Panasonic seria PV80 i PV8

krystianrednose

New member
Problem z dzwinym dzwiekiem z pv 80

witam tydzien temu kupilem pv80. Telewior po wylaczeniu, wydaje dziwne dzwiaki. Co jakis czas uruchamia sie jakies urzadzenie i brzeczy- przsestaje i ponownie tak non stop. ok 5 min jest cicho i 30 do 60 sekund brzeczenia.
Co o tym myslicie ? Czy ktos spotkal sie w swojej plazmie z czyms takim czy to naturalny objaw? powinienem to reklamowac?
 

qwert

New member
Też bym reklamował.
Widziałem dziś w MM stojace obok siebie panasy 50pv8 i 46PY80 na obydwu leciało jakieś demo fullhd.
Powiem Wam że obraz był przepiękny na jednym i na drugim.
Ciężko było oczy oderwać -ostrość, kolory, głębia.
Tyle że jeden jak wiadomo hd ready drugi full hd i różnicy ŻADNEJ nie było widać ,nawet z bliska !!!! Przygladałem się dośc długo.
Różnica w cenie była znaczna większy 50' był za 3700 a PY za 6900 !!!!!!
Ach te nasze markety ;)
 

qwert

New member
Dobre Marciniozo! Jedynie różnica prawie 3 tys ;) -nie ma jak iść do marketów po tv na święta.
Dobrym przykładem marketowym jest LG 50pg6000 za 5500zł
W MM widziałem babkę jak kupowała lcd 32' samsunga za prawie 3 tys. Utwierdzona przez wszech-wiedzącego sprzedawcę że to jest właśnie to o czym marzyła.
Naiwność ludzi w wiarę w sprzedawców ....zwłaszcza przed świętami :confused:
 

jacecek

New member
gubic napisał:
Nie mam pomysłu jak sprawdzic czy wyjście nie jest spaprane.Może przyczyną jest sygnał ze zwykłej kablówki??

A może spróbuj sygnał z Tv puścić na inny odbiornik - np. magnetowid VHS albo nagrywarkę dvd, nagrać coś, a następnie odtworzyć przez tv w celu porównania głośności ( dla pewności ,jak masz możliwość, najpierw cinczami a potem Euro)
Myślę, że przyczyną może być "gryzienie się" sygnałów z innych, podłączonych do TV i do wieży sprzętów. Swoje przygody z połączeniami opisałem w wątku "HD w UPC - Platformy cyfrowe HD (post #1288)". Warto pokombinować zanim wezwie się serwis.
 

jacecek

New member
klaklanbej napisał:
Moje pytania:
- czy jeżeli nie mam przycisku od SD to czy po wsadzeniu karty do TV nie będę miał możliwości przełączenia z AV na SD? nie widziałem takiej możliowści w menu telewizora. A moze po włączneiu karty samo sie przełączy na SD, potem mogę przełączyć spowrotem na AV... Nie mam akurat w tej chwili karty żeby to sprawdzić, moze ktoś mógłby mi opisać jak to działa.

Mam oryginalnego pilota, więc nie do końca możesz wierzyć wynikom moich eksperymentów, ale ustaliłem że :
1. Z pilota nie ma możliwości "wejścia" w opcję "SD-card" inaczej niż przez dedykowany tej funkcji klawisz.
2 Kartę mam wciśniętą w gniazdo przez cały czas i nie ma ona wpływu na stan TV przy załączeniu - zawsze startuje z tunera (wiem o trybie hotelowym, ale nie korzystam).
3. Włożenie karty w gniazdo przy włączonym Tv powoduje wyświetlenie na ekranie okienka pozwalającego na wejście w menu SD i później na dowolne korzystanie z jej zawartości. Wyjście przyciskiem EXIT - i wracamy do ostatnio używanego wejścia.

Mój pilot nie wymaga snajperskich umiejętności, choć mam piloty, które pozwalają na większą nonszalancję przy palcowaniu.

Ja bym domagał się oryginalnego pilota (może kiedyś będziesz miał dvd lub kino Panasa i te guziki pod klapką będą jak znalazł).
 

colins

New member
Jeśli chodzi o pilota, to w moim przypadku nie trzeba specjalnie celować w TV żeby zadziałał. Oczywiście nie ma mowy o odbiciach sygnału od sufitu czy ścian, ale też celownika laserowego montować do pilota nie musiałem. Dla mnie jest OK, tak zresztą jak i cały TV, którego męczę zaledwie od kilku tygodni i nadziwić się nie mogę jakie to cacko.:mrgreen: Zresztą właśnie robię mu reklamę na pewnym forum (autokacik.pl) choć co niektórzy piszą dyrdymały typu:

"Jeżeli plazma, to tylko 100Hz bo sobie oczy zepsujesz, i tylko z rozdzielczością 16:9. "Wynalazki" 1024:768 zdecydowanie sobie odpuść jako totalne nieporozumienie z poprzedniej epoki."

