Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

kriswas

Member
Bez reklam
Kol.SeVen77
Kliknij na mniej więcej 70str. tego wątku, gdzie opisaliśmy techniki stosowane w sklepach RTV, aby zrobić wodę z mózgu klienta! ;) Ale @gorylla ma 100% racji! :eek:k:
 

Hashi

New member
SeVeN77 napisał:
Wybrałem się dziś do MM żeby zobaczyć plazme której jeszcze nie widziałem w realu ale naczytałem sie o niej wiele dobrego i byłem zdecydowany na jej zakup powiedzmy tak w 80% Jednak to co zobaczyłem w sklepie mnie bardzo zdziwiło odrazu zwróciłem uwage na to że każdy tv samsunga i sony w sklepie prezentuje się pięknie , obraz żyleta , normalnie oczu nie można oderwać . Przechodze dalej i widze główny punkt wycieczki stoisko Panasonic koło siebie stoją TX-P42G10 , TX42S10 i jakaś 42 calowa plazma samsunga cena dwukrotnie niższa niż g10. Co widze obraz na plazmie samsunga bardzo dobry , plazmy panasonic ? nie zachwycają co jest chyba mało powiedziane bo obraz wygląda bardzo przeciętnie pomyślałem sobie jak ludzie mogą tak zachwalać taki tv wiem że trzeba to wszystko jakoś skalibrować ale jak ? bo w menu > obraz bawiłem sie w sklepie i nic nie mogłem zrobić żeby ten obraz stał sie chociaż przyzwoity . Więc teraz pytanie do was jak ustawić te plazme żebym sam mógł sie przekonać o jej swietnosci ?

Przede wszystkim oświetlenie w sklepie powoduje refleks na szybie plazmy (matryca nabiera odcienia zielonkawego czasem). Kwestię syganłu pozostawiam bez komentarza.
Miałem Samsunga 6 serii i pozbyłem się go na rzecz plazmy.
Zalety plazmy (akurat tej) to przede wszystkim dynamika oraz barwy. Na LCD odcień skóry oraz np. kolor asfaltu są nienaturalne. LCD ma ostrzejszy obraz, bardziej statyczny (pod PC), czerń w droższych modelach jest naprawde dobra (ale na co komu kolor sadzy?), barwy w LCD są za bardzo "laserowe" ze słabymi przejściami tonalnymi.
Puść naprawde dynamiczny film a zobaczysz różnicę. Poza tym system 100Hz w LCD nie nadaje się do oglądania DVD (można dostać oczopląsu).
Możesz sciągnąc coś z Microsoft HD Samples na pena i przetestować w sklepie (format wmv):

Poprostu zoabczyłeś coś na LCD czego nigdy nie widziałeś ale nie oznacza to że jest to dobre ;-).
LCD fullHD tylko jeśli masz blu-ray lub chociaż 720p. Plazma uniwersalna. Wierz mi na słowo. Ja zamieniłem LCD na plazme (dzięki uprzejmości sprzedawcy).
Chcesz to przekonaj się na własne oczy w domu.
 

Banko

New member
Moja ocena

Witam
Juz od miesiaca jestem uzytkownikiem p42g10. Zanim podjalem decyzje o zakupie przeczytalem caly watek dot. tego modelu. Wahalem sie jeszcze przed zakupem LCD SONY kdl-40w4500/5500. Oto kilka moich subiektywnych uwag co do tego tv.:
1. Czesto poruszana kwestia - czarnej czerni ;). Powiem tak - dla mnie ani ta czern nie jest jakas bardzo czarna (ani tez biel rewelacyjnie biala). Ale w moim mniemaniu to pikuś.
2. Niektorzy pisali o jakims buczeniu - moj egzemplarz nie buczy a wiatraczki sa na tyle ciche, ze aby je uslyszec, musi panowac kompletna cisza.
3. Jakosc wykonania - bardzo dobra.
4. Zuzycie energii - nie powiem ile ono dokladnie wynosi ale po liczniku nie widac aby bylo duze. Poza tym trzeba sie zastanowic czy ten parametr ma tak naprawde znaczenie. Na poczatku sie obawialem tego poboru mocy, teraz jak uzytkuje, mam to calkowicie gdzies. To tak jak z samochodem - chcialoby sie miec duzy, wygodny i dynamiczny ale zeby byl ekonomiczny jak matiz. Cos za cos.
5. Pilot swietny - duze, wygodne przyciski ale niestety brakuje takiego, ktorym mozna powrocic do poprzednio ogladanego kanalu.
6. Bardzo fajnie obraz dopasowuje sie do ekranu. Powoduje to, ze obraz zawsze wypelnia caly ekran i przewaznie zachowane sa proporcje szerokosci do wysokosci. Czasami jednak, szczegolnie na "ale kino", sygnal jest nadawany w dziwnym formacie i tv go znieksztalca, jednak wtedy mozna recznie ustawic proporcje.
7. Nie wiem czy to zasluga samego rodzjau matrycy czy tylko tunera ale obraz na sygnale SD