Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

Kris_6

Member
A ja mam jeszcze takie pytanie czy po dotarciu plazmy oglądając np TVN24 szybko będą tworzyć się powidoki ? Głównie będę oglądał sport i filmy ale od czasu do czasu również zdarzy się oglądnąć wiadomości lub jakiś kanał informacyjny typu TVN24 lub Polsat News.
 

OSP110233

New member
Mam pytanie, posiadam 42G20 - tylna obudowa z blachy, włącznik sieciowy TV po lewej stronie - a dzis widziałem w Saturnie taki sam model z obudową z czarnego plastiku, włącznikiem z prawej strony i jakby matowym ekranem. Zastanawiam się co to jest? Czyżby jakiś face lifting??? TV wyprodukowany był w Czechach. Może się ktoś spotkał z czymś podobnym?
 

jha

Member
Czy kolor obudowy jest taki sam jak w seri V20 ?
v20 nie widziałem, więc nie odpowiem.
parę fotek.

btw. mój model składany w Czechach, wył.po lewej stronie, z tyłu blacha
 

Attachments

  • 2010_0904first_one0404.jpg
    2010_0904first_one0404.jpg
    51,6 KB · Wyś: 2146
  • 2010_0904first_one0442.jpg
    2010_0904first_one0442.jpg
    55,1 KB · Wyś: 2106
  • 2010_0904first_one0401.jpg
    2010_0904first_one0401.jpg
    56,6 KB · Wyś: 2120
  • 2010_0904first_one0366.jpg
    2010_0904first_one0366.jpg
    45,7 KB · Wyś: 2141
Ostatnia edycja:

zz11x

New member
Dzięki jha za wstawkę zdjeć. Twój TV wygląda zacnie :) Ciężko go znaleźć w srebrnej obudowie, wszędzie tylko to beznadziejne piano black.
 

OSP110233

New member
Panowie chcialbym sprawdzic ilosc godzin na swoim TV. Wiem jak wejsc do menu serwisowego ale niestety co dalej? Znalazlem na 51 stronie opis ale nie dziala w moim przypadku, moze cos zle robie a nie chcialbym niczego poprzestawiać. :smile:
 

jaksa1

New member
Problem z Viera Cast

Witam mam problem z telewizorem tx-p46g20e nie odbiera Viera Cast .Test połączenia zakończony powodzeniem połączenie kablem.Włączenie Viera Cast powoduje pokazanie się na ekranie napisu potwierdz ustawienie zegara.Wersja oprogramowania to 2407-10000. Kupiłem go w maju to działało bez problemu zmieniałem soft na nowszy a teraz zonk.Proszę o pomoc.
 

mav

New member
czy koś wie jak z powrotem zmienić region na Polska? Wybrałem Szwecja i podejrzewam, że dlatego nie mam w viera cast ipla.
 

jha

Member
Panowie chcialbym sprawdzic ilosc godzin na swoim TV. Wiem jak wejsc do menu serwisowego ale niestety co dalej? Znalazlem na 51 stronie opis ale nie dziala w moim przypadku, moze cos zle robie a nie chcialbym niczego poprzestawiać. :smile:

było
1. trzymając V- na tv z boku naciskasz na pilocie 3x 0
2. wyswietli sie menu na szarym ekranie
3. naciskasz na pilocie 2 i ok
4. wyświetli sie następne menu, kursorem zjeżdżasz na ostatni wpis w tabelce, w lewej komórce masz napis PTCT:00.00.00.00.00. Masz być w prawej komórce tej linijki i przycisnąć MUTE na kilka sekund - wyświetli sie czas pracy panelu i ilosc włączeń
 

OSP110233

New member
było
1. trzymając V- na tv z boku naciskasz na pilocie 3x 0
2. wyswietli sie menu na szarym ekranie
3. naciskasz na pilocie 2 i ok
4. wyświetli sie następne menu, kursorem zjeżdżasz na ostatni wpis w tabelce, w lewej komórce masz napis PTCT:00.00.00.00.00. Masz być w prawej komórce tej linijki i przycisnąć MUTE na kilka sekund - wyświetli sie czas pracy panelu i ilosc włączeń

