Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

Kryniuś

New member
Hurra, dzisiaj kurier przywiózł mi moją G20 :))) Niestety zdażyłem ją raz włączyć i musiałem lecieć do roboty... Teraz musze poszukać informacji o docieraniu. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)
 

bogaty

New member
Bez reklam
Hurra, dzisiaj kurier przywiózł mi moją G20 :))) Niestety zdażyłem ją raz włączyć i musiałem lecieć do roboty... Teraz musze poszukać informacji o docieraniu. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)
Gratuluję, ja dziś przywiozłem kino i BD panasa, wszystko działa idealnie z TV, sorry za offtop mały (To z radości).
 

Agntx

New member
Od wczoraj stałem się posiadaczem P42G20E i dziś nastąpiło pierwsze uruchomienie. Tuner n-ki podłączyłem przez kabel Hama 2m "pozłacany" BOX za 80zł (nie przepadam za przepłacaniem do warunków domowych) i pierwsze wrażenie było NIESAMOWITE. Ustawienia THX, tylko kontrast podciągnąłem o +5. Obraz 1080i HD miazga (akurat pokazywali wodę na BBC HD), zaś SD też wygląda ok.

Nie zauważyłem żadnych artefaktów, dynamiczne sceny bez zakłóceń; jedynie Overscan by się przydał na dwóch kanałach, ale myślę, że chyba nie ma sensu skalować/zoomować obrazu bo wpłynie to negatywnie na odbiór innych programów - jak Wy macie rozwiązany ten problem?

Cóż, teraz pozostaje mi tylko przeprowadzić testy w warunkach oświetlenia dziennego i sztucznego. Polecam innym tego Panasa.
 

wlkpmuza

New member
g20

Witam
Od około 3 tyg jestem użytkownikiem 42g20 i muszę powiedzieć ,że jestem bardzo rozczarowany tym panelem. Poprzednio miałem 37pv80 . Panel nie miał tyle bajerów co ten model ale za to nie było żadnych kłopotów z obrazem. Niestety mój G20 ma te same kłopoty z obrazem co paru kolegów już wczesniej opisało
wpis kolegi Yapko
"Opiszę może jeszcze raz występujące u mnie niepożądane zjawiska i ich okoliczności.
1.Podczas meczów piłki nożnej, hokeja, koszykówki, itp. przy szybkim (ale także przy niezbyt szybkim) ruchu kamery rozmazują się postaci piłkarzy, opisy na reklamach, publiczność. Występowało także na sygnale HD z kablówki.
2. Przy niezbyt szybkim ruchu w filmach oraz ogólnie mówiąc w różnych programach jest dziwny efekt (ni to rozmazywanie ni to zniekształcenia, drgania).
3. Na trailerach HD ciężko coś dostrzec (zbyt szybko zmieniają się sceny). Ale przy poziomym ruchu kamery w jednej scenie wystąpił ostry efekt skokowego obrazu (chyba judder), który też mógł dawać jakby wrażenie rozmazania.
Te niesympatyczne efekty CAŁKOWICiE psują wrażenie i uniemożliwiają komfortowe oglądanie."

Ogladając filmy w HD czy programy tv idzie te niepożądane zjawiska jeszcze przeboleć ale grając w gry na PS3 czy X360 to już jest nie do przyjęcia.Zaznaczam ,ze nie we wszystkich grach są te przykre efekty. Grając w CoD MW2 MP na PS3 obraz jest bdb nie wystepują spowolnienia ale za to sa dziwne rozdarcia HUD. Zaś w Hallo Reach na x360 widać brak płynnosci obrazu. Oczywicie rozdarcie huda wystepuje . W BFBC 2 sa identyczne zjawiska. Wyłączajac opcje IFC mozna zniwelować rozdarcia ,drgania hud'a niestety płynność obrazu nadal pozostawia wiele do życzenia.
Postaram się zapodać filmik z tymi "efektami"

Jestem ciekaw czy ten mój egzemplarz nadaje się do serwisu ?

