Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

ahdov

New member
kiki,
wielkie dzieki, zlukam linka w domu i zrobie co potrzeba.
Jesli ktos jeszcze ma jakies uwagi, sugestie etc..to bardzo prosze.

pzdr,
ahdov
edit
sarlac, dzieki wielkie. W domu czeka PS3 zatem to idzie na pierwszy ogien. Dalej w kolejce czeka amplituner i reszta sprzetu grajacego...:D
 
Ostatnia edycja:

sarlac

New member
Dobrze jest sprawdzić wszytkie możliwe wejścia-wyjścia. Podłączyć wszystkie możliwe urządzenia i zobaczyć czy działają jak należy. W razie problemu zawsze lepiej zgłosić awarie kiedy jesteśmy na okresie próbnym (wymienią TV od ręki) w UK jest to 30 dni nie wiem jak w Polsce.
 

kgroenwald

New member
Wspierane CAM Conax

Używacie może TV z wątku do odbierania DVB-C MPEG2, MPEG4 z jakimś CAMem Conaxa? Wspiera wogóle DVB-C z MPEG4 ? Jest jakaś lista Panasonica kompatybilnych modułów?
 

ahdov

New member
Witam ponownie,
mam pytanko...otoz podlaczylem PS3 po HDMI do TV. Obraz...suuuper tyle ze jak odpalam samo PS3 to pokazuje mi w lewym gornym rogu 16:9 a pozniej 1080p. Tyle ze jak odpalam gierke, w tym wypadku NFS to pokazuje mi 720p. Mozecie mi prosze powiedziec czemu?. Z tego co rozumiem to w tym momencie nie jest to najlepsza jakosc zatem co zrobic (probowalem settings etc i nic) zeby ustawienia 1080p pozostaly rowniez na samej grze a nie jedynie na poziomie menu?.
Z gory wielkie dzieki!

Pzdr,
ahdov
 

slimak

New member
Bez reklam
kgroenwald napisał:
Używacie może TV z wątku do odbierania DVB-C MPEG2, MPEG4 z jakimś CAMem Conaxa? Wspiera wogóle DVB-C z MPEG4 ? Jest jakaś lista Panasonica kompatybilnych modułów?


Moja osiedlowa kablówka udostępnia sygnał cyfrowy bez kodowania. Panasonic s10 po wybraniu lokalizacji/Niemcy znajduje Kanały SD/HD (DVB-C mpeg4). Obraz żyleta, oczywiście bez żadnego kombinowania TV włącza się od razu na DVB-C, jeden pilot, brak dodatkowego pudła pod TV, ALE NAJWAŻNIEJSZE TO AUTOMATYCZNA ZMIANA FORMATU 16:9/SZEROKI/4:3/ która przy tradycyjnym połączeniu [tuner zewnętrzny]->HDMI->[TV] nie działa!!!

Moja kablówka od listopada ma wprowadzić różne pakiety (z kartą dostępu) i zapewnia, że będzie to dalej działać z wbudowanym DVB-C w TV. (Wieże im, ponieważ już od roku informują jak wybrać TV by działał z ich sygnałem DVB-C).

Moim zdaniem wszyscy użytkownicy: Aster, UPC, VECTRA, itp. powinni masowo słać protesty przeciw przymusowemu korzystaniu z tunera zewnętrznego (sparowanego z kartą dostępu), co uniemożliwia korzystanie z DVB-C w TV.
 

lucazz

New member
kgroenwald napisał:
Używacie może TV z wątku do odbierania DVB-C MPEG2, MPEG4 z jakimś CAMem Conaxa? Wspiera wogóle DVB-C z MPEG4 ? Jest jakaś lista Panasonica kompatybilnych modułów?

Ja również używam dekoder Conax w slocie CI (TX-50G10E ustawiony na Szwecję) i bardzo chwalę sobie to rozwiązanie, bo moja kablówka ma kilka kanałów dostępnych tylko w analogu (w tym miejski, lokalny), a korzystając z zewnętrznego dekodera miałbym tylko sygnał cyfrowy.

Pytanie dodatkowe - czy można wyłączyć informację o zmianie formatu (Szeroki/Auto)?
 

kgroenwald

New member
lucazz napisał:
Ja również używam dekoder Conax w slocie CI
Jakiego modułu CAM używasz ?

slimak napisał:
Moim zdaniem wszyscy użytkownicy: Aster, UPC, VECTRA, itp. powinni masowo słać protesty przeciw przymusowemu korzystaniu z tunera zewnętrznego (sparowanego z kartą dostępu), co uniemożliwia korzystanie z DVB-C w TV.
Teoretycznie mogliby udostępniać zainteresowanym moduł CAM sparowany z kartą zamiast tunera.
 

sarlac

New member
ahdov napisał:
Witam ponownie,
mam pytanko...otoz podlaczylem PS3 po HDMI do TV. Obraz...suuuper tyle ze jak odpalam samo PS3 to pokazuje mi w lewym gornym rogu 16:9 a pozniej 1080p. Tyle ze jak odpalam gierke, w tym wypadku NFS to pokazuje mi 720p. Mozecie mi prosze powiedziec czemu?. Z tego co rozumiem to w tym momencie nie jest to najlepsza jakosc zatem co zrobic (probowalem settings etc i nic) zeby ustawienia 1080p pozostaly rowniez na samej grze a nie jedynie na poziomie menu?.
Z gory wielkie dzieki!

