Panasonic seria PV80 i PV8

jeda6

New member
Problem z obrazem z dvd

Witam kilka dni temu zakupiłem panasa 42pv80 i mam troszeczke problem z obrazem z dvd.Obraz z polsatu cyfrowego ok ,a dvd mam podłączone przez euro i powiem szczerze obraz nie jest najlepszy.Z tego co czytałem na tym forum to nie było negatywnych opini co do obrazu z dvd.Czy może mi ktoś pomóc ,moze jakieś ustawienia trzeba zmienić lub jakiś kabelek?Jeszcze korzystając z okazji jak tam obraz z divixa?
 

sittek

New member
jeda6

Za mało danych !
Sprzęt wyższej klasy może mieć większe wymagania.Najpierw określ stan posiadanego kabla euro (jakość). Potem jaki model dvd posiadasz, i jakie ma wyjścia? Jak napiszesz to sie wspólnie zastanowimy. Może da sie podłączyć inaczej.....
Co do ewentualności wadliwości plazmy zostawiłbym na sam koniec !! :)
 

jeda6

New member
Problem z obrazem z dvd

Witaj

Tak więc dvd to jest manta lord ,a podłączone jest przez telewizora przez
zwykłe euro-euro.
 

yazoo22

New member
Dzisiaj byłem w MM aby potestowac 37pv80 i porownac z lg pg6000.
Na poczatku ustawienia w pv80 były nie bardzo, wszystko jakies takie mało ostre - nawet powiedzialbym rozmazane. Postanowilem się troche pobawic ustawieniami, ale mimo szczerych checi obraz zbyt wiele sie nie poprawil. Nie wiem czy moje oczy są az tak wyczulone, czy poprostu źle ustawiałem panasa (trochę mało czasu...) ale obraz mnie nie zachwycił.
Nie moglem porownac go bezposrednio z lg-kiem, gdyz obecnie nie bylo go na stanie.
Moją uwagę przykul jednak Samsung le-37a656 (Scarlet), ktory stal obok - design SUPER, obraz - jak na moje oczy - duzo lepszy (przy odleglosci pow. 2m) a podlaczony byl ten sam sygnal co w panasie (SD - tak mowil sprzedawca). Wszystko ostre, kolory super. Porównanie czerni lekko na korzysc panasa ale minimalnie (z dalszej odleglosci ok. 2,5-3 m nie widac roznicy).

1) Powiedzcie jak to jest z tym pv80 - mozna ustawic go tak aby wszystko bylo ostre i kolory wyraziste, a nie takie przymglone?? Czy to wina swiatla sklepowego czy moich zdolnosci manualnych??
2) Czy technologia LCD jest juz na tyle dobra ze mozna porownac ja juz z plazma, czy poprostu moje oczy sa "wadliwe"??
 

kovisoy

New member
jeda6 napisał:
Witam kilka dni temu zakupiłem panasa 42pv80 i mam troszeczke problem z obrazem z dvd.Obraz z polsatu cyfrowego ok ,a dvd mam podłączone przez euro i powiem szczerze obraz nie jest najlepszy.Z tego co czytałem na tym forum to nie było negatywnych opini co do obrazu z dvd.Czy może mi ktoś pomóc ,moze jakieś ustawienia trzeba zmienić lub jakiś kabelek?Jeszcze korzystając z okazji jak tam obraz z divixa?

Tak to bywa z divixe`m iż zbyt wiele czynników wpływa na efekt koncowy
Zdecydowanie stopien komresji , równierz rozdzielczośc z reguły znacznie odbiegająca od rozdzielczości dvd . Tak wiec szczególnych zachwytów
raczej nie ma ,niemniej jednak myslę że jest do przyjęcia
 

Attachments

  • pv80---1.jpg
    pv80---1.jpg
    117,3 KB · Wyś: 466

jeda6

New member
Divix

Wielkie dzieki ,ten divix to mnie bardzo nie martwi bardziej obraz z tego dvd.Myślę ,ze może mam coś nie tak w ustawieniach ,albo po prostu to moje dvd(manta) jest do bani.
 

sittek

New member
yazoo22 napisał:
Dzisiaj byłem w MM aby potestowac 37pv80 i ..........
a zamieniłeś wtyki antenowe między tymi odbiornikami ? :)
ja bym tam do MM nie chodził............. .
Jest wiele wartościowych mniejszych sklepów, gdzie obsługa wie co sprzedaje i naprawdę zna sie na towarze.
 

kovisoy

New member
jeda6 napisał:
Wielkie dzieki ,ten divix to mnie bardzo nie martwi bardziej obraz z tego dvd.Myślę ,ze może mam coś nie tak w ustawieniach ,albo po prostu to moje dvd(manta) jest do bani.

