Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

Tomaszz

New member
mwerd napisał:
Czy komuś się udało na wyjściu optycznym g10 uzyskać dźwięk wielokanałowy (nie z tunera dvb tylko np. z dvd podpiętego przez hdmi)?
Mam tam zawsze stereo i nie wiem co zrobić żeby było inaczej.
Też zadałem to pytanie, ale nie doczekałem się odpowiedzi :evil:, pamiętam, że ktoś pisał wcześniej w tym wątku, że mu się to nie udało.

Poczytałem avforums i stamtąd wynika, że optyczne wyjście prześle dźwięk w DD tylko tunera z freesat (czyli u nas jakbyśmy mieli TVP HD z naziemnej telewizji cyfrowej nadawany w DD to TV powinien taki sygnał wypuścić na wzmacniacz :D).

Niestety TV nie prześle cyfrowego sygnału na zasadzie pass through z DVD, BLU-RAY'a, XBOX'a, PLAYSTATION itp. tylko go zdownmixuje to zwykłego stereo. Dźwięk wielokanałowy z ww. urządzeń musimy puścić bezpośrednio do wzmaka. Podobno ma to coś wspólnego ze sprawą licencji/HDCP
 

Carboni

New member
greend napisał:
Jakiej manipulacji?:D :hihi: Szef ma zawsze rację

Poza tym proponuję wysłać apel do panasonica o zaprzestanie produkcji modelu x10 i g10:D bo jeżeli s10 jest lepszy i dużo tańszy od g10 nie mówiąc o x10 który ma w zasadzie zbliżoną cenę a też jest gorszy i tylko hd, to oni nabijają ludzi w butelkę (tych mniej inteligentnych):p
Porownywalem ostatnio obraz na stojacych obok siebie 42G10 i 42S10. Nie ma idealnych TV. Jeden jest w jednym lepszy drugi w czyms innym. G10 ma o niebo lepszy kontrast, ostrosc, jasność, a co za tym idzie i głębię czerni. S10 ma jakby siwy filtr nałożony na ekran. Roznicę widać przy wszystkich typach ustawien (normalny, kinowy, dynamiczny,..) S10 w trybie dynamicznym gra trochę zblizenie do tego jak G10 w trybie normalnym, ale i tak jeszcze gorzej. Jedynym minusem G10 jest niestety powtarzane we wszystkich testach skalowanie sygnału 4:3. W porownaniu do S10 (gdzie skalowanie jest b. dobre) w G10 obraz jest bardziej rozciagniety w poziomie (na długosci 30cm rozciagniety jest wiecej ok. 8mm) Widac to na pierwszy rzut oka. Przy sygnale w formacie panoramicznym roznica jest w zasadzie niezauwazalna (ale ile jest tych programow) Wg. mnie Panasonic poszedl za duzo do przodu i w g10 skupil sie na sygnale wyłącznie panoramicznym olewajac odbiorcow aktualnego w pewnie 90% typu sygnalu 4:3. Jedynym udanym w tej cenie TV byl, niestety BYŁ TH-46PY85, ktorego nie zdazylem kupic pod koniec ubieglego roku i do tej pory borykam sie z zakupem ,(jak wielu na tym forum) bo jak zobaczylem nowe modele S i G, to sie zalamalem, bo za taką kasę 4-5 tys isc na kompromisy? Wiem, że kupię plazmę tylko jaką? Pozdrawiam poszukujacych oraz tych szczesliwych posiadaczy.
 

Coolmac

Member
Czy rzeczywiście modele Panasonica 2008 miały inne (lepsze) formatowanie obrazu niż modele G, V i Z? Czy ktoś z użytkowników może coś na ten temat powiedzieć?
 

zajka

New member
coolmac

Ja widziałem obraz na tych modelach. Osobiście uważam, że poprzednia generacja była bardziej udana. Wg mnie Panasonic zrobił krok wstecz. Na pewno jeżeli chodzi o przetwarzanie sygnału sd
 

pokonek

New member
Tomaszz napisał:
Też zadałem to pytanie, ale nie doczekałem się odpowiedzi :evil:, pamiętam, że ktoś pisał wcześniej w tym wątku, że mu się to nie udało.

Poczytałem avforums i stamtąd wynika, że optyczne wyjście prześle dźwięk w DD tylko tunera z freesat (czyli u nas jakbyśmy mieli TVP HD z naziemnej telewizji cyfrowej nadawany w DD to TV powinien taki sygnał wypuścić na wzmacniacz :D).

