Panasonic seria PV80 i PV8

leca

New member
W Berlinie 37PX80 jest za 718 euro wiec warto zaryzykować i pojechać. Ja przywiozłem w zeszłą sobote z kumplem po jednym na Euro 2008. Bez problemu, sprzedawca rozmawia po polsku.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Pisząc o omijaniu opłat w prywatnym imporcie miałem na myśli przede wszystkim zwrot VATu w Niemczech i niepłacenie go w Polsce. Zresztą ich VAT wynsi 19%, a nasz 22%. To nie taka znowu duża różnica. Ale -19% bez +22% już tak.

ArtS :)
 

wader11

Member
candyboy napisał:
Witam wszystkich.To mój pierwszy post więc zaczne od głośnego CZEŚĆ :)

Od dawna śledzę wątek o TH-42PV80,oglądałem go w sklepie jak grał i jestem zdecydowany kupić go w ciągu kilku najbliższych dni.Doradzcie mi proszę jakiś tani i pewny sklep gdzie mogę zamówić tego panasa.

Przeglądając oferty na cenowo.pl najniższe ceny mają:
* digitalo.pl - 3249 pln
* rtvmedia.pl - 3285 pln

Ciekaw jestem Waszych opini o wspomnianych sklepach,czy są wiarygodni i żetelni.A może są jakies inne równie tanie sklepy które sprawdziliści i możecie je śmiało polecić?Będę wdzięczny za porady odnośnie sklepów w których warto dokonać zakupu.

Dzisiaj z nimi rozmawiałem rtvmedia.pl - w piątek czyli 13 "wjezdza" 15 sztuk na magazyn (cytat) i jedna uwaga - maja model PX!!!!!! - próbowłem sie podpytać o gwarancję - podobno Panasonic Polska. Jednak ja wole ufać Panu kiki z forum - ktory to mówi że w przypadku dedykjowanych na inny rynek gwarancja nie musi być doot-to-door . Po rozmowie miłej z sprzedawcą zdecydowałem sie na zakup w digitalo.pl . Napiszę o wrażeniach po dotarciu TV do mnie . Aha - rozważałem zakup TV od 6 miechów - i jednak stanęło na PV - odpadł LG ( genialny design ale obraz słaby i jakiś mało dynamiczny czytaj jakby przeciągnięcia - ogładałem w MM w Schwedt ) . Samsung 451 także odpadł - nie te kolory, nie to skalowanie. Rozważałem PY85 ale z powodu rozpoczęcie kolejnej inwestycji zabrało kasy. Pozdrawiam :)
 

candyboy

New member
wader11 napisał:
Po rozmowie miłej z sprzedawcą zdecydowałem sie na zakup w digitalo.pl . Napiszę o wrażeniach po dotarciu TV do mnie
Wobec tego czekam niecierpliwie na Twoja opinię o digitalo.pl
Ja nie biorę pod uwage PX nie wiem do końca jak to będzie potem z gwarancją,czy nie będzie jakiś problemów i dlatego jestem zdecydowany na PV który jest w ofercie polskiego dystrybutora.pozdrawiam
 

Paweł Dziuba

New member
wader11 napisał:
Dzisiaj z nimi rozmawiałem rtvmedia.pl - w piątek czyli 13 "wjezdza" 15 sztuk na magazyn (cytat) i jedna uwaga - maja model PX!!!!!! - próbowłem sie podpytać o gwarancję - podobno Panasonic Polska. Jednak ja wole ufać Panu kiki z forum - ktory to mówi że w przypadku dedykjowanych na inny rynek gwarancja nie musi być doot-to-door . Po rozmowie miłej z sprzedawcą zdecydowałem sie na zakup w digitalo.pl . Napiszę o wrażeniach po dotarciu TV do mnie . Aha - rozważałem zakup TV od 6 miechów - i jednak stanęło na PV - odpadł LG ( genialny design ale obraz słaby i jakiś mało dynamiczny czytaj jakby przeciągnięcia - ogładałem w MM w Schwedt ) . Samsung 451 także odpadł - nie te kolory, nie to skalowanie. Rozważałem PY85 ale z powodu rozpoczęcie kolejnej inwestycji zabrało kasy. Pozdrawiam :)

: ... w przypadku dedykjowanych na inny rynek gwarancja nie musi być doot-to-door . " - znam tą " sprawę " , ale przecież w przypadku produktów o wadze ponad 10kg gwarant jest zobowiązany osobiście przyjść aby go naprawić lub odebrać , naprawić i przywieźć z powrotem .
Ktoś Mnie rozjaśni tę sytuację .
 

rafciuk

New member
Proszę nie cytować poprzednika. ArtS :)

franekf, sprawdziłeś to na własnej skórze? Pytam, bo mam na oku PXa, a nie chciał bym mieć potem problemów przez te parę stów oszczędności ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

otan

New member
Bez reklam
gwarancja PX i PV

Witam.

