Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

Tomaszz

New member
sarlac napisał:
Czasami jak oglądam DVD przez DVD player, lub przez PS3 na łączu HDMI zrywa mi się obraz i dźwięk na sekundę w różnych odstępach czasu. Czasami takie zrywanie pojawia się nawet podczas wczytywania się gry na PS3 lub podczas wyboru opcji w MENU. Próbowałem wszystkie wejścia HDMI ale wszędzie jest tak samo. Pamiętam, że osoby mające Xbox 360 miały podobny problem.

Standardowa opcja. Błąd w firmware telewizora, który został już naprawiony w kolejnej wersji (poszukaj w moich postach w tym temacie, będzie cytat kolegi, któremu upgrade pomógł i powinien tam być link do tematu na avsforum, gdzie są linki :cool: do firmwaru albo zadzwoń do serwisu i napisz nam co zrobili). Błąd wynika z braku porozumienia tv z innym sprzętem (handshake czy jakoś tak), mnóstwo osób zgłaszało ten problem, chociaż nie pamiętam, żeby akurat z PS3. Nowy firmware oficjalnie naprawia ten błąd tylko z jakimś amplitunerem Onkyo, a praktycznie z każdym sprzętem, który zrywa obraz.
Ogólnie mam ten problem z xboxem, ale nie naprawiałem tego, bo i tak używam go w 720p. Natomiast z komputerem (karta asus 9600 gt) po dvi-hdmi w 1080p nic nie zrywa obraz, ani razu.
 

Tomaszz

New member
markatan napisał:
A na ekranie masz rozdzielczość 1920x1080 jak matryca czy TV Ci to jakoś przeskalowuje ?

Pixel w pixel na 100% :blagam:. Robiłem kilka testów, ale to nawet widać przy odpaleniu każdego programu pełnoekranowo, wtedy często jego obwódka jest grubości 1 pixela dookoła całego ekranu.
 

ahdov

New member
gorylla, sarlac & edek13
thx za informacje. Jesli chodzi o zrywanie obrazu, dzwieku etc. to ja tego problemu przy PS3 poki co nie zaobserwowalem. Wszystko jest OK. Co do ustawien rozdzielczosci to faktycznie, gierka byla/jest pod 720 i wiecej nie da...:) "Pozostalosci" na matrycy...well wszystko poki co wyglada dobrze, tj nie ma zadnych sladow po akcji z gra. Wydaje mi sie ze bylo to jednak za krotko zeby cokolwiek zostalo tam na stale. Bynajmniej jak spr to wczoraj by ciemnistych ciemnosciach to nic nie zauwazylem. Jedno jest pewne...umyslnie juz nie zostawie tego tak jak wczesniej..:) Wczoraj zauwazylem cos innego...otoz po wyl TV po jakis 15-20sec slychac jedno metaliczne "cykniecie". Cos takiego jakby jakis element elektroniki sie rozlaczyl/wylaczyl po wyl TV. Macie cos podobnego u siebie?...czy jedynie moj TV ma taki bonus..:)
pzdr,
ahdov
 

Tomaszz

New member
ahdov napisał:
CIACH
Wczoraj zauwazylem cos innego...otoz po wyl TV po jakis 15-20sec slychac jedno metaliczne "cykniecie". Cos takiego jakby jakis element elektroniki sie rozlaczyl/wylaczyl po wyl TV. Macie cos podobnego u siebie?...czy jedynie moj TV ma taki bonus..:)
pzdr,
ahdov

U mnie tak samo :hihi:
 

gorylla

New member
Bez reklam
TV mam od ponad pół roku i takiego pstrykania kilka-kilkanaście sekund po wyłączeniu, o jakim wspominasz, nie słyszałem (42S10).

Co nie znaczy, że go z pewnością nie ma- spróbuję zwrócić na to teraz baczną uwagę.
 
Ostatnia edycja:

lucazz

New member
U mnie (50G10) też ten efekt jest. Ja to interpretuję tak, że TV czeka jakiś czas po wyłączeniu, czy to nie pomyłka i czy nie włączysz go ponownie - wtedy rozruch jest szybszy (taki pół-standby).
 

markatan

New member
Tomaszz napisał:
Pixel w pixel na 100% :blagam:. Robiłem kilka testów, ale to nawet widać przy odpaleniu każdego programu pełnoekranowo, wtedy często jego obwódka jest grubości 1 pixela dookoła całego ekranu.
W PC masz ustawione 1920x1080 a TV podłączone przez HDMI czy VGA?
Możesz mi na priva podesłać manual do tego TV?
 

edek13

New member
mój TV też "cyka" po wyłączeniu, ale jak coś ma taki apetyt na prąd to może sobie cykać, myślę że to skutek działania mechanizmu "przytrzymaj dłużej ON" a się włączę
 

Tomaszz

New member
markatan napisał:
W PC masz ustawione 1920x1080 a TV podłączone przez HDMI czy VGA?
Możesz mi na priva podesłać manual do tego TV?

