Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

bastek888

New member
tak dokladnie lub kablem hdmi-hdmi jesli karta graficzna ma wyjscie hdmi lub posiada przejsciowkie dvi-hdmi a wtedy mozesz dodatkowo wyslac tym kablem dzwiek z komputera.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Po componencie nie sa obslugiwane wyzsze rozdzielczosci niz 1080i w wiekszosci TV, ze wzgledu na brak zabezpieczen przekazywania tresci miedzy zrodlem sygnalu a TV (w cyfrowym HDMI stosowane jest wtedy HDCP).
A cóż ma HDCP do braku obsługi 1080p po componencie w niektórych telewizorach? Gdyby miało to cokolwiek wspólnego z ochroną treści, to 1080i też nie byłoby obsługiwane.

Po prostu niektórzy producenci oszczędzają na czym się da i jak z czegoś korzysta mały odsetek klientów, to nie przywiązują do tego żadnej wagi. Tak jest nie tylko z brakiem obsługi 1080p/60 po componencie . Jest wiele telewizorów Full HD, z wejściem D-SUB, które nie obsługują rozdzielczości 1920x1080 z tego wejścia.
 

JackS.

New member
Bez reklam
czyli zbedny raczej gadżet
a jak sie ma ta plazma w porównaniu do 46G15?
nie krzyczcie na mnie ale wkurza mnie ze g20 nie jest dostepny i szukam zamiennika a g15 mozna wciagnac od ręki za przyzwoita cene
dzięki za odpowiedź orte
Wbrew pozorom tuner satelitarny w nowych plazmach Panasonica to rzecz bardzo sensowna. Wynika to z faktu, że zarówno funkcja time-shiftingu jak i nagrywania na zewnętrzny dysk pracują w tych telewizorach tylko z tunerów cyfrowych, czyli DVB-T i właśnie tunera satelitarnego.
 

mav

New member
Przez przejściówkę DVI-HDMI dźwięk nigdy nie przechodzi, bo nie ma go na wyjściu DVI komputera.

Oj jest jest. Wystarczy mieć Radeona i zaznaczyć opcję w catalistach to wypchnie dźwięk na DVI.
Jeśli dobrze pamiętam to działa tylko na oryginalnych adapterach DVI-HDMI.
 

bastek888

New member
Przez przejściówkę DVI-HDMI dźwięk nigdy nie przechodzi, bo nie ma go na wyjściu DVI komputera.

Niestety nie jest to prawda, ze jesli karta ma DVI i jest dolaczona przejsciowka DVI/HDMI brak dzwieku. Przykladowo w kartach ATI serii 48xx sam posiadam 4870 ktora ma 2 zlacza DVI i po zalozeniu przejsciowki dolaczonej DVI - HDMI i uzyciu kabla HDMI-HDMI jest dzwiek w TV, poniewaz jest wbudowany uklad dzwiekowy w ATI.
 

bastek888

New member
A cóż ma HDCP do braku obsługi 1080p po componencie w niektórych telewizorach? Gdyby miało to cokolwiek wspólnego z ochroną treści, to 1080i też nie byłoby obsługiwane.

Po prostu niektórzy producenci oszczędzają na czym się da i jak z czegoś korzysta mały odsetek klientów, to nie przywiązują do tego żadnej wagi. Tak jest nie tylko z brakiem obsługi 1080p/60 po componencie . Jest wiele telewizorów Full HD, z wejściem D-SUB, które nie obsługują rozdzielczości 1920x1080 z tego wejścia.


Z tego co pamietam kilka lat temu nie bylo w specyfikacji 1080p dla compoment chodzi o specyfikacje CEA specification, CEA-770.3-rev C i stad TV nie obslugiwaly 1080p a producenci tlumaczyli to wlasnie w ten sposob "ochrona tresci" :) Obecnie jest sporo sprzetu czy to odtwarzaczy czy konsoli do gier ktore obsluguja 1080p po componencie ale jest jedno male ALE ....

However, the most significant source devices are the major gaming consoles, with both the Playstation 3 and the Xbox 360 supporting 1080p analog.

