Panasonic seria PV80 i PV8

radosuaf

New member
Bez reklam
Znalazłem sobie JscreenFix, tylko ktoś już tutaj pisał, że go aplikował na kilka h, a to okienko jakoś nie chce się powiększyć na cały ekran... A zostawianie pulpitu na kilka h to chyba nie jest dobry pomysł. Zresztą na stronie piszą, żeby przenieść okienko nad martwy piksel. Cóż, może uda się jak tam napisali, po 5 minutach...

Jeszcze tylko pytanko: czy wystarczy podłączyć laptopa przez S-Video, czy trzeba przez HDMI (czy rozdzielczość ekranu ma się jakoś do tych zmieniających się punktów)?
 

sanchopan

Banned
tkirmuc napisał:
Szkoda, że Eizo nie robi telewizorów...

Coś Ci się pomieszało. Widziałeś tv na tym Eizo?? Ja widziałem - wygląda równie marnie, co na innych LCD!
Problemem nie jest firma tylko sama technologia LCD - albo z drugiej strony (brak) jakość(i) sygnału video.
 

darcun

New member
Bez reklam
Myślę,że forum jest po to,aby każdy mógł przedstawiać na nim swoje problemy.Jeśli komuś to przeszkadza,nie musi tego czytać.Sugerowanie moderatorom aby usuwali te informacje,jest pewnego rodzaju arogancją ze strony tych osób proponujących takie rozwiązanie.
Jeszcze nie tak dawno osoba proponująca usuwanie postów sama zadawała wiele pytań w tym temacie.Czyżby kłopoty z pamięcią?:confused:
 

kukuku2

New member
Śruby

Czytam wątek od jakiegoś czasu i nie wiem czy było ale pewnie tak a znaleźć nie mogę więc pytam. Czy w zestawie z TV są śruby aby telewizor powiesić na wieszaku a jak nie ma to jakie zakupić aby było wszystko ok.
 

jarek1974

New member
witam
jestem posiadaczem nowego panasa TH-42PV80 zamówiłem w poniedziałek około godziny 10.00 we wtorek dostarczono mi własnie ten telewizorek o godzinie około 10 z drugiego końca polski
byłem zdziwiony tak szybkim załatwieniem sprawy

moje spostrzeżenia są nastepujące cyfrowy polsat z tunera satelitarnego obraz dobry może nawet lepiej niz dobry z dvd bardzo dobry

z komputera podłączenie do wejściem pc obraz rewelacia ciekawe czy po podłączeniu przez hdmi moze być jeszcze lepiej

narazie nie widze żadnych duszków bad pikseli czy innych niespodzianek
 

wader11

Member
Niestety z TV dostaniesz podstawkę i komplet do tego . Aby powiesić na ścianie musisz kupić uchwyt i pewnie tam będzie komplet . W wątku znajdziesz kilka propozycji uchwytów w dość sporym przedziale cenowym 120-600 zł . :)
 

sanchopan

Banned
Zgadza się - zwykle zestaw śrub do różnych tv jest w komplecie z wieszakiem.
Polecam wpierw zmierzyć głębokość otworu nim wkręcimy śrubę.;)
 

wtykacz

New member
@wader to chyba nie do konca dorosły facet :) Najpierw pisze jedno, potem jak mu sie udowadnia to samo co zarzucał innym, to aby wyjsc z twarzą (co mu sie nie udaje) próbuje ratować się wmawiając tobie @darcun, że to żart. A na końcu odmawia @darcunowi poczucia chumoru :)
 

wader11

Member
wtykacz wiesz po co są emotikiony jak ;) :) . Moze ja za mało poważnie podchodzę do tego forum albo wy się za bardzo przejmujecie . Moja opinia była moim spostrzezeniem na temat : mam zly piksel co mam zrobic ? ;)
A trzeba zrobic Szukaj.
I niczego nikomu nie wmawiam - suchy teks inaczej sie odbiera od tego w ktorym ktos probuje dodac emocje.
usuniete--------------
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

otan

New member
Bez reklam
Witam

Za tydzień podłącza mi UPC mediabox z nagrywarką i HD. Jak podpiąć kino domowe pod dekoder i jaki zastosować kabelek? Teraz mam podpięte kino pod TV. Po zamontowaniu Dekodara pewnie będzie inaczej z podłączeniem.
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
wader11, zauważ proszę, że opcja szukaj nie wskazuje posta, tylko temat. Ten temat. Który ma 313 stron. Nie każdy musi się przebijać przez całość i zgadywać, czy może było o tym na 176 czy 249 stronie. Bo pierwsze 100 stron zbyt dużej wartości informacyjnej nie ma :).
 

wader11

Member
na skróty zawsze lepiej potwierdzam :cool: . Nie każdy musi nie każdy chce nie każdy umie . Ale mam nadzieje że przynajmniej uda się Tobie ożywić tego piksela :)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
radosuaf napisał:
Nie każdy musi się przebijać przez całość i zgadywać, czy może było o tym na 176 czy 249 stronie
Można również korzystać z szukania jedynie w ramach danego tematu - opcja "Przeszukaj ten wątek".
 

rekrut_old

New member
Witam Wszystkie Panie i Panów na tym ciekawym forum

To mój pierwszy post i jestem tutaj ( jak większość z Was ) tylko i wyłącznie dlatego ze jestem bliski zakupu (wymiany) TV.

