Panasonic seria PV80 i PV8

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli telewizor wygląda na nienaruszony (poza licznikiem oczywiście), nie ma sensu się wykłócać. Tym bardziej, że nie powiesz im przecież, że nie wchodziłeś do menu serwisowego. Jeszcze gotowi wykpić się z gwarancji.

ArtS :)
 

capi

New member
Witam. Moje cacko miało 0000:0 i dwa włączenia w tym pewnie jedno moje. moim skromnym zdaniem te 45' to żadna tragedia jeżeli działanie jest bez zastrzeżeń. Spójrz na to inaczej - szybciej dotrzesz matrycę ;)
 

mower

New member
U mnie w poprzednim pv80 byly 2 wlaczenia 0:00 czasu i byl wadliwy. A w tym ktory przyszedl funkiel nowka w piatek bylo 20 wlaczen i 3min pracy i jest wszystko pieknie :) Nie przejmuj sie tym, tylko ciesz sie nim. Pozdrawiam
 

mower

New member
motobartcompany napisał:
Brzęcząca ubudowa itd.

No wlasnie. Czy u was tez tylnia obudowa wchodzi w taki brzeczacy rezonans? U mnie juz w drugim pv80 jest ten sam objaw. Wystarczy lekko docisnac do dolu i objaw znika.
 
J

Judash

Guest
A jesli kupuje auto w salonie i w koncu siedzialo w nich dziesiatki osob dotykajac brudnymi lapami przelaczniki, kierownice, czy spoconymi dupami, plecami siadalo na fotelach.Kupil byscie takie auto, bo w koncu uzywane?
 
Ostatnia edycja:

sanchopan

Banned
Też mi podejście... - i dlatego właśnie auta nie mają takiego "menu serwisowego".:p
Z drugiej strony - 99% ludzi kupujących takie "zużyte" auta nie wie o tym, bo auto jest "doprowadzone do porządku".
Z jeszcze jednej strony - lepsze takie auto ze "spoconą d.pą" niż używka z "małym" albo małym przebiegiem.:)

P.S. A kupowałeś kiedyś w ogóle jakieś nowe auto więcej niż 1 sztukę, znasz to z autopsji czy tylko... tak sobie piszesz? I co jest "nie tak" z takim "dotykanym" autem?
A to że "stado robotników" dotykało go wcześniej, to nie przeszkadza...?
 

motobartcompany

New member
To wszystko zależy od naszego charakteru, ja bym takiej panienki nie wziął. Sam mam żonę która nigdy przez nikogo nie była tknięta "koperta";)

Moje 2 plazmy miały zerowy przebieg. Kupując LCD Samsunga zauważyłem że był otwierany. TV w tym samym dniu zwróciłem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

altagor

New member
Jaka jest rozdzielczość 42pv80? We wszystkich sklepach i na forum jest 1024x720 na stronie panasonic'a taką rozdzielczość ma 37pv80 natomiast 42pv80 1024x768.
Podłączał ktoś do tego modelu WII - jestem ciekaw jakości obrazu na 480p.
 

Arecki23

New member
mower napisał:
No wlasnie. Czy u was tez tylnia obudowa wchodzi w taki brzeczacy rezonans? U mnie juz w drugim pv80 jest ten sam objaw. Wystarczy lekko docisnac do dolu i objaw znika.

Mam to samo, pomaga dociśnięcie, nie wiem czy to sie kwalifikuje do wymiany ... I niestety ostatnio zauważyłem, że coś nie tak sie z moją plazmą dzieje. Od 3 dni zauważyłem znaczne pogorszenie obrazu... Tak jakby mało ostry obraz był, a TVP 2 to sie oglądać nie da, już nie mowie jak panas sformatuje obraz stosując ZOOM1 gdy nadawają obraz z pasami na dole i górze. Pikseloza niesamowita. Kabli nie zmianialem, ustawień też nie. A może to cyfra? Ktoś pomoże?
 

jacecek

New member
Re; Re; Nowy czy używany ?

Dziękuję bardzo wszystkim, którzy zabrali głos w poruszonym przeze mnie temacie.
Najbardziej pasują mi wypowiedzi PITERONa i MOTOBARTCOMPANY - jeśli jest tak jak myślicie to znaczy, że plazma była dokładnie sprawdzona na etapie produkcji a ewentualne usterki już wystąpiły i zostały usunięte ( i takiej wersji będę się trzymał). Tym bardziej, że przypadek MOWERa udowadnia, że dziewictwo nie zawsze wychodzi na dobre temu kto
"rozdziewicza".

PWK, ARTS007 i CAPI - myślę, że macie rację - nie będę w stanie dowodnić, że plazma nie jest fabrycznie nowa i żądać natychmiastwej wymiany, a zwrot w ramach 10-cio dniowego prawa do odstąpienia od umowy spowoduje min. 2 tygodniowe oczekiwanie na zwrot kasy + kilka dni na zakup nowego (+ kolejny stres związany z zamówieniem, oczekiwaniem na dostawę, odbiór od kuriera i tak dalej), a olimpiada już za "kilka" dni.

Jeśli chodzi o propozycję KIKIego - to chyba nie bardzo mogę spytać. Bo niby jak? Jako konkretna osoba i konkretny egzemplarz telewizora ? - Albo nie mają takich danych, albo wciągną mnie na "czarną" listę cwaniaczków co grzebią tam gdzie nie powinni i przy ewentualnej (odpukać w niemalowane, splunąć trzy razy przez lewe ramię i .....) wizycie w serwisie Panasa (mniej lub bardziej) grzecznie odmówią naprawy gwarancyjnej. Jeśli zwrócę się jako przedstawiciel społeczeństwa to pewnie nic konkretnego się nie dowiem - chyba nie po to jest menu serwisowe i dostęp do niego
zakodowany, żeby użytkownicy znali całą historię swojego telewizorka. Poza tym, jeśli to faktycznie pozostałości po procesie kontroli jakości w trakcie produkcji, to ci co mają zerowy przebieg zaczną narzekać, że ich plazmy nie były testowane. Myślę, że Ty jako osoba dość mocno związana z firmą, nieoficjalnie mógłbyś się czegoś dowiedzieć, a wiedzą podzielić się ze społecznością właścicieli plazmy 42 PV 80.

