Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

Dig Dug

New member
Przeczytałem cały wątek. Uff było ciężko, troche tego jest. :)

Troche mnie podlamujecie tymi wadami G20. O ile pseudo szara czern to pikus, bo i tak LCD moze i ma lepsza czern na wprost, to pod katem jest masakra. Załamuja mnie dwie rzeczy. Pierwsza to niestabilna czern i rozjaśnianie i ciemnienie ekranu, block ...cos tam. A druga to nierówne przejscia tonalne koloru. Widziałem to na LCD, jak zachodzące słońce składało się z pierscieni różniacych się tonalnie, a nie płynnego koloru.

Czy jezeli kupie telewizor i olewając docieranie, przez 2-3 dni nie zauważe niestabilnosci czerni lub stopniowych przejsc tonalnych w kolorach, to one się pózniej nie pojawią, chodzi mi głównie o stabilnosc czerni. Czy mozna liczyć na to ze trafiłem na lepszy egzemplarz ?? czy może to przyjsc w kazdej chwili ??

Chodzi mi o mozliwość odesłania telewizora zakupionego w necie :)
 
Ostatnia edycja:

valdas1

New member
Ja na swoim TX-P42G20E nie zauważyłem wymienionych wad na kanałach SD jak i HD. Jedynie powstał powidok logo tvn 24 i prostokąt w lewym dolnym rogu. Trochę przesadziłem chyba z oglądaniem tego kanału:) Po tygodniu logo znikło, pozostała ledwo widoczna otoczka tego prostokąta, z dnia na dzień coraz mniej widoczna. Troszkę zapuszczałem program Pioneero do usuwania powidoków i włączałem z menu serwisowego białą planszę (koledzy na forum opisywali, że ma być plansza czerwona zmieniająca się - na nowych softach jest tylko biała i się nie zmienia). Czas pracy mojej plazmy 250 h, powidok powstał po 100 h.
 

Yapko

New member
Valdas1 mam prośbę. Przyglądnij się meczowi piłki nożnej i powiedz czy przy szybkim ruchu nie rozmywa się na chwilę obraz (zawodnicy , trybuny a najlepiej widać to na napisach na reklamach).
Też się zastanawiam nad reklamacją. Dajcie znać jak serwis rozwiązał Wasze reklamacje.
 
Ostatnia edycja:

psokalski

New member
Ja tak samo nie widzę opisywanych przez Was przypadłości. Wczoraj leciała na Polsacie reklama Woolite i czerń na koszulach i butelce była jak brzytwa. Obraz w HD i z PS3 świetny, żadnego green ghostingu itd. W kanałach SD nie zauważyłem tego rozwarstwienia na twarzach. Wczoraj debiut piłki nożnej na telewizorze w meczu z Canal+ Sport 2 i nic nie przeskakiwało itd. Dodam, że Canal+ mam z kablówki. Na razie świetny zakup
 

valdas1

New member
Valdas1 mam prośbę. Przyglądnij się meczowi piłki nożnej i powiedz czy przy szybkim ruchu nie rozmywa się na chwilę obraz (zawodnicy , trybuny a najlepiej widać to na napisach na reklamach).
Też się zastanawiam nad reklamacją. Dajcie znać jak serwis rozwiązał Wasze reklamacje.
Wczoraj specjalnie 2 godziny siedziałem na canal + sport hd i canal + sport. Dekoder Pioneer 1430 i Ariva Combo HD. Reklamy czytelne w ruchu. Piłka cały czas widoczna nic się nie rozmywa, sylwetki piłkarzy też się nie rozmywają. Plazma ustawiona w trybie THX.
 

