Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

MrDudek

New member
Rafeus napisał:
Czy ktos z użytkowników G10 mogłby potwierdzić lub zaprzeczyć, że początkowo widział migotanie a po okresie dotarcia migotanie się zmniejszyło?

Mam G10 od miesiąca. Migotanie (na granicy percepcji) było od początku i do dziś sytuacja nie uległa zmianie. Dostrzegam je tylko na pokazie slajdów (na obrazie ruchomym już nie). Inni domownicy niczego nie dostrzegają.

Z wieloletniego doświadczenia wiem, że dostrzeganie migotania obrazu (nie tylko plazmy migoczą) jest cechą osobniczą, a osoby wrażliwe będą dostrzegać migotanie tam, gdzie dla wszystkich innych obraz będzie OK.
 

tomkar5027

New member
tomkar5027 napisał:
Witam!
Powrócę do dawno nieporuszanego tematu na forum a mianowicie korzystanie z kart SDHC. Mam problem z przerobieniem filmu, tak żeby go TV widział. Mam kartę 16GB, sformatowaną programem panasonika zgodnie z instrukcjami z forum, mam folder "private" a materiał przerabiam programem multi AVCHD i TV niestety go nie widzi. Tylko raz udało mi się z jednym teledyskiem, choć wtedy przerobiłem 4 i tyle. Nie wiem co źle robię bo właściwie niczego w programie multi AVCHD nie zmieniam, wybieram jedynie na początku Panasonic VIERA i puszczam przerabianiem. Na kompie wygląda, że wszystkie pliki są a TV nie widzi materiału. Może mi ktoś pomóc, bo nie wiem gdzie tkwi błąd :confused: ???????


Czyżby nikt nie korzystał z kart SDHC, wielkiego dobrodziejstwa tego TV (przecież to darmowy odtwarzacz HD) :confused: ?????? Czy nikt nie chce mi pomóc:( ??? Jeszcze raz proszę o pomoc osoby które z tego korzystają:D
 

odek 102

New member
MrDudek napisał:
Mam G10 od miesiąca. Migotanie (na granicy percepcji) było od początku i do dziś sytuacja nie uległa zmianie. Dostrzegam je tylko na pokazie slajdów (na obrazie ruchomym już nie). Inni domownicy niczego nie dostrzegają.

Z wieloletniego doświadczenia wiem, że dostrzeganie migotania obrazu (nie tylko plazmy migoczą) jest cechą osobniczą, a osoby wrażliwe będą dostrzegać migotanie tam, gdzie dla wszystkich innych obraz będzie OK.
Tylko jak wytłumaczyć że od ponad roku miałem PV80 i tam ani razu nie zauważyłem żadnego migotania. W G 10 rzuciło mi się to od razu. Muszę zaznaczyć że w 90% tego efektu nie widać. Wydaje mi się że ma tu jeszcze znaczenie odświeżanie (Hz) i rozdzielczość TV. Może ma ktoś na to jakieś fachowe wytłumaczenie ? Przy dobrym sygnale SD lub HD już tego nie widzę. Aha jeszcze jedno. Przyłączam się do prośby --tomkar 5027--odnośnie przeróbki filmu, korzystania z karty SDHC.
 

smiglostopy

New member
fajny watek. troche mi czasu zajelo zeby sie przez wszytko przekopac, ale bylo warto.

czy ktos z was przed zakupem bral pod uwage plazme samsunga B650 (albo 550?) i jesli tak to dlaczego odpadla?
 

pionier123

Member
migotanie

witam
Migotanie tv zauważyłem już przy pierwszym uruchomieniu telewizora podczas wyszukiwania kanałów podczas oglądania tv już nie zauważam migotania.

Mam natomiast pytanie odnośnie działania 42G10 z dekoderem "n"
Czy ktoś może potwierdzić problem działania przez kabel HDMI obrazu i zacinania się dźwięku.
Chciałem wziąć "n" ale jeżeli potwierdzi się zła współpraca tv z dekoderem to pozostaje C+ ale tu oferta z HD wychodzi drogo
 

Rafeus

New member
G10 migotanie

Witam. Moze migotanie to jest wałsnie wynik wysokiego odswieżnia G10 (600 Hz), to by tlumaczyło dlaczego miga na białych planszach bardziej niż S10(400 HZ) i jeszcze bardziej niż X10 (100 HZ). W ruchu tego nie widać, no rzeczywiście ciężko to zauważyć. Ale zastanawia mnie w takim razie czy takie usprawnienie to nie jest trochę "niedźwiedzia przysługa" ze strony producenta. mi to troche krwi napsuło i zacząłem już panikować, że to jest wada tego telewizora. Mozliwe, że nawet w najnowszym modelu V to zjawisko będzie też widoczne.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Rafeus napisał:
Witam. Moze migotanie to jest wałsnie wynik wysokiego odswieżnia G10 (600 Hz), to by tlumaczyło dlaczego miga na białych planszach bardziej niż S10(400 HZ) i jeszcze bardziej niż X10 (100 HZ).

