Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

don111

Banned
znaczy nie ustawię idealnie referencyjnej, czy o co chodzi? Zawsze nieco "ocieplam" obraz, byłbyś tak miły i dokładniej wytłumaczył o co chodzi z tą gammą?
gamma określa przebieg jasności ekranu od czerni do bieli
chodzi o to że do komfortowego oglądania w ciemnym pomieszczeniu najlepiej sprawdza się gamma 2.2 lub ciut wyższa
byłoby ok ale Panasonic ma domyślnie gammę około 2.0 co sprawia że obraz jest ciut za jasny zwłaszcza w środkowym zakresie, nieco mleczny (w trybie kinowym, ale to jedyny tryb który można w miarę dobrze skalibrować)
jeśli nie ma regulacji gammy to jedynym wyjściem jest zmniejszenie zwykłej jasności ekranu co może przyciemnić obraz ale to działa globalnie (przyciemnia cały zakres od czerni do bieli, nie tak jak gamma) co powoduje, że ciemne partie (okolice czerni) będą tracić szczegóły
 

arienn1993

New member
Witam.
Zakupiłem przenośny dysk 500 gb samsunga z nadzieją na wrzucenie tam filmów i możliwość oglądania ich później na TV.
Niestety jak się okazało, po tym jak tata podłączył dysk oraz sformatował wszystko - dysk nie jest widziany przez żaden komputer w moim domu, a próbowałem na 4 więc wnioskuje, że to wina tego formatowania z telewizora.

W związku z tym moje pytanie - czy jest jakaś możliwość oglądania filmów z dysku twardego oraz co zrobić żeby dysk był widziany na komputerze (nie mogę go nawet sformatować bo po prostu się nie pojawia jako dysk, jest tylko w urządzeniach)
 

elcede

New member
Witam, stalem sie posiadaczem plazmy 46'' z serii G20. Irytuje mnie jedna sprawa. Na poczatku przy konfiguracji pominalem skanowanie sygnalu analogowego i dvb-t i przy wlaczaniu pojawia mi sie komunikat czy chcesz skanowac analoga i dvbt bo nie wykryto sygnalu. Nie mozna ustawic telewizorka zeby od razu wlaczal sie na HDMI1 tam gdzie mam dekoder z UPC ??

prosze o pomoc nie podoba mi sie to :)
A sproboj podlaczyc dekoder na HDMI1 i najpierw wlaczac dekoder a pozniej tv. U mnie podlaczony pod HDMI1 jest dekoder TPSA i on sam przelacza na HDMI telewizor. A nie pamietam zebym cos ustawial. Z kolei lapka na HDMI2 juz sam nie przelaczy.
P.S.
Wie ktos czy da sie zrobic jakis skrot czy cos zeby latwiej bylo przelaczac domyslne urzadzenie do odtwarzania dzwieku w win7? bo za kazdym podlaczeniem kabla musze sam zmieniac zeby byl dzwiek po HDMI :(
 

EdiEd

New member
A sproboj podlaczyc dekoder na HDMI1 i najpierw wlaczac dekoder a pozniej tv. U mnie podlaczony pod HDMI1 jest dekoder TPSA i on sam przelacza na HDMI telewizor. A nie pamietam zebym cos ustawial. Z kolei lapka na HDMI2 juz sam nie przelaczy...

U mnie nie ma znaczenia co jest włączone najpierw. Jeśli nie włączę dekodera (nie ma żadnych sygnałów na wejściach) to i tak TV nie proponuje szukania żadnych kanałów. Może rozwiązaniem jest jednak przeszukanie kanałów analogowych, może jeśli nic nie znajdzie z powodu braku podłączonej anteny, to nie będzie proponował ich szukania przy każdym włączeniu TV. Chociaż i tak nie rozumiem dlaczego tak się dzieje u autora opisanego problemu.
 

mav

New member
Witam.
...czy jest jakaś możliwość oglądania filmów z dysku twardego oraz co zrobić żeby dysk był widziany na komputerze (nie mogę go nawet sformatować bo po prostu się nie pojawia jako dysk, jest tylko w urządzeniach)

