Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

skunk

New member
Najnowszy WILD Media Server konfigurujemy (wybieramy Media Device) pod Sony (Dlna 1920x1080) i mkv i napisy ładnie czyta. Triala podobno można obejść - ja nie próbowałem.
Na PS3 ( wersje nowe beta) część czyta część nie. Lepiej u mnie czyta stara wersja PS3.
W/w problemy mogą być spowodowane NOWYM softem w Panasonicu, więc najwięcej mogą powiedzieć ci co nie aktualizowali softu i się porówna.
 

jachu1989

New member
Najnowszy WILD Media Server konfigurujemy (wybieramy Media Device) pod Sony (Dlna 1920x1080) i mkv i napisy ładnie czyta. Triala podobno można obejść - ja nie próbowałem.
Na PS3 ( wersje nowe beta) część czyta część nie. Lepiej u mnie czyta stara wersja PS3.
W/w problemy mogą być spowodowane NOWYM softem w Panasonicu, więc najwięcej mogą powiedzieć ci co nie aktualizowali softu i się porówna.

Wielkie dzięki. Sprawdziłem i na moim TX42G20 też ta metoda działa.
 

arienn1993

New member
Ok, poradziłem sobie - dzięki wszystkim za pomoc ( ;

rozumiem, że jak kupie arive to dysk będzie normalnie czytała i będę mógł z komputera wrzucać?
110 czy 210 kupić?
 

poeta2000

New member
Jaki w końcu?

Witam panów. Przetrząsnąłem to i kilka innych forów w poszukiwaniu odpowiedzi jaki TV będzie dla mnie najlepszy. Najpierw okazało się, że będzie to plazma (chcę TV 50") ze względu na naturalność barw i rozmiar TV. Potem pytanie jaki - tutaj oczywiście wszędzie było, że PANASONIC. Ale przyznam, że jak czytam ten wątek to średnio mnie zachęca. Niby ma ten cały THX i NeoPDP ale z tego co piszecie to raczej odstrasza od zakupu z powodu tych wszystkich problemów (np ten zielony kolor co się ciągnie za obrazem - tragedia). Mam więc taki wybór - albo Panasonic albo Samsung ps50c675 (dostępny tylko w skandynawii wg tego co się zorientowałem dlatego opis jest na stronie samsung.no ale specyfikacja łatwa do ogarnięcia)

Zależy mi na obrazie bardzo, tak dynamicznym (dużo gram w gry) jak i kinowym (dużo oglądam). Istotne są też media dodatkowe w których przoduje samsung - DLNA WiFi (chcę z kompa oglądać bez kabli i do tego mam Samsunga Omnię HD też z DLNA), Może jakiś net w TV choć to nie wymóg. Chodzi mi o takie multimedialne centrum rozrywki do wszystkiego - filmów z Blu-ray, nTV, gry z lapka, media z komórki i aparatu.
Co wy na to? A może co innego w podobnym przedziale cenowym? A może jednak lepiej LED?
 

Marioo162

New member
Na rynku rodzimym mamy Samsunga PS50c680. Myślę, że gdyby ludzie masowo zaczęli dzielić się spostrzeżeniami tak jak o serii G "Panasa" to powstałaby zapewne długa lista niedogodności Samsungu. Panasonic ma lepszą biel i czerń, generalnie nieco lepszy obraz. Matryca Samsunga jest tak samo a może bardziej podatna na powidoki (porównywałem). Generalnie różnice nie są ogromne. Samsung ma ładną stylistykę i 3D. W podobnej cenie jest Panasonic 3D z serii G ale 42 cale. Maksymalne zużycie prądu w Samsungu to 350W a w Panasonicu 335W.
 
Ostatnia edycja:

Koyocik

New member
gamma określa przebieg jasności ekranu od czerni do bieli
chodzi o to że do komfortowego oglądania w ciemnym pomieszczeniu najlepiej sprawdza się gamma 2.2 lub ciut wyższa
byłoby ok ale Panasonic ma domyślnie gammę około 2.0 co sprawia że obraz jest ciut za jasny zwłaszcza w środkowym zakresie, nieco mleczny (w trybie kinowym, ale to jedyny tryb który można w miarę dobrze skalibrować)
jeśli nie ma regulacji gammy to jedynym wyjściem jest zmniejszenie zwykłej jasności ekranu co może przyciemnić obraz ale to działa globalnie (przyciemnia cały zakres od czerni do bieli, nie tak jak gamma) co powoduje, że ciemne partie (okolice czerni) będą tracić szczegóły

Rozumiem, dzięki za wyjaśnienie. Zamówiłem jednak 46G20, obejrzawszy jeszcze Samsunga PS50C6500 - ale design do mnie nie trafił. Zobaczymy - oby mi się trafił udany egzemplarz i udało się upilnować młodzież, żeby robiła przerwy w łupaniu na konsoli.
 