Niestety TV nie prześle cyfrowego sygnału na zasadzie pass through z DVD, BLU-RAY'a, XBOX'a, PLAYSTATION itp. tylko go zdownmixuje to zwykłego stereo. Dźwięk wielokanałowy z ww. urządzeń musimy puścić bezpośrednio do wzmaka. Podobno ma to coś wspólnego ze sprawą licencji/HDCP

Wszystko się zgadza.
Potwierdzenie znajdziesz w instrukcji.
Pozdrawiam
 

Tomaszz

New member
pokonek napisał:
Wszystko się zgadza.
Potwierdzenie znajdziesz w instrukcji.
Pozdrawiam

HEHE nie ma to jak przejrzeć instrukcję do końca :mrgreen:

Kolejna informacja dla potomnych:
Jak już wcześniej pisałem mój 42g10e cierpi (jak wiele innych TV z serii G10) na problem z przyjęciem sygnału 1080p z xboxa 360 (zrywa obraz na moment) - na tą przypadłość pomaga nowy firmware w wer. 1.213. Obawiałem się co będzie z podłączeniem kompa kablem dvi-hdmi 1080p...
Na szczęście TV z tym sygnałem poradził sobie bez najmniejszego problemu. Mam kartę ASUS nvidia 9600 GT podłączając TV w panelu sterowania nvidia pojawia się opcja HDCP (po wejściu w nią widać tylko rysunek z kabelkiem i kłódeczką i że wszystko jest OK) - prawdopodobnie to dzięki temu nie ma problemów ze zrywaniem obrazu jak w przypadku xboxa 360.
Na tej karcie są 3 domyślne tryby full hd - 24hz, 50hz i 60hz.
 
S

sojer2005

Guest
Tomaszz napisał:
Kolego Sojer2005 rozumiem, że u ciebie problemu już nie ma i tv bez problemu współpracuje z xboxem w 1080p? A u Ciebie Mardukss? Widziałem wpisy, że niektórym xbox współpracuje z tym TV bez problemu, ale czy w 1080p?
?

Witam, dawno na forum nie zaglądałem....
Po zainstalowaniu firmware (co zresztą jest bajecznie proste i nie ma sposobu żeby coś zepsuć), wszystkie problemy z 1080p między xbox360 a telewizorem zniknęły.... Także zachęcham do aktualizacji...
 

Tomaszz

New member
sojer2005 napisał:
Witam, dawno na forum nie zaglądałem....
Po zainstalowaniu firmware (co zresztą jest bajecznie proste i nie ma sposobu żeby coś zepsuć), wszystkie problemy z 1080p między xbox360 a telewizorem zniknęły.... Także zachęcham do aktualizacji...

Dzięki za odpowiedź, wiedziałem, że duża czcionka pomoże :-D

Tak poza tym to i tak na razie się nie spieszę z aktualizacją, bo TV działa idealnie w 1080p z komputerem z kartą Asus 9600GT (DVI-HDMI), a xboxa nie chcę podłączać hdmi, bo wtedy nie mam jak dźwięku wypuścić po optyku - jedyne wejście to rozebrać wtyczkę w kablu hdtv microsoftu i podłączyć jednocześnie hdmi i przez wtyczkę microsoftu optyka.

BTW obraz z komputera po hdmi w 1080p przy wyłączonym overscanie (powierzchnia obrazu) w TV trafia idealnie pixel w pixel :mrgreen:
 

markatan

New member
Tomaszz napisał:
.. TV działa idealnie w 1080p z komputerem z kartą Asus 9600GT (DVI-HDMI), a xboxa nie chcę podłączać hdmi, bo wtedy nie mam jak dźwięku wypuścić po optyku - jedyne wejście to rozebrać wtyczkę w kablu hdtv microsoftu i podłączyć jednocześnie hdmi i przez wtyczkę microsoftu optyka...
To znaczy, że jak PC podłączysz przez HDMI do TV to dźwięk po optyku z TV wychodzi 5.1 czy 2.0 ?
To ciekawe co piszesz o rozbieraniu wtyczki aby wyciągnąć audio.
Daj trochę szczegółów bo ten problem dotyczy nie tylko tego TV.
 
Ostatnia edycja:

Tomaszz

New member
markatan napisał:
To znaczy, że jak PC podłączysz przez HDMI do TV to dźwięk po optyku z TV wychodzi 5.1 czy 2.0 ?
To ciekawe co piszesz o rozbieraniu wtyczki aby wyciągnąć audio.
Daj trochę szczegółów bo ten problem dotyczy nie tylko tego TV.[/quote

Z kompa po HDMI puszczam tylko obraz. Dźwięk idzie po coaxialu do wzmaka. Tak oglądam filmy z kompa. Gdybym puścił dzwięk po HDMI do TV to z TV wyjdzie niestety tylko stereo (pisałem o tym kilka postów temu).

