Panasonic seria PV80 i PV8

zsoi3

New member
Bez reklam
Panowie - cala ta dyskusja o HD Ready, Full HD to nie za bardzo ma sens: Po pierwsze - ogladajac przekaz nie tylko patrzymy na rozdzielczosc; takze inne parmetry - jak ostrosc, kolory, kontrast, brak zaklocen i w koncu - co najwazniejsze sama tresc. W sumie moze to dawac bardzo dobry dla oka subiektywnie przekaz.

Druga sprawa - wysoka rozdzielczosc ma sens w przypadku duzych ekranow - powiedzmy od 50 cali. Przy typowych ekranach 42 - 46 cali z typowej odleglosci od ekranu czyli okolo 2 -3 metrow nie zauwazymy roznicy w rodzielczosci. Oko nie wylapie juz roznicy.

Nawet jezeli przypatrzymy sie z bliska ekranowii zauwazymy lepsza rodzielczosc na korzysc FullHD; to stawiajac TV u siebie w domu
i po prostu ogladajac przekaz zueplnie ta korzysc sie zatraci.

Mysle, ze rodzielczosc 1024/756 (HD Ready) daje bardzo dobra jakosc w typowych warunkach - tzn. 42-46 cale; odleglosc okolo 2-3 metry od ekranu.

Oczywiscie - za jakis krotki czas pewnie beda wylacznie FullHD telewizory. Zaplacimy wszyscy za marketing i nie bedziemy miec wyboru. Ale obraz nie bedzie duzo - jesli wogole - lepszy. Po prostu bedzie bardzo dobry - jak i teraz w przypadku dobrych przekazow na kanalach HD.

To moje subiektywne zdanie :)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
zsoi3 zgadzam się z Tobą. Ale kolega, który dziwił się po co mu TV HD ready nie bardzo wiedział o co chodzi i trzeba było mu pomóc.... No chyba po to między innymi jest to forum?!

Pozdrawiam użytkowników wszelkiego rodzaju TV / ja w piwnicy mam nawet Rubina made in CCCP.../
 

Foxxx24

New member
To co podaliście nie do końca jest zgodne z prawdą apropo tego przy jakim ekranie FULL HD ma sens gdyż różnica widoczna jest już przy ekranach 42 cale,a nie tylko od 50.
Wysoka rozdzielczośc ma również sens wtedy gdy ktoś ma zamiar oglądac materiały na Blue Ray gdyż wtedy zauważy jeszcze większą różnicę.
Ja osobiście taką widziałem porównując modele 42PY80 i 42PY85 więc tym bardziej będzie ona widoczna między modelami np 42PV80 i 42PY85.
Niejednokrotnie też było to wspominane na forum.
Istotny jest również fakt,iż każdy inaczej postrzega barwy i szczegóły obrazu więc jeden zauważy mniej szczegółów,a drugi więcej.
Sklep,a zwłaszcza markety nie są odpowiednimi miejscami do takich porównań gdyż efekt w domu będzie daleko odbiegający na korzyśc od sklepu:)

royalmichael

HD Ready oznacza,że tv ma możliwośc wyświetlania materiałów w rozdzielczości HD,czyli właśnie takiej jak już teoretycznie są obecnie niektóre kanały,oraz FULL HD z płyt Blue Ray.
Jednak pełny efekt z wysokiej rozdzielczości otrzymasz wtedy jeżeli będziesz miał odtwarzacz Blue Ray podpięty do tv FULL HD.

A co do kanałów HD obecnie nadawanych powiedziałem teoretycznie gdyż tak naprawdę są po tzw. upscalingu,a nie jako stworzone od początku kanały HD:)

Pozdrawiam

miaucoon napisał:
co nie zmienia postaci rzeczy, ze 42py8 najtaniej w sieci jest za okolo 3250, a w euro za 3500, co przy braniu na kreche jest najlepszym wyjsciem, bo zaden sklep internetowy nie oferuje ci rat 0%

Ja znalazłem 42PV8 za około 2200-2500zł i np. w pewnym sklepie bo sam tam kupuje czyli zadowolenie.pl jest za 2372zł:)

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

zsoi3

New member
Bez reklam
alez oczywiscie, ze jak postawisz kolo siebie 42pv80 i 42py80 i przygladniesz sie z odleglosci oklo metra - i tak bediesz sie przygladal i przygladal - to zobaczysz roznice w rodzielczosci; zwlaszcza jak bedziesz mial material fullhd

ale odsun sie na odleglosc 2-3 metry i popatrz na ten sam ekran - nawet statyczny; nie mowiac o ruchomym. oko nie wylapie tej roznicy.

oczywiscie to sa wszystko sprawy subiektywne; zalezy tez jakie dobierzemy telewizory do porownan ; jak je skalibrujemy, etc...

uwazam, ze fullhd to marekting - raz, ze przy pewnej odleglosci nie widac roznicy (pomijam granie z odleglosci 1 metra z blueray); dwa - rozdzielczosc to nie wszystko, trzy - mamy okolo 15 kanalow w Polsce ale to nie sa kanaly o przekazie fullhd (przy setkach kanalow SD). i chyba duzo czasu minia zanim to sie zmieni.

oczywiscie mozna sobie kupic fullhd jak ktos chce, etc... :)
 

Foxxx24

New member
Ja nie mówię o przyglądaniu się z odległości metra bo to by było bez sensu,ale około 3 bo sam tak sprawdzałem i moim zdaniem była spora różnica między PV80 a PY85 na przykład:)

