Panasonic seria PV80 i PV8

sittek

New member
Ryszards68 napisał:
Witam, panowie naprawdę słyszycie (w szeroko pojętej muzyce rockowej czy electro) aż taką różnicę między MP3>192–320 Kbps a „normalnym” audio?;)
naprawdę różnicę słyszę. W formacie mp3 dźwięk jest płąski, nie ma dynamiki i jest jakby przycięty og góry i dołu.Słyszę to na Avance 503 oraz na denon dvd 1940 potpiętym do wzmacniacza rotela. I nikt mi nie powie,że nie ma różnicy bo jest. tak samo opinie o słabym dźwięku z plazmy panasonica (TH37PV80) są......prawdziwe. Muza jakby z mp3 :)
Ale wystarczy podpiąć zestaw j.w. a uczta dla ucha znakomita !!!!!!!!!
Więc za wadę takiego dźwięku nie uznaję. nawet lepsze nagłośnienie droższych TV nie ma szans do takiego budżetowego zestawiku !

co do sygnału, potwierdzam,że jakośc obrazu na TV bardzo zależy od nadawanego sygnału. ja wczoraj oglądałem mecz Polska Niemcy (brrrrr), no i sygnał z BBC ( dekoder cyfrowy BT) wysmienity.Zadnych poszarpanek. Ostrość super,obraz gładki,żadnych skoków czy czegos tam. Jak w HD. Ale jak na innych programach widziałem powtórki meczów no to juz nie taki krystaliczny jak na BBC.
 
Ostatnia edycja:

Aster(L)

New member
Witam
Po przeczytaniu 190 stron tego wątku zdecydowałem się kupić TH-37PV80 i jestem zadowolony 37 cali to dla mnie optymalna wielkosc 42 juz byłby za duzy,poprzednio miałem kineskopowego Panasonica 26 cali więc jest róznica w gabarytach:D
Co do obrazu (analogowy Aster) to jest w miarę ok.W związku z Euro oglądam teraz zwłaszcza Polsat .Trawa wygląda jak w w meczu Niemcy-Polska z 74 roku a więc tak jakby grali w kałuzy wody,ale to wina sygnału.Ustawienia mam na około 40-50% normal i na razie ich nie zmieniam bo dają rade.Telewizor zdecydowałem sie przywiezc ze sklepu sam i spokojnie zmiescił mi sie do bmw 5 na tylnej kanapie i jeszcze duzo miejsca zostało,wtargałem go tez sam na drugie pietro i wstawiłem na stojak.Cięzki nie jest jedynie co troszkę przeszkadza to gabaryty i nieporęcznosc pudła.Plazmę kupiłem w Euro Agd poprzez Euro.com za 3219,- pan ze sklepu,który pomagał mi go wsadzić do samochodu zaproponował aby go zmiescic do bagaznika w poziomie,a na moją uwagę,że Plazmy nie powinno się transportować w ten sposób tylko machnął reką i oswiadczył,że on swoją wiózł w bagazniku w poziomie z Warszawy do Łodzi i nic sie nie stało,a więc dobrze,że jednak nie zdecydowałem się na ich transport:D Pozdrawiam:eek:k:
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
aquarius74 napisał:
w scenach w zwolnionym tempie obraz leciutko sie tnie...
Przydałoby się abyś trochę to rozwinął - łatwiej będzie się odnieść do Twojego pytania.
Sygnał SD może być przez satelitę nadawany z najróżniejszymi parametrami. Takie przycinanie czy też "klatkowanie" obrazu można i na 14-calowym telewizorze crt zobaczyć ale to juz trzeba się straaasznie przyglądać. Na większym wszystko widać w większym stopniu.

Pozdrowienia!
 