Rozbieranie wtyczki działa w XBOXIE 360. Podłącza się go HDMI do TV. Kłopot w tym, że wkładając kabel HDMI do xboxa to nie mieści się już oryginalna wtyczka microsoft (z kabla komponent) w której jest wyjście optyczne dźwięku! Na szczęście można rozebrać obudowę tej wtyczki, dzięki czemu staje się cieńsza i można ją włożyć do xboxa jednocześnie z kablem HDMI. Tej rozebranej wtyczki używamy tylko i wyłącznie do wypuszczenia dźwięku po optyku, bo obraz idzie po HDMI :D

Po takim zabiegu pozostaje nam tylko nie zapomnieć ściszyć TV :twisted:
 

sarlac

New member
Cyfrowy polsat i G10

Witam,
ostatnio pisałem o pojawiającym się bólu oczu i głowy podczas oglądania TV

problem pojawił się w momencie podłączenia Polsatu cyfrowego.

Po podpisaniu umowy otrzymałem dekoder HD Echostar DSB 7200.
Owy dekoder podłączony jest do TV za pomocą łącza HDMI.
Niestety obraz wyświetlany na ekranie jest katastrofalny! Nawet kanały HD są bez „wyrazu”. Satelita jest skonfigurowana poprawnie a siła sygnału jest odpowiednia.
Próbowałem już różnych ustawień TV ale nic to nie pomaga. Obraz jest niewyraźny jakby za mgłą i brak mu kolorów co momentami doprowadza do bólu oczu i głowy.Nawet kanały HD nie są powalające.

Wcześniej byłem posiadaczem Cyfry+ i obraz był o niebo lepszy! Dlaczego jest tak kolosalna różnica w obrazie? Czy ma ktoś polsat i G10? Czy wymiana dekodera np na Samsunga HD poprawiłaby obraz?
 

digitalus

Banned
witam
sarlac nacisnij przycisk res na pilocie od tunera satelitarnego Echostar. bedziesz mogl zmienic rozdzielczosc. powinna byc wyrazna poprawa
 
Ostatnia edycja:

greend

New member
sarlac napisał:
Witam,
ostatnio pisałem o pojawiającym się bólu oczu i głowy podczas oglądania TV

problem pojawił się w momencie podłączenia Polsatu cyfrowego.

Po podpisaniu umowy otrzymałem dekoder HD Echostar DSB 7200.
Owy dekoder podłączony jest do TV za pomocą łącza HDMI.
Niestety obraz wyświetlany na ekranie jest katastrofalny! Nawet kanały HD są bez „wyrazu”. Satelita jest skonfigurowana poprawnie a siła sygnału jest odpowiednia.
Próbowałem już różnych ustawień TV ale nic to nie pomaga. Obraz jest niewyraźny jakby za mgłą i brak mu kolorów co momentami doprowadza do bólu oczu i głowy.Nawet kanały HD nie są powalające.

Wcześniej byłem posiadaczem Cyfry+ i obraz był o niebo lepszy! Dlaczego jest tak kolosalna różnica w obrazie? Czy ma ktoś polsat i G10? Czy wymiana dekodera np na Samsunga HD poprawiłaby obraz?

Rozmawiałem z bratem który miał tego samsunga a teraz ma echostara tego co ty (zamienili mu z powodu awarii) i twierdzi że samsung miał o wiele lepszą jakość obrazu, jak masz możliwość to wypróbuj samsunga
 

rufus78

New member
Witam,

Jestem zdecydowany na serie G Panasonica ale mam problem czy wybrac 50G10 czy 46G15. Co radzicie? Bedzie grało w ok 50 metrowym pokoju, odleglosc z kanapy ok 5-6 m. Zadzwonilem na infolinie Panasonica zeby sie dowiedziec jake sa najwazniejsze roznice miedzy g10 i g15 dostalem odpoweidz zeby isc do sklepu i wlaczyc jeden i drugi - pan nie był w stanie nic powiedzieć. Bede głownie ogladal TV z cyfry+, podłącze PS3 i dzwiek chce puscic przez amplituner i spore kolumny - jesli to ma jakies znaczenie....

Z góry dzieki za sugestie.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Człowieku! Przy tak dużej odległości to i 50'' to zdecydowanie za mało! 50 cali to absolutne minimum, a najlepiej jak kupisz jeszcze większy (jak są fundusze).