pila79

New member
G20 problem z trybem EKO i dżwiękiem

Witam wszystkich, mam Panasonica TX-P50G20e od 2 miesięcy, od około miesiąca zauważyłem, że jakość dźwięku daleko odbiega od normy, dokładnie pojawia się buczenie jakby było za dużo basu (a nie jest), najgorzej jest na tvn i tvp1, mam cyfre +, sygnał bardzo dobry. Dzwoniłem do serwisu i powiedzieli że ten typ tak ma, producent nie popisał się głośnikami w tym modelu. Fajnie że wiem to teraz i wywaliłem 5tys by się denerwować złym, nieczystym dźwiękiem. Regulacja za wiele nie daje, zniekształcenia nie występują cały czas ale jak im się podoba. Nie wiem o co chodzi może ktoś wie proszę o opinie.
Druga sprawa, tv ustawiłem na wyłączony tryb eko i energooszczędność, wolę mieć lepszy obraz a nie zmulony tymi funkcjami. Tv pamięta ustawienia do momentu wyłączenia tv, gdy oglądam film wieczorem eko OFF, włączam rano eko ON...szału idzie dostać. Ile można to zmieniać a tv nie pamięta...czy ktoś miał podobnie? Prosze o pomoc co dalej...
Dziękuję i Pozdrawiam
 

_hucul_

New member
Witam,

jestem posiadaczem od 4tyg G20 na poczatku szczesliwym, po jakims czasie juz niekoniecznie.
Jak widze Yapko i rowniez pare innych osob zauwazyly problem posteryzacji w swoich wymarzonych G20. U mnei jest podobnie.

Na poczatku byl zachwyt. Pare dni TV lecial na zwyklej antenie pokojowej i obraz rzucal na kolana jak tylko sygnal byl dobrej jakosci. u mnie akurat to byla TVP2 i Polsat.

Z niecierpliwoscia czekalem az mi zamontuja Cyfrowy Polsat z pakietem HD.
No i bylo warto. Dekoder HD 5000. Obraz ZYLETA szczegolnie HD. Szukalem wszystkich wad o ktorych czytalem na tym forum... i nic nie znalazlem. Twarze piekne czyste z lagodnymi przejsciami. Czerwone tlo np w reklamie Heinz'a bylo wzorowe zadnych gradacji. Rowneiz przejscia w tle loga polsatu byly lagodne. Zadnych artefaktow, szumow przy dynamicznym obrazie (mecz, film akcji, czy formula1)
Nie posiadalem sie z radosci.

Pozniej stalo sie cos czego nie moge zrozumiec i szukalem czy ktos inny mial podobny problem.
Otoz dekoder polsatu po 1-1,5 tyg zaczal szalec. tzn co jakis czas gubil kanaly i wrzucal jak leci ustawiajac je od 1000 w gore. nie mozna bylo wybrac ponizej.
W serwisie powiedzieli mi, ze Polsat poinformowal oficjalnie, ze maja jakies problemy. Ze na dniach powinni usterke naprawic. I faktycznie po paru dniach dekoder zaczal znow pracowac normalnie, tylko, ze... od czasu kiedy zaczal mi dekoder wariowac, pojawily sie mankamenty TV o ktorym tu wspominacie i tak jest do teraz:
- posteryzacja, ktora pojawia sie na twarzach (najbardziej paskudne to kanal TVN), na przejsciach gradientowych szczegolnie czerwone, pomaranczowe (widac to na tle reklamy Heinz'a czy tla stacji Polsatu), nie wspomne zauwazalnej posteryzacji czerni np opony bolidow F1. Masakra
- pojawiaja sie lekkie zielenie przy szybkim ruchu twarzy. tylko przy ruchu twarzy. mecze, f1 ok.
- wiekszosc twarzy ktore byly w sympatycznym cieplym cielistym kolorze, obecnie wyglada bladozolto-trupio z rozowo-czerwonymi plamami na policzkach. ohyda.

Przy wyzej wymienionych problemach nie odczuwam pelnego komfortu ogladania (twarze) jak to bylo na poczatku, dlatego pytam:
1. czy to co ja widze to napewno problem TV czy jednak sygnalu z satelity, a moze kabla HDMI dolaczanego do dekodera HD5000?
2. Czy ta posteryzacje mozna usunac poprzez profesjonalna kalibracje za pomoca kolorymetru/spektrofotometru?
3. Czy te pogorszenie po czasie parametrow TV, moze byc zwiazane ze slaba instalacja elektryczna w domu. Czy jakies przepiecia maja wplyw na G20?
4. Jesli nie mozna tego problemu rozwiazac czy mozna oddac TV do sklepu argumentujac w/w problemami?