TVaha

New member
ja w sobotę wiozłem swoją 42calówkę też z euro rtv agd, ale z racji iż mam tylko 3d toyote, musiałem ją wstawić pod kątem 45st. przez bagażnik. na szczęście też obyło się bez problemów, choć jak otworzyłem karton to się lekko przeraziłem, bo ta podstawka pod tv była przyklejona do folii okrywającej plazmę od strony ekranu :/ (już w sklepie schłychać było, że coś tam lata). poza tym, widziałem w sklepie jak się "przejmują" tymi plazmami - karton raz na pion raz w poziomie - prawie jakby prostokątną piłkę toczyli :confused:
ale jak narazie wszystko jest ok - obraz przez analogową kablówkę bez zastrzeżeń.
aha - przedłużyłem sobie gwarancję o 2 lata - nie wiem, czy było warto - okaże się pewnie za dwa lat ;)
 

SzczepanSzczur

New member
aquarius74 napisał:
czy moze ktos zauwazyl, w scenach w zwolnionym tempie obraz leciutko sie tnie
Ja zauważyłem. Wczoraj przy oglądaniu finału French Open na Eurosporcie (kablówka analogowa Telpol Chorzów). Jak pokazywali zwolnione tempo to się lekko rwało. Co ciekawe, nie zauważyłem tego na piłce w Polsacie (ten sam sygnał)

A tak w ogóle to dzień dobry wszystkim :)
Na forum się zarejestrowałem przy okazji poszukiwań telewizora i po godzinach ślęczenia i czytania, odwiedzania sklepów itd. itp. kupiłem 42PV80. Na razie za dużo się nim nie pobawiłem bo to i remont i Euro i w ogóle ale pierwsze wrażenia bardzo pozytywne.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
keisfot żartujesz z tą trwałością ? :hmm: No chyba, że ci chodzi o tzw "wiedzę powszechną" nie koniecznie mającą dużo wspólnego z faktami ;)
 

sittek

New member
keisfot napisał:
No bo przeciez powszechnie jest wiadomo ze plazmy maja mała trwalosc?.......Tak wogole to ktos testował jak hula ps3(filmy i gry) na tych plazmach?
keisfot może zanim coś napiszesz byś trochę poczytał?
Twoje teksty są z XX wieku i nawet w "Przyjaciółce" się bardziej rozwinęli technicznie.
A co do przewożenia sprzętu w sieciach opisywanych wcześniej.
Dlatego tam nie kupuję, gdyz wiekszość sprzedawców poprzednio to chyba na złomowcach pracowała albo w warzywniakach..... niestety takie mam wrażenie co do ich fachowości od czajników do plazm.
 

looking

New member
Może ktoś rozjasni temat bo wyczytałem w wątku że mozna przedłuzyć gwarancje na kolejne dwa lata. na czym to polega , ile kosztuje i w jakich sklepach jest oferowane. Jestem juz zdecydowany na serię pv80, ale wolałbym aby tev mial 4 lata gwarancji, bo mój poprzedni lcd popsuł sie dokladnie po 2 latach i 2 miesiącach
 

p3dr0s

Member
Ja w zeszłym tygodniu nabyłem 42pv80 w e-sklepie rtvexpert.pl Dostawą dla nich zajmuje się Masterlink. Koleś na pace miał załadowany TV na boku, paczką podrzucał jak workiem z ziemniakami. W domu bałem się odpalić wyczekaną plazmę. Odczekałem nie co, a po jakichś dwóch godzinach włączyłem. I załamka: po lewej stronie (teraz nie wiem czy na tej stronie stał, czy na drugiej) przy brzegu zielony pasek.
Po kilkudziesięciu minutach wszystko wróciło do normy, zapewne gaz musiał się "rozprowadzić" po tym super transporcie.
Jak na razie - wszystko super, działa (puk-puk - odpukać w niemalowane) jak należy.
 