The game consoles have a restriction: They will limit the analog ouput to 1080i for AACS protected movie playback as found on HD DVD and Blu-ray discs. There is a technical side to that story though.

Tym razem podobnie tlumacza sie ochrona tresci :) zeby byla ona zapewniona od nosnika po ekran, ktorej brakuje po analogu. Oczywiscie mozna pograc w gry z takiej konsoli w 1080p ale poogladac filmy jak widac juz nie za bardzo mimo, ze posiadamy i odtwarzacz i TV z 1080p po componencie.

To samo tyczy sie odtwarzaczy:

HD DVD and Blu-ray movies are typically encoded in 1080p/24 Hz. In order to output the film over 1080i/60 Hz, the content is staggered into the 3:2 pulldown sequence to make up for the frame rate difference, and interlaced to 60 fields/sec.

In this process, all of the pixel information is intact, and nothing should be thrown away. For whatever reason, the AACS license is OK with this information traveling over the analog component video interface as 1080i/60Hz, unprotected from those pesky pirates.

Takze stad pewnie oszczednosci w TV z brakiem obslugi po analogu 1080p czy tez po VGA trybow 1920x1080 co jest bardzo denerwujace :(
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Z tego co pamietam kilka lat temu nie bylo w specyfikacji 1080p dla compoment chodzi o specyfikacje CEA specification, CEA-770.3-rev C i stad TV nie obslugiwaly 1080p a producenci tlumaczyli to wlasnie w ten sposob "ochrona tresci" :) Obecnie jest sporo sprzetu czy to odtwarzaczy czy konsoli do gier ktore obsluguja 1080p po componencie ale jest jedno male ALE ....

However, the most significant source devices are the major gaming consoles, with both the Playstation 3 and the Xbox 360 supporting 1080p analog.

The game consoles have a restriction: They will limit the analog ouput to 1080i for AACS protected movie playback as found on HD DVD and Blu-ray discs. There is a technical side to that story though.
To cytowane anglojęzyczne źródło nie ma racji. Gdy płyta BD odtwarzana w PS3 ma ustawioną flagę ICT, to wyjście component PS3 przełącza się do formatu 480 lub 576 liniowego. PS3 nie odtworzy takiej, chronionej płyty po componencie w rozdzielczości 1080i. Tylko płyty ze zgaszoną flagą protekcji odtwarzają się w w formatach 1080i/p. Płyty nagrane w 1080p24 konsola konwertuje na wyjściu analogowym do 1080i, bo cyfrowy 24-klatkowy format 1080p24 nie ma analogowego odpowiednika.
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Niestety nie jest to prawda, ze jesli karta ma DVI i jest dolaczona przejsciowka DVI/HDMI brak dzwieku. Przykladowo w kartach ATI serii 48xx sam posiadam 4870 ktora ma 2 zlacza DVI i po zalozeniu przejsciowki dolaczonej DVI - HDMI i uzyciu kabla HDMI-HDMI jest dzwiek w TV, poniewaz jest wbudowany uklad dzwiekowy w ATI.
Faktycznie ATI zrobiło trick i da się tak przełączyć wyjście DVI takiej karty, że zamiast sygnałów w formacie DVI wysyła po liniach TDMS sygnały w formacie HDMI. Oczywiście wyjście DVI tej karty nie pracuje wówczas zgodnie ze specyfikacją DVI i gdyby przy takich ustawieniach wyjścia podłączyć po drugiej stronie monitor z wejściem DVI, to monitor pewnie odmówiłby wyświetlenia obrazu. Ten trick ATI to całkiem niezły pomysł, nie wiedziałem o nim wcześniej.
 

Trezor

New member
Ostatnia edycja:

mav

New member
Po głębokim namyśle zamówiłem ten tv. Mam nadzieję, że już niedługo będzie cieszył się ładną jakością obrazu po raz pierwszy z plazmy :D
 

modyf

Member
napisz kilka słów po zakupie.
hej, ja swoj dostalem w maju jakos i jak na razie jest super. na jakosc obrazu nie narzekam, czern jest jak dla mnie bardzo dobra; na jakosc na sygnale sd nie ma co narzekac, telewizor bardzo udany i przyjemny w obsludze. Jedyny mankament to pilot - bardzo niewygodny (biorac go po ciemku nie wiesz gdzie przod gdzie tyl, chwile trwa 'wymacanie' ;) i z dziwnie rozmieszczonymi przyciskami...