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Trezor

New member
Macie jakiś dobry pomysł na kalibrację TV ?? Chodzi mi o ustawienia bo na necie sporo tego ale każdy co innego wypisuje. Jeśli można to poproszę o napisanie jak dobrze z kalibrować obraz P42G20ES.
 

dardob

New member
Witam wszystkich, mam Panasonica TX-P50G20e od 2 miesięcy, od około miesiąca zauważyłem, że jakość dźwięku daleko odbiega od normy, dokładnie pojawia się buczenie jakby było za dużo basu (a nie jest), najgorzej jest na tvn i tvp1, mam cyfre +, sygnał bardzo dobry. Dzwoniłem do serwisu i powiedzieli że ten typ tak ma, producent nie popisał się głośnikami w tym modelu. Fajnie że wiem to teraz i wywaliłem 5tys by się denerwować złym, nieczystym dźwiękiem. Regulacja za wiele nie daje, zniekształcenia nie występują cały czas ale jak im się podoba. Nie wiem o co chodzi może ktoś wie proszę o opinie.
Druga sprawa, tv ustawiłem na wyłączony tryb eko i energooszczędność, wolę mieć lepszy obraz a nie zmulony tymi funkcjami. Tv pamięta ustawienia do momentu wyłączenia tv, gdy oglądam film wieczorem eko OFF, włączam rano eko ON...szału idzie dostać. Ile można to zmieniać a tv nie pamięta...czy ktoś miał podobnie? Prosze o pomoc co dalej...
Dziękuję i Pozdrawiam


Posiadam tv 42 cale GW20 i również mam problem z dźwiękiem. Mianowicie na niektórych kanałach, szczególnie podczas oglądania wiadomości wydarzeń czy faktów, słychać buczenie. Jakby drgania powodowały jakieś zakłócenia w głośniku. Taki stan rzeczy występuje nieregularnie. Również posiadam Cyfrę+ i korzystam z wbudowanego tunera DVB-S poprzez moduł. Jeśli ktoś wie, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy, to proszę o jakąś podpowiedź.
Wspomnę również, że obraz na moim tv jest bez zarzutu. Nie występują rozmycia ani inne niepożądane efekty.
 

wlkpmuza

New member
Ja tak samo nie widzę opisywanych przez Was przypadłości. Wczoraj leciała na Polsacie reklama Woolite i czerń na koszulach i butelce była jak brzytwa. Obraz w HD i z PS3 świetny, żadnego green ghostingu itd. W kanałach SD nie zauważyłem tego rozwarstwienia na twarzach. Wczoraj debiut piłki nożnej na telewizorze w meczu z Canal+ Sport 2 i nic nie przeskakiwało itd. Dodam, że Canal+ mam z kablówki. Na razie świetny zakup

Nie na wszsytkich grach sa takie "efekty" Załączylłeś na przykład Battelfielda BC 2?
W jakie gry grałeś na ps3?

Pozdro.
 

jha

Member
psokalski
musisz nadrobić zaległości w temacie formaty obrazu;
jeśli masz naokoło obrazu czarne ramki to najprawdopodobniej obraz jest nadawany w formacie 4:3LB; taki obraz możesz tylko powiększyć zoom-em, niektóre tv potrafią automatycznie powiększyć taki obraz a w niektórych trzeba to zrobić ręcznie;
niestety pomimo że mamy już 2010 rok większość programów ciągle nie jest nadawanych w formacie 16:9 (kanały C+ są nadawane w formacie 16:9)

ja mam na dekoderze ariva200hd (sygnał cyfra+) ustawiony format obrazu na "auto" i w panasie na "auto". tv zawsze przełącza/dopasowuje obraz na cały ekran, nie mam problemów z pasami (góra/dół czy na około), czasami daję aspect na rozszerzony jeśli nie daje rady...ale z zooma nigdy nie musiałem korzystać. pasy występowały gdy dekoder był ustawiony na 16:9, więc wróciłem na "auto"
pozdrawiam


edit
Czy wy też dostrzegacie ten problem w swoich TV, czy tylko ja mam takiego pecha i cytowany „Mszary”?
Gdyby nie posteryzacja w ruchu nie miałbym większych zastrzeżeń bo reszta to detale, które można zaakceptować, np. delikatne migotanie.
Liczę na to, że ktoś z Was miał i rozwiązał podobny problem bo inaczej jade do serwisu z reklamacją!!!