Dziś przez ładnych kilka godzin testowałem sprzęcik i nie mogę znaleźć nic do czego mógłbym się przyczepić. Powiem, że wprost przeciwnie - obraz z analogowego kabla UPC jakby ładniejszy, panie prezenterki troszkę zeszczuplały (napewno jest to sprawą przyzwyczajenia wzroku, no i koniecznie nie może być lepszego punktu odniesienia - np. 13-to letni 29 cali CURTIS, na którym obraz na tym samym sygnale SD (z 1 metra) jest lepszy. Ale przy zwiększaniu odległości różnica się zaciera, a od ok. 2,5 metra przewagę zyskuje PV 80 - jednak widać więcej i lepiej - 42 cale robią swoje. Jutro idę zamawiać w UPC cyfrówkę z HD.

JUDASH, SANCHOPAN, DARCUN i MOTOBARTCOMPANY - widzę, że zeszliście na równie ciekawy, a może nawet ciekawszy temat. Jednak nie będę z Wami polemizował (przynajmniej na razie) ,teraz mam 80-tkę i jestem b. zadowolony.

Do wszystkich niezdecydowanych - szczerze polecam ten model - dzięki Naszemu forum (które śledzę już od dawna) dokonałem w pełni wiadomego wyboru. Dowiedziałem się czego mogę się spodziewać a czego napewno nie będę miał (np. PIP - uważam, że jest to badrzo przydatna funkcja). Jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Pozdrawiam wszystkich.
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
nie to że może miał jakąś usterkę w procesie produkcyjnym,ale wydaje mi się że normy kontroli jakości dopuszczają odstawienie wyrywkowych modeli na stanowisko kontroli jakości w celu dokładnego sprawdzania poszczególnych elementów
dodatkowo ,gdzieś kiedyś widziałem filmik z zakładów produkcyjnych Samsunga,gdzie plazmy po zmontowaniu były dosyć zręcznie "męczone" przez jakiś automat,po krótce wyglądało to tak jak by TV był odpalany i sprawdzana była nie wiem czy jasność czy kontrast,ale użądzeniem podobnym do kolorymetru używanego do kalibracji obrazu w TV,odbywało się to na kilku stanowiskach i za każdym razem TV był włączany kilka razy,więc mogło by się to zgadzać
jak to robi Panasonic,czy robi to wyrywkowo,czy 100% produkcji nie wiem,ale tak jak pisałem,czas do ilości włączeń jakoś mi nie pasuje zeby zrobił to sprzedawca,czy nawet zwykły użytkownik(zwrot do sklepu)
jako dobre fatum tego stanu rzeczy,pragnę nadmienić że np CD Playery firmy Wadia,sa "wygrzewane" u producenta przez ok 50h,i dołączony nawet jest do tego specjalny certyfikat z podpisem pracownika który męczył dany CD;)
wiem że porównanie może nie jest adekwatne do Panasonica,ale daje pewne ogólne wyobrażenie tematu,elektronika musi być odpowiednio wygrzana,co by nie "burczała",nie miała zimnych lutów i mnóstwa innych mankamentów
i tak na koniec,jesli sprzęt gra poprawnie ,nic się z nim nie dzieje to nie kombinuj już dłużej,tylko tak jak ktos napisał,masz już 45 mniej spalonej energi na "ułożenie" luminoforu

p/s
to jest tylko mój poglad nie znam etapów produkcji firmy Panasonic
 
Ostatnia edycja:

mower

New member
Znalazłem pewny sposób na brzęczenie :D
Wystarczy poluzować pierwszą śrubkę u góry od strony viera.
I zapanowała błoga cisza.... :cool:

A tak przy okazji jestem zachwycony obrazem z kompa po d-sub w 720p. Cos pięknego.
Divx z EH57 cudny, porównując z s-video z kompa to niebo a ziemia.
 
Ostatnia edycja:

damaioshin

New member
mam pytanie.

przewertowalem forum i zapytalem goodle:

czym sie rozni TH 42PV 80 or TH 42PV 8 oprocz ceny?
widzialem tylko mniejszy kontrast i o 25% mniejsza gradacje.

pytam bo w mm pv8 kosztuje 3k i raty 0%, w internecie za ta cene kupie pv80 plus raty 1% i pare groszy wiecej... ale za to w mm mam w przyzwoitej cenie onkyo 508 ktore kosztuje tyle, ile w internecie.

problemem dla mnie jest zakup na raty przez kuriera, dlatego pytam - warto brac pv80 i czy zauwaze tak duza roznice porownujac do pv8?
platforma to tylko CP, dekoder najzywklejszy bez hdmi i compositu.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Opinie są podzielone. Są osoby, które widzą różnice w obrazie, są takie, które takich różnic nie widzą. Z pewnością PV80 jest telewizorem lepszym, ale sądzę, że jest to "lepszość" symboliczna.

ArtS :)
 

altagor

New member
W tym tygodniu chcę kupić TH-42PV80 mam tylko dylemat co do modelu PZ8 który jest FULL HD różnica to 300 zł. Czy obraz na PZ8 może być gorszy niż na PV80?
 
Do góry