Więc jeżeli ktoś taką różnicę widzi i dodatkowo będzie korzystał z uroków Blue Ray FULL HD wcale nie jest chwytem marketingowym:)

Każdy dobiera to co mu się lepiej podoba i co odpowiada jego wzrokowi,ale na pewno nie można powiedziec,że FULL HD to tylko marketing bo widoczne są nawet spokojnie różnice między PY80,a 85 co też było nawet wspomniane na jednym z forów:)

Pozdrawiam

marciniozo

Ja podałem cenę modelu 42PV8,a nie 80 bo faktycznie 42PV80 kosztuje 2595 i moim zdaniem to jest super cena bo np w Euro Agd żądają ponad 3500:)
A 42PY8 3336zł:)

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

zsoi3

New member
Bez reklam
Foxxx24 napisał:
Ja nie mówię o przyglądaniu się z odległości metra bo to by było bez sensu,ale około 3 bo sam tak sprawdzałem i moim zdaniem była spora różnica między PV80 a PY85 na przykład:)
Pozdrawiam

tak -ale to sa telewizory o innej klasie. pv80 porownaj z py80.
 

Foxxx24

New member
Jak pisałem wcześniej porównywałem też modele PY80 i 85 i również różnica jak dla mnie jest wyrazna:)
A porównanie PV80 z PY80/85 ma sens wtedy jeżeli mówimy o tym,że FULL HD nie jest tylko chwytem marketingowym,dlatego tak napisałem właśnie:)


marciniozo

Byłem wczoraj w tym sklepie i zeszły im wszystkie modele Panasonica jakie mieli we wczorajszej dostawie i przy mnie osobiści 2 gości brało 37PV80:)

Pozdrawiam
 

zsoi3

New member
Bez reklam
Foxxx24 napisał:

no wlasnie - py80 i py85 to jednak niekoniecznie dobre porownanie z kilku wzgledow. ale to pewnie Kiki by wyjasnil lepiej. ok - nie ma co dalej dywagowac na ten temat :)

to co ja moge napisac jesze to to, ze stalem przed wyborem miesiac temu plazmy. wybralem z zalozenia Panasonica - potem porownalem osobiscie model pv i py. moglem bez problemu kupic py - ale naprawde dla mnie osobiscie nie bylo sesnu przeplacac, skoro te same obrazy z odlegosci jaka mam w pokoju (okolo 3 metrow) byly identycznej jakosci.

kupilem 42pv80 (znalazlem fajna cene w internecie) i ciesze sie bardzo dobrym obrazem :)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
I o to chodzi!

Panowie i o to chodzi, można podyskutować, ale efekt końcowy jest taki aby użytkownik TV był z niego zadowolony!!!

Każdy kupuje to co mu odpowiada!!!

Ja oglądam Panasonica 42PV80 z około 3 metrów i jestem z niego zadowolony.

Pozdrawiam
 

Foxxx24

New member
zsoi3 napisał:
no wlasnie - py80 i py85 to jednak niekoniecznie dobre porownanie z kilku wzgledow. ale to pewnie Kiki by wyjasnil lepiej. ok - nie ma co dalej dywagowac na ten temat :)

Tak,ale przecież mówię,iż takie porównanie ma sens jeżeli chce się pokazac,że modele FULL HD nie są tylko chwytem marketingowym bo każdy widzi inaczej i z czego innego jest zadowolony:)

Pozdrawiam
 

tomasbjj

New member
Witam wszystkich użytkowników Panasa.
Otóż mam pewien problem, na niektórych kanałach (kablówka Vectra) z telewizora (42PV80) dochodzi jakby buczenie, szczególnie jak wyświetlany jest jasny obraz lub pasek info.Może jest to zależne od sygnału z kabla, czy ktoś miał podobny problem? Z góry dziękuje za odpowiedz.
Pozdrowienia
 

motobartcompany

New member
problem poruszany na forum. opcja szukaj się kłania:)

Widziałeś kiedyś bezgłośny samochód bo ja nie, kiedy auto może być głosniejsze? no na pewno na wyższych obrotach.
Z plazmą jest podobnie, na jasnym ekranie pobiera wiecej energii i niektóre elementy mogą buczeć, brzęczeć itd.


Pioneer w instrukcji pisze. Brzęczenie to normalny odgłos plazmy.
 

tadis

New member
Ogolnie tez .. jezeli chodzi o ludzi uzywajacych N lub Cyfrowego polsatu lub innych takich telewizji z dekoderem .. nie radze ustawiac w TV volume na maxa ..i regulowac tylko przez dekoder ...bo z glosnikow bedzie szlo nieprzyjemne buczenie... zawsze musi byc tych kilka kresek od konca wczesniej .. nie stracicie tak duzo dB .. ale czystosc bedzie wieksza
 

tomasbjj

New member
Dzięki za odpowiedzi, ustawiłem tak jak pisał tadis i jest lepiej. Dziwi mnie natomiast to, że sąsiad tez ma plazme Panasa 37PV70 i tam jest cichutko:cool: żadnego buczenia, brzęczenia.
Pozdrawiam
 

sickboy

New member
Chyba jutro kupie tego panasa ale mam jeszcze pytanie jedno:
Czy jest tu ktos kto sygnal sd z kablowki, panasa 42, oglada z 3 metrow i jest zadowolony?
Bo ciagle nie wiem czy nie wziasc 37 co by niedoskonalosci obrazu w tej jakosci przesylanego nie razily....
 
Do góry