Panasonic seria PV80 i PV8

muniek66

New member
Ja mam CP, dekoder SD po scart i falowania trawy nie zauwazylem, tylko denerwujace jest owe poszarpanie lini. Mysle ze za te wszystkie negatywne efekty ma wplyw wiele czynikow. Poczynajac od jakosci danego kanalu, instalacji antenowej, po rodzaj polaczenia i klase tunera.
 

otan

New member
Bez reklam
Efekt sygnału czy TV?

Efekt falowania trawy i dodam poszarpanych linii o których pisze przedmówca występujący podczas ogladania meczy.
A jak sobie radzą z tym problemem Panasoniki z wyższej półki cenowej np PY85, PY800?
 

kacy21

Member
Posiadam TH-42PX80. Oglądałem wczoraj mecz Portugalia -Turcja z trzech źródeł - naziemny Polsat, ZDF w DVB-T i ZDF z satelity z cyfrowej nokii w SD.Polsat-mizeria straszna-zero ostrośći wszystko rozmazane, bardzo słaby sygnał- "nie nadążał" za tym co działo sie na boisku,o dźwięku nie wspomnę... ZDF w DVB-T obraz i dźwięk dobry, ZDF z Astry - gdybym to oglądał u kogoś innego to pomyślałbym, że leci w HD.Obraz w 16:9, bardzo dobry,ostrość, kolory rewelacja.Falowanie trawy minimalne.
 

Ryszards68

New member
Portugalia vs Turcja na Polsat Sport Extra też „szedł” 16:9 i jakość była b. dobra (co ciekawe, Szwajcaria - Czechy nie wyglądał tak dobrze). Falowanie minimalne – tak powinno być zawsze!
 

muniek66

New member
Czyli to zalezy od jakosci sygnalu?? Czy na LCD-kach tez wystepuje falowanie obrazu i poszarpanie lini boiska czy to tylko dolegliwosc plazm?? Pytam bo zastanawiam sie czy wybor plazmy byl odpowiedni jako telewizora przeznaczonego przedewszystkim do sportu.:roll:
 

kacy21

Member
muniek66 napisał:
Pytam bo zastanawiam sie czy wybor plazmy byl odpowiedni jako telewizora przeznaczonego przedewszystkim do sportu.:roll:
Do sportu to tylko plazma...Na LCD sport generalnie to porażka jest...Chyba, że z najgórniejszej półki ten LCD.Taka jest moja wersja oparta na obserwacjach u znajomych LCD posiadających.
 

Ryszards68

New member
Na plazmie pod każdym względem lepiej, mnie tylko czasem nieznacznie przeszkadza green ghost, ale to już jest szukanie dziury w całym. Jeśli chodzi o „czerń”, kąty i przejścia tonalne kolorów (obraz jest plastyczny nie płaski jak na LCD) w SD plazma zdecydowanie wygrywa. Być może LCD-ki z „górnej półki” mają coś takiego, ale nie mam z takowymi doświadczenia.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Hmm

Ja miałem LCD z gornej połki, Toshibe 42 Z3030 i Panasonic jest o niebo lepszy :)

Dziwne, ale ja u siebie nie zauwazłym tego "słynnego" green ghost

Mam Panasonica 42PY800


Tak z innej beczki ciut, dlaczego plazma jak mamy wiekszosc koloru białego to sprawia efekt jakby migotoła ??

Myślałem ze to juz przeszłosc...
 

Ryszards68

New member
Generalnie też nie widzę GG, ale oglądając z bliska (1 metr + gwałtowny ruch kamery prawo lub lewo) można to dostrzec, niemniej nie jest to dokuczliwe. Być może jest to kwestia indywidualna jak dostrzeganie „migotania” ekranu. Czasem wydaje mi się, że mój monitor LCD też „miga”. Co do tej plazmy to dostrzegam to w menu Fergusona na białym – coś jak ustawienie monitora komputerowego CRT na 75 Hz – przy oglądaniu tego zupełnie nie widać. Nie straszmy ludzi, bo kupią LCD (ostatnio widziałem reklamę - 32” za… 1800 zł – no to musi dopiero wymiatać!:) ) i będą mieli „doły”. Pzdr
 

otan

New member
Bez reklam
Panasonic 42PX80E

muniek66 napisał:
Czyli to zalezy od jakosci sygnalu?? Czy na LCD-kach tez wystepuje falowanie obrazu i poszarpanie lini boiska czy to tylko dolegliwosc plazm?? Pytam bo zastanawiam sie czy wybor plazmy byl odpowiedni jako telewizora przeznaczonego przedewszystkim do sportu.:roll:

To nie jest dolegliwość plazm!. W sypialni mam starego kineskopowego Philipsa 29 "match line" i teraz podejrzałem że trawa też minimalnie faluje i pasy na boisku też są poszarpane! Natomiast kolorki, głębia obrazu, ostrość, przemawia na korzyść Panasonica. W obu TV mam ten sam sygnał z kabla analogowego UPC (cyfrowego jeszcze u mnie nie ma).
 

keisfot

New member
witam:) Te modele ktore opisujecie ponoc działaja 100000 godzin czyli jakies 11 i pol roku ciagłego ogladania a nowy lcd panasonica Lzd85 full hd ponoc tylko 60000 godzin:OCzy to mozliwe zeby lcd było mniej zywotne niz plazma?(Widziałem w tescie kikiego ze taka nalepka widnieje na tym lcd)czy to jakas pomyłka?

a tak wogole to jak to własciwie jest z ta zywotnascia w plazmach po jakims czasie kolory staja słabsze?czy moze poprostu po tych 100000 godzinach poprostu tv przestaje działac?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
Te dane są opracowywane na podstawie prawdopodobieństwa wystąpienia uszkodzeń i mają charakter przybliżony. Nie jest tak, że po 100000 godzi plazma nagle zgaśnie. Zużycie luminoforu postępuje stopniowo i z pewnością nie jest skokowe. 11 lat ciągłej pracy, to 33 lata 8-godzinnej pracy. Dasz radę tyle z jednym telewizorem. Przez tyle lat on po prostu zestarzeje się moralnie.

ArtS :)
 

keisfot

New member
No dobrze a co z tym lzd85 czy to mozliwe ze ma mniejsza trwałosc niz plazma?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

aquarius74

New member
czy moze ktos zauwazyl, w scenach w zwolnionym tempie obraz leciutko sie tnie... czy to problem sygnalu? ktos moze zaobserwowal to u siebie? mam c+ z opcja HD. antena 60cm, ale wystepuje to na SD wiec antena powinna byc ok. tym bardziej, ze HD tez odbiera dobrze na tej antenie.
 

otan

New member
Bez reklam
Panasonic 42PX80E

Pamiętam że na początku 2006r producenci określali żywotność panela na 40.000h. Potem pisano o 60.000h, a w tym roku już jest u Panasonica informacja o żywotności 100.000h. Przekonamy się jak to z tą żywotnością jest za 30lat;)
"keisfot" lcd i plazma mają tylko jedną wspólną cechę - są płaskie.8)
Na tym kończy się ich podobieństwo. To dwie różne technologie.
I nie tylko żywotność obu paneli jest różna.......
 
Do góry