Martwi mnie tez dzwiek - nawet przy poziomie glosnosci 35, glosniki, przy duzej ilosci niskich tonow bardzo charcza; podejrzewam ze d'n'b przy glosniejszym nastawieniu (pow 60) zabije je. Charczy wszystko jakby membranki wyrwac sie chcialy, albo glosniki obudowa trzesly. Objaw sie zdecydowanie nasila od poczatku, juz niektorych filmow (zwlaszcza gdy duzo wybuchow) nie da sie ogladac bez wzmaka... Czy ktos zaobserwowal cos podobnego u siebie? zamierzam isc do sklepu posluchac innego egz. bo chyba na gwarancje to sie kwalifkuje..
 

Iceman_US

New member
Martwi mnie tez dzwiek - nawet przy poziomie glosnosci 35, glosniki, przy duzej ilosci niskich tonow bardzo charcza; podejrzewam ze d'n'b przy glosniejszym nastawieniu (pow 60) zabije je. Charczy wszystko jakby membranki wyrwac sie chcialy, albo glosniki obudowa trzesly. Objaw sie zdecydowanie nasila od poczatku, juz niektorych filmow (zwlaszcza gdy duzo wybuchow) nie da sie ogladac bez wzmaka... Czy ktos zaobserwowal cos podobnego u siebie? zamierzam isc do sklepu posluchac innego egz. bo chyba na gwarancje to sie kwalifkuje..

U mnie występuje podobne zjawisko, tylko że przy poziomie powyżej 40 i tylko w trybie muzyka.
 

robitak

New member
Witam,
mam problem z podpięciem komputera do TV.

KOmputer z kartą z wyjsciem DVI do tego wpięty adapter na kabelek VGA i kabelkiem do złącza PC telwizora.

Wybralem w TV wejscie PC i się ucieszyłem bo widac było jak windows się wgrywa i w momencie gdy powinien pojawic się pulpit komputera obraz znikł.

Podczas uruchamiania komputera wszedłem w menu TV - Ustawienia PC/ rozdzielczośc wejściowa i mogłem zmieniac tylko z 640x480 na 850x480.
Gdy obaz znikł w menu Ustawienia PC zakłądka Rozdzielczośc Wejsciowa się nie pojawia.


KOmputer mam w 1280x760.

Kupię adapter DVI/HDMI i kabelkiem HDMI podłączę kompa.

Ma ktoś jakiś pomysł, dlaczego mi nie udało się uzyskac obrazu?

POzdr
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam,
mam problem z podpięciem komputera do TV.

KOmputer z kartą z wyjsciem DVI do tego wpięty adapter na kabelek VGA i kabelkiem do złącza PC telwizora.

Wybralem w TV wejscie PC i się ucieszyłem bo widac było jak windows się wgrywa i w momencie gdy powinien pojawic się pulpit komputera obraz znikł.

Podczas uruchamiania komputera wszedłem w menu TV - Ustawienia PC/ rozdzielczośc wejściowa i mogłem zmieniac tylko z 640x480 na 850x480.
Gdy obaz znikł w menu Ustawienia PC zakłądka Rozdzielczośc Wejsciowa się nie pojawia.


KOmputer mam w 1280x760.

Kupię adapter DVI/HDMI i kabelkiem HDMI podłączę kompa.

Ma ktoś jakiś pomysł, dlaczego mi nie udało się uzyskac obrazu?
Bo w Windowsach masz ustawiony tryb nieobsługiwany przez ten telewizor z wejścia D-SUB. Listę obsługiwanych przez telewizor trybów (rozdzielczość + odświeżanie pionowe) z wejścia D-SUB masz na pewno w instrukcji obsługi telewizora. Zmień w komputerze rozdzielczość na którąkolwiek z obsługiwanych a zadziała.
 
Do góry