Panasonic seria PV80 i PV8

franekf

New member
Menu serwisowe mi nie wchodzi. Wciskam F potem -Volume i jednocześnie z pilota 3x0. Czy w ogóle ktoś ma zrzut ekranu serwisowego? Nie wiem jak to wygląda a boję się, żebym czegoś nie przestawił. Z góry dzięki.
 

qwert

New member
Ciekawi mnie jak ta plazma sprawuje się przy obrazie telewizji hd albo w połączeniu z odtwarzaczem blu-ray???? Może ma ktoś z Was taki sprzęcik lub kablówkę z kanałami hd i podzieli się swoją wiedzą ????? Widziałem w sklepach filmy pokazowe hd na różnych plazmach i lcd'kach -obraz po prostu Bajka piękny i ostry jak żyletka ;) lecz niestety nie widziałem panaska pv80. Może nawet pokaże ktoś jakieś fotki swojego tv.
Jak narazie finanse sprowadzają się do kabelka upc i do zwykłego kina domowego.
Pozdrawiam
 

PWK

New member
Tak z ciekawości: mógły ktoś, komu pilot panasa działa tylko skierowany "w punkt", wrzucić zdjęcie owego pilota? Mam co prawda 42pv8, a nie 80, ale pilotem mogę strzelać po całym pokoju ;) i zawsze łapie bez problemów.
 

mimuszek

New member
Witam
przepraszam jesli bylo, ale nie moge sie dokopac
mam taki problem

TV42pv80
mialem dwa urzadzenia podpiete po euro, dvd pionieera i dreamboxa 7020
w momencie zalaczenia ktoregokolwiek, tv przelaczal sie na zrodlo na ktores AV, a po wylaczeniu dvd czy tunera SAT wracal do zwyklej TV analogowej, a wiec wszystko idealnie i wygodnie
wczoraj zmienilem tuner na fergusona 8900HD (obraz HD bajka ale nie o tym) i jesli jest podpiety po euro to rowniez w momencie jego zalaczenia tv sie przelacza "na niego" .
problem jest jesli podlacze go po HDMI (a o to w tym wszystkim przeciez biega) , tv nie przelacza sie na zrodlo HDMI, trzeba robic to recznie pilotem co jest dosc klopotliwe. a po wylaczeniu tunera tv pozostaje "na hdmi 1" i recznie trzeba wracac do analogowej tv.
Jest na to jakas rada ??
wyczytalem ze tuner i kabel hdmi musza byc zgodne ze standartem "viera link" ??
czyzby ferguson i jego kabel taki nie byl ?? :???:
troche "lipa"
 

Ryszards68

New member
Witam – „ten typ tak ma”. HDMI i Component trzeba wybierać niestety ręcznie, ale jest tak nie tylko w tym Panasoniku (również w całej linii LCD-ków Panasa). Philips którego testowałem również nie załącza tych źródeł automatycznie. Druga sprawa to pilot, a właściwie narzekanie niektórych forumowiczów na jego działanie: wg mnie pilot działa bardzo poprawnie i nie trzeba wcale celować centralnie w odbiornik. Dla malkontentów proponuję jeden dzień z Polsatowskim Echostarem DSB 616 – proszę przetestować „szybkość i niezawodność działania” ;) pilota i samego odbiornika! Gwarantuję szybkie przeproszenie się z pilotem Panasa…
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Tę wygodną opcję ma tylko Euro. W HDMI się zdarza, ale najczęściej trzeba mieć urządzenia jednego producenta. W tym przypadku jest to Viera Link.

ArtS :)
 

jurek50

New member
Krótka opinia przeciętnego uzytkownika:kupiłem 37PV m.in. dzieki opiniom i recenzjoim na forum. Jesli sie czegos obawiałem to wszelkiego mtypu zakłóceń (smużenie, powidoki, efekty rozgrzanego powietrza, zielone coś itp.) Oglądam z 3,5-4 m (ale od 2-2,5 m wiekszych różnic w tym co się widzi nie ma), mam podpiętą n-kę, używam wyłacznie jako telewizor (bez komputera itp). Generalnie jest OK. Zakłoceń, których sie obawiałem nie ma. Naturalnie sa lepsze i gorsze stacje (najsłabiej ale wciąz przyzwoicie wypadaja trnasmisje własne na tvp1, zwłaszcza piłkarskie). Również filmy czarno-białe wypadają dobrze (uwzględniając często ich archiwalny charakter, np. Aleksander Newski - nieświadomej młodzieży polecam, choć stary, technicznie anachroniczny i mocarstwowo rosyjski). Obraz jak w kinie. Wspłpraca z n-kę bez zastrzeżeń (po hdmi). W nasłonecznionym pokoju będą jednak widoczne odbicia (najbardziej co prawda na obudowie). Głownym problem w tej chwili staje się jednak nie jakośc sygnału (choć zawsze lepiej jak jest lepsza, ale to co jest mozna juz zwykle z przyjemnościa oglądać) lecz format. Gdyby był zawsze 16:9 byłoby już świetnie. Podsumowując: świetny telewizor dla tych, którzy chcą po prostu miec dobry obraz, bez patrzenia na parametry techniczne. Żonom też powinien sie podobać, a to dla wszystkich mężów ważny argument.
 

wader11

Member
Niestety Viera Link to nie standard przemysłowy a standard producenta czyli Panasonica. Działa on więc tylko w urządzeniach Panasa. Tak więc Ferguson nigdy nie będzie z nim zgodny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pawelll

Member
ArtS007 napisał:
Tę wygodną opcję ma tylko Euro. W HDMI się zdarza, ale najczęściej trzeba mieć urządzenia jednego producenta. W tym przypadku jest to Viera Link.

