Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

Lendziu

New member
mam problem z podpięciem komputera do TV.
Czy w komputerze ustawiłeś wyjście obrazu na TV?? W tym czasie powinien zniknąć obraz na ekranie komputera i powinien się pojawić na TV.

U mnie występuje podobne zjawisko, tylko że przy poziomie powyżej 40 i tylko w trybie muzyka.
U mnie na p42s20e ten problem nie występuje przy poziomie głośności nawet 50.
Trochę to dziwne, bo chyba s20 i g20 mają te same głośniki??
Przy głośności ponad 50, aż do 100 tony niskie i wysokie ograniczane są automatycznie przez TV, więc jest już normalne zniekształcenie widoczne w prawie każdym sprzęcie np. w radiach samochodowych itp.

W opcjach ustawione mam:
Tryb: Muzyka
T.niskie: +12
T.wysokie: +15
V-Audio Surround
Głośność: 0
Odległość głośnika od ściany: Ponad 30cm
 

python636

New member
Mam pytanie do użytkowników Panasonica TX-P w moim przypadku jest to 50 G20:
na niektórych kanałach a mianowicie TVP 2 oraz TVP Sport w lewym górnym narożniku pojawiają mi się białe, poziome paski o długości ok 0,5 cm jest ich ok 20 w jednej przerywanej linii.
Paski te pojawiają mi się tylko na tych dwóch kanałach ściąganych przez DVB-T, obraz ustawiony na tryb AUTO.
Czy to może być wada tv czy to wina sygnału TVP ??
Na innych kanałach to nie występuje tak więc dedukuje, że to nie wada TV.
Napiszcie co o tym sądzicie, dziękuję za pomoc z góry.
 

bezet

New member
Mam pytanie do użytkowników Panasonica TX-P w moim przypadku jest to 50 G20:
na niektórych kanałach a mianowicie TVP 2 oraz TVP Sport w lewym górnym narożniku pojawiają mi się białe, poziome paski o długości ok 0,5 cm jest ich ok 20 w jednej przerywanej linii.
Paski te pojawiają mi się tylko na tych dwóch kanałach ściąganych przez DVB-T, obraz ustawiony na tryb AUTO.
Czy to może być wada tv czy to wina sygnału TVP ??
Na innych kanałach to nie występuje tak więc dedukuje, że to nie wada TV.
Napiszcie co o tym sądzicie, dziękuję za pomoc z góry.

Na oko jest to wads 'sygnalu' a raczej synchronizacji. Owe paski byly widoczne juz w starych CRTkach ze zle ustawionym odswiezaniem poziomym, ogolnie to dane telegazety czy jakies inne tam pierdoly. Tak mi wynika z Twojego opisu a i moge sie mylic. Swiat (technika) nie stoi w miejscu.
 

python636

New member
Na oko jest to wads 'sygnalu' a raczej synchronizacji. Owe paski byly widoczne juz w starych CRTkach ze zle ustawionym odswiezaniem poziomym, ogolnie to dane telegazety czy jakies inne tam pierdoly. Tak mi wynika z Twojego opisu a i moge sie mylic. Swiat (technika) nie stoi w miejscu.

Mam to rozumieć , że nie jest to wada TV ??
 

tomswol

New member
Ma ktoś jakies sprawdzone namiary na sklep,gdzie bylby dostepny Panasonic TX-P46G20 lub 50'. Od ponad miesiaca poluje na ten model i nigdzie go nie ma. Z gory dzieki
 

ewerti

New member
Nie słyszałem o takiej funkcji.


ja również nie
ale mam pytanie
mam ochote na G20E ale mozecie mi powiedziec czy jezeli mam słaby sygnal jeszcze z anteny siatkowej no niestety ale nie siega u mnie ta cala kablóweczka a posiadam cyfrowy polsat ale nie w tym pokoju w ktorym bedzie tv,
wiec czy przy tym sygnale z siatkowej anteny obraz bedzie dosc dobry czy w crt jest sporo lepszy?
do tv mam 3-4m w pokoju wzglednie ciemno po zaslonieciu okien roletami
 

shudokan

New member
cześć
właśnie nabyłem dla znajomych 46G20E
Proszę o pomoc w wyborze kabla łączącego notebooka z TV
Notebook to ASUS F5VL (ATI Radeon X2300 ze 128MB pamięci VRAM, Cyfrowy port monitorowy DVI
Analogowy port monitorowy VGA (D-Sub)
Pozdrawiam
 

krzysiek51

New member
Witam wszystkich,z góry przepraszam jeśli robie coś żle.Chciałbym waszej opinii na pewną sprawe,Dostałem w sobote od żony na imieniny 46g20 kupiła w MM tylko jak kupowała to sie okazało że jest ostatni ten co wisiał na ekspozycji ale pan powiedział ze wisi krótko.Po przeglądnięciu forum hdtv znalazłem wejscie w tryb serwisowy i sie okazało ze był wł i wył 140 razy i ma na liczniku podaje jak było w orginale 00849,45 to chyba oznacza ze chodził 850 godzin chyba ze sie myle.Jesli tak to sie zastanawiam jak to sie ma do wygrzania panelu bo nie sądze zeby sie tam ktoś tym przejmował jakie mogą być skutki złego wygrzania nadmienie ze tv chodzi super nic nie brzęczy jak nie ktorzy piszą ani także obraz sie nie rozmazuje barzdzo prosze o rade co zrobić czy ewentualnie wymienić na nowy czy go zostawić pozdrawiam wszystkich
 

cactusek

New member
Bez reklam
850h przyjmujac ze sklep otwarty był 12h dziennie to ten telewizor chodził tam przez dwa i pół miesiąca więc dość długo. Jeśli twoja żona dostała dobrą zniżkę to nie oddawaj, jeśli nie to powinniście to reklamować, choćby po to żeby te kilka stówke dostać :)
 

yaneq

New member
Bez reklam
zwróć uwagę z bliska jak wygląda panel. jeżeli nie ma powidoków ani niczego niepokojącego nie przejmuj się. aczkolwiek mam nadzieje, że żona kupiła go w dobrej cenie. btw. masz kochaną żonę :)
 
Ostatnia edycja:

ostry66

New member
Proponuję tak:
Włącz tv, wciśnij przycisk "V-" z boku tv i trzymając 3 x naciśnij "0" na pilocie.
Pojawi Ci się taka szara tabelka z różnymi danymi. Wciśnij "2" na pilocie, a następnie "OK". Pojawi Ci się kolejna plansza. Zjedź kursorem na wiersz (chyba ostatni) w którym widnieje "PCT:00:00:00:00:00" i kliknij raz w prawo, a następnie wciśnij "MUTE" i przytrzymaj go przez chwilę. Nie pamietam czy juz trzymając czy dopiero jak puścisz "MUTE" pojawi Ci się informacja o liczbie włączeń i wyłączeń oraz czasie pracy.

Moje pytanie brzmi. Jak wyjść z tego menu? Bo ja musiałem użyć włącznika z boku tv. :x
 
Do góry