Jestem posiadaczem modelu 42PX80E. Rozmawiałem tel. bezpośrednio z przedstawicielem Panasonic Polska w sprawie warunków gwarancji PX. Warunki gwarancyje są takie same, jakie ma model PV. Panasonic Polska zastrzega sobie jedynie możliwość wydłużenia okresu naprawy gwarancyjnej, w przypadku braku części która nie występuje w modelu krajowym. Chodzi o cyfrowy tuner dekodujący do odbioru TV naziemnej DVB-T. Modele przeznaczone na nasz rynek go nie mają bo my dopiero testujemy i ustalamy standarty sygnału o czym poinformował obszernie "krzyno". Mamy 10 lat do tyły w zakresie cyfrowej TV naziemnej.
ArtS007 z tym Vatem to nie do końca jest prawda. W przypadku indywidualnego importu tak jest, ale w przypadku importu firmowego już nie. Ja zakupiłem mój TV w firmie która wystawiła mi faktuę z Vatem!

Pozdrawiam
 

otan

New member
Bez reklam
Mojego zakupu dokonałem przez sklep internetowy:)

Z matematycznego punktu widzenia modele importowane przez firmy będące płatnikami podatku Vat powinny być droższe od modeli krajowych.
Zyskują 19% podczas zakupu np. w Niemczech, ale u nas odprowadzają 22% Vatu. Tracą w ten sposób 3% Doliczając koszty transportu, powinno być zdecydowanie drożej. Jest porównywalnie a i czasami taniej. Ciekawostka ekonomiczna!
 

dmisialek

New member
Rozmawiałem tel. bezpośrednio z przedstawicielem Panasonic Polska w sprawie warunków gwarancji PX. Warunki gwarancyje są takie same, jakie ma model PV. Panasonic Polska zastrzega sobie jedynie możliwość wydłużenia okresu naprawy gwarancyjnej, w przypadku braku części która nie występuje w modelu krajowym.

Zapomnieli Ci dodać, że ponosisz koszty transportu tego TV z serwisu w Polsce do serwisu w kraju ościennym (czyli w Twoim przypadku do Niemiec), jeśli się okaże, że u nas nie da się go naprawić....to taki drobny szczegół, poza tym gwarancja jak najbardziej obowiązuje.
Pozdr Darek

Ps sprawdzałem to w Serwisie Panasonic Polska, bo też chciałem swego czasu nabyć model z innego rynku (też niemieckiego).
 
Ostatnia edycja:

otan

New member
Bez reklam
dmisialek napisał:
Zapomnieli Ci dodać, że ponosisz koszty transportu tego TV z serwisu w Polsce do serwisu w kraju ościennym (czyli w Twoim przypadku do Niemiec), jeśli się okaże, że u nas nie da się go naprawić....to taki drobny szczegół, poza tym gwarancja jak najbardziej obowiązuje.
Pozdr Darek

Jeśli się dobrze zastanowić nad tym zapisem to jest to taki mały straszak dla znięchęcenia potencjalnych nabywców sprzetu z importu. Myślę że ten zapis w gwarancji ma na celu jedynie ochronę krajowego rynku. No bo niby dlaczego serwis Panasonica Polska nie potrafił by naprawić modelu PX który jest identyczny z PV? Cżęsci te same poza dodatkowym tunerem DVB.
 

dmisialek

New member
Mnie taka informacja ze strony Panasonic Polska skutecznie zniechęciła do zakupu modelu "dedykowanego" na inny, niż polski rynek. Tak jest i chyba ciężko byłoby w tej materii coś zwalczyć z serwisem, tylko szkoda, że nie zawsze Panasonic Polska informuje o takim małym "ale"...gwarancja jak najbardziej obowiązuje, "ale".... kliencie płać za transport do serwisu w innym kraju (w przypadku braku możliwości naprawy w Polsce). A co do identycznych części, to jak mnie poinformował znajomy z serwisu napraw sprzętu RTV, różnice w "częściach" mogą oczywiście występować, jak np. odmienny tuner TV, czy tak jak w Twoim przypadku "dołożony" tuner cyfrowy", którego nie ma w "polskim" modelu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzyno

New member
Co do sklepu rtvmedia.pl to dokładnie tydzień temu kurierzy UPS przed godz 16;00 dostarczyli do moich teściów 37PX80. Kurierzy poczekali aż telewizorek podłączymy, po sprawdzeniu pobrali kaskę i poszli.
Wszystkie formalności załatwiałem osobiście w środę, telefonicznie zamówiłem tv, podałem wszystkie dane teścia i umówiłem sie ze sprzedawcą na odbiór tv w piątek między godz. 15;00 a 16;00. Potwierdziłem tylko mailowo zamówienie i maszyna ruszyła na całego, dostałem potwierdzenia nadania przesyłki itp.
Przed zakupem miałem spore problemy z dodzwonieniem sie do nich, ale to przez to że wiele osób chciało mieć nowy tv przed euro i facio sam mówił że jest wielu chętnych, na gg mi odpisał odrazu (to był wtorek), w środe rano nie było problemu szybko sie połączyłem i załatwiłem wszystko.
Sklep jak najbardziej :eek:k: mogę śmiało polecić.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

otan

New member
Bez reklam
mity o gwarancji PX

Nie moją rolą jest kogoś namawiać czy zniechęcać do dokonania zakupu danego modelu TV. Ja dokonałem świadomego wyboru modelu PX bo i taniej i lepiej wyposażony (tuner DVB-T) Wykluczam na 99% opcję o braku możliwości wykonania naprawy przez serwis Panasonic Polska. Niemniej taki zapis istnieje i mam swiadomość ewentualnego poniesienia kosztów transportu w kwocie około 150zł ;) Mniej więcej o tyle kupiłem taniej PX więc wyjdę na 0 ale z tunerem - oczywiście tylko w skrajnym przypadku powstania awarii z którą sobie serwis Panasonica Polska nie poradzi.:???:
 

franekf

New member
Ja uważam, że na Polskim rynku panuje zmowa cenowa. Zakupy w sklepach internetowych, prywatny import itd mimo tych wszystkich straszaków uzdrowią w końcu rynek. W hipermarketach w Polsce te tv w normalnej sprzedaży potrafią kosztować ok. 50% więcej niż w Niemieckich. Kiedyś słyszałem taką opinię, że muszą być droższe bo cyt.: " Polacy żadko zmieniają sprzęt RTV i dlatego można zarobić jedynie na wysokiej marży a nie na obrocie". :confused::confused::confused::confused::confused::confused:
 

muniek66

New member
Mam pytanie czy juz ktos kalibrowal te modele Panasa i czy jakosc obrazu rzeczywiscie sie podniosla. Kalibracja odnosi sie do poprawy tylko nasycenia barw (obraz bardziej naturalny) czy tez do innych aspektow??. Nie zalezy mi na efekcie kinowym. Ogladam przewaznie pilke nozna i tu pytanie czy dzieki kalibracji poprawia sie dynamizm obrazu ( bo na redukcje "poszapanych linii" chyba nie ma co liczyc) ??.

P.S Czy do naszych modeli Panasow mozliwa jest kalibracja ISF?? ( pytam z czystej ciekawosci bo jest za droga). Czy w serwisie Panasonica mozliwe jest przeprowadzenie kalibracji??

P.S\2 Ostatnie pytanie które mnie nurtuje to czy przez wylaczanie tv z pradu (np. podczas burzy) rosnie jego zuzycie?? Czy tez to kolejny mit?

Z gory dzieki za odpowiedz;)
 
Ostatnia edycja:

Ryszards68

New member
Zauważyłem, że wątek „przerywanych linii” ciągle przewija się przez to forum. Otóż generalizowanie, że te lub inne telewizory po prostu „tak mają” nie jest prawdą – oglądam ME na Panasie z Polsat Sport Extra i żadnych poszarpanych linii nie widać – obraz b. dobry, brak sławetnego „pływania trawy”. Zdecydowanie zależy to od jakości sygnału nie od samego telewizora, bo już piłka na Cyfra+ Sport tak dobrze nie wygląda (mam na myśli zwykłe SD). Być może wina leży po stronie odbiorników Polsatu (miałem kiedyś Echostara – pozostała trauma;) ), na Ferdku przez component obraz b. ładny (i bez kalibracji).
 
Ostatnia edycja:

cozi

New member
Dvi -> Hdmi

Witam.

Podłączyłem komputer do telewizora kablem DVI - HDMI i nie moge ustawić prawidłowej rozdzielczości.
Karta graf ASUS GF7600.
Telewizor wykrywa rozdzielczość 1080p a z kompa puszczam 1280x720 i obraz jest dziwnie skalowany.
Macie jakieś sugestie?

Pozdrawiam.
 
Do góry