ArtS :)

Taką funkcję (załączanie TV po włączeniu urządzenia podpietego do SCART) mają CRT Thomsona. Być może LCD i plazmy (nie wiem czy Thomson robi?) też. Swoją drogą na jednym z forów zostałem wyśmiany gdy napisałem, że jest to dobra i przydatna funkcja. :)
 

azhun

New member
qwert napisał:
Ciekawi mnie jak ta plazma sprawuje się przy obrazie telewizji hd ...

Miałem okazję pobawić się 42pv80 w MM w Opolu. Można było obejrzeć demka hd. Obraz rewelka. Zresztą z anteny z dachu też jest zjadliwy dlatego mam pvke w domu :)
Pozdrawiam
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Programy HD wyglądają na PV80 tak jak powinny. Znajomy oglądał materiał HD wyświetlany na tym telewizorze (42 cale) z odległości około 3m i gdy dowiedział się, że ekran nie jest full-hd to zrobił duże oczy i powiedział: "Naprawdę?..."
 

otan

New member
Bez reklam
sittek napisał:
Mnie się zdaje,że takie przedstawienie tematu jest poza parametrami sprzetu i innymi opiniami uzytkowników bardzo ważne w podjęciu potencjalnej decyzji. W kombinowaniu ze zdjęciami chyba nie ma zagrożenia, gdyz osoby takie chyba nie mają jakis ukrytych zamiarów poza przedstawieniem rzeczywistości. Taki foto dodatek jest z pewnością ważnym czynnikiem w ogólnej ocenie produktu. I co tu dużo nie mówić. Dla mnie bardzo ważnym :)
ps. napisz jakim aparatem robiłeś zdjęcia aby wszystko było jasne :)

W Polsce pisze się plazma. Pisząc plasma wprowadzasz ludzi w błąd. Nie kumasz tego? :???: Zdjęcia matrycy bogdana_bronowice są ekstra. Nie czepiam się bogdania za przedstawienie zdjęć, wręcz przeciwnie zachęcam i proszę o więcej takich ciekawych fotek. Traktuję je jako super ciekawostkę. Odradzam natomiast wszystkim brania ich pod uwagę przy ocenianu TV i podejmowaniu decyzji w sprawie ewentualnego kupna. Mam nadzieję że teraz już kumasz o co mi chodziło. :roll: Nie można ciekawostki traktować poważnie i wszystko w tym temacie.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Zgadzam się z Tobą otan, nie powinno się brać takich fotek jako wyznacznika jak ekran wyświetla dany obraz. Osobiście nie widzę takiej możliwości (technicznej) aby w warunkach użytkowania forum osoba je przeglądająca zobaczyła na ekranie swojego komputera to co ja widzę w rzeczywistości podczas robienia danego zdjęcia :) Nie da rady.
Ponadto pozostaje przecież jeszcze kwestia percepcji danej, konkretnej osoby - większość użytkowników nie widzi przecież ani zjawiska tzw. phosphor-lag ani migotania ekranu. Szczęśliwcy :)
 

htc

New member
W końcu dotarł do mnie 37PV80, generalnie jestem zadowolony. Na razie podłączam do niego tylko tuner satelitarny Ferguson fx6600. No i problem pojawił się, jak podpiąłem tuner przez component - obraz jest czarno biały...
Przez scart wszystko wszystko jest w porządku.
Czy ktoś spotkał się z takim problemem?
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Hehe ;) Zbyt duży skrót myślowy chyba zrobiłem - odnośnie phosphor-lag czy migotania chodziło mi oczywiście o ruchomy obraz oglądany na żywo na ekranie telewizora. Nie o zdjęcia :p
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Bogdanie, jeśli to uzupełnienie dotyczy mojej wypowiedzi, to doszczegółowię, że mnie chodziło o oddanie koloru na zdjęciach.

ArtS :)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Ależ o to mi właśnie cały czas chodzi :) Ja nie zawężałbym tego do wyświetlania zdjęcia na monitorze lcd - to co się komu wyświetli na lcd, crt, innej plazmie (podłączonej do kompa) czy na ekranie telefonu komórkowego to właśnie będzie wypadkowa możliwości danej technologii ale nawet bardziej tego, jak kto ma ten monitor ustawiony (jasność, kontrast, balans bieli, balans kolorów). No i w jakich warunkach go ogląda :)
 

Ryszards68

New member
htc napisał:
Na razie podłączam do niego tylko tuner satelitarny Ferguson fx6600. No i problem pojawił się, jak podpiąłem tuner przez component - obraz jest czarno biały...
Przez scart wszystko wszystko jest w porządku.
Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

W ustawieniach Ferdka - kolor na CVBS (nie RGB). Jeśli masz soft OCTAGON (wiadomo o co chodzi ;) to zmień na "zwykły" 1.95$ :grin:). Na Octagonie component już tak ma...
 
Do góry