Sprawdż czy odtwarzacz obsługuje żródło component a jeśli jest to z reguły
posiada skanowanie progresywne czyli obraz bez przeplotu ze żródła który wg mnie jest zdecydowanie lepszy od euro
Odnośnie euro sprawdz przewód - może nie obsługuje rgb
 

kovisoy

New member
Teraz nasze telewizory odwzorowują to co nie widzieliśmy na poprzednich
a ma to związek z jakością rozdzielczością i wielkością ekranu i tutaj wychodzą wszelkie słabe punkty naszych peryferiów a przeciez tv pokaże z maksymalna wiernościa na jaką go stac [a stac go na wiele]to co mu podamy na tacy
--- odnośnie przewodu RGB to obsługujący ten tryb jest gróbszy i ma wszystkie końcówki zajęte przez przewody
Warto równierz skonfigurowac odtwarzacz od podstaw tzn wybrac typ tv
,właśnie rgb ew component itd itp jeżeli takowe ustawienia posiada.
Jeśli jest to odtwarzacz ubogi w ustawienia to myśle że nie należy sie
spodziewac zadowalającej jakości obrazu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

minor

New member
37pv80

Witam wszystkich.
Kilka dni temu kupiłem 37pv80 i mam jedno spostrzeżenie i pytanie zarazem. Mianowicie zauważyłem że przy ustawieniu obrazu na AUTO na niektórych programach (mam Polsat cyfrowy) np TVP1 obraz jest rozciągany przy lewej i prawej stronie ekranu. W centralnej części jest OK.
Wygląda to tak, że prezenter Wiadomości ma przykładowo prawy bark znacznie szerszy niż lewy.
Czy to jest wina moich ustawień ( w zasadzie nic nie zmieniałem w ustawieniach, a tv był zapakowany fabrycznie) czy jakaś wada telewizora.
Proszę o opinie.
Pozrdawim
:confused:
 

PWK

New member
yazoo22 napisał:
Dzisiaj byłem w MM aby potestowac 37pv80 i porownac z lg pg6000.
Na poczatku ustawienia w pv80 były nie bardzo, wszystko jakies takie mało ostre - nawet powiedzialbym rozmazane. Postanowilem się troche pobawic ustawieniami, ale mimo szczerych checi obraz zbyt wiele sie nie poprawil. Nie wiem czy moje oczy są az tak wyczulone, czy poprostu źle ustawiałem panasa (trochę mało czasu...) ale obraz mnie nie zachwycił.
Nie moglem porownac go bezposrednio z lg-kiem, gdyz obecnie nie bylo go na stanie.
Moją uwagę przykul jednak Samsung le-37a656 (Scarlet), ktory stal obok - design SUPER, obraz - jak na moje oczy - duzo lepszy (przy odleglosci pow. 2m) a podlaczony byl ten sam sygnal co w panasie (SD - tak mowil sprzedawca). Wszystko ostre, kolory super. Porównanie czerni lekko na korzysc panasa ale minimalnie (z dalszej odleglosci ok. 2,5-3 m nie widac roznicy).

1) Powiedzcie jak to jest z tym pv80 - mozna ustawic go tak aby wszystko bylo ostre i kolory wyraziste, a nie takie przymglone?? Czy to wina swiatla sklepowego czy moich zdolnosci manualnych??
2) Czy technologia LCD jest juz na tyle dobra ze mozna porownac ja juz z plazma, czy poprostu moje oczy sa "wadliwe"??

220 stron w tym temacie, z czego 90% postów wychwala TV z najnowszej serii Panasa, a Ty się pytasz czy "mozna ustawic go tak aby wszystko bylo ostre i kolory wyraziste, a nie takie przymglone". Uważasz, że Ci co się wypowiadali są na wpół ślepi??
 

Ryszards68

New member
minor napisał:
...zauważyłem że przy ustawieniu obrazu na AUTO na niektórych programach (mam Polsat cyfrowy) np TVP1 obraz jest rozciągany przy lewej i prawej stronie ekranu. W centralnej części jest OK.
Wygląda to tak, że prezenter Wiadomości ma przykładowo prawy bark znacznie szerszy niż lewy.

