Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

Hashi

New member
Ręczne włączenie HDMI nic nie daje?
Moge tylko poweidzieć, że mam PS3 i HDMI włącza się automatycznie po wciśnieciu przycisku "PS" na gamepadzie.
 

hellfucker

New member
Hashi napisał:
Ręczne włączenie HDMI nic nie daje?
Moge tylko poweidzieć, że mam PS3 i HDMI włącza się automatycznie po wciśnieciu przycisku "PS" na gamepadzie.

U mnie nie włacza sie automatycznie..nie wiem czy to wina TV? zwykle właczałem xboxa i potem wybierałem z pilota porzadany port HDMI i działało..teraz nie działa..na LCD SHARP działa bez problemu...w serwisie panasonica powiedzieli mi ze jak tuner działa to znaczy ze tv jest ok a xbox360 nie ok..z tym ze myslałem ze hdmi to hdmi i działa wszędzie..
 

lexo

New member
Mam pytanie do użytkowników tego modelu. Czy ustawienia fabryczne (jakie zapewne są w marketach gdzie oglądam ów plazmę) odkrywają całą tą "moc odświeżania" którą Panasonic tak się chwali? Innymi słowy jeśli to co widzę na demie panasonica nie powala mnie płynnością i trochę migocze, czy można coś ustawić lub zmienić w ustawieniach fabrycznych żeby trochę to poprawić?
W sumie gdybym był bardziej z odświeżania i płynności zadowolony to z mojego punktu widzenia telewizor idealny.
 

lexo

New member
A ktoś wie jaki system trzeba włączyć? To dziś podbiję do MM i postaram się namówić sprzedawcę by mi to zaprezentował.
 

lexo

New member
Dziś w saturnie ktoś z obsługi pokazywał zdjęcia na na g10e (50 i 46). Wyglądały dobrze ale.... migocze, i to widocznie. Zwłaszcza białe. To już nie chodzi o migotanie jakie widać patrząc się kontem oka ale widać migotanie patrząc się prosto na TV. Pytałem się ich czy to jest odświeżanie 100 hz czy 50hz i czy można to jakoś zniwelować, powiedzieli mi, że nie, że G10 ma odświeżanie tylko 100hz i nic się nie da zmienić.
Ktoś wcześniej pisał, że migotanie znika po włączeniu 100hz. Gdzie to się robi (jakie menu)? Sam to muszę szybko zrobić bo panowie z obsługi nie wiedzą nic o tym.
 

radzio99

New member
Mam pytanie bo jadę jutro do MM zobaczyć tego g10 42', więc proszę o szybką odpowiedź.


Jak nagrać pliki wideo i obrazy (w jakich formatach) na karcie SD aby TV go przeczytał ??

i czy lepiej nie będzie aby te pliki nagrać na pendrive i wsadzić do plazmy ?

Chodiz mi głównie o jakieś krótkie próbki HD, zdjęcia, czerń itp.
 

odek 102

New member
Hashi napisał:
Ręczne włączenie HDMI nic nie daje?
Moge tylko poweidzieć, że mam PS3 i HDMI włącza się automatycznie po wciśnieciu przycisku "PS" na gamepadzie.
Ustawienia Ps-3: "Display Settings"--( Video Output Settings ) na HDMi.
 
Ostatnia edycja:

Hashi

New member
lexo napisał:
Dziś w saturnie ktoś z obsługi pokazywał zdjęcia na na g10e (50 i 46). Wyglądały dobrze ale.... migocze, i to widocznie. Zwłaszcza białe. To już nie chodzi o migotanie jakie widać patrząc się kontem oka ale widać migotanie patrząc się prosto na TV. Pytałem się ich czy to jest odświeżanie 100 hz czy 50hz i czy można to jakoś zniwelować, powiedzieli mi, że nie, że G10 ma odświeżanie tylko 100hz i nic się nie da zmienić.
Ktoś wcześniej pisał, że migotanie znika po włączeniu 100hz. Gdzie to się robi (jakie menu)? Sam to muszę szybko zrobić bo panowie z obsługi nie wiedzą nic o tym.