Chociaż wzrok mam dobry na moim S10 ogólnie żadnego migotania nie dostrzegam. Zdarzały się czasami takie pojedyńcze jasne plansze- nie wiem od czego to zależy- że potrafiło leciutko przydrgać. Ale naprawdę ledwie zauważalnie. Przy normalnym oglądaniu zjawisko absolutnie niedostrzegalne.

Chociaż Twoja wypowiedź wygląda logicznie (przeprowadziłeś przecież własny test organoleptyczny) to nie jestem jednak do końca przekonany, czy to wina IFC. To przecież NIE JEST realne odświeżanie obrazu, a jedynie symulacja takiego odświeżania poprzez dokoptowywanie sztucznych ramek. Rezultat w sumie podobny, ale zasada inna. Co więcej, wydaje się, że szybsze odświeżanie właśnie powinno zmniejszać takie efekty, bo temu też w zasadzie ma służyć.

Jeśli więc np. S10 wstawi mniej ramek a G10 więcej to czemu miałoby to spowodować tu mniejsze, a tu większe migotanie? No chyba że te generowane sztucznie ramki mają "minimalnie" inne parametry od ramek rzeczywistych, co robi się dostrzegalne w postaci właśnie migotania. Ale w takim razie dlaczego efekt w S10 jest znacznie mniejszy? Być może problemu należy szukać w pracy nowego procesora obrazowego V-real 4. Ale z drugiej strony X10 ma ten sam procesor. Dodatkowo oba mają panele Neo i w X10 jest jednak lepiej.

Chciałem coś rzec o nowym typie fosforu w panelach Neo (G10) mogących powodować te problemy, ale przecież X10 ma te same patenty i nie miga.

Może to gęstsze ożebrowanie tak mu szkodzi?

Rzeczywiście lekki mętlik.
 

Rafeus

New member
G10 migotanie

Metlik rzeczywiscie.. jak pisalem o odswierzaniu to niekoniecznie w kontekscie IFC, bo ten jest wylaczony. A mowimy o obrazie na statycznych jasnych planszach wiec tu nie ma potrzeby wstawiac dodatkowych klatek. Myslalem ze te parametry: 100hz, 400hz, 600hz maja wlasnie wplyw na to ze na jasnych planszach to jest widoczne. Niby nie jest to duza wada, bo w ruchu jest rzeczywiscie nieźle. Ale jak gram na konsoli to jest to zauwazalne- np. jak wlacze pause:)
 

radzio99

New member
Witam. mam zamiar kupić 42' g10. Moje pytanie czy jest wart kasy, jak z kolorami (szczególnie czerń), jak z HD ??

Większego nie kupię bo mam za małą ścianę dlatego te 42', miesiąc po kupnie tego TV będę kupował Blu-ray i kablówkę HD w przyszłości (czekam za prawdziwe HD, a nie tylko discavery).
 

radzio99

New member
Po zapoznaniu sie z wątkiem uzyskałem odpowiedz.

Tylko jedno mnie zastanawia,kalibracja.
-o co w niej chodzi ? ( co trzeba zrobić, co zmienić) -
-kiedy ją robić ( coś czytałem że po 100 godz.), a jeżeli wcześniej to co się stanie ??
 

MariuszZG

New member
tomkar5027 napisał:
Czyżby nikt nie korzystał z kart SDHC, wielkiego dobrodziejstwa tego TV (przecież to darmowy odtwarzacz HD) :confused: ?????? Czy nikt nie chce mi pomóc:( ??? Jeszcze raz proszę o pomoc osoby które z tego korzystają:D

Miałem podobny problem. Na dwie rzeczy trzeba zwrócić uwagę. Wersja programu obecna to build 654. Tworząc pliki starszą wersją nie udało mi się skompilować kompatybilnej z G10 struktury plików.
Generalnie ustawienia mam takie:
Zakładka author : PAL (standardowo NTSC)
Klawisz Start : Viera (PAL)
Potem katalog AVCHD wgrywam do katalogu PRIVATE na karcie SDHC.
Grają wszystkie framerate/s 25,30,50,60.
Czyli i z Europy i z USA.
Jakość zależy tylko od źródła. Używam plików *.mts i *.m2ts
Czyli prosto z kamery lub z netu ale w standarcie AVCHD.