Niestety nie ma takiej możliwości. Na dysk można tylko nagrywać materiał z tunera DVB-T. Ale i tak taki materiał można potem obejrzeć tylko na tym tv.
Jeśli chcemy oglądać swoje filmy na tv to tylko przez kartę SD i zapisane w standardzie AVCHD
 

soplus

Active member
Bez reklam
Niestety nie ma takiej możliwości. Na dysk można tylko nagrywać materiał z tunera DVB-T. Ale i tak taki materiał można potem obejrzeć tylko na tym tv.
Jeśli chcemy oglądać swoje filmy na tv to tylko przez kartę SD i zapisane w standardzie AVCHD

Z pena też chodzą o ile pen jest formatowany na FAT 32. I zwykłe avi chodzi, raz lepiej raz gorzej. Generalnie pod tym względem Panas jest 100 lat za np. Samsungiem.
 

bramarz

New member
Zgadzam się z tym stwierdzeniem poza Viera Tools brak jakiego kolwiek wsparcia multimediów, a brak możliwości podpięcia dysku to juz paranoja, Ogólnie jestem bardzo zadowolony ale głupio mi było gdzy przyszedł kumpel (ma Samsunga C650) chcieiśmy podpiąć dysk i porównać jakość odwarzania MKV a tu zonk ani dysku :niewiem: ani MKV :hmm: , próbowałem przez PS3 media server ale tnie obraz , ale nie poddaje się zmieniam procka w laptopie z t5250 na t7500 i może będzie pełnia szczęścia :lol: zobaczymy
 

Dziadek

New member
pendrive

U mnie jedyny pendrive jaki zobaczył to 1 GB Samsunga. 8 GB SanDisk w żadnym wypadku. Może 4 to też za dużo?


Ja podłączałem i 4 GB i 8 GB i oglądałem z niego zdjęcia bez problemu natomiast nie mogę odtworzyć filmów ale pewnie nagrywam nie w tym formacie co trzeba. Będę próbował dalej
 

mav

New member
Z pena też chodzą o ile pen jest formatowany na FAT 32. I zwykłe avi chodzi, raz lepiej raz gorzej. Generalnie pod tym względem Panas jest 100 lat za np. Samsungiem.

U mnie z pena nie chodzą. Ten sam plik na karcie działa a jak jest na penie to nie 8|
Co innego zdjęcia i muzyka.
 

jachu1989

New member
Zgadzam się z tym stwierdzeniem poza Viera Tools brak jakiego kolwiek wsparcia multimediów, a brak możliwości podpięcia dysku to juz paranoja, Ogólnie jestem bardzo zadowolony ale głupio mi było gdzy przyszedł kumpel (ma Samsunga C650) chcieiśmy podpiąć dysk i porównać jakość odwarzania MKV a tu zonk ani dysku :niewiem: ani MKV :hmm: , próbowałem przez PS3 media server ale tnie obraz , ale nie poddaje się zmieniam procka w laptopie z t5250 na t7500 i może będzie pełnia szczęścia :lol: zobaczymy

Dziwne ja nie mam takich problemów. Owszem MKV nie czyta ale zewnętrzne dyski owszem (WD 500 GB), nie mam również problemów z Pendrivem 8GB jeden warunek format plików musi być FAT 32. I z tych nośników czyta mi filmy Divix oraz avchd. Jedyny problem mam z tym drugim czy zna ktoś jakiś program konwertujący MKV i m2ts do avchd i który również doda napisy? Zdaje sobie sprawę że mógł być podany jakiś wcześniej ale jest do przejrzenia 183 strony.
 

arienn1993

New member
Dobra panowie, a jak sformatować ten dysk jak mi już go panas sformatował a chce wrócić do używania go na PC? Albo kupić arive... co mam zrobić?
 

jachu1989

New member
Dobra panowie, a jak sformatować ten dysk jak mi już go panas sformatował a chce wrócić do używania go na PC? Albo kupić arive... co mam zrobić?