poeta2000

New member
Na rynku rodzimym mamy Samsunga PS50c680. Myślę, że gdyby ludzie masowo zaczęli dzielić się spostrzeżeniami tak jak o serii G "Panasa" to powstałaby zapewne długa lista niedogodności Samsungu. Panasonic ma lepszą biel i czerń, generalnie nieco lepszy obraz. Matryca Samsunga jest tak samo a może bardziej podatna na powidoki (porównywałem). Generalnie różnice nie są ogromne. Samsung ma ładną stylistykę i 3D. W podobnej cenie jest Panasonic 3D z serii G ale 42 cale. Maksymalne zużycie prądu w Samsungu to 350W a w Panasonicu 335W.

Samsung ps50c675 nie ma 3d. Co do stylistyki to też wolę samsunga.
Prąd to mnie średnio interesuje w sumie. Ja nie z tych co liczą każdy kilowat. Przyjemności kosztują więc jestem w stanie poświęcić te parę złotych więcej na rachunek żeby mieć max przyjemności z TV.

Cenowo Samsung jest tańszy więc jeśli nie ma między nimi różnicy to może lepiej jednak samsunga?
A to całe THX to warte czegoś? Nie wiele TV to ma, a to certyfikat kinowy o ile dobrze rozumiem.
 

Dwd89

New member
Witam ponownie :)

Użytkuje TV Panasonic TX-P50GW20E od chyba połowy roku :) i o to moje spostrzeżenia:

Używałem modułu Aston z splitterem i kartą cyfry + wszystko chodziło jak trzeba (kanały również), Filmy na BlueRayu oglądane z PS3 i gry z PS3 wyglądały jak trzeba :). Do tego ciągle podłączony komputer więc plazma robi mi za monitor :) wszystko jest jak trzeba, dałem ok. 5 500 zł za TV i jestem zadowolony :) obraz jest żyleta, ale widać to dopiero po odpaleniu materiału w dobrej rozdzielczości. Prądu faktycznie koło 350 watt potrafi wziasc, bo mi z komputerem bierze 550 watt (włączenie w TV opcji oszczędzania energii zmienia pobór o 20 watt ale jest to wyraźnie widoczne poprzez zmniejszenie podświetlenia/ jasności ) dużo mniejszy pobór prądu jest gdy tło wyświetlane jest czarne / ciemne (logiczne w sumie)

Rewelacyjny jest serwis IPLA w Viera CAST, a za niedługo jeszcze IplexTV z którego oglądałem już filmy na komputerze :) więc jestem mega zadowolony że półroku po zakupie ciągle dostaję coś w sumie za darmo :) z Ipli często korzystam bo są tam jedne z najlepszych seriali jak np. Świat Według Kiepskich, Graczykowie, Chłopaki Chudego, Buła i spóła itd. brakuje jedynie miodowych lat :p ale może Ipla w końcu zdobędzie odpowiednie materiały ... kto tam wie :)


W każdym bądź razie nigdy nie miałem problemów z TV, faktycznie po kilkunastu godzinach wyświetlania ciągle tapety pulpitu, zostały powidoki które utrzymywały się przez kilka dni :) ale zeszły, z resztą nie były zbyt wkurzające.

Gram często w NFS: Most Wanted, (w sumie wczoraj ukończyłem tryb kariery ^^,) obraz wygląda świetnie, nie ma problemów z lagami.

Dzisiaj jednak wybrałbym model G20 (bez litery W) czyli bez tunera, ponieważ dysk twardy podłączony poprzez USB zawsze będzie troche hałasował, po drugie nie ma możliwości nagrywania jakiegoś filmu w momencie gdy telewizor jest wyłączony ( w sumie po co opcja nagrywania filmu który aktualnie oglądam ;/ )
 

kacpr

New member
Nie mogę odpalić Viera CAST, internet podłączony, test połączenia się powiódł itp. Wyskakuje mi komunikat potwierdzenia godziny gdy włączam VC, tylko że nie wyświetla się sama godzina bo.... nie mam podłączonej anteny (nie oglądam tv na telewizorze). Zna ktoś z was sposób na pominięcie tego czy muszę ciągnąć kabel przez całe mieszkanie? :D



Dziękuję jeszcze raz za pomoc z ostatnim problemem, wczoraj doszedł nowy egzemplarz telewizora, drugi stoi w kartonie, czeka na kuriera DHL ;) świerzbi mnie by podłączyć go, ale prawdę mówiąc nie miałbym pomysłu do czego, a już z pewnością nie byłoby miejsca na postawienie drugiego 50" bydlaka :)
 