TVaha

New member
@ looking, gwarancję można przedłużyć maksymalnie do 5 lat. nie wiem, jak wygląda ta operacja w firmowych sklepach rtv, ale w `rtv euro agd` warunki przedłużenia gwarancji oparte są o ubezpieczenia hestii i wygląda to następująco:
- przedłużenie reklamacji o 1 rok - koszt 10% wartości sprzętu,
- 2 lata - 15% wartości,
- 3 lata - 20%.
Z tą gwarnacją to jest tak jak z AC, lepiej mieć, bo jak się coś stanie, to nie ma stresu przy naprawie, jednakże, jeśli się w danym okresie z niego nie skorzysta (na szczęście) to można jedynie żałować, że się wydało niepotrzebnie :rolleyes: ale to już jest myślenie kategoriami "mądry Polak po szkodzie" :cool:

p.s. jak uruchomić funkcję pap?
 

SzczepanSzczur

New member
Też kupowałem swoją pefałkę w Euro RTV AGD wersja internetowa, w sklepie przy odbiorze zaproponowali przedłużenie gwarancji na zasadach opisanych wyżej i się zdecydowałem na 2 lata przedłużenia.
Technicznie wygląda to w ten sposób, że ta "dodatkowa" gwarancja to nic innego jak polisa ubezpieczeniowa na sprzęt wykupiona w Hestii. Obowiązuje ona przez 2 lata (oczywiście jeżeli sobie ktoś akurat tyle wykupi) od momentu wygaśnięcia zwykłej gwarancji producenta czyli 2 lata po zakupie.
 

otan

New member
Bez reklam
Pewnie bym się zastanawiał nad dodatkową opcją przedłużenia gwarancji, gdyby to firmował serwis Panasonika. Ciekawe na jakich zasadach ma funkcjonować ta przedłużona gwarancja.
Z komercyjnymi ubezpieczycielami zawsze są problemy. A to dokumenty nie takie, a to pieczątka nie taka, a to według ich oceny zawyżona faktura - rachunek za usługę itd. itp. Tony papierków, oświadczeń, zaświadczeń i z reguły długi czas oczekiwania na kasę do wypłaty.
 

sittek

New member
a przedłuzona gwarancja jest na co? na wady fabryczne,uszkodzenia, wypalenia plazmotronu:)na osunięcie sie TV z podstawki czy na kradzież bez rabunku?
u mnie zupełnie się nie opłaca, gdyz dodatkowa 3 letnia gwarancja to 100% ceny zakupu.
 

Slavek23

New member
Witam !

Panowie czy model 42px80 ma normalnie menu w naszym narzeczu?
I czy ktos juz moze musial korzystac z naprawy gwarancyjnej , tzn. czy
mial z tym jakis problem?

Dzieki za odpowiedz!!!

Pzdr! S.
 

sittek

New member
ja mam model TH37PX80B produkcji czeskiej, jednakże z menu wyłącznie w języku angielskim (został zakupiony w UK).
Choc na pudle były napisy w językach czeskim, rozsyjskim i POLSKIM !!!!!!!! :)
ten mój model po prostu jest przystosowany do rynku brytyjskiego.

sorki : menu jest jeszce po walijsku i szkocku :)
 
Ostatnia edycja:

otan

New member
Bez reklam
Slavek23 napisał:
Witam !

Panowie czy model 42px80 ma normalnie menu w naszym narzeczu?
I czy ktos juz moze musial korzystac z naprawy gwarancyjnej , tzn. czy
mial z tym jakis problem?

Dzieki za odpowiedz!!!

Pzdr! S.


Model PX80E ma również menu po Polsku. Gwarancja jest tak samo honorowana jak z modeli PV. Fabryka Panasonica z Czech produkuje na cały rynek Europejski. Na nasz rynek modele nie mają DVB-T a cała reszta taka sama.
 

muniek66

New member
Jak wyczytalem na innym forum to zjawisko "poszarpania" lini boiska to efekt slabej konwersji sygnału z interlace na progressive. Wiec wychodzi na to ze nasze panaski wcale nie sa tak idealne do ogladania sportu:(
 
Do góry