Telewizor ci sformatował dysk czy może zarejestrowałeś dysk na telewizorze? Szczerze mówiąc nie widziałem nigdzie możliwości formatu w Panasonicu, ale może po prostu tego nie odkryłem. Sprawa ma się inaczej gdy się zarejestruje dysk. Wtedy można zgrywać programy tv na dysk, ale również dysk może być czytany tylko na danym telewizorze. Może dlatego nie rozpoznają go komputery. W takiej sytuacji nie wiem co można zrobić. Sprawdz na stronie producenta czy nie ma jakiegoś oprogramowania do przywracanie domyślnych ustawień dysku
 

skunk

New member
Dziwne ja nie mam takich problemów. Owszem MKV nie czyta ale zewnętrzne dyski owszem (WD 500 GB), nie mam również problemów z Pendrivem 8GB jeden warunek format plików musi być FAT 32. I z tych nośników czyta mi filmy Divix oraz avchd. Jedyny problem mam z tym drugim czy zna ktoś jakiś program konwertujący MKV i m2ts do avchd i który również doda napisy? Zdaje sobie sprawę że mógł być podany jakiś wcześniej ale jest do przejrzenia 183 strony.

Format Mkv 50g20 czyta i po kablu nie tnie (720p, przy małej ilości procesów i średniej klasy sprzęcie) jak również czyta napisy w formie txt z serwera mediów i to lepiej niż z usb - latin. Wszystko zależy do server media,jego wersji, ustawień bo jedne pliki czyta a drugie nie.
 

arienn1993

New member
Telewizor ci sformatował dysk czy może zarejestrowałeś dysk na telewizorze? Szczerze mówiąc nie widziałem nigdzie możliwości formatu w Panasonicu, ale może po prostu tego nie odkryłem. Sprawa ma się inaczej gdy się zarejestruje dysk. Wtedy można zgrywać programy tv na dysk, ale również dysk może być czytany tylko na danym telewizorze. Może dlatego nie rozpoznają go komputery. W takiej sytuacji nie wiem co można zrobić. Sprawdz na stronie producenta czy nie ma jakiegoś oprogramowania do przywracanie domyślnych ustawień dysku


No właściwie tata to zrobił więc pewnie chodziło o zarejestrowanie dysku.. Na stronie nie mogę nic znaleźć i nie mam bladego pojęcia co zrobić...
 

tobot

Member
No właściwie tata to zrobił więc pewnie chodziło o zarejestrowanie dysku.. Na stronie nie mogę nic znaleźć i nie mam bladego pojęcia co zrobić...

Spróbuj zainstalować na kompie Paragon Partition Manager lub np. Partition Wizard Home Edition - może uda się sformatować. Sugeruję, jeśli możesz, najpierw usunąć partycję, utworzyć nową i sformatować. Utracisz oczywiście wszystko co na nim jest - stąd piszę "jeśli możesz". Poszukaj też innych programów do partycjonowania i formatowania hdd - jest tego trochę. Ja akurat lubię ww.
 

EdiEd

New member
...Szczerze mówiąc nie widziałem nigdzie możliwości formatu w Panasonicu, ale może po prostu tego nie odkryłem...

Parowanie dysku z TV powoduje, że dysk jest automatycznie formatowany, można to przeczytać w instrukcji. W instrukcji także jest informacja o tym, że taki dysk można także bez problemu z powrotem sformatować w PC.
 

capriman

New member
Żeby dysk był znowu widoczny na komputerze-wystarczy kliknąć "mój komputer" lub "komputer" (w zależności od wersji okienek)prawym przyciskiem-jest tam opcja zarządzaj-rozwijamy w nowym oknie gałąź magazyn>zarządzanie dyskami i tam można nadać literę temu dyskowi i go sformatować w czytelnym dla komputera formacie..
 

jachu1989

New member
Format Mkv 50g20 czyta i po kablu nie tnie (720p, przy małej ilości procesów i średniej klasy sprzęcie) jak również czyta napisy w formie txt z serwera mediów i to lepiej niż z usb - latin. Wszystko zależy do server media,jego wersji, ustawień bo jedne pliki czyta a drugie nie.

Właśnie ustawień z tym mam problem. Połączyłem telewizor z siecią przez router skonfigurowałem sieć tak żeby adresy ip pobierał automatycznie wykonałem test i niby wszystko jest dobrze, ale jak wchodzę do media server i wybieram swój komputer to wyskakuje komunikat, że "Połączenie z serwerem nie powiodło się". I nie wiem co jest nie tak, trzeba zrobić coś dodatkowo na komputerze?
 
Do góry