@ sarlac- ja mam CP + plazmę S10 na tunerze HD Samsung 370G i obraz na większości kanałów mam bardzo dobry. Nie wiem jak ci to wygląda na echostarze, ale u mnie jest bardzo OK i nie mam większych powodów do narzekań.

Odnośnie Samsunga- jest to bardzo fajny i prostu w obsłudze dekoder, ale ma jedną, główną wadę- przycina kanały HD. Co ciekawego- głównie polsatowskie- na nie-polsatowskich problemy zacinki HD są margialne, bądź w ogóle ich nie ma. I jak się nie mylę polsat zamiast rozwiązać problem wycofał dekoder ze sprzedaży. Także obecnie chyba pozostanie Ci tylko szukać go z drugiej ręki, ewemtualnie może gdzieś mają ostatki w punktach sprzedaży.
 

sarlac

New member
gorylla napisał:
sarlac- ja mam CP + plazmę S10 na tunerze HD Samsung 370G i obraz na większości kanałów mam bardzo dobry. Nie wiem jak ci to wygląda na echostarze, ale u mnie jest bardzo OK i nie mam większych powodów do narzekań.

Odnośnie Samsunga- jest to bardzo fajny i prostu w obsłudze dekoder, ale ma jedną, główną wadę- przycina kanały HD. Co ciekawego- głównie polsatowskie- na nie-polsatowskich problemy zacinki HD są margialne, bądź w ogóle ich nie ma. I jak się nie mylę polsat zamiast rozwiązać problem wycofał dekoder ze sprzedaży. Także obecnie chyba pozostanie Ci tylko szukać go z drugiej ręki, ewemtualnie może gdzieś mają ostatki w punktach sprzedaży.

U mnie na Echostarze niektórych kanałów nie da się prawie oglądać; wielkie piksele, obraz za mgłą kiepskie kolory jednym słowem załamka!
Spróbuję wymienić ten dekoder na Samsunga ale jak mówisz podobno niewiele już ich zostało. W ostateczności zerwę z nimi umowę i wrócę do Cyfry+ :-x
 

rufus78

New member
gorylla napisał:
Człowieku! Przy tak dużej odległości to i 50'' to zdecydowanie za mało! 50 cali to absolutne minimum, a najlepiej jak kupisz jeszcze większy (jak są fundusze).

Obie wielkości sa dla mnie do zaakceptowania, bardziej chodzi mi o to czy 46G15 ma jakąś przewage jakościową (np. zauważalnie lepszy obraz) czy funkcjonalną (np. wejscie USB) nad 50G10.
 

greend

New member
rufus78 napisał:
Obie wielkości sa dla mnie do zaakceptowania, bardziej chodzi mi o to czy 46G15 ma jakąś przewage jakościową (np. zauważalnie lepszy obraz) czy funkcjonalną (np. wejscie USB) nad 50G10.

różnice są minimalne i z odległości 5-6m musiałbyś być sokołem :) żeby je dostrzec
 

ahdov

New member
Witam Wszystkich!,
jest to moj pierwszy post na tym forum i jesli znajda sie jakies bledy...sorki:) Z grubsza...trafilem tutaj bo chcialem kupic TV, plazme. A ze nie mialem bladego pojecia co i jak to spedzilem tutaj II tyg zanim zapadla decyzja o ze bedzie to Panasonic. Od niedzieli jestem mega-szczesliwym posiadaczem 46G15E :D W zwiazku z tym chcialbym zapytac tych wszystkich co juz posiadaja ten model TV lub podobny...na co zwrocic uwage podczas pierwszych dni/tygodni uzytkowania?. Wiem wiem...wiekszosc nowinek, sugestii, etc jest juz w tym watku ale jesli mialbym go przeczytac raz jeszcze to zajmie mi to kolejny tydzien...:) Chodzi mi glownie o ustawienia kolorow itp na poczatku uzytkowania.
Jesli jest cos jeszcze o czym powinienem wiedziec to walcie, z gory wielkie dzieki.Aaaa...co do rozmiaru samego TV...to dla tych ktorzy sie zastanawiaja czy 42 czy 46. Otoz moj pokoj ma 24m2, sam TV ogladam z 3m...max 3,5. Pierwsze wrazenia po kilku dniach ogladania...szkoda ze nie jest wiekszy!. Mimo ze obraz nie powala na kolana z racji tego ze aktualnie TV podlaczony jest pod kablowke, analogowa.
Z gory wielkie dzieki za wszelkie informacje na temat uzytkowania TV, przede wszystkim teraz podczas pierwszych godzin uzytkowania.

Pzdr,
ahdov
ahdov@vp.pl, GG: 6844802
 
Do góry