Panasonic seria PV80 i PV8

PaweleS

New member
Od początku zakupu oglądam bez żadnych zoomów.Owszem nastawy na około 50 % (w sumie to mi takie wystarczają) i nie widzę żadnych problemów z powidokami.TV nie ma jeszcze przepracowanych 200 godz.Docieranie docieraniem ale jeszcze jakiś zdrowy rozsądek musi być.Nie bardzo sobie wyobrażam oglądanie na zoomie.Wtedy obraz jest do .......
 

ArtS007

New member
Bez reklam
PaweleS napisał:
Nie bardzo sobie wyobrażam oglądanie na zoomie.Wtedy obraz jest do .......
Po to właśnie są te szare pasy po bokach, aby nie było problemu. Co do pewnego osłabenia jakości przy zoomie, masz rację. Ale przy dobrych kanałach nie ma tragedii.

ArtS :)
 

joker43

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

ufffff dzieki
a czy mozecie mi wytlumaczyc dlaczego wpiety kabel hdmi 'zakloca' sygnal niektorych kanalow z kablowki? (UPC)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

joker43

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

po podlaczeniu PC kablem DVI-HDMI do telewizora TVP1 jest, następne 'polskie' kanały wyglądają tak jakby były niedostrojone, jest jakis szczatkowy obraz i dzwiek ale kiepsko to wyglada
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

joker43

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

:) nic z tych rzeczy, po wypieciu kabla HDMI wszystko jest OK, kablowka podlaczona zwyklym koncentrykiem
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jaro0508

Member
panasonic 37PV80

A tak na marginesie ...Kiedy bedzie plazma idealna taka aby byla tania w zakupie ,oszczedna w poborze prądu,bezawaryjna ,o idealnym obrazie po pdłaczeniu nawet obręczy rowerowej??? haha :) ;) Jest to wogole realne?;)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Nie, nie będzie. Technologia plazmowa (tak jak i zwykłe LCD) ma swoje ograniczenia (w tym wypadku prądożerność i powidoki związane z reakcją rozgrzanego gazu). Cena też już jest zachęcająca (przynajmniej w dużym rozmiarze w porównaniu z LCD).
Na obraz idealny trzeba będzie poczekać (nowe technologie: może laser, może w końcu OLED, który może umrzeć, zanim na dobrze się pojawi)...
 

jaro0508

Member
Masz racje:) choc dązenie do ideału producentow sprzetu tylko z korzyscią dla nas..i pomyślec ze pierwsze czarno-białe telewizory z jednym programem na początku powalały na kolana....i były marzeniem spełnionym dla niewielu...ehhh..:cool: :)
 

LukeSky

Member
Bez reklam
A ja mam pytanie odnośnie oglądania filmu na DVD z czarnymi pasami na dole i górze. Niestety niektóre filmy nie można poddać zoomowi z racji tego że na tych miejscach szczególnie na dole, wyświetlane są napisy. Czy takie 2h oglądania takiego filmu może sprawić że coś będzie nie tak po zakończeniu oglądania?

Zauważyłem jeszcze dwie przypadłości plazmy:
- im jaśniejsze kolory idące w biały, a docelowo cała biała plansza tym plazma bardziej buczy, nie jest to jakiś donośny dźwięk, w każdym bądź razie wzmaga się to przy rozjaśnianiu,
- przy oglądaniu filmów zauważyłem że przy dynamicznych scenach są skoki po klatkowe, nie jest to smużenie tylko tak jak by albo było to od początku tak nagrane albo plazma nie wyrabia z wyświetlaniem, ale nie nosi to znamion rozmycia obrazu ale ewidentnego przeskoku,

Czy ktoś z doświadczonych użytkowników, może skomentować te przypadłości.
 

SzczepanSzczur

New member
LukeSky napisał:
A ja mam pytanie odnośnie oglądania filmu na DVD z czarnymi pasami na dole i górze. Niestety niektóre filmy nie można poddać zoomowi z racji tego że na tych miejscach szczególnie na dole, wyświetlane są napisy. Czy takie 2h oglądania takiego filmu może sprawić że coś będzie nie tak po zakończeniu oglądania?
Też miałem ten sam problem przy oglądaniu DVix-ów. Rozwiązałem to w ten sposób, że na tv ustawiam nie AUTO tylko 16:9 a zoomuję z DVD (w moim przypadku Manta :grin:). Wtedy obraz ładnie wypełnia całą wielkość ekranu a napisy zostają w tym samym miejscu. Jedyny szkopuł mam taki, że nie mogę się pozbyć małego napisu "Zoom 2", który moja Manta wyświetla w lewym górnym rogu ekranu. Może ktoś wie jak to zrobić?
 

LukeSky

Member
Bez reklam
W przypadku DivX nie ma problemu bo tam napisy są nakładane osobno więc jest możliwość ingerencji, a jeśli już sprzęt na to pozwala to dopiero git.

W przypadku DVD napisy są już na stałe ustawione względem obrazu i często niestety poniżej obrazu na czarnych pasach, co jest w moim odczuciu zmorą całej tej technologi DVD od początku jej istnienia. Do dziś wychodzą produkcję tak przygotowane że użytkownik zmuszony jest oglądać film z czarnymi pasami jeśli chce czytać.

Mam nadzieję że na BR już to nie występuje.
 

Ryszards68

New member
W DVD jest tak samo, przecież możesz wybrać wersję z napisami lub bez lub inną wersję językową? Na Panasonicu nie ma z tym problemu - telewizor 16:9 (szeroki) + zoomowanie w odtwarzaczu. Oczywiście w menu odtwarzacza ustawienie tv panoramiczny 16:9. Aha, dotychczas nie spotkałem się z tą "zmorą"!;) Być może taka specyfika Twojego odtwarzacza?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry