Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

pawels_123

New member
KrIsPi - jeśli oglądasz tv głównie w dzień przy dużym nasłonecznieniu to źle wybrałeś.
Sprawdź jak się ogląda tv wieczorem (najlepiej przy wyłączonym świetle) - gwarantuje że żadnej "szarej folii" nie będzie.
A jeśli będzie to oddaj do reklamacji.
 

KrIsPi

New member
do kenshinio

nie chce tutaj wychwalać technologii dla mnie TV ma mieć dobry obraz. Mój efekt czyli jakby oglądać obraz z naklejoną folią na ekranie nazwałem "szarą folią" , bo chciałem jak najlepiej oddać to co widzę. Inaczej można by to opisać tak brak czystości obrazu, soczystość, można by się pokusić o stwierdzenie brak kontrastu. Ale jak podciągam ustawieniami to ten efekt owszem opada ale pojawiają się inne problemy typu przejaskrawienie rozmazanie kolorów coś w tym stylu. Podciągnijcie sobie zbyt dużo kontrast i nasycenie to będzie plama brak oddzielenia obiektów, czyli jak zrobię jedno to drugie się rozjeżdża. Na USB jest lepiej, ale to też nie to. Mam porównanie do dobrej matrtycy PVA i jak pisałem CRT i plazma leci na ryj. Dodam że nie jestem maniakiem technologii tylko dobrego obrazu :)

do pawels 123

oglądam głównie wieczorkiem i w nocy choć i w dzień też czasami , mam żaluzje i zachodnią stronę więc tu jest ok, to tak gwoli zadowolenia Twojej ciekawości jak oglądam.
Potrafię odróżnić i docenić zalety i wady technologi tak więc tu nie ma to nic do rzeczy o czym mówisz. Już w Media Markt wyglądało to lepiej gdzie mamy setki świetlówek.

I coraz bardziej jak lecą godziny jej testowania miganie, odświeżanie obrazu to jakiś bubel. Widać to szczególnie na jasnych obszarach jak w starych CRT myślę ze tu jakieś 70-80Hz jest a nie 100Hz. 100 w moim CRT to obraz stoi jak drut. Chyba, że się to gdzieś włącza ?
Chyba pojedzie z powrotem do sklepu ... :-(
 
Ostatnia edycja:

pawels_123

New member
KrIsPi - w takim razie szukaj raczej innego tv (i pisze to bez złośliwości - bo chyba poprzednią moją wypowiedź trochę źle odczytałeś).
Jeśli zauważasz takie objawy (a są to czasami bardzo subiektywne obserwacje, na które niektórzy nie są tak bardzo wyczuleni) to nie ma powodu się męczyć.
Jak poczytasz recenzje tego tv na zagranicznych forach to tam również są osoby, które takie problemy dostrzegają - więc nie są to jakieś wyimaginowane objawy.
Ja tego nie zauważam, albo może dla mnie nie jest to takie męczące i dlatego nie zwróciłem na to uwagi.
Podobno wersja V20 i VT20 jest pozbawiona większości tych wad - ale cena to już zdecydowanie inny pułap.
 
Ostatnia edycja:

kenshinio

New member
KrIsPi - to zupełnie jak ja, też interesuje mnie ładny obraz a nie technologia :)
I szczerze mówiąc, zupełnie tego efektu, który opisujesz w moim egzemplarzu nie dostrzegłem (dlatego zastanawiałbym się czy nie masz uszkodzonego egzemplarza). Powiem więcej, w swoim telewizorze po przy obrazie normalnym/kinowym przyciąłem kontrast bo ustawienia standardowe były dla mnie za intensywne :)
 

KrIsPi

New member
pawels 123 -

OK, rozumiem :) Tak, a żeby nie opluwać technologii to chyba się zgodzę, że jeżeli wszystkie tak mają to nie jest to dla mnie, choć jak pisałem w MM jakoś lepie to wyglądało, ale jeszcze po testuję inne TV. Generalnie się rozczarowałem. Nie wspominam tu już o czerni :) hehe bo to niezła jazda zawsze z tego wychodzi :) Mam przynajmniej materiał, zrobiłem foty dla porównania, a może jakiś film FHD, dobry sprzęt więc i coś po nich można wnioskować...

Dodam że mam 46G20. V20 i VT20 pewnie i to dobry sprzęt, ale to przerost ceny nad treścią...