Przy ustawieniach na Auto TAK MA BYĆ! Kiedy obraz 4:3 rozciągnięty jest na całą powierzchnię ekranu automatyka stara się zminimalizować efekt zniekształcenia obrazu, więc środek ekranu jest mniej rozciągnięty a im bliżej brzegów ekranu obraz coraz bardziej się „rozciąga”. Dla porównania proponuję przełączyć na 16:9. Aby oglądać bez zniekształceń (np. Wiadomości) mamy kilka możliwości: Zoom 1 – wtedy „obcina” górę i dół obrazu, więc skrajnie może to być głowa prezentera ;) – nie polecam, innym ustawieniem (najbardziej sensownym) jest 14:9 tutaj tylko trochę brakuje dołu i góry ekranu ale pojawiają się po bokach pasy. Możemy też oglądać w klasycznym 4:3, ale wtedy mamy bardzo konkretne pasy po bokach – cóż, tak będzie dopóki nadawcy nie zaczną nadawać wszystko w 16:9. Niemniej bardzo często ustawienie na Zoom1 świetnie się sprawdza przy filmach fabularnych czy wszelkich Discovery, Planete itd nadawanych w formacie 4:3.
 

otan

New member
Bez reklam
sittek napisał:
otan -skoro czepiasz się bez jakiegokolwiek powodu to proszę:
inteligentny człowiek w nazwie plazma i plasma różnicę widzi ale wie,że jest to to samo jeśli odnosi sie do konkretnego tematu. Zastanawia mnie co inni mają na mysli gdy widzą napis plasma ? Jeśli tylko Ty sie gubisz to sorry.A za innych nie decyduj.Dalej.Jesli odradzasz branie pod uwagę zdjęcia przy ocenianiu TV no to w jakim celu kiki je umieszcza? Szkoda czasu i miejsca na serwerze.
Proponuje w tamim razie abyś zanegował to osobiscie. Badź konsekwentny.

I nie chciałbym wracac do tego tematu bo szkoda czasu.
kumasz?

sittek czepiam się jak Ty to określiłeś nie z powodu zamieszczanych zdjęć przez innych forumowiczów, ale Twoich komentarzy:???: do tych fotek.
Twój wywód odnośnie znaczenia pisowni powalił mnie na kolana.:-D
I nie chciałbym wracać sittek do tego tematu bo szkoda czasu i zaśmiecania tego wątku.
 

aniolm

New member
Czy ktos mial juz okazje porownac bezposrednio PV 80 z 85 ? Czy za te doplate otrzyma sie wyraznie zauwazalna roznice na korzysc modelu Full HD ? Istotne jest nie tylko odtwarzanie sygnalu HD ale rowniez SD cyfr i anal, DVD.

Swoja droga przydalby sie test bezposredni tych dwoch modeli. :)
 

pawelll

Member
Ryszards68 napisał:
Przy ustawieniach na Auto TAK MA BYĆ!

Przyznam, że liczyłem na to że AUTO działa tak jak w moim Thomsonie CRT - czyli dopasowuje format wyświetlania tak aby cały obraz wypełnił maksymalnie ekran. Czyli jeśli leci 4:3 to robi 4:3, jeśli wskakuje 16:9 to wyświetla 16:9. Nie trzeba co chwilę sięgac po pilota. A swoją drogą rzeczywiście jesli "na stałe" ogladam 4:3 (np. wiadomości) to przełączam na format 14:9 - jest to chyba optymalny sposób.


A propos- otan i sittek, dajcie sobie spokój albo przenieście się z dyskusją na PW.
 

Ryszards68

New member
Czy Thomson CRT miał proporcje 16:9? Jeśli chodzi o sposób działania funkcji Auto to właśnie z grubsza tak działa jak piszesz, a to zawężenie środka ekranu przy przeskalowaniu 4:3 to raczej zaleta nie wada – dzięki temu w centrum ekranu nie mamy aż tak bardzo zniekształconych proporcji (spłaszczenia obrazu). Przy funkcji Auto, gdy nadawca rzeczywiście nadaje 16:9 (lub oglądamy np. DVD; oczywiście w setupie odtwarzacza również musimy mieć ustawienie na 16:9) nie trzeba nic przełączać, bo funkcja spełni swoje zadanie. Podobnie, gdy nadawca podaje sygnał 4:3 z „pasami” – telewizor powinien wyeliminować automatycznie „pasy” (przykładowo Ranczo na TVP 1). Zasadniczo osobiście jestem zadowolony z działania tego automatu, ale czasem trzeba mimo wszystko wybrać samemu proporcje (kiedyś przy oglądaniu meczu na C+Sport w 16:9 TV nadal lekko zawężał centrum ekranu, więc musiałem przełączyć na 16:9 ręcznie – bywa i tak:( ).
 
Do góry