Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

milun28

New member
Witam

Mam do was krótkie pytanie, jak sprawa ostrości no loga programów czy np belki z informacjami na TVN24 ? Osobiście używam Cyfrowego Polsatu poprzez złącze EURO i mam wrażenie że elementy te są rozmyte, nie mając wyraźniej ostrości. Czy u was też jest podobnie i czy ewentualnie da się to jakość ustawić? Na ta chwilę oglądam na ustawieniach fabrycznych THX.

Pozdrawiam
 

B737 Captain

New member
Jest rozmyte, bo TV jest podłączony przez EURO, więc jakość sygnału, mimo, że Cyfrowego Polsatu, jest niskiej jakości. Jeśli miałbyś dekoder w wyjściem HDMI, jakość tego samego sygnału nie byłaby ograniczona niskiej jakości łączem i obraz byłby ostrzejszy.
 

ewerti

New member
kupilem 42 calowego panasonica g20e i powiem szczerze ze mam lepszy obraz od kuzyna który kupil Sony 42 led naprawde jak narazie fajne TV
byle nie przechwalić
 

Dwd89

New member
u mnie w modelu GW20 nie ma przycisku -V na boku telewizora ... ;P

powiedzcie mi czy jest jakaś możliwość żeby odznaczyć w "Lista kanałów" wszystkie kanały naraz ? bo zrobilem sobie porządek tzn odhaczyłem ponad 1500 kanałów i nacisnalem przypadkiem na zolty klawisz " Pokaż Wszystkie " i FUCK znowu wszystkie sie zaznaczyły ;( :D
 

radecki

New member
0

U mnie obraz z wewnętrznego tunera satelitarnego TX-P50GW20 jest BARDZO DOBREJ jakości. Szczególnie obraz HD - niesamowity!

Witaj,
też jestem posiadaczem modelu GW20 w wymiarze 42'. Przymierzam się do założenia talerza. Możesz podać kilka szczegółów swojej instalacji? Interesuje mnie czy stosujesz jakieś zabezpiecznie przeciwnapieciowe od skutków uderzenia pioruna. Czy masz monoblock czy może parę konwerterów i jak to sie ma do odbioru kanało HD? Czy przeszukiwanie pasma sat zacząles od zmiany regionu na np. Niemcy czy też to nie ma znaczenia?
 

zdf1

New member
0

U mnie obraz z wewnętrznego tunera satelitarnego TX-P50GW20 jest BARDZO DOBREJ jakości. Szczególnie obraz HD - niesamowity!

Witaj,
też jestem posiadaczem modelu GW20 w wymiarze 42'. Przymierzam się do założenia talerza. Możesz podać kilka szczegółów swojej instalacji? Interesuje mnie czy stosujesz jakieś zabezpiecznie przeciwnapieciowe od skutków uderzenia pioruna. Czy masz monoblock czy może parę konwerterów i jak to sie ma do odbioru kanało HD? Czy przeszukiwanie pasma sat zacząles od zmiany regionu na np. Niemcy czy też to nie ma znaczenia?

Nie stosuję żadnych zabezpieczeń od skutków uderzenia pioruna - jest wiele wyższych obiektów budowlanych i drzew wokół mnie. Mam parę konwerterów typu Qatro oraz multiswitch ze wzmacniaczem - odbiór HD b. dobry. Po powrocie do ustawień fabrycznych i ponownym włączeniu przełącznika zasilania rozpoczyna się "Ustawienia automatyczne" - jako region zaznaczyłem Szwecja i dopiero po tym pojawia się w menu: DVB-S. Po wybraniu: "Polska" - w menu brak odnośnika do DVB-S.
 

radecki

New member
Nie stosuję żadnych zabezpieczeń od skutków uderzenia pioruna - jest wiele wyższych obiektów budowlanych i drzew wokół mnie. Mam parę konwerterów typu Qatro oraz multiswitch ze wzmacniaczem - odbiór HD b. dobry. Po powrocie do ustawień fabrycznych i ponownym włączeniu przełącznika zasilania rozpoczyna się "Ustawienia automatyczne" - jako region zaznaczyłem Szwecja i dopiero po tym pojawia się w menu: DVB-S. Po wybraniu: "Polska" - w menu brak odnośnika do DVB-S.