W przypadku tej serii plazm panasa taka rozdzielczość (1920x1080) tylko i wyłącznie po HDMI (DVI), DSUB tylko hdready, component 1080i. Manual z tego co pamiętam waży z 50-60 mb, więc ciężko wysłać, ale na pewno musi być na stronie panasonica.

Jak podłączasz tv do kompa to u mnie komp widzi go jako Panasonic TV i są do wyboru standardowe rozdzielczości HD m. in. 1920x1080 z możliwym odświeżaniem 60 Hz, 50 Hz i 24 Hz, ale te 24 Hz nie działają dobrze, więc nie ma co się z tego cieszyć, są z przeplotem i na razie nie udało mi się zmusić tv do wypuszczenia normalnego 24 Hz sygnału. Niby wszystko działa, a w TV cały czas mogę włączyć i wyłączyć IFC :eek:, więc chyba nie ma mowy o prawdziwym 24p?
 

ahdov

New member
Wychodzi na to ze ten TV tak ma. Z innej beczki...wczoraj jakos tak sie zasiedzialem z PS3...wrazenia po nieprzespanej nocy...ten TV powala mnie na kolana...:) Jak tak dalej pojdzie to bede musial sie wyprowadzic z sypialni..
pzdr,
ahdov
PS.
po 2 tyg gibania ..tj "bedzie wisial czy bedzie stal na stoliku" padla jednak decyzja ze ..na sciane..:) Czy w zwiazku z tym macie/znacie dobry uchwyt pod ten TV?. Domyslam sie ze gdzies na forum jest o tym ale pytam wlasnie Was bo akurat Wy macie najwiecej do czynienia z tym TV.
Z gory wielkie dzieki!.
 

mesjasz

New member
sprawdź tylko czy rozstaw śrub sie zgadza a będzie ok. nie ma sensu kupować drogiego ja mam za 150zł ,ważne żeby miał jednak te chociaż 4 cm od ściany bo jednak plasma sie trochę grzeje oraz blisko ściany odbija się odgłos z wentylatorków
 

sokarsg-1

New member
Witam
Przymierzam się do kupna telewizora i plazma TX-P42G10E jakoś mi najbardziej pasuje jeśli chodzi o cenę i jakoś wyświetlanego obrazu. Chciałbym kupić plazmę ze względu na jakość ale bardzo martwi problem wypalanie się plazm.
Niedawno czytałem że w najnowszych plazmach wypalanie już nie występuje a teraz czytam na tym forum że jednak tak. Telewizora chciałbym używać do oglądania filmów DVD divix i BR tak w 50% ale natomiast telewizje naziemną oglądałbym przez 40% użytkowania telewizora i niestety w formacie 4:3 z czarnymi pasami po boku bo nie zdzierżył bym rozciągania , w pozostałych 10% grałbym w gry pokroju FIFA i NFS. I właśnie o oglądanie telewizji 4:3 z czarnymi pasami się najbardziej boje tzn. czy pasy się wypalą i po jakim czasie? Mógłby ktoś napisać jak to jest z tym wypalaniem w tej serii telewizorów ?
 

sokarsg-1

New member
To znaczy? Czy nikt na tym forum nie miał problemów z wypaleniem się tej właśnie serii plazm? Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na ten temat kto ogląda telewizje SD w formacie 4:3 z czarnymi pasami po bokach na tych telewizorach bo większość ludzi ogląda chyba obraz rozciągnięty a mi chodzi konkretnie o taką sytuacje jak opisałem ( bo ja tylko tak będę oglądał bo nie toleruje rozciągania)?
 

Tomaszz

New member
sokarsg-1 napisał:
To znaczy? Czy nikt na tym forum nie miał problemów z wypaleniem się tej właśnie serii plazm? Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na ten temat kto ogląda telewizje SD w formacie 4:3 z czarnymi pasami po bokach na tych telewizorach bo większość ludzi ogląda chyba obraz rozciągnięty a mi chodzi konkretnie o taką sytuacje jak opisałem ( bo ja tylko tak będę oglądał bo nie toleruje rozciągania)?

Też nie toleruję (a raczej nie tolerowałem) rozciągania i też martwiłem się o czarne pasy, ale...
po pierwsze w tym TV czarne pasy domyślnie są jasno szare (zabezpieczenie, żeby nic się nie wypaliło), które w menu można regulować (czarne, ciemno szare, szare, jasno szare). Na początku (ok 100-200 h) pooglądasz na jasno szarych pasach/szarych, a później to hulaj dusza.

po drugie w telewizji naprawdę mało rzeczy leci już w 4:3 (mówię o zwykłej kablówce).