Dzięki raz jeszcze za wskazówki. Zadziałało i 200h na TV już przeleciało :)
 

awardks

New member
Gwarancja 2 + 3 lata

Właśnie się przymierzam do zakupu TX-P42G20E. W tamtym roku późną jesienią można było nabyć większość modeli VIERA z dodatkową gwarancją czyli 2 + 3 (te dodatkowe 3 lata po rejestracji na przygotowanej www - 5latgwarancji.panasonic.pl - jakieś z ograniczeniami ale zawsze ...) Czy któryś z forumowiczów (tu zwracam się z prośbą do pracowników Panasonic Polska bo pewnie się jakiś znajdzie :) ) czy w tym roku jest realna szansa na podobną akcję? Chociaż o jakieś sugestie proszę :). Pytanie też z innej beczki jak sądzicie czy jest możliwa zmiana funkcjonalności zapisu programu na HDD (np. poprzez HDMI czy inne źródło) poprzez ewentualną zmianę - aktualizację firmware?

Pozdrawiam
awardks
 
Ostatnia edycja:

panas50

New member
Czy może ktoś mi opowiedzieć jaka jest zasadnicza różnica między modelami G20 , a S20 nie chodzi mi o dane techniczne tylko o zwykłe oglądanie programów z satelity przy średnio nasłonecznionym pokoju ,czy jest sens kupowania model droższy G20 czy wystarczy do oglądania bez nerwów model S20
dzięki i pozdro
 

capriman

New member
Też myślałem,że S-ka starczy,ale później zacząłem czytać,że niema powłoki antyrefleksyjnej,ma kiepską elektronikę odpowiadającą za skalowanie obrazu SD no i później dowiedziałem się,że mają zupełnie różne matryce-ale są różne opinie na ten temat-ja wybrałem G20 min ze względu na możliwość podłączenia do internetu,Skype'a i oglądania filmów po sieci z drugiego pokoju bez potrzeby dokupywania kolejnej skrzynki-a nie było między nimi jakiejś przepaści cenowej-ale każdy ma inne potrzeby..
 

jha

Member
Czy może ktoś mi opowiedzieć jaka jest zasadnicza różnica między modelami G20 , a S20 nie chodzi mi o dane techniczne tylko o zwykłe oglądanie programów z satelity przy średnio nasłonecznionym pokoju ,czy jest sens kupowania model droższy G20 czy wystarczy do oglądania bez nerwów model S20
dzięki i pozdro

moim zdaniem ma lepszy filtr antyrefleksyjny(wysokokontrastowy...jak zwał tak zwał) i lepszą czerń; porównywałem oba w sklepie na korzyść G20...no i parę bajerów. wybrałem G20

btw.jest nowy soft 2.505, tv się sam zaktualizował, zmian w obrazie nie widzę

ze strony panasonic:

14 września 2010
Ver. 2,505

  1. Zdolne do odtwarzania 3-D materiałów wideo zapisanych na karcie SD przy użyciu kamer Panasonic.
    (VT Series)​
  2. Dodaje wsparcie dla Skype w VieraCast Service.
    etc.​
 

capriman

New member
no to czegoś nie rozumiem-żeby mieć telewizor 3d trzeba dać trochę więcej niż za g20 a tu nagle okazuje się,że po aktualizacji jest wsparcie dla materiałów 3d nagranych kamerą panasonica?
 

Bodziokrakow

New member
moim zdaniem ma lepszy filtr antyrefleksyjny(wysokokontrastowy...jak zwał tak zwał) i lepszą czerń; porównywałem oba w sklepie na korzyść G20...no i parę bajerów. wybrałem G20

btw.jest nowy soft 2.505, tv się sam zaktualizował, zmian w obrazie nie widzę

ze strony panasonic:

14 września 2010
Ver. 2,505


  1. Zdolne do odtwarzania 3-D materiałów wideo zapisanych na karcie SD przy użyciu kamer Panasonic.
    (VT Series)​



  2. Dodaje wsparcie dla Skype w VieraCast Service.
    etc.​





W nawiasie jest napisane, że dla serii VT. O ile się nie mylę, to oprogramowanie może być uniwersalne dla większej liczby modeli, więc nie wszystko może być dostępne we wszystkich modelach. Przy okazji taka uwaga, jeśli się na coś powołujesz, to podaj proszę link, fajnie byłoby się zapoznać ze źródłem informacji:).
 
Ostatnia edycja:
Do góry