Pozdrawiam
 

Yapko

New member
Wlkpmuza raczej nie masz podstaw do reklamacji. Wczoraj miałem okazję w sklepie oglądnąć z pendrive demo epoki lodowcowej 2 na dwóch modelach plazmy mianowicie TX-P46G20E oraz Smasung PS50C7000 3D. Efekt taki, że przy wyłączonych mechanizmach kompensacji ruchu (odpowiednio w Panasonicu IFC oraz w Samsungu Judder Motion Canceller ) skoki obrazu porażające (nie przesadzam). Chodzi o początek z trailera wyżej wymienionego filmu kiedy kamera przesuwa się od prawej do lewej strony wzdłuż góry lodowca. Przy załączonych IFC oraz JMC było nieźle, przy czym odnoszę wrażenie, że w Samsungu (są dwa stopnie JMC: standard i płynny oraz oczywiście możliwość wyłączenia całkowicie) jednak dużo lepiej. Niestety nie sprawdziłem jak w Samsungu JMC działa w klasycznych filmach i czy daje tzw. efekt teatru jak to ma miejsce w Pansonicu (brrr okropieństwo). Sprawdziłem także na Panasonicu demko AVCHD i także judder podobnie jak w moim egzemplarzu.

Co więcej te same efekty nie są obce także technologii CRT. Pewnie to, że są mniej zauważalne wynika między innymi z wielkości ekranów CRT.
PS

Pewnie demka sklepowe, na których ruch jest płynny są kręcone w 30 a może i w 60 klatach.
 

rcube

New member
Niestety mój G20 ma te same kłopoty z obrazem co paru kolegów już wczesniej opisało
wpis kolegi Yapko
"Opiszę może jeszcze raz występujące u mnie niepożądane zjawiska i ich okoliczności.
1.Podczas meczów piłki nożnej, hokeja, koszykówki, itp. przy szybkim (ale także przy niezbyt szybkim) ruchu kamery rozmazują się postaci piłkarzy, opisy na reklamach, publiczność. Występowało także na sygnale HD z kablówki.
2. Przy niezbyt szybkim ruchu w filmach oraz ogólnie mówiąc w różnych programach jest dziwny efekt (ni to rozmazywanie ni to zniekształcenia, drgania).
3. Na trailerach HD ciężko coś dostrzec (zbyt szybko zmieniają się sceny). Ale przy poziomym ruchu kamery w jednej scenie wystąpił ostry efekt skokowego obrazu (chyba judder), który też mógł dawać jakby wrażenie rozmazania.
Te niesympatyczne efekty CAŁKOWICiE psują wrażenie i uniemożliwiają komfortowe oglądanie."


Pociesze Ciebie ze na moim samsungu C6500 jest to samo :-( Byłem pewien że w G20 nie ma tych problemów :evil:
 

psokalski

New member
Mnie zastanawia tylko jedna rzecz. Skąd biorą się takie rozbieżności w ocenie telewizora. 4/5 osób twierdzi- wspaniały obraz, nie ma żadnego smużenia itd itd. 1/5 twierdzi- fatalnie, nic nie działa, porażka. Różnica w źródle sygnału, w odbiorze w konkretnym tv czy co
 

masloww

New member
Bez reklam
Mnie zastanawia tylko jedna rzecz. Skąd biorą się takie rozbieżności w ocenie telewizora. 4/5 osób twierdzi- wspaniały obraz, nie ma żadnego smużenia itd itd. 1/5 twierdzi- fatalnie, nic nie działa, porażka. Różnica w źródle sygnału, w odbiorze w konkretnym tv czy co
różne opinie są w większości kwestią różnego uwrażliwienia ludzkich zmysłów niż różnic w telewizorach;
jedni oglądają filmy z divx-ów - nie widząc żadnych mankamentów w obrazie a innych rażą błędy w realizacjach płyt blu-ray; jedni słuchają muzyki z mp3 z przekonaniem nieskazitelności dźwięku a inni wymieniają w sprzęcie kabelek za parę klocków na inny bo głębia sceny dźwiękowej nie jest dostatecznie dobra;
niestety przewaga liczebna tych pierwszych na tym drugimi jest ogromna co producenci sprzętu a zwłaszcza nadawcy telewizyjni doskonale wiedzą i wykorzystują to;
np. po co nadawcy mają przepłacać za jakość obrazu skoro i tak ludzie cmokają z zachwytu jak zobaczą byle jaki kanał HD; europejska norma EBU mówi o minimalnym bitrate sygnału 1080i na poziomie 12,8 Mb/s; z polskich programów tylko Canal+Sport HD spełnia to minimum a większość nawet nie ma 10 Mb/s; o jakości programów SD nawet nie ma co wspominać, totalna żenada
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
stań przed telewizorem tym samym 2 metry i pięć metrów . Stwierdzisz ogromne różnice jakości. I będziesz Ty we własnej osobie. Dwie odległości dwa różne zdania.
A dodaj do tego , nasłonecznienie , rodzaj sygnału, kable,bit rate itd ........
 