Od kilku ładnych dni czytam fora opinie etc etc .... i wybrałem, mam nadzieje że telewizor moich marzeń ;).

Wczoraj byłem w sklepie i jak mało gdzie miałem okazje oglądać telewizje w przyciemnianym miejscu przy oświetleniu i świetle dziennym. Oglądałem ten sam obraz na LCD'ach i na TH-37PV8 oraz wersje TH-42PV8, muszę przyznać że nie ma co porównywać, biorąc pod uwagę że mój sygnał bedzie z TV kablowej ( może na 10-cio lecie cyfa teraz coś fajnego da ( zaproponuje ) to może się skuszę ).

i tu moje pytanko

Czy warto dołozyc "kilka złoty" i wybrać wersje TH-37PV80 niż TH-37PV8 - przyznam ze opcja podłączenia TV z PC wchodzi w grę ( i jakie są inne znaczące róznice między nimi ) i drugie pytnako: a co jak na PC ustawie rodziałkę większą niż 1024x760, jaka bedzie reakcja TV ....

pozdrawiam
 

cactus

New member
radosuaf napisał:
Bo pierwsze 100 stron zbyt dużej wartości informacyjnej nie ma :).

O przepraszam, pierwszych 100 postów było najfajnieszych ;) - czekalismy wtedy z niecierpliowścią na sprzet o którym mozna było tylko przeczytać...
A teraz czytając posty osób zastanawiających się nad kupnem tego telewizora, czuje się jak jakiś weteran :)
No ale to było tak OT, bo atmosfera na forum się cosik ostatnio zagęsciła.


Mam pytanie z pogranicza "naszego" telewizora i Cyfry Plus - w dziale satelitarnym jakos nie znalazlem odpowiedzi.
Chodzi mi o jakość kanałów C+ Film HD i C+ Sport HD odbieranych na nazych Panasach za posrednictwem dekodera Philips DSR6201 (to ten bez twardego dysku).
Otóż u mnie róznica w stosunku do tego samego programu na SD (czyli na "zwykłych" C+ Film i C+ Sport) jest wręcz niezauważalana. No może troche ostrzejsze kontury, może ładniejsze kolorki - ale na pewno nie jest to powalajacą różnica. No chyba że w SD nadają w tak cudnej jakości, ze cięzko odróznić od HD

I tak się zastanawiam czy to kwestia telewizora (mam nadzieje ze jednak nie) czy razczej seletlity, dekodera, anteny ?
Czy ktoś z szanownych posiadaczy PV80 i rzeczonego dekodera Cyfry może podzielic się swoimi wrażeniami w tym temacie ?
 

wader11

Member
jeżeli chcesz podłączać pc i te kilka złotych nie ratuje tobie życia to bierz PV80. Zawsze te różnice w modelu a wiec i w cenie producent musi uzyskac - czytaj przyoszczędzić. A to elektronika , we/wy itd. Różnica niewielka a telewizor kupuje się na kilka lat :cool: .
Jeżeli zapodasz większą rozdzielczość niż telewizora to sobie tv przeskaluje. Efekt może być lepszy lub gorszy. Ludzie pisali że np. pulopi im się zamazywał, ale już o filmach podawanych z PC pełen zachwyt .
Ja nie podłączam pc do tv więc zerknij w wątek a na pewno coś znajdziesz.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
rekrut_old napisał:
opcja podłączenia TV z PC wchodzi w grę
Ja powiem tak - gdy zastanawiałem się nad tym, który telewizor wybrać, zwracałem uwagę raczej na te modele, które posiadały wejście PC.
Wybrany został tv z wejściem PC ale z tego złącza skorzystałem dotychczas jedynie raz - aby sprawdzić czy działa i jak wygląda obraz z kompa ;)

cactus napisał:
No chyba że w SD nadają w tak cudnej jakości, ze cięzko odróznić od HD
Nie wiem jak nadaje Cyfra ale przykładowo w "n" różnice pomiędzy kanałami SD a HD są wyraźnie widoczne. Choć jak czasem standardowy TVN nada dobrze zakodowany film to aż gębę rozdziawiam, pisałem już o tym wcześniej :)
 
Do góry