co do posteryzacji, u mnie tego nie ma (wręcz widoki są bajeczne, dużo oglądam NG czy inne przyrodnicze)...albo tego po prostu nie widzę;) tv składany w czechach
co do migotania to potwierdzam...ale tylko jest (lekko)widoczne przy pełnym menu tv lub dekodera, gdy coś ustawiam; przy normalnym oglądaniu tego zjawiska nie widzę.

btw. chciałem kupić 46", zdecydowałem się na 50" bo srebrny...a teraz "druga połowa" mówi, że chyba trochę za mały, hi, hii...
 
Ostatnia edycja:

psokalski

New member
Dzięki kolego, ale ja mam sygnał z kablówki i dekoder oferuje tylko opcje "16:9" i "4:3" tak więc te pasy likwiduje zoomem. Jak już wspomniałem nie na każdym kanale tak mam, ale na części jest
 

OSP110233

New member
Witam,

jestem posiadaczem od 4tyg G20 na poczatku szczesliwym, po jakims czasie juz niekoniecznie.
Jak widze Yapko i rowniez pare innych osob zauwazyly problem posteryzacji w swoich wymarzonych G20. U mnei jest podobnie.

Na poczatku byl zachwyt. Pare dni TV lecial na zwyklej antenie pokojowej i obraz rzucal na kolana jak tylko sygnal byl dobrej jakosci. u mnie akurat to byla TVP2 i Polsat.

Z niecierpliwoscia czekalem az mi zamontuja Cyfrowy Polsat z pakietem HD.
No i bylo warto. Dekoder HD 5000. Obraz ZYLETA szczegolnie HD. Szukalem wszystkich wad o ktorych czytalem na tym forum... i nic nie znalazlem. Twarze piekne czyste z lagodnymi przejsciami. Czerwone tlo np w reklamie Heinz'a bylo wzorowe zadnych gradacji. Rowneiz przejscia w tle loga polsatu byly lagodne. Zadnych artefaktow, szumow przy dynamicznym obrazie (mecz, film akcji, czy formula1)
Nie posiadalem sie z radosci.

Pozniej stalo sie cos czego nie moge zrozumiec i szukalem czy ktos inny mial podobny problem.
Otoz dekoder polsatu po 1-1,5 tyg zaczal szalec. tzn co jakis czas gubil kanaly i wrzucal jak leci ustawiajac je od 1000 w gore. nie mozna bylo wybrac ponizej.
W serwisie powiedzieli mi, ze Polsat poinformowal oficjalnie, ze maja jakies problemy. Ze na dniach powinni usterke naprawic. I faktycznie po paru dniach dekoder zaczal znow pracowac normalnie, tylko, ze... od czasu kiedy zaczal mi dekoder wariowac, pojawily sie mankamenty TV o ktorym tu wspominacie i tak jest do teraz:
- posteryzacja, ktora pojawia sie na twarzach (najbardziej paskudne to kanal TVN), na przejsciach gradientowych szczegolnie czerwone, pomaranczowe (widac to na tle reklamy Heinz'a czy tla stacji Polsatu), nie wspomne zauwazalnej posteryzacji czerni np opony bolidow F1. Masakra
- pojawiaja sie lekkie zielenie przy szybkim ruchu twarzy. tylko przy ruchu twarzy. mecze, f1 ok.
- wiekszosc twarzy ktore byly w sympatycznym cieplym cielistym kolorze, obecnie wyglada bladozolto-trupio z rozowo-czerwonymi plamami na policzkach. ohyda.