Oczywiście z odświeżaniem 100Hz gość ma rację, ale nie wiedziałem, że nasze TV są z poprzedniej epoki.:D

PS
Co jest z tym dodawaniem linków? Napisałem już ponad 5 postów, a nadal mam komunikat:
UWAGA! Z powodu częstego spamu linki do postów można dodawać dopiero po napisaniu 5 wypowiedzi.:???:
 
Ostatnia edycja:

wmwmwm

New member
Rozmycie liter

Witam
Długo śledziłem to forum ponieważ planowałem kupno TV i w końcu zdecydowałem się na Panasonic 37PV80 i nie żałuję. Oglądam głównie z tunera satelitarnego C+. I mam problem. Napisy na ekranie telewizora są lekko rozmyte, wygląda to tak jakby były na tle popękanej szyby hartowanej z samochodu. Występuje to niezależnie od kanału. Oprócz tego zjawiska obraz jest bardzo dobry. Nie udało mi się znaleźć identycznego problemu na forum. Czy ktoś miałjuż taki problem?
 

sviru

New member
Tak jak obiecałem przeprowadziłem test 42PV80 vs Samsung le40a856 - czyli nowa seria drogich LCD Samsunga...

Roznica w cenie dwukrotna. Samsung oczywiscie FulHD. To moje krotkie notkatki:

plazma

+ naturalny obraz
+ brak katow
+ zdecydowanie lepszy dzwiek
+ wieksza przekatna

- zielone duchy
- pozostaja biale duchy
- niewyrazne czcionki (w porownianu do LCD) na kompie
- czern nie jest super czarna tylko super szaro ciemna


LCD

+ plynny obraz (czasami to fajnei wyglada czasami az mdli sam nie wiem czy to fajna opcja)
+ wspolpraca z kompem rewelacja, obraz zyleta
+ gry z xboxa wygladaja lepiej na lcd
+ rozdzielczosc i czcionki
+ lepszy obraz jak jest jasno w pomieszczeniu
+ ladniutki, chudziutki (4,5cm) i leciutki



- brak wyjscia analogowego dla dzwieku
- katy niestety sa i czarne robi sie szybko szare...
- czern nie jest czarna, brak odcieni szarosci
- mniejsza przekatna
- beznadziejny dzwiek szkoda nawet o tym wspominac
- wentylator cichy ale slychac troszke

Przy sygnale FULLHD obraz czesto zdaje sie byc bardziej szczegolowy na PLAZMIE 0_0. Pomimo ze to tylko 1024x768. Jak widac rozdzielczosc nie jest tutaj wykladnikiem. Najgorsze w ogladaniu na LCD jest ta jego nienaturalnosc, cos jest nie tak. Po powrocie na plazme mam wrazenie, ze wszystko wraca do normy i w koncu jest jak byc powinno.

Zdaje sie ze LCD nie jest dla mnie jesli chodzi o filmy i tv.
Takze posiadacze pv80 nie maja sie czego wstydzic a dwukrotna roznica w cenie jest totalnie nieuzasadniona - wydawanie blisko 5tyś na LCD. Owszem gry na xboxie wygladaja lepiej i bardziej szczegolowo. Wspolpraca z kompem - bajka. Jesli dla kogos to priorytety to polecam.

Jednak do TV, filmow SD, HD polecam raczej Plazmy Panasonica. Niestety obie technologie mają swoje słabości, przynajmniej na tym pułapie cenowym. Może ratunkiem jest KURO i LEDY?... A moze raczej OLEDY?...
 

qwert

New member
Oledy też niestety nie , jeszcze za mało dopracowana technologia.

"Sony obiecywało 30 tysięcy godzin pracy. Okazuje się jednak, że obraz traci na jakości już po ...1000 godzin .Testerzy XEL-1 stwierdzili, że po 41 dniach oglądania non stop jakość niebieskiego luminofora spada o 12 procent, czerwonego o 7, a zielonego o 8 procent."

Ale napewno sobie z tym poradzą ...jeżeli już nie mają w zanadrzu lepszej serii oled :)

Sviru niezły test , Ci którzy wahają co kupić pod gry,komp,filmy na pewno pomoże w wyborze.
Rozdzielczośc jak widać nie jest wyznacznikiem jakości obrazu:

"Przy sygnale FULLHD obraz czesto zdaje sie byc bardziej szczegolowy na PLAZMIE 0_0. Pomimo ze to tylko 1024x768"
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

sanchopan

Banned
Co do LCD i plazmy podłączonych do kompa, to powiem taką dziwną rzecz: w Panasach ogólnie (plazmy) obraz jest... deczko kanałowaty. Dziwne, bo nie powinien być aż tak zły. Z tym że to NIE przypadłość (ogólnie) plazmy, bo na Kuro 5080 obraz z kompa jest jak żyleta :) Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony.
Wychodzi, że to raczej chyba Panas potraktował tę cechę po macoszemu...
 

klaklanbej

New member
'Ja bym domagał się oryginalnego pilota (może kiedyś będziesz miał dvd lub kino Panasa i te guziki pod klapką będą jak znalazł).'