EdiEd

New member
Nie mogę odpalić Viera CAST, internet podłączony, test połączenia się powiódł itp. Wyskakuje mi komunikat potwierdzenia godziny gdy włączam VC, tylko że nie wyświetla się sama godzina bo.... nie mam podłączonej anteny (nie oglądam tv na telewizorze). Zna ktoś z was sposób na pominięcie tego czy muszę ciągnąć kabel przez całe mieszkanie? :D
Nie bardzo rozumiem co ma wspólnego VC z kablem antenowym.
 

maly2rafcio

New member
Witam
Od dwóch dni jestem szczęśliwym posiadaczem TX-P46G20E. Przed zakupem przeczytałem cały wątek i pomimo obaw wybrałem ten model. Nie żałuję. Proszę o pomoc związaną z programem Wild Media Server. Co należy ustawić i gdzie żeby widoczne były napisy do filmów. Mi się odtwarza ale sam film bez napisów. Czy muszą one być w jakimś konkretnym formacie?
Raz udało mi się odpalić film z napisami ale nie pamiętam co naklikałem.
Pozdrawiam
 

maly2rafcio

New member
I jeszcze jedno czy ktoś z was korzystał z promocji Panasonika dotyczącej uchwytu i montażu. Mnie by interesował sam uchwyt bez montażu. Czy tak można?
 

Borciu

New member
Witam, wie ktoś może coś na temat polskiej instrukcji do modelu GW20? Na str Panasonica są tylko w języku niemieckim, włoskim, czeskim i francuskim :/ Do G20 nie ma z tym problemu, czyżby był to tak nietypowy model, że producent uznał, że nie warto wypuszczać polskiej wersji?
Pozdrawiam
 

jachu1989

New member
Witam
Od dwóch dni jestem szczęśliwym posiadaczem TX-P46G20E. Przed zakupem przeczytałem cały wątek i pomimo obaw wybrałem ten model. Nie żałuję. Proszę o pomoc związaną z programem Wild Media Server. Co należy ustawić i gdzie żeby widoczne były napisy do filmów. Mi się odtwarza ale sam film bez napisów. Czy muszą one być w jakimś konkretnym formacie?
Raz udało mi się odpalić film z napisami ale nie pamiętam co naklikałem.
Pozdrawiam

Mi napisy czyta bez żadnych wcześniejszych konfiguracji. Wystarczy mieć napisy o takiej samej nazwie jak film oraz muszą znajdować się w tym samym folderze.
 

bramarz

New member
do Borciu oczywiście że można regulamin zezwala a monterzy sa zadowoleni :)
do maly2rafcio panasonic wogule nie odtwarza mkv jedynie można przez siec puścić np PS3 media serwer lub czy podobnym, ewentualnie kompa podpiąć
 

poeta2000

New member
Witam panów. Przetrząsnąłem to i kilka innych forów w poszukiwaniu odpowiedzi jaki TV będzie dla mnie najlepszy. Najpierw okazało się, że będzie to plazma (chcę TV 50") ze względu na naturalność barw i rozmiar TV. Potem pytanie jaki - tutaj oczywiście wszędzie było, że PANASONIC. Ale przyznam, że jak czytam ten wątek to średnio mnie zachęca. Niby ma ten cały THX i NeoPDP ale z tego co piszecie to raczej odstrasza od zakupu z powodu tych wszystkich problemów (np ten zielony kolor co się ciągnie za obrazem - tragedia). Mam więc taki wybór - albo Panasonic albo Samsung ps50c675 (dostępny tylko w skandynawii wg tego co się zorientowałem dlatego opis jest na stronie samsung.no ale specyfikacja łatwa do ogarnięcia)

Zależy mi na obrazie bardzo, tak dynamicznym (dużo gram w gry) jak i kinowym (dużo oglądam). Istotne są też media dodatkowe w których przoduje samsung - DLNA WiFi (chcę z kompa oglądać bez kabli i do tego mam Samsunga Omnię HD też z DLNA), Może jakiś net w TV choć to nie wymóg. Chodzi mi o takie multimedialne centrum rozrywki do wszystkiego - filmów z Blu-ray, nTV, gry z lapka, media z komórki i aparatu.
Co wy na to? A może co innego w podobnym przedziale cenowym? A może jednak lepiej LED?

Samsung ps50c675 nie ma 3d. Co do stylistyki to też wolę samsunga.
Prąd to mnie średnio interesuje w sumie. Ja nie z tych co liczą każdy kilowat. Przyjemności kosztują więc jestem w stanie poświęcić te parę złotych więcej na rachunek żeby mieć max przyjemności z TV.

Cenowo Samsung jest tańszy więc jeśli nie ma między nimi różnicy to może lepiej jednak samsunga?
A to całe THX to warte czegoś? Nie wiele TV to ma, a to certyfikat kinowy o ile dobrze rozumiem.

To ja podbijam moje pytanie. Pomóżcie, bo nie wiem co wybrać i kasa leży i czeka i tylko przeszkadza :p
 
Do góry