Jeszcze jedno TV ma być do domu więc na każdą porę dnia i nocy, gdym chciał ciemność to bym sobie do kina poszedł :) :p

kenshinio -

Masz szczęście, że wszystko u Ciebie gra. Może i mam uszkodzony :( nie mam innego Panasa do porównania, no u mnie nie jest to obraz przyjemny, mam nowe określenie obraz jest jak zakurzony, szary.

Lendziu -

Tak próbowałem i z ON i z OFF, ale do czego innego służy


Czyli podsumowując co mnie nie przekonuje a wręcz zmartwiło to :
- zakurzony obraz
- mała częstotliwość odświeżania obrazu, nie jest to na pewno 100Hz
- i na koniec jak dla mnie brak czarnego koloru

Właśnie rozmawiałem ze sklepem mam 10 dni na zwrot , a więc jeszcze chwila na testy tylko, że już od jutra urlop sss ... - towar przyjmą
 
Ostatnia edycja:

KrIsPi

New member
digitalus -

Tak, to jest coś w tym rodzaju jak na pierwszej focie z flagami dolny TV (LG), jak ustawie Normal na wejściu USB i podam sygnał HD, to jakoś to wygląda, ale to powinna być żyleta, a na programie telewizyjnym wszystko jakieś przygaszone.
 

Bucek

Banned
z czego jest szyba na tych TV?

mozna ja jakos uszkodzic? temperatura za wysoka lub za niska? jakims detergentem? czymkolwiek? (tylko bez glupich tekstów, ze młotkiem bo tego to sie sam domyślam) ....

a czy coś pomiędzy szyba a matryca moze wywolywac taki efekt?
 

bogaty

New member
Bez reklam
Szyby raczej nie uszkodzisz, co najwyżej powłokę antyrefleksyjną, ja do czyszczenia używam szmatki z wodą bez detergentów, tak zaleca instrukcja.Przestrzega się przed drapaniem i używaniem silnych substancji żrących, na bazie amoniaku.
 

Lendziu

New member
Producent pisze, że szyba przeciwdziała wkurzonym graczom i ich padami rzucanymi w stronę telewizora.. więc wiele zniesie, ale bez przesady..
 

marceliusz

New member
Czyli podsumowując co mnie nie przekonuje a wręcz zmartwiło to :
- zakurzony obraz
- mała częstotliwość odświeżania obrazu, nie jest to na pewno 100Hz
- i na koniec jak dla mnie brak czarnego koloru

Od 2 dni jestem posiadaczem 42'' wersji G20 i przyznam, ze poczatkowa reakcja byla podobna do Twojej. Musimy to powiedziec wprost: czern nie jest taka, jak obiecywana, ale tv BARDZO zyskuje przy ogladaniu wieczorem, po ciemku i o to mi chodzilo.
Przesiadlem sie z lcd samsunga i obraz z SD na tej plazmie go deklasuje. To samo ogladanie sportu.
Co do odswiezania to jestem przyzwyczajony do poprzedniego lcd, ktory nawet nie mial 100Hz i obraz faktycznie jakby lekko migal na niektorych kanalach, ale mysle, ze to kwestia przyzwyczajenia, ew. ustawien. Czesto wylaczenie tych ulepszaczy daje pozadany efekt.
Na razie "docieram" na niskich ustawieniach i coraz bardziej sie przekonuje do tego tv, mimo jego wad :)

P.S.
Do czego sluzy opcja Super rozdzielczosc???
 
Ostatnia edycja:

vicy

New member
Witajcie.
Czym się różni 46G20E od 46GW20E?
Wiecie kiedy będą takowe tv w sprzedaży bo kryzys chyba nastąpił w Panasie....?
pzdr
 

cichyy00

New member
witam

od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem 42 calowej G20 :D wybor padl po spedzeniu paru miesieczy na czytaniu forum i testow :p pod koniec pozostaly juz tylko 2 tv :p toshiba 42 zv 635 i G20 :]

tv rewelacja :) co prawda przesiadka z crt, ale tv zwala z nog :p nic nie burczy, pracy nie slychac, podlaczony cyfrowy polsat, jakosc obrazu na "zwyklych" kanalac bardzo dobra (sadzilem ze bedzie zancznie gorzej :p) co stanowi u mnie mila niespodzinke :] teraz sie bawie z filmami przez usb :] napisy juz odkrylem ze musza byc z rozszerzeniem *.srt by je wyswietlal lecz nie wiem jak zrobic by polskie litery pokazywal prawidlowo :( ma ktos jakis pomysl, badz poradzil sobie juz z tym? :) bede wdzieczny na porade :)