Przy wyzej wymienionych problemach nie odczuwam pelnego komfortu ogladania (twarze) jak to bylo na poczatku, dlatego pytam:
1. czy to co ja widze to napewno problem TV czy jednak sygnalu z satelity, a moze kabla HDMI dolaczanego do dekodera HD5000?
2. Czy ta posteryzacje mozna usunac poprzez profesjonalna kalibracje za pomoca kolorymetru/spektrofotometru?
3. Czy te pogorszenie po czasie parametrow TV, moze byc zwiazane ze slaba instalacja elektryczna w domu. Czy jakies przepiecia maja wplyw na G20?
4. Jesli nie mozna tego problemu rozwiazac czy mozna oddac TV do sklepu argumentujac w/w problemami?

pozdrawiam

A moze to o czym piszecie to zmian oprogramowania TV. Miałem do tej pory wersję 2.006 i parę dni temu wgrałem 2.505. Zmianie uległy kolory, ale np na twarzach zauwazam czerwoną poświatę. Ogladam programy z DVB-T.
 

awardks

New member
Od zachwytu do rozgoryczenia .... co jest ?

Słuchajcie czytając posty użytkowników tej serii plazm przechodzące od początkowego zachwytu do rozgoryczenia mam takie przemyślenia co do zdiagnozowania problemów/powodów późniejszego niezadowolenia:
1/ Może należy podawać swoje odczucia związane z odbiorem akcektując datę zakupu telewizora i gdzie został wyprodukowany
2/ Po jakim czasie użytkowania zaczęły się problemy i przy jakim FW
3/ To akurat prawie każdy podaje czyli jaki i skąd sygnał?

To ciekawe dlaczego nagle większość użytkowników zaczęła zauważać mankamenty TV i to wcale nie byle jakie. Przecież to co nieliczni użytkownicy opisują to koszmar ... brrrr. :( Czyżby Panasonic "obrósł w piórka" od tych zachwytów i zaczął stosować podzespoły gorszej jakości (napisał ktoś o nieoficjalnej wypowiedzi pracownika Panasonic Polska o pochodzeniu paneli G13 od też od innych producentów nie tylko własnej produkcji).
Druga sprawa co się stanie jak nagle większość "userów" zacznie reklamować swoje "cudeńka". Zbliża się koniec roku a zakładam, że wtedy ilość i wartość sprzedaży tych modeli powinna wzrosnąć a tu po takiej lekturze może być wręcz odwrotnie.
 

Yapko

New member
No to ja odpowiem. Telewizor kupiony w maju. Produkcja chyba czeska ale sprawdzę później.
Firmware Ver. 2.004 na oryginalnie a teraz zaktualizowałem w płonnej nadziei na poprawę do Ver. 2.505 ( po aktualizacji mam problem z odtwarzaniem AVCHD). Generalnie często jest tak, że niedoskonałości wychodzą "w praniu" po pewnym czasie. Ja przed zakupem, na ile to możliwe, oglądałem różne telewizory ale nie da się wszystko dokładnie przetestować.
 

jha

Member
TX-P50G20ES
1.zakup początek września 2010, prod.czechy
2.fw 2.4, update do 2.505
3.cyfra+hd, dvd, ps3 media server, po kablu do routera
4.bez "giercowania"

...jestem zadowolony, jak dotąd ;-)
 
Ostatnia edycja:

psokalski

New member
TX-P42G20E
1.zakup środek września 2010, prod.czechy
2.fw 2.004, update do 2.505
3.kablówka z canalem+ hd
4.Playstation 3

póki co jestem bardzo zadowolony i jestem przekonany, że wszelki niedoskonałości to wynik jakości obrazu z kablówki
 

wlkpmuza

New member
TX-P42G20E
1.kupiony 24 sierpien 2010 w Neo24 , prod.czechy
2.fw 2.004, update do 2.4.. ponowny update 2.505
3.kablówka SD UPC , Platforma N
4.Playstation 3, xbox 360
Programów telewizyjnych mało ogladam wiec brak płynnosci nie przeszkadza az tak bardzo .Tv uzywany głownie do gier a tu TRAGEDIA
 
Do góry