Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

pawel210

New member
do capriman niewiem czy się nie mylę ale jeżeli masz na stałe podpięty internet to chyba aktualizacja dokonuje się automatycznie podczas nieuzywania TV w nocy ale nie jestem pewien



A jak nie mam podpiętego to jak mogę zaktualizować oprogramowanie?
Mam też mały problem z ustawieniem obrazu (PS3 i Cyfra), z góry dziękuję za podpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

maly2rafcio

New member
A co to może być że przy oglądaniu telewizor pika podwójnym sygnałem co 5 minut. dopiero dziś to zauważyłem.


Pytanie nieaktualna bo znalezione rozwiązanie :x.
Pikanie oznaczało rozładowaną baterię w telefonie Samsung Wave żony, który to zostało położony przy TV w niewidocznym dla mnie miejscu. Dobrze,że do serwisu nie zadzwoniłem :). Ale byłby obciach.
 

EdiEd

New member
Pytanie nieaktualna bo znalezione rozwiązanie :x.
Pikanie oznaczało rozładowaną baterię w telefonie Samsung Wave żony, który to zostało położony przy TV w niewidocznym dla mnie miejscu. Dobrze,że do serwisu nie zadzwoniłem :). Ale byłby obciach.

No raczej, 3 pokolenia serwisantów opowiadałoby sobie tą anegdotę :)
 

jimmy123

New member
Mam Panasonica 50G20 sygnał z kablówki cyfrowy,kilkanaście kanałów HD ,moduł cam.jestem bardzo zadowolony z obrazu i zakupu jednak zastanowiła mnie ostatnio sprawa taka że pokazuje mi 1080i50Hz.Czy powinno być 50Hz?Czy to nie za mało? czy mozna jakoś to zmienić/zwiększyć?
Z góry dziękuje za podpowiedz.
 

Legons

New member
DO tego tv mozna podlaczyc dysk, ale co to nam daje?

Mozemy na niego nagrywac sobie filmy z kompa i potem odtwarzac na nim czy nie? Moze potrzeba do tego karty sd a nie dysku?

Mozemy nagrywac na niego programy tv, ale z kazdego zrodla? Np z telewizji N albo CYfry czy tylko z naziemnej tv cyfrowej?
 

modyf

Member
jesli ktos twierdzi, ze na tych nowych panelach nie ma juz 'powidokow' to klamie :((( dzis zauwazylem logo tvn24 i kwadracik w ktorym wyswietlaja program w prawym dolnym rogu :((
 

EdiEd

New member
DO tego tv mozna podlaczyc dysk, ale co to nam daje?

Mozemy na niego nagrywac sobie filmy z kompa i potem odtwarzac na nim czy nie? Moze potrzeba do tego karty sd a nie dysku?

Mozemy nagrywac na niego programy tv, ale z kazdego zrodla? Np z telewizji N albo CYfry czy tylko z naziemnej tv cyfrowej?

Nie można nagrywać na pamięć flash.
Nie można na dysk usb nagrywać z innego urządzenia, tylko z Twojego TV. Komp nawet go nie zobaczy.
Można nagrywać tylko sygnał DVB-T, DVB-C
 

valdas1

New member
jesli ktos twierdzi, ze na tych nowych panelach nie ma juz 'powidokow' to klamie :((( dzis zauwazylem logo tvn24 i kwadracik w ktorym wyswietlaja program w prawym dolnym rogu :((
Też tak miałem na nowej plazmie. Po kilku tygodniach (tak tygodniach to nie pomyłka) te dwie pamiątki po tvn24 znikły. Teraz plazma ma 800 ha i kilka godzin oglądania tvn24 powidoki znikają po kilku minutach oglądania na innym programie. Także bez obaw
 

capriman

New member
może dlatego,że na początku ludzie żyłują ustawienia obrazu na max - jak na prezentacjach w sklepach i wtedy powidoki się pojawiają-a z czasem giną bo dochodzą do wniosku,że obraz tak wyśrubowany wali po oczach,że na dłuższą metę nie da się tego oglądać i zjeżdżają z parametrami..w instrukcji z tego co pamiętam wspominają o powidokach i jakie ustawienia ku temu sprzyjają a na jakich się ich uniknie..
 

EdiEd

New member
Problem powidoków pojawia się wtedy, kiedy zamiast normalnie oglądać TV i cieszyć się znakomitym obrazem HD siedzimy z nosem przyklejonym do czarnego ekranu i z duszą na ramieniu wytrzeszczamy oczy w poszukiwaniu ledwo widocznych odrobinkę jaśniejszych pikseli. W innych wypadkach problem powidoków nie istnieje.
 

krakusek

New member
Zdecydowałem się na TX-P42G20.... muszę coś szybko kupić i w miarę tanio...

... nurtują mnie tylko 2 rzeczy...

