Panasonic seria PV80 i PV8

otan

New member
Bez reklam
Witam.

Ja nie widziałem większego problemu podczas użytkowania mojego TV podczas okresu tzw. "docierania" matrycy. Chodził na zmniejszonych parametrach (40-50%) i bez pasów po bokach. Uważałem za rozsądne w początkowej fazie eksploatacji TV używać takich ustawień które mogą pomóc a na pewno nie zaszkodzą odbiornikowi. Wolałem mieć minimalny dyskomfort, niż mieć stres zwiazany z powstawaniem powidoków. Co ciekawe to po okresie 300h nie wiele zwiększyłem parametry jaskrawości, jasności i koloru. Lubię obraz stonowany i naturalny. Bawiac się ustawieniami zauważyłem że jadąc na 70% TV dość mocno się grzał i wzrok szybciej się męczył a obraz bił po oczach. Dopasowałem sobie takie nastawy które mi sprawiają przyjemność i frajdę z oglądania. Każdy ma inne upodobania i preferencje wzrokowe. Możliwości TV są naprawdę duże. Nikt nikogo nie namawia ani nie zmusza do stosowania takich czy innych ustawień. Jest to indywidualna sprawa każdego z użytkowników. Moim zdaniem lepiej dmuchać na zimne niż potem żałować.

Pozdrawiam
 

sittek

New member
i ja też bym się zgodził z otan-em. :) nie to że teraz wazelinka, ale chłop ma rację. Nie ma co przesadzac z nastawami. Plazma panasa ma tak ładny obraz,że nie ma sensu katować wyższymi ustawieniami niż 50%. Przyjemnie ogląda się w dzień, nawet jak światełko wleci przez okno. Ale dopiero uczta wzrokowa rozpoczyna się wieczorkiem,gdy za oknem troszke ciemniej. Naprawdę super !

A co do mycia zębów.....
czy wiecie,że po zjedzeniu słodkości przez ok.1 godzinę NIE WOLNO myć zębów !!!! cukry proste po prostu rozpuszczają szkliwo i w czasie szczotkowania ściera się jego bardzo dużo Ciekawe! a może w przypadku porad użytkowania plazm są i takie podobne kruczki niweczące dogmaty :) haha
 

TVaha

New member
dwa pytania bardziej ogólne:
- czy sprzęt Technicsa będzie współpracował z Viera Link?
- czy warto rozszerzać gwarancję przy zakupie? (jeśli tak to o ile?)
 

muniek66

New member
Witam,

Dzisiaj zostalem posiadaczem Panasa 37PV80. Obraz na prawde swietny, wszystko bylo by wspaniale gdyby nie dziwne oleiste plamy na ekranie. Starlem ekran na sucho sciereczka dolaczona do tv ale nie zniknely. Nie wiem czy to jest jakas wada fabryczna czy moze jednak da sie je zlikwidowac. Moze sprobowac nawilzyc nieco szmatke czysta wodą?? Boje sie eksperymentowac aby nie uszkodzic powloki antyrefleksyjnej. Z gory dzieki za pomoc.
 

otan

New member
Bez reklam
Ja plam nie miałem. Możesz spokojnie namoczyć szmatkę samą wodą. Nie używaj tylko detergentów. Woda z miekką szmatką nie zaszkodzi powłoce.
Napisz coś więcej na temat tych dziwnych plam.
 

muniek66

New member
Plamy sa widoczne pod swiatlo przy wylaczonym tv (wogole nie przeszkadzaja w ogladaniu, ale draznia od tak;)). Wystepuja w dwoch miejscach na ekranie, po przetarciu sucha szmatka na chwile jak by znikaja a nastepnie znowu wychodza. Nie chce wolac serwisu narazie, bo mi cale ME przeleca kolo nosa;)
 

sittek

New member
muniek66 tłustych plam woda nie zmyjesz. Musisz użyc specjalnego preparatu w spraju do czyszczenia monitorów LCD i plazm. Inaczej pewnie nic nie zrobisz.
a tak na marginesie co za brudas w łąpach miał ten sprzęt...
gdzie był produkowany?

broda1725 sorki ale ja divixów nie oglądam, tak jak nie slucham mp3 na dvd :)
 
Ostatnia edycja:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Jesli to plamy ktorych sie nie da zmyc to mysle ze top moze być napewno wada...

Moze "zdarta" warstwa antyrefleksyjna w tym miejscu...
 

kovisoy

New member
sittek napisał:
muniek66 tłustych plam woda nie zmyjesz. Musisz użyc specjalnego preparatu w spraju do czyszczenia monitorów LCD i plazm. Inaczej pewnie nic nie zrobisz.
a tak na marginesie co za brudas w łąpach miał ten sprzęt...
gdzie był produkowany?

broda1725 sorki ale ja divixów nie oglądam, tak jak nie slucham mp3 na dvd :)

Divixy oglądam ,jakoś strawiam ponieważ panas radzi sobie z nimi całkiem nieżle ,ale mp3 już niepotrafie brrrr - tylko dobre audio
 

Ryszards68

New member
kovisoy napisał:
Divixy oglądam ,jakoś strawiam ponieważ panas radzi sobie z nimi całkiem nieżle ,ale mp3 już niepotrafie brrrr - tylko dobre audio

Witam, panowie naprawdę słyszycie (w szeroko pojętej muzyce rockowej czy electro) aż taką różnicę między MP3>192–320 Kbps a „normalnym” audio? A wydawało mi się, że mam dobry słuch! Człowiek uczy się jednak całe życie… Pozdrawiam wszystkich koneserów-nietoperzy!;)
 

kovisoy

New member
Proszę nie cytować poprzednika. ArtS :)

Nie chciałbym by złośliwy i nie na temat ale niuanse i barwę muzyki można
usłyszec na sprzecie nawet budżetowym ale próg niestety istnieje kiedy
jakośc jest potencjalnie wykorzystana a dla uszu uczta

pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

smolar71

New member
wymiary pv80

Prosilbym uzytkownikow o podanie wymiarow samego panelu plazmowego w:

panasonic 37pv80

panasonic 42pv80

nie interesuja mnie wymiary calego telewizora bo to moge znalezc na stronie producenta.

wymiary te sa mi potrzebne poniewaz rozwazam zakup ktoregos z w/w telewizorow

z gory dziekuje za odpowiedz
 

otan

New member
Bez reklam
Witam

Odbiór F1 z analogu UPC ekstra. Kubica też ekstra! Meczyk też b.dobrze wyglądał. Trawa lekko szumiała przy szybkich ruchach kamer, ale reszta bez uwag. Skakałem po kanałach pomiędzy piłką a F1 i te szybkie zmiany z zastosowaniem 2 klawiszy są męczące.

Pozdrawiam.
 

muniek66

New member
Zastanawia mnie zjawisko poszarpanych linii boiska przy ruchu kamery w meczu piłki nożnej. Czy to jest taka specyfika obrazu czy tez może to być wina słabego sygnału lub połączenia (scart). U mnie to zjawisko wystepowalo także na poprzednim tv crt. Na LCD-kach jest tak samo ??
 

otan

New member
Bez reklam
Panasonic 42PX80E

Witam

Jestem ciekaw czy "efekt falowania trawy" podczas szybkiego ruchu kamer związany jest z jakością naszego sygnału?
Mam sygnał analogowy z kabla UPC.
Jak to wygląda w cyfrowej jakości a jak w HD.
Sygnał dostarczany do TV czy też elektronika odpowiada za ten defekt ?
A jak to wygląda na TV LCD

Pozdrawiam
 
Do góry