..tamten pilot co prawda też miał przyciski do dvd tyle że nie zasłonięte klapką, mimo wszytko wymieniłam na oryginalny. Obawiałem się że z tym celowaniem będzie lipa, ale nie ma tragedii :)

Pilot zdecydowaniei dłuższy, ale za to ma wszystkie przyciski które mieć powinien i ogólnie jest ok :)
 

PaweleS

New member
Panowie! i Panie!
Czy może ktoś z Was wie ile może trwać czas naprawy TV Plazmy.42PV80
Mam rozbieżne informacje.
1.14 dni lub 21 gdy części muszą być sprowadzane z zagranicy (Tak jest napisane w warunkach gwarancji na stronie sklepu panasonica

czy może
2. 28 dni. ze strony Panasonic Polska

Obydwie strony należą do Panasonic Polska.
Nie rozumiem o co tu chodzi????

Czekam już 20 dni od daty odebrania TV przez serwis.I ciągle mówią ,że czekają na części.Tv zakupiony pod koniec sierpnia.
Niestety linków obu stron nie mogę wstawić.(za mało postów)
 

sanchopan

Banned
28 dni kalendarzowych - czekaj aż upłyną i 29-go dnia dzwoń do centrali i żądaniem wymiany na nowy. Jeśli Cię to satysfakcjonuje, rzecz jasna: możesz też... dalej czekać ;)
Plus jest taki, że nowy tv ma nową gwarancję, ale minus że możesz czekać na nowy... kolejne 28 dni.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Kiedyś dawno temu czas naprawy był jako tako przestrzegany.

Teraz to jest rożnie firma zawsze może tłumaczyć się, że czeka na części.
Wiem, wiem zaraz ktoś napisze, że w w gwarancji jest napisane, że jest Sąd...
Wszystko się zgadza. Ja to przerabiałem z firmą Philips / chodziło o TV CRT na gwarancji oczywiście /

Czekałem trzy tygodnie / cały czas uświadamiano mnie, że serwis ma czas bo liczy dni robocze/.
Po naprawie TV pracował prawidłowo 2h - słownie dwie godziny. Znowu serwis i znowu czekałem ponad trzy tygodnie.... Serwis czekał na części.

Byłem w tej sprawie u rzecznika praw konsumentów... za wiele nie pomógł.
Podsumowując wyszło to tak ciesz się człowieku, że w ogóle Twój sprzęt został naprawiony...

A było to nie tak dawno temu....
Życzę wszystkim aby ich sprzęt się nie psuł.....
 

XoR

New member
sanchopan napisał:
Co do LCD i plazmy podłączonych do kompa, to powiem taką dziwną rzecz: w Panasach ogólnie (plazmy) obraz jest... deczko kanałowaty. Dziwne, bo nie powinien być aż tak zły. Z tym że to NIE przypadłość (ogólnie) plazmy, bo na Kuro 5080 obraz z kompa jest jak żyleta :) Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony.
Wychodzi, że to raczej chyba Panas potraktował tę cechę po macoszemu...
Nie wiem jak wygląda pulpit na PY80 (bo o PV80 przecież nie mówisz bo to byłby idiotyzm porównywać do Kuro FullHD :mrgreen:) i nie wiem jak z ostrością ale wiem jak wygląda to kolorystycznie bo mam 37pv80 i szczerze mówiąc to imho całkiem pozytywnie jest. Opcja ściemiania obrazu jak jest dużo białego trochę wyłazi, ale da się przeżyć. Widac też że przetwarzanie obrazu jest nastawione na filmy/gry niż wyświetlanie okienek windowsa. Mógł w sumie Panasonic dodać jakiś tryb obrazu bardziej przyjazny okienkom i bez oszczędzania energii (bez tego ściemiania) :( No ale z drugiej strony plazma i tak się do pulpitu nie nadaje raczej bo pasek startu się utrwala na jakiś czas po każdej dłuższej sesji pulpitowania :p

ps. Szkoda, że seria PV nie ma pełnych 1280x720 tylko jakieś 1024x720 albo o zgrozo 1024x768 bo jednak troszkę rozmywa czcionki (chociaż z ClearType są już git :eek:k:) a z tych 2-4m z jakich się ogląda TV sensowniejsze jest te 1280x720 aby wklikać coś (tzn. film z mkv :twisted:) niż 1920x1080.
ps2. No chyba że w 50 cali to może być i FullHD :krol:
 
Ostatnia edycja:
Do góry