Panasonic seria PV80 i PV8

kozand2

New member
darzur napisał:
Ustaw sobie na stałe 4:3 a jak pojawi się sygnał 16:9 to i tak sam się przełączy. Ja tak mam i kiedy przełączam na Polsat2 gdzie czasami leci coś 16:9 to tv się przełącza.

Dzięki, ale po przełączeniu na 4:3 mam na ekranie blade marginesy po obu stronach więc już wolę mieć tak jak poprzednio i patrzeć jak się biedak stara dopasować do właściwego rozmiaru ekranu :)
 

darzur

New member
No tak tylko że innej rozsądnej opcji dla sygnału 4:3 nie ma. Możesz albo uciąć górę i dół (co jest bez sensu) albo rozciągnąć (co jest 3x bardziej bez sensu), ;). No chyba że jest program 4:3 z czarnymi pasami na dole i górze, ale wtedy z kolei spada jakość. Tak czy inaczej na auto jeszcze mi ani razu prawidłowo nie ustawił obrazu. Przełączam więc ręcznie między 4:3 a Zoom1, lub automatycznie przełącza się z 4:3 na 16:9 przy obecności takiego sygnału.
 

GTT

New member
qwert napisał:
DTT a Ty jaki masz model tv że u Ciebie też kablówka tak sobie ???? 50pv8 uważam za dobry telewizor bo jest stworzony do hd a nie Sd :)
qwert, wybrałem 42PV80 ale dopiero za tydzień, dwa stanie na stoliku. Kablówki nie mam, bo jakoś do tzw. dziury zabitej dechami nie chcą jej pociągnąć, zakładam satelitę (też problem przez drzewa).
50PV8 będzie miodzio na SD jak podasz mu dobrze przeskalowany obraz SD przez HDMI (ponoć nagrywarki Pioneera DVR-LX61 są super w tym)

Co do produkcji Twojego Panasonika w Czechach, to mamy dowód, że i prasa kłamie:), ja wszędzie czytałem o Słowacji. Póki co oba kraje są tzw. cywilizowane i tu obaw nie mam, ale Panasa made in China wolałbym jednak nie kupować:cool:
Pzdr.
 

qwert

New member
Dzięki GTT
cyt:
"50PV8 będzie miodzio na SD jak podasz mu dobrze przeskalowany obraz SD przez HDMI" tu rada może okazać się pomocna.

Jeśli chodzi o Słowację albo Czechy bo tam jest fabryka naszych tvi , to ciekawe skąd sprowadzają części do panasów ;)
Gratuluję wyboru 42PV80, super telewizor.
 

Mario1979

New member
kozand2 napisał:
Dzięki, ale po przełączeniu na 4:3 mam na ekranie blade marginesy po obu stronach więc już wolę mieć tak jak poprzednio i patrzeć jak się biedak stara dopasować do właściwego rozmiaru ekranu :)
Te "blade" marginesy można zmienić w menu na czarne wtedy jest OK.:eek:k:
 

pete2

New member
Cześć, podłączał ktoś 37PV80 do laptopa? Chcę podłączyć przez d-sub - d-sub żeby jakiś divix puścić i stąd pytanie: czy dźwięk będzie z głośników na telewizorze czy trzeba go pociągnąć oddzielnie, jeśli tak to jakim kablem najlepiej? Plus jakieś ustawianie rozdziałki na kompie i wybór ekranu? W wątku połączenia jest duuuużo ale niedokładnie o tym.
 

houdini2008

New member
pete2 napisał:
Cześć, podłączał ktoś 37PV80 do laptopa? Chcę podłączyć przez d-sub - d-sub żeby jakiś divix puścić i stąd pytanie: czy dźwięk będzie z głośników na telewizorze czy trzeba go pociągnąć oddzielnie, jeśli tak to jakim kablem najlepiej? Plus jakieś ustawianie rozdziałki na kompie i wybór ekranu? W wątku połączenia jest duuuużo ale niedokładnie o tym.

Witam, jeśli chodzi o podłączenie po d-sub to najlepiej ustawić rozdzielczość natywną panelu, natomiast jeśli chodzi o dźwiek to d-sub jest tylko do przekazywania wizji, dziwięk najlepiej optykiem do amplitunera, lub jack->chinch ale przy tym ostatnim nie bedziesz miał wielokanałowego dźwieku cyfrowego.
Pozdrawiam
 

pete2

New member
houdini, dzięki za odpowiedź, czy ten kabelek jack-chinch ma po jednej końcówce? Mam taki kabelek 2 chinch - 2 chinch i przejściówke 2 chinch-jack. da tym radę?
 

houdini2008

New member
pete2 napisał:
houdini, dzięki za odpowiedź, czy ten kabelek jack-chinch ma po jednej końcówce? Mam taki kabelek 2 chinch - 2 chinch i przejściówke 2 chinch-jack. da tym radę?