ps. tryb eco jest wlaczony gdy w menu obok jest napis wlaczony czy wylaoczony? :p moze wyda sie to Wam dziwne, lecz gdy jest wlaczony to wydaje mi sie ze lepiej tv gra :p albo to z radosci z zakupu tak to odbieram :p

ps 2. nie wiem czy tak powinno byc lecz gdy ogladam nie robi czy sygnal z polsatu,usb czy tez dvd postaci na pierwszym planie sa bardzo "wyeksponowane" ze tak napisze, tak jakby byly blizej (wychodzily z tv), mozna naciagnac ze 3D :p a najlepsze ze nie tylko ja to dostrzegam tylko wszyscy ktorzy ogladali (co prawda po powiedzeniu im o tym przyznali mi racje (tylko jedna osoba od razu sama to zauwazyla)). w sklepie tego efektu nie widzlem i jestem troche pozytywnie zdziwiony tym :)

pozdrawiam :) nim nie opadna emocje i radosc z zakupu chyba juz nie bede sie publicznie nim podniecal ;)
 

osip

New member
ps2. nie wiem czy tak powinno byc lecz gdy ogladam nie robi czy sygnal z polsatu,usb czy tez dvd postaci na pierwszym planie sa bardzo "wyeksponowane" ze tak napisze, tak jakby byly blizej (wychodzily z tv), mozna naciagnac ze 3D :p a najlepsze ze nie tylko ja to dostrzegam tylko wszyscy ktorzy ogladali (co prawda po powiedzeniu im o tym przyznali mi racje (tylko jedna osoba od razu sama to zauwazyla)). w sklepie tego efektu nie widzlem i jestem troche pozytywnie zdziwiony tym :)

Prawdopodobnie masz wlaczony:

ifc - intelligent frame creation - inteligentne tworzenie klatki - menu/konfiguracja/inne ustawienia....on/off
 

marceliusz

New member
napisy juz odkrylem ze musza byc z rozszerzeniem *.srt by je wyswietlal lecz nie wiem jak zrobic by polskie litery pokazywal prawidlowo :( ma ktos jakis pomysl, badz poradzil sobie juz z tym? :) bede wdzieczny na porade :)

Nie musza byc koniecznie .srt
Sciagnij program Polski Ogonek i przekonwertuj napisy na ISO 8859-2, a w menu w tv wybierz Latin2 i bedzie smigac ;)
 

Andre43

New member
Mam G20 0d 2 mcy.
To najfajniejsza zabawka, jaką miałem. Moja żona, jest o Vierę zazdrosna.
To wspaniały produkt Super Firmy.
Obraz jest taki..., jakby się kogoś (coś) oglądało przez okno.
To nie sztuczne LCD, podświetlane i psujące wzrok. Plazma = klisza (chyba).

Polecam ten produkt. Jestem bardzo mile zachwycony. Nawet przedwojenne polskie filmy są na ekranie prawie w trójwymiarze.
Jeśli chodzi o czerń, albo biel, to błagam, nie oceniajmy tego, gdyż każdy ma własne oczy.
To super telewizor.
Nie jestem przedstawicielem Panasonica ,
ewentualnie proszę o kontakt : andre43@o2.pl
chętnie odpowiem
Andrzej
 

Trezor

New member
Jestem posiadaczem tego TV od ok 2 miesięcy i jestem nim zachwycony szczególnie nocą obraz jak żyleta nawet z SD.

Ale mam do was pytanie odnośnie modelu P42G20E.
Otóż chodzi o to że PC-TV mam spięte componentem i w ustawieniach karty graficznej mam max 1080i i 29Hz czemu to tak??

Karta graficzna to NV 8800GTS + najnowsze sterowniki.

[URL=http://img153.imageshack.us/i/beztytuuhjj.jpg/]

Uploaded with ImageShack.us[/URL]http://imageshack.us
 
Ostatnia edycja:

bastek888

New member
Po componencie nie sa obslugiwane wyzsze rozdzielczosci niz 1080i w wiekszosci TV, ze wzgledu na brak zabezpieczen przekazywania tresci miedzy zrodlem sygnalu a TV (w cyfrowym HDMI stosowane jest wtedy HDCP).
 
Do góry