37PV80 (niestety, nie ma Full HD 37" :( ).

Od początku zakładałem, że LCD będzie na straconej pozycji i porównanie miało tylko to potwierdzić....jednak pojawiły się dwa problemy z plazmą:

1. "konflikt" wejść HDMI i sygnału analogowego po kablu antenowym.
Dopóki sygnał po HDMI nie jest dostarczany do telewizora (czyli TV jest wykryty przez PC, ale w sterownikach ustawiony jest tylko pojedynczy monitor) - nie mam problemów z wyszukiwaniem i oglądaniem kanałów kablówki.
Wystarczy jednak że puszczę sygnał z PC (klonowanie, DualView itp.) i przy ponownym wyłączeniu/włączeniu, TV w magiczny sposób gubi praktycznie wszystkie kanały z kablówki (z ponad 60 znajduje maksymalnie 5-7. Na reszcie jest po prostu standardowy szum jak przy braku sygnału).
W PC przełączam znowu tryb na pojedynczy monitor (czyli programowo "wyłączam" TV), wył./wł. TV i voila - wszystkie kanały są z powrotem dostępne.
Znajomy (42PV80) ma ten sam problem, natomiast zarówno na infolinii Panasonic Polska oraz w dwóch krakowskich serwisach (Aster oraz Master Service) nigdy o takim czymś nie słyszeli.

2. "Zielone duszki", czyli znane opóźnienie zielonej składowej.
W moim przypadku filmy mocno "kontrastowe" (świetny przykład to Sin City :) ) mocno tracą na odbiorze. Co ciekawe, nawet w kolorowych filmach często się te "duszki" pojawiają (tylko to nie jest aż tak bardzo męczące dla oka).

Powyższe dwie wady w tym momencie dyskwalifikują w moim przypadku zakup plazmy :( Wspomniany Sharp ma gorszą czerń (a w zasadzie jej nie ma, bo to przypomina bardziej kolor szary/granatowy), słabsze kolory (o kątach już nie wspomnę), lekkie smużenie (ale nie ma problemów z oglądaniem piłki nożnej, nawet na sygnale SD) jednak wady te występują cały czas i jestem w stanie je tolerować.
Duszki z plazmy natomiast przy szybkich scenach potrafią się "rozjechać" nawet na 1/5-1/4 ekranu co jest bardzo denerwujące.

Dlatego też mam pytanie do Was, użytkowników serii PV80.
Czy jest to cecha plazm Panasonica w tym przedziale cenowym ("ten typ tak ma") czy może wada pojedynczego egzemplarza?
Problem z sygnałem antenowym to też pojedynczy przypadek czy raczej norma?

Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje.
 

Foxxx24

New member
Tzw green ghosting czyli zielone duszki maj a naet modele FULL-HD np PY85,ale nie każdy je widzi.

Co do problemów z sygnałem antenowym przy podłączeniu jednocześnie do PC już było takich przypadków pare więc na pewno to nie jest problem tylko jednego egzemplarza.

Co do duszków to nie na każdym sygnale są takie same i to,iż u Twojego kolegi tak wyglądają,a nie inaczej nie znaczy,że u Ciebie też tak będzie.

Jak sam możesz się przekonac praktycznie wszyscy,którzy zakupili tego Panasonica nie żałują więc ja na Twoim miejscu wziąłbym PV80tke i ewentualnie rozpatrzył PY80 (FULL-HD),który kosztuje około 3400zł.


Pozdrawiam
 

m_lesiu

New member
Opisany "ghosting" był na moim egzemplarzu. PVkę miałem u siebie przez 4 dni i teraz na weekend wziąłem Sharpa LCD i w poniedziałek/wtorek będę musiał podjąć decyzję. Gdyby nie te "duszki", w zasadzie nie miałbym dylematu.

42" odpada ze względu na rozmiar - TV będzie powieszony między biurkiem a wiszącymi szafkami i miejsca jest tyle, że przy 42" blat biurka zacząłby już zasłaniać dolną część matrycy (nawet nowa linia 42" Panasonica się nie zmieści tak jakbym chciał) :)
 

alex2006

New member
Ja na Twoim miejscu bym biurko wywalił czy co tam go zasłania i wziąłbym 42PV80,ale jak miałeś oba interesujące Cię modele w domu,podłączyłeś do sprzętu jakim dysponujesz to wybierz ten tv który najlepiej się spisuje właśnie u Ciebie.Możliwość podłączenia w domu kilku tv aby przetestować to super sprawa-ja porównywałem w różnych sklepach,pytałem kilkunastu sprzedawców i kupiłbym pewnie jakieś badziewne LCD 32 cale za 2000 zł.Dobrze,że trafiłem na to forum i teraz rozkoszuję się pięknym obrazem TH42PV80;)
 

kazetxxl

New member
TV + Komputer

mam 42PX8E i karte radeon hd 3650.podlaczylem TV pod komputer przez kabel dvi-hdmi i nie wiem dlaczego ale gdy wlacze film w HD,ustawiajac w KMPlayer obraz 16:9 HD....obraz jest w 16:9 ale z pasami czarnymi u gory i dolu i nie idzie sie tego pozbyc...zoomowanie odpada,bo nie po to wlaczam film w Hd zeby pogarszac sobie jakosc obrazu.zna ktos moze sposob na pozbycie sie tego,w koncu TV jest w 16:9,film tez a jednak obraz nie wyswietla sie na pelnym ekranie.:???:
 

gubic

New member
Dzięki za odp (post.4511-4513) Wzmacniacz to 8letnia wieża technicsa-więc z panasem powinno działac miodzio.Z kablami i wieżą jest ok,gdyż jak podpinam do równie starego dvd to natężenie dźwięku jest dobre . Nie mam pomysłu za jak sprawdzic czy wyjście nie jest spaprane.Może przyczyną jest sygnał ze zwykłej kablówki??
 
Ostatnia edycja:
Do góry