psokalski

New member
Pewnie tak. Jednak dziwi mnie trochę, kiedy czytam recenzje na renomowanych stronach angielskich i wyraźnie podkreślają, że nie występuje u nich taki efekt" zamulenia". Nie chodzi nawet o ichnią kablówkę, bo tu różnice by nie dziwiły, ale o bluraya czy też PS3. No nic, zamówiłem tego Panasonica i mam nadzieję, że ja nie będę musiał smęcić :)
 

masloww

New member
Bez reklam
tak jak pisałem; piszą tak bo po prostu nie mają wrażliwości postrzegania takich mankamentów, tak jak zdecydowana większość ludzi;
jeśli nie zauważysz tych efektów lub nie będą ci przeszkadzały to powinieneś się tylko cieszyć
 

don111

Banned
Wlkpmuza raczej nie masz podstaw do reklamacji. Wczoraj miałem okazję w sklepie oglądnąć z pendrive demo epoki lodowcowej 2 na dwóch modelach plazmy mianowicie TX-P46G20E oraz Smasung PS50C7000 3D. Efekt taki, że przy wyłączonych mechanizmach kompensacji ruchu (odpowiednio w Panasonicu IFC oraz w Samsungu Judder Motion Canceller ) skoki obrazu porażające (nie przesadzam). Chodzi o początek z trailera wyżej wymienionego filmu kiedy kamera przesuwa się od prawej do lewej strony wzdłuż góry lodowca. Przy załączonych IFC oraz JMC było nieźle, przy czym odnoszę wrażenie, że w Samsungu (są dwa stopnie JMC: standard i płynny oraz oczywiście możliwość wyłączenia całkowicie) jednak dużo lepiej. Niestety nie sprawdziłem jak w Samsungu JMC działa w klasycznych filmach i czy daje tzw. efekt teatru jak to ma miejsce w Pansonicu (brrr okropieństwo). Sprawdziłem także na Panasonicu demko AVCHD i także judder podobnie jak w moim egzemplarzu.

Co więcej te same efekty nie są obce także technologii CRT. Pewnie to, że są mniej zauważalne wynika między innymi z wielkości ekranów CRT.
PS

Pewnie demka sklepowe, na których ruch jest płynny są kręcone w 30 a może i w 60 klatach.
zależy czy ustawione 1080p 50hz czy 60hz, zależy czy włączone 24p w odtwarzaczu czy nie
IFC ma ogólnie ulepszyć płynność ale nie tylko to ma wpływ na judder
 

Yapko

New member
Tak ale ja nie mam możliwości ustawienia w odtwarzaczu 50Hz czy 60Hz. Oglądałem filmy i 50 Hz i 60 Hz i nie stwierdziłem wielkiej różnicy (bez ifc przy 50 czy 60 klapa) . Jeśli chodzi o 24p to na BD miałem włączony (wtedy nie mam IFC tylko 24p smooth film- chociaż efekt w zasadzie ten sam - teatrrr brrrr). Przy wyłączonym okropny judder. No ale tutaj nie mam mocnych, 24 klatki robią swoje.
Zresztą jeśli warunkiem KONIECZNYM żeby obraz na tym telewizorze był ok jest 1080p 50 Hz to coś jest niedobrze. Ile procentowo masz takiego sygnału przy statystycznym odbiorcy?
Od dobrego ze średniej półki telewizora (dla mnie nie był tani) można wymagać więcej niż tylko dobry obraz przy 1080p 50Hz.
PS Nie jestem ani audio ani videofilem (chociaż w poszukiwaniu przyczyn stanu rzeczy kupiłem lepszy kabel - poprawy nie zauważyłem), nie latam z lupą szukając powidoków, nie mierzę parametrów obrazu. Mam chyba pechową wrażliwość na judder, braki płynności oraz rozmycia obrazu. Jeśli ktoś tego nie widzi to niech się na siłę nie doszukuje.
 
Ostatnia edycja:
Do góry