1) Czy mając ustawiony sygnał z HDMI wyłączając tv w stan czuwania, po włączeniu włącza się HDMI czy trzeba za każdym włączeniem przełączać tak jak to miało miejsce w starszych panasonicach (mam kablówkę z dekoderem i to mnie trochę by wkurzało)?
2) Jaki jest najlepszy program do postawienia serwera dla DLNA aby można było oglądać filmy umieszczone na komputerze w formacie MKV z napisami?
 

czarga

New member
Zależy jaki dekoder. Ja mam Technisat HD4-CX z funkcją Technilink, która współpracuje z VieraLink Panasonica i po włączeniu dekodera pilotem następuje automatyczne włączenie telewizora i przełączenie na wejście HDMI, do którego podłączony jest dekoder.
 

roman

New member
Zdecydowałem się na TX-P42G20.... muszę coś szybko kupić i w miarę tanio...

... nurtują mnie tylko 2 rzeczy...

1) Czy mając ustawiony sygnał z HDMI wyłączając tv w stan czuwania, po włączeniu włącza się HDMI czy trzeba za każdym włączeniem przełączać tak jak to miało miejsce w starszych panasonicach (mam kablówkę z dekoderem i to mnie trochę by wkurzało)?
2) Jaki jest najlepszy program do postawienia serwera dla DLNA aby można było oglądać filmy umieszczone na komputerze w formacie MKV z napisami?[/QUOT
Odpowiadam na pierwsze pytanie, że jeżeli masz ustawione HDMI w ustawieniach sygnału na HDMI to zawsze po włączeniu telewizora włączy się to HDMI.
Pozdrawiam
 

modyf

Member
widzę, że niektórzy dość przemądrzali są.... nic to.
TV u mnie nabił już 2350 h; czyli chyba raczej dość intensywnie jest eksploatowany (chyba?). Praktycznie cały ten czas na nastwie thx czyli dość odległe od max. Fakt, że ostatnio tvn24 często gościł na nim. Powidoki zginęły już po 2 dniach unikania tej stacji - nawet wrzuciłem śnieg wychodząc z domu, ale zapomniałem, że tv się wyłączy z powodu braku sygnału ;) Na początku faktycznie - przejęty nowym zakupem - patrzyłem czy powidoki nie powstają, ale ponieważ nic się nie działo odpuściłem sobie. Te z tvn24 zauważyłem w momencie gdy na tv pojawiło się logo polsatu 2 - pomarańczowe bohomazy na białym tle. Z odległości ok. 5 metrów. Mi rzuciły się w oczy, być może ktoś inny musiałby w tym celu nos w tv wsadzać. Teraz ponownie poprzyglądałem się tv pod kątem powidoków (owszem, już z bliska) i rzeczywiście zostają mi np. po dłuższym przeglądaniu (ok. 2h) na tv youtuba - gdy obraz jest wyświetlany na części ekranu a obok playlisty. Ale znikają po kilku - kilkunastu minutach, więc ok.

Piszę to tylko dlatego, że gdzieś w tym wątku przeczytałem info, które ktoś dostałod panasonica - że na tych nowych panelach ten problem nie występuje. Już wiem że występować może.

Przy okazji - wczoraj bardzo się zdziwiłem, bo myślałem, że powidoki to wyłącznie bolączka plazm. Tymczasem czytając instrukcję od nowego monitora widzę w niej zdanie:

Kiedy na ekranie przez dłuższy okres czasu wyświetlany jest statyczny obraz, mogą pojawić się efekt powidoku (pozostawanie widocznego poprzedniego obrazu). Należy korzystać z wygaszacza ekranu lub funkcji timer, aby uniknąć wyświetlania tego samego statycznego obrazu, przez dłuższy okres czasu

:shock:

złośliwcom od razu napiszę że monitor wg mnie raczej z tych lepszych - Eizo S2243wfs
 
Ostatnia edycja:

modyf

Member
Jak się sprawdza ile godzin TV działa? Wiem jak wejść w tryb SM, ale nie wiele mi to daje, bo i tak nie wiem gdzie szukać tej wartości.

Odpowiedz jest w tym wątku i to chyba kilkukrotnie ;P

no wlasnie - co z tego, że na tym forum jest naprawdę wiele ciekawych informacji, skoro dotarcie do nich to prawdziwa mordęga? gdyby mod chociaż przeczyścił ten temat... sam jestem ciekaw ile tv tajemnic przede mną kryje, bo przez całe 190 stron tego wątku chyba nie przebrnąłem :(

1. Włączasz TV. Naciśnij jednocześnie przycisk “Vol -” (głośność w dół) z boku TV i na pilocie naciśnij trzy razy 0
Po chwili powinno się pojawić menu serwisowe .
2. Naciśnij przycisk “2” na pilocie. Pojawi się meni serwisowe “SRV-TOOL”.
3. Naciśnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi się błękitna tabelka.
4. Przesuń kursor pilotem do ostatniego wiersza na pozycje “PTCT”
5. Strzałką przesuń się do 2 kolumny na puste pole po prawej stronie od napisu PTCT.
6. Przytrzymaj przycisk "Mute" aż pojawi się czas pracy TV, powinno to nastąpić po ok 3-4 sekundach
 
Do góry