Pozdrawiam.
 

MariuszZG

New member
MariuszZG napisał:
Miałem podobny problem. Na dwie rzeczy trzeba zwrócić uwagę. Wersja programu obecna to build 654. Tworząc pliki starszą wersją nie udało mi się skompilować kompatybilnej z G10 struktury plików.
Generalnie ustawienia mam takie:
Zakładka author : PAL (standardowo NTSC)
Klawisz Start : Viera (PAL)
Potem katalog AVCHD wgrywam do katalogu PRIVATE na karcie SDHC.
Grają wszystkie framerate/s 25,30,50,60.
Czyli i z Europy i z USA.
Jakość zależy tylko od źródła. Używam plików *.mts i *.m2ts
Czyli prosto z kamery lub z netu ale w standarcie AVCHD.

Pozdrawiam.

Zapomniałem. Oczywiście używam multiAVCHD.;)
 

dreamweb

New member
AVCHD - mily dodatek czy powod do placzu

szczerze mowiac nie wiedzialem ze moj nowy tv bedzie mial czytnik kart, a jesli nawet to ze bedzie umial odtwarzac filmy... az tu nagle zaczalem czytac, szukac, sciagnalem multiAVCHD (swoja droga dlaczego Panasonic nie wypuscil takiego programu pozostaje dla mnie tajemnica). Przerobilem (nie bez wiekszych trudnosci) okolo 20 roznych filmow (na szczescie tylko probki, a nie cale filmy), wiekszosc moj tv wogole zignorowal (nie ten bitrate, zly dzwiek, zle kodowanie), niektore zadzialaly ale obraz sie rozciagnal na cala wysokosc ekranu (chociaz oryginalny mial prawidlowe wymiary dla 720p), niektore nie chcialy ruszyc bo dzwiek byl DTS i musialem wlaczyc przerabianie na ac3, niestety wszystkie filmy rekompresowane czy raczej re-muxowane wyswietlaja sie z paskiem zaklocen na dole ekranu (taka kolorowa statyczna firanka na oko wysokosci 1/4 ekranu). Nie wiem czy nie jest to przypadkiem proba renderowania jakichs napisow czy moze interpretacja dodatkowej sciezki audio... nie umiem tego niestety zwalczyc. Kolejna rzecz ktora mnie rozbila... filmy nie chca sie przewijac... to znaczy nie chcialy dopuki nie podzielilem ich na kawalki (i to nie podzialka w multiAVCHD ktora nic nie daje bo dzielone pliki dalej sa jednym filmem i sie wieszaja po przewinieciu). Musialem przy uzyciu meGUI podzielic film na pliki ok. 250mb i dopiero taka kompilacje przerobic na format viery uzywajac multiAVCHD i wtedy przewijanie dziala (hura, szkoda tylko ze cala operacja generowania tych mniejszych plikow zajela mi 12 godzin bo meGUI nie ma splittera i trzeba rekodowac na nowo). Oprocz przewijania fajna rzecza ktorej nie ma jest jeszcze aspekt (zmiana 16:9, 4:3 itd.) to nie dziala na zadnym zrodle avchd. troszke mnie to wszystko podlamalo. Wolalem chyba nie wiedziec ze w moim tv jest to wejscie - nie stracil bym tygodnia zeby je testowac i dojsc do wniosku ze nie ma czym sobie glowy zawracac, a szkoda, bo wizja odtwarzania filmow hd z kart sdhc jest o wiele przyjemniejsza (i tansza) niz z blueray'a. Jesli ktos ma jakies doswiadczenia w zakresie przygotowywania filmow to chetnie poslucham waszych opinii i rad.
 

Y_ama

New member
Problem z dźwiękiem 5.1

Witam Panów :)
Bardzo dziękuję za wszystkie wskazówki dotyczące tego modelu plazmy bo dzięki nim jestem już od tygodnia posiadaczem modelu TX-P46G10 .
Dzięki wskazówkom zawartym w postach poradziłem sobie z podłączeniem oraz konfiguracją tv. Mam tylko jeden problem... w menu dźwięku za żadne skarby nie mogę znaleźć ustawień aby dźwięk który podawany jest przez HDMI w formacie DTS 5.1 lub dd 5.1 wyszedł również na wzmacniacz w tym samym formacie wbudowanym wyjściem optycznym... cały czas mam tylko pcm stereo. Troszkę mnie to irytuje... może ktoś sobie już z tym poradził ?
Pozdrawiam
Y_ama
 
Do góry