Plazmy migoczą (jedne mniej inne bardziej, to tak jak z bzyczeniem). Gdy podejdziesz do plazmy zauważysz, że piksele cały czas "pracują". Aby wyświetlić biały obraz muszą świecić (każdy subpiksel) pełną mocą dlatego plazma migocze (tylko przy statycznym obrazie). Migotanie G10 jest wynikiem prawdopodobnie rozdzielczości fullHD (gęstsze upakowanie pikseli).
Powiem krótko:
- jeśli chcesz oglądać zdjęcia i korzystać z komputera to ten tv nie jest dla ciebie.
- jeśli myślisz w przyszłość (1080p, 60p), oglądasz dynamiczne filmy, grasz na konsoli to ten tv jest dla ciebie.
Tyle w temacie.
Dzis nagrałem filmik dla jednego z użytkowników forum:
(youtube.com/watch?v=lWN1xhxp31Q)
Kręcony aparatem fotograficznym (!) z prędkością 30fps (czyli połową prędkości jaką był wyświtlany obraz - WipEout HD posiada 60fps). Co do kolorów to powiem, że to co widać to jakieś 20% tego może dać ten tv (niestety ale kamera, youtube i matryca LCD nie potrafią tego oddać).

Pozdrawiam.
 

odek 102

New member
lexo napisał:
Mam pytanie do użytkowników tego modelu. Czy ustawienia fabryczne (jakie zapewne są w marketach gdzie oglądam ów plazmę) odkrywają całą tą "moc odświeżania" którą Panasonic tak się chwali? Innymi słowy jeśli to co widzę na demie panasonica nie powala mnie płynnością i trochę migocze, czy można coś ustawić lub zmienić w ustawieniach fabrycznych żeby trochę to poprawić?
W sumie gdybym był bardziej z odświeżania i płynności zadowolony to z mojego punktu widzenia telewizor idealny.
Wydaje mi się że jest to kwestia podanego sygnału i ustawienia obrazu.Jeśli o to chodzi to G10 poprzeczkę postawił bardzo wysoko ( sygnał ). Jeśli chodzi o migotanie coraz bardziej muszę zgodzić się z wypowiedzią --MrDudek--że jest to efekt na granicy percepcji. Po paru dniach użytkowania i ustawieniach G10 jakoś migotanie zmniejszyło się do efektu prawie nie zauwarzalnego. Na pewno wielkie znaczenie ma oświetlenie zewnętrzne w markietach ( jarzeniówki ),jak Wspomniał --MrDudek--( nie tylko plazmy migoczą ).Dodatkowo co za tym idzie w moim przypadku przeskok z 37 na 46cali dało cały efekt w pierwszym odczuciu ( migotania ),tymbardziej że w pokoju używam oświetlenia jarzeniowego.Na 37calach nie rzuciło mi się to w oczy. Jeśli chodzi o to ( czy da się coś zmienić żeby poprawić ?) wszystko zależeć będzie od poziomu jakości nadawanego sygnału i otoczenia w jakim TV się znalazł ( o demku w MM nie wspomnę,) Widoczne w markiecie refleksy światła oraz migotanie jarzeniówek robią swoje. Zwróć uwagę w TV na :tryb ECO, który automatycznie dobiera parametry obrazu do warunków otoczenia ( Możesz tą funkcję wyłączyć ).Muszę powiedzieć że obraz G10 w domu (tymbardziej wieczorem)jest w niektórych momentach FANTASTYCZNY. Jeśli chodzi o: ( moc odświerzania obrazu )to wydaje mi się że chodzi tu o: (Sub-field Drive Intelligent Frame Creation---600Hz )który dotyczy: "automatycznej kompresji liczby klatek na sekundę w celu uzyskania bardziej płynnego obrazu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
poproś o prezentację w domu plazmy i LCD i sam najlepiej wybierzesz .
Do zdjęć lepszy jest dobry LCD :D
Obecnie Nr1 na rynku to model 42X70 wyprodukowany właśnie do takiego celu.
 

lexo

New member
Jeśli ktoś wie gdzie się ustawia 50/100hz to prosiłbym o instrukcję w jakim pod menu to znaleźć. Wczoraj w MM pan był tak miły, że z pilotem w ręku szukał ze mną gdzie się ustawia odświeżanie ale nic nie znaleźliśmy. Sam bym to zrobić ale ten model chyba steruję się tylko z pilota.
 

radzio99

New member
Mam pytanie czy te 600hz trzeba utawić czy to jest domyślne ustawienie i nie do zmiany ??

Kolejne pytanie, po co ustawiać na 100hz lub 50hz jak jest 600hz czy to dotyczy czego innego ?
 

Adek69

New member
U mnie w 42S10 jest Menu->Ustawienia->Inne ustawienia->Intelligent Frame Creation - włączasz albo wyłączasz i to jest te 600Hz w G10 albo 400Hz w S10 (tzn jak jest włączone). Nigdzie w ustawieniach nie znajdziesz liczb: 600 Hz, 100Hz czy 50Hz, to jest tylko chwyt marketingowy. Przynajmniej ja to tak rozumiem.
 
Do góry