po trzecie oglądając sporo materiału w hd SPOKOJNIE zwykłą tv można oglądać na ustawieniu rozciągnięty (bo i tak różnica między hd a sd jest tak druzgoczącą, że oglądanie zwykłej SD to żadna frajda :D), czyli środek zostaje tylko lekko rozciągnięty, a boki bardziej - taki tryb, ale nawet to działa całkiem nieźle i można się przyzwyczaić na tych nielicznych programach 4:3
 

odek 102

New member
---sokarsg---Wróć do strony 80-tej i na 130-tą tam co nieco wspomniane jest na temat-wypalania-Teraz wiem na 100% i potwierdzam, że po zakupie nowego TV nie ma mowy o -wypalaniu matrycy-.Jeśli chodzi o format 4:3,pasy które są po bokach (góra czarne a z boku szare)niczego Ci nie wypalą.Najlepiej TV mieć jednak na tzw.-Auto-wtedy w zależności od sygnału z formatu 4:3 obraz rozciągnie Ci do -Zoom1-(też się da oglądać)tym bardziej jak kolega wcześniej wspomniał sygnał SD sam w sobie nie jest najlepszy(może się Przyzwyczaisz)
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
czyli środek zostaje tylko lekko rozciągnięty, a boki bardziej - taki tryb, ale nawet to działa całkiem nieźle i można się przyzwyczaić na tych nielicznych programach 4:3
Gdy boki są rozciągane odpowiednio bardziej niż centrum-to kiedy dwie osoby rozmawiają np.w studio, to ich głowa( lub jakikolwiek okrągły przedmiot ) ma niewłaściwy kształt...Dlatego jak takie a nie inne to SD - to chociaż bez dodatkowych zniekształceń.Ale wiadomo,różne "szkoły" więc kwestia indywidualna.
 

sokarsg-1

New member
Dobra tak czytam sobie i czytam o tej serii i mam parę wątpliwości, które muszę rozwiać do czwartku góra piątku bo wtedy będę kupował, a więc:
1 Doczytałem się że telewizory serii G10 bzyczą ale to nie istotne bo taki super polecany samsung b850 jak dla mnie bzyczy znacznie bardziej(w saturnie z ok 70 cm. słychać natomiast z panasa w tych samych warunkach nic), martwią mnie natomiast bardziej wiatraki które są montowane w tych telewizorach (chyba we wszystkich plazmach one są). Co takie wiatraki chłodzą bo przecież nie matryce (chyba?) prędzej jakieś procesory przetwarzania obrazu dźwięku tak? Jak duże są te wentylatory, jak szybko się kręcą a przede wszystkim czy kręcą się cały czas czy się załączają co jakiś czas jak np. w laptopach? Pytam bo lekki szum wiatraków nie będzie mi przeszkadzał ale ewentualne włączanie się suszarki co parę minut już tak? Jak ciężko się dostać do tych wentylatorów a raczej czy da się je przeczyścić sprężonym powietrzem nie rozkręcając obudowy bo kompa stojącego w tym pokoju co będzie stał telewizor muszę czyścić co ok. pół roku bo tyle kurzu w nim.
2. W recenzjach telewizorów serii G10 czytam że słabo upskalują sygnał SD czy jest tak źle jak piszą recenzenci czy czasem może oni porównują te skalowanie do sztucznego skalowania (przerysowujących kontury) w telewizorach LCD i tego "słabszego skalowani" w domu nie widać, zwłaszcza kiedy zapoda się jakiś materiał divX z kompa?
3. Na youtube szukając jakiś wideo recenzji telewizorów serii G10 znalazłem filmiki opisujące jakiś issue (błąd, babol) związany z grami, niestety nie doczytałem się dokładnie o co chodzi i chciałem się spytać Was co jest nie tak z tymi telewizorami w tej kwestii?
4. Czy warto dołożyć pieniądze do serii G15 czym ona się różni od G10 bo na stronie producenta to wiadomo czysty marketing a w sklepie na żywo jeszcze G15 nie widziałem i nie porównywałem z G10 (tak jak to robiłem z G10 kontra S10 wynik S10 ma znacznie gorszą czerń)? Czy może G15 to G10 + nic więcej prócz bajerów typu gniazdo ethernet kompletnie mi nie potrzebne?
5. Czy jako posiadacze tych plazm byście kupili je jeszcze raz czy może uważacie że są obecnie lepsze tv w tej cenie (LCD to na pewno nie kupię ale trochę zastanawiam się nad LED LCD)?
6 Jak wygląda podłączanie tych plazm G10 pod kompa konkretnie mam w blaszaku Radeona 4850 z dwoma wyjściam DVI i jedną przejściówkę z DVI do HDMI. Jak kabel zakupić aby podłączyć taki tandem tzn. czy lepiej kupić kabel HDMI<->HDMI czy może jeśli są takie DVI<->HDMI i wtedy będzie mniejsza strata sygnału na przejściówce( chociaż to transmisja cyfrowa więc teoretycznie takiej straty być nie powinno). Czy to prawda że plazmy mają prostokątne pixele i przez to sygnał wysyłany z kompa w rozdzielczości Full HD jest zniekształcony(rozciągnięty) na plazmie? Czy ktoś podłączał takiego Radka jak mój pod te plazmy i czy nie ma z tym problemów?
7 Na co zwrócić uwagę jak już będę odbierać telewizor w sklepie czy patrzeć na jakieś bad pixele lub coś w tym stylu?

Sorry że niektóre pytanie są nie bardzo na temat ale wole się spytać w jednym wątku niż śmiecić pojedynczymi pytaniami po całym forum?
 
Do góry