pewnie że da rade, ale możesz również kupić dobry kabelek jack->chinch dobrej jakości za niewielkie pieniądze ok 30 PLNów
Pozdrawiam
 

kozand2

New member
za szeroki albo za wysoki obraz

Mario1979 napisał:
Te "blade" marginesy można zmienić w menu na czarne wtedy jest OK.:eek:k:

Witam, widzę z Waszych podpowiedzi, że nie ma dobrego rozwiązania na odbiór sygnałów o różnych rozmiarach w naszych telewizorach gdy sygnał się zmienia z 16:9 na inny lub odwrotnie. Stąd moja uwaga o nadawcach sygnałów tv i normalizacji tych sygnałów dla potrzeb telewizorów panoramicznych (jest ich coraz więcej). Póki co ustawiam na AUTOMAT a jak już muszę bo "kobitki za szerokie" to w ostateczności wybieram odpowiedni rozmiar (16:9 lub 4:3) albo Zum. :???:
Pozdrawiam forumowiczów.
 

pete2

New member
Dobra, chinch z tyłu TV audio in, jack (przejściówka z chinch) w laptopa. Obraz jest super ale głosu nie ma, jest tylko z głośników z komputera. Mam dwa wejścia na jack w laptopie: słuchawki i drugie ale symbolu nie kojarzę. Co może być nie tak, kabel czy coś przestawić w laptopie?
 

stawek_1975

New member
Zwykle jest tak, że jak się wetknie kabel w wyjście słuchawkowe, to nie ma dźwięku w głośnikach laptopa. Bardzo możliwe więc, że wetknąłeś w wejście mikrofonowe zamiast w wyjście słuchawkowe.

Pozdrawiam,

Adam.
 

pete2

New member
Faktycznie, symbol przypomina mikrofon. Czyli jacka wetknąć w słuchawkowe? I wyłaczyć dźwięk w laptopie czy jeszcze coś poprzestawać?
 

gubic

New member
audio out

podłączyłem do pv80 wzmacniacz przez chinche do gniazda audio out i mam bardzo cichy dźwięk.połowa tego co z tunera bądź cd.Jest jakaś opcja podkręcania volume tego wyjścia?
 

Foxxx24

New member
Różnice między PX80,a PY80 są następujące ( na korzyśc tego drugiego ):

- kontrast statyczny 30000:1,
- 5120 odcieni gradacji,
- obsługa SXGA,
- system x.v Colour,
- 1 HDMI z przodu,2 z tyłu,
- matryca FULL-HD.


Pozdrawiam
 

zbyszko400

New member
dzięki za odpowiedz,w koncu znalazlem odpowiednią strone i ja studiuje od trzech dni intesywnie,przedtem bylem za lcd(moja wiedza opierala sie glównie na pracownikach markietow),ale po czytaniu tego wszystkiego tutaj jestem za PLAZMĄ


POZDRAWIAM
 

kaktus77

New member
W poniedziałek kupiłem PV80 w Media Markt w Wawie na Górczewskiej. Cena była super 2.499 pln. Po przeczytaniu prawie wszystkich wpisów (ufff...) na wszelki wypadek dopytałem sprzedawcę czy TV jest nowy. Potwierrdził, że jest z magazynu, a nie wystawowy, więc na bank jest nowy.
Pierwsze co zrobiłem po uruchomieniu sprzętu to wejście w menu serwisowe. No i niespodzianka: 99 godzin pracy oraz 32 uruchomienia. Potem wszedłem w strojenie kanałów a tu kolejna niespodzianka, kanały zestrojone (chyba z kablówką) i miały nadane nazwy (w tym na 5 kanale EROTICA).
Nie czekając długo zrobiłem raban w sklepie. Zgodzili się dowieźć nowy jak tylko będzie dostawa z Panasonica. Stwierdzili, że nie mają z tym nic wspólnego bo nie mają kablówki tylko satelitę z dekoedrem więc nie ustawiali programów. Najwyraźniej jest to model poserwisowy Panasonica (*&^#*&^%@#!!!!!).
Skontaktowałem się w międzyczasiwe z Panasoniciem, który kategorycznie zabronił wchodzić w menu serwisowe pod groźbą utraty gwarancji. Winę zwalili na Media Markt.

Dziś dostałem "nowy" TV. Jeszcze nie uruchomiłem bo czekam aż się ogrzeje. Pierwsze różnice wobec wcześniejszego modelu są następujące:
-telewizor jest oklejony folią ochronną w miejscach narażonych na zadrapanie
-pilot jest inny niż w poprzednim zestawie (nie ma klapki i ma kilka klawiszy mniej, ogólnie jest mniejszy - ciekawe który jest właściwy?)
-instrukcja obsługi jest tylko po angielsku (poprzednio było kilka instrukcji w tym po polsku)
-brakuje płytki CD
-załączony jest kupon rejestracyjno-konkursowy dla obywateli Anglii (nagroda w Funtach, adres gdzieś w Wielkiej Brytanii)

Jak TV się ogrzeje to uruchomię i sprawdzę co w menu serwisowym.
Tymczasem napisałem maila do Panasonic Polska z prośbą o wyjaśnienie.
 
Do góry