Pzdr,
ahdov

Wszystko jest ok. Tak ma być. Gier które mają rozdzielczość 1080p jest niewiele. Praktycznie ich nie ma (na razie). Większość wyświetlana jest w 720p. Zresztą odwróć pudełko z gry i zobacz że max rozdzielczość tej gry to HD720p.
Pozdro.
 

odek 102

New member
Witam. Z ciekawości sprawdziłem Watomierzem pobór mocy 46-G10. I zaraz na wstępie zauważyłem że nawet gdy przycisk Zał. Tv jest wciśnięty ,czy nie, czy kontrolka czuwania świeci się czy nie, tv cały czas bierze 30 Watt.I jeszcze jedno" muszę się zgodzić że średnia moc użytkowa tego TV to: 240 Watt (także bez obaw) Pozdrawiam.;)
 
Ostatnia edycja:

darekguma

New member
Bez reklam
odek 102 napisał:
Witam. Z ciekawości sprawdziłem Watomierzem pobór mocy 46-G10. I zaraz na wstępie zauważyłem że nawet gdy przycisk Zał. Tv jest wciśnięty ,czy nie, czy kontrolka czuwania świeci się czy nie, tv cały czas bierze 30 Watt.I jeszcze jedno" muszę się zgodzić że średnia moc użytkowa tego TV to: 240 Watt (także bez obaw) Pozdrawiam.;)
Witam.A na jakich ustawieniach obrazu robiłeś pomiary bo w pomirach Kikiego wychodziło że w dymanicznym pobór jest 450W,a w normalnym ok. 400W.Jaki był czas pomiaru że wyszło srednio 240W.Pozdrawiam.
 

slimak

New member
Bez reklam
odek 102 napisał:
Witam. Z ciekawości sprawdziłem Watomierzem pobór mocy 46-G10. I zaraz na wstępie zauważyłem że nawet gdy przycisk Zał. Tv jest wciśnięty ,czy nie, czy kontrolka czuwania świeci się czy nie, tv cały czas bierze 30 Watt.I jeszcze jedno" muszę się zgodzić że średnia moc użytkowa tego TV to: 240 Watt (także bez obaw) Pozdrawiam.;)


Wyłączony Tv pobiera 0,5W.
30W to moc bierna. Domowy licznik energii elektrycznej mierzy moc czynną i z tej Jesteś rozliczany z elektrownią. Lepiej do pomiaru użyć domowy licznik energii elektrycznej, wtedy masz pewność, że ile pokaże licznik tyle zapłacisz.

Trzeba wszystko wyłączyć oprócz TV i zmierzyć czas jednego obrotu tarczy.
------------------------------------------------------
Na liczniku jest informacja:
Np. 375 ob. = 1kWh
czyli
375 ob. =3600000W*s
z tego można obliczyć że
1 ob. =9600Ws
___________________________
Jeżeli np. czas obrotu:
1 ob.= 60 sekund to
9600Ws/60s= 160W
--------------------------------------------------
42S10 pomiar (szary dzień):
Obrady sejmowe (mównica) 150-190W
Telemarket (jasne powierzchnie ) 190-220W
 
Ostatnia edycja:

odek 102

New member
slimak napisał:
Wyłączony Tv pobiera 0,5W.
30W to moc bierna. Domowy licznik energii elektrycznej mierzy moc czynną i z tej Jesteś rozliczany z elektrownią. Lepiej do pomiaru użyć domowy licznik energii elektrycznej, wtedy masz pewność, że ile pokaże licznik tyle zapłacisz.

Trzeba wszystko wyłączyć oprócz TV i zmierzyć czas jednego obrotu tarczy.
------------------------------------------------------
Na liczniku jest informacja:
Np. 375 ob. = 1kWh
czyli
375 ob. =3600000W*s
z tego można obliczyć że
1 ob. =9600Ws
___________________________
Jeżeli np. czas obrotu:
1 ob.= 60 sekund to
9600Ws/60s= 160W
--------------------------------------------------
42S10 pomiar (szary dzień):
Obrady sejmowe (mównica) 150-190W
Telemarket (jasne powierzchnie ) 190-220W
Nie chodziło mi o płatność, tylko to że pobór mocy wskazał mi przyrząd którym do porównania mierzyłem również pobór energii załączając czajnik bezprzewodowy lub grzejnik elektryczny.Wskazania by się zgadzały, także twierdzę że przyrząd nie kłamie, a nawet powiedziałbym że (ten który posiadam)zaniża minimalnie wskazanie. 240 watt to napewno moc średnia i nie wiem czy moc bierna czy czynna.Jeśli chodzi o pobór mocy w teście-Kikiego(kolega wcześniej wspomniał o 450-ciu watach) może jest to możliwe,ale przy pełnej rozdzielczości i Full kontraście (a tego nigdy nie ma, przy oglądaniu Tv)Gdy oglądałem (epokę lodowcową )to wskazania przyrządu nie przekroczyły 390 Watt a skoki energii są chwilowe Przy oglądaniu rozdz HD wacha się to w granicach od 200 do 380 watt.Przy rozdz. SD wskazania mieściły się w granicach od 180 do 280 Watt. Testowałem gdzieś pół godz.
 

ahdov

New member
sarlac,
dzieki bardzo za odp. Faktycznie, miales racje. Ta gierka jest pod 720p zatem wszystko OK. Powoli zaczynam lapac o co w tym wszystkim biega a przez to sam TV daje mi coraz wiecej frajdy...i chyba o to w tym wszystkim chodzi.

Pzdr,
ahdov
 

slimak

New member
Bez reklam
odek 102 napisał:
Nie chodziło mi o płatność, tylko to że pobór mocy wskazał mi przyrząd którym do porównania mierzyłem również pobór energii załączając czajnik bezprzewodowy lub grzejnik elektryczny.Wskazania by się zgadzały, także twierdzę że przyrząd nie kłamie, a nawet powiedziałbym że (ten który posiadam)zaniża minimalnie wskazanie. 240 watt to napewno moc średnia

Zgadzam się z Tobą co do zużycia 240W, a moja uwaga dużej niedokładności pomiaru dotyczy 30W przy wyłączonym TV (bo powinno ci wyjść 0,5W).
Licznik elektryczny w ścianie mierzy W według wzoru P=U*J*cos(φ). Twój miernik mierzy pobór energii według wzoru P=J*U. Zazwyczaj urządzenia mają cos(φ) =1 i błąd pomiaru jest nieistotny, ale jak trafi się odbiornik TV (w stanie czuwania z np. cos(φ) =0,016) to Ci wychodzą bzdury.
 
Ostatnia edycja:

ahdov

New member
Houston...we have a problem..:)
maly zonk, podlaczylem na kilkadziesiat min PS3 pod TV...po chwili grania zostawilem gireke na pauz-ie i poszedlem do garazu...zajelo mi to max 4min...serio i jak wrocilem i zrestartowalem gierke to na czarnym tle zauwazylem...menu gry..:) czad...malo fajny przyznam..:)
Na chwile obecna wszystko powrocilo do normy ale zastanawiam sie czy to ze chwilowo wypalilo sie menu gry swiadczy o tym ze mam za bardzo podkrecone kolory?. Juz i tak je wczesniej skrecilem po zaleceniach kikiego ale po tym co dzisiaj zobaczylem to zastanawiam sie czy czasem nie skrecic ich jeszcze bardziej. Macie jakies propozycje co z tym zrobic?...czy nic nie robic bo nawet jesli historia znow sie powtorzy to i tak wszystko wroci do normy jak to mialo miejsce teraz?.
Pozdrawiam,
ahdov
 

edek13

New member
zlej sprawę, im dłuzej będziesz urzywał TV tym mniej będą widoczne powidoki, najlepiej widać w ciemnym pomieszczeniu po wyłaczeniu TV, ale jak mówię nie ma co się tym zamartwiać
 

sarlac

New member
Też miałem raz taki efekt jak zostawiłem włączone DVD na chwilę, logo DVD odbiło się na ekranie ale znikło po oglądnięciu filmu. Myślę, że jednak lepiej nie ryzykować i wyłączyć TV jak wychodzimy a na ekranie jest statyczny obraz.
Chociaż jak twierdzi edek może nie ma się czym przejmować...

edit.
Czasami jak oglądam DVD przez DVD player, lub przez PS3 na łączu HDMI zrywa mi się obraz i dźwięk na sekundę w różnych odstępach czasu. Czasami takie zrywanie pojawia się nawet podczas wczytywania się gry na PS3 lub podczas wyboru opcji w MENU. Próbowałem wszystkie wejścia HDMI ale wszędzie jest tak samo. Pamiętam, że osoby mające Xbox 360 miały podobny problem.
 

gorylla

New member
Bez reklam
ahdov- ja nie mieszam ustawieniami rozdzielczości PS3- konsola automatycznie dobiera rozdzielczość po odpaleniu danego filmu czy gry. Z doświadczenia zauważyłem, że wybiera zawsze najkorzystniejszą opcję graficzną. Więc jeśli wybierze ci 720p, to zapewne jest to maks. dla danej pozycji.
 
Do góry