Rozumiem, że wzmacniacz stosujesz ze wzgledu na odległość tv od anteny czy też poprostu chcesz jeszcze podkręcic sygnał bo rozgałęziasz syg. na więcej odbiorników? Ja będę miał jakieś 10m od anteny do tv i jestem ciekaw jakości sygnału. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Do tej pory korzystam z kabla w UPC i jeśli bym wybrał inną lokalizacje niz Polska to musiałbym dodatkowo dostrajać najpierw analoga potem cyfre jeżeli chodzi o dźwiek. Tak więc mam przeszukane pasmo analoga w lokalizacji Polska i nadal mam możliwośc skanowania DVB-T oraz DVB-S (nie mogę DVB-C) Zastanawiam się czy w tej lokalizacji coś wyszuka, bo skanować skanuje pasmo ale rzecz jasna bez talerza sat i instalacji narazie nie znajduje. Czy DiSEqC sprzętowy w tv zdaje egzamin czy też trzeba korzystac z zew.?
 

kgroenwald

New member
Brzęczenie

Pomóżcie proszę z tematem brzęczenia - 7 dni temu odebrałem TV i jednak mi to mocno przeszkadza - i teraz nie wiem czy oddać TV i kupić LCDka (tylko nie wiem jakiego przez kilka miesięcy utwierdzałem się że jednak G20) czy jest to wada konkretnego egz, która wyeliminuje serwis.
Różne opinie można spotkać na forum stąd to pytanie.
 

filcek

Member
napisz jak głosne jest to bzyczenie , i czy lecisz na ustawieniu dynamicznym , bo na tym jak panel świeci jasno to słychac brzęczenie i to nawet z 2 metrów od tv .
 

kgroenwald

New member
na normalnym lecę, jak głośne - jak oglądam TV na normalnym poziomie dźwięku - odl ok 3m to słyszę, szczególnie w nocy - a jak się pojawiają reklamy czy jasne elementy to aż rzęzi - ogólnie przez to chyba go zwróce - nie chcę się męczyć z serwisem - i wezmę jakiś LCD - będzie gorszy obraz ale ciszej -
 

hcl4

New member
Pomóżcie proszę z tematem brzęczenia - 7 dni temu odebrałem TV i jednak mi to mocno przeszkadza - i teraz nie wiem czy oddać TV i kupić LCDka (tylko nie wiem jakiego przez kilka miesięcy utwierdzałem się że jednak G20) czy jest to wada konkretnego egz, która wyeliminuje serwis.
Różne opinie można spotkać na forum stąd to pytanie.
Nie wiem co z tym "brzęczeniem" u niektórych osób - może to wada konkretnego egzamplarza, bo nie chce mi sie wierzyć że nowe, dobre i pochodzące z oficjalnego źródła plazmy tak brzęczą. Co prawda nie mam G20, ale V20 i nic w nim nie słyszę. Nawet starałem się specjalnie "zbliżyć" do niego i posłuchać - i nie słychać. Identycznie jest na wszystkich trybach. Tak samo pojawiło się trochę opini na temat green ghosting'u itd. - nie wiem gdzie oni to widzą ale ja nie mam czegoś takiego. W różnych sytuacjach starałem się wręcz na siłę doszukać tego i NIC. Przed zakupem oczywiście - miałem wiele dylematów przez te opinie, które okazały się nieprawdziwe w moim przypadku. Więc może jest to wada Twojego egzemplarza. Najlepiej byłoby sprawdzić gdzieś na innym czy tak samo słychać. Bo nie wiem czy serwis to wogóle uzna za wadę.
 

filcek

Member
u mnie tak głośne brzęczenie na 50s20 nie występuje ogólne jak wyłacze dzwiek w tv i włacze biały obraz to coś jakby lekko słychać z 2metrów od tv ale jest to bardzo cichy dzwięk w pomieszczeniu musi być cisza żeby cokolwiek usłyszeć
 

bogaty

New member
Bez reklam
Ogólnie Plazmy w okresie tzw "Docierania" jakby głośniej pracują, spotęgować to może także ustawienie balansu bieli na zimny.
 

cactusek

New member
Bez reklam
A wedlug mnie i wielu osob z forum AVS: jak telewizor buczy lub brzeczy jako nowy to bedzie buczał i brzeczał i potem. Nie ma czegoś takiego jak docieranie sie cewek ktore powodują najwiekszy hałas w plazmach. Prawdą jest to że plazmy buczą najgłośniej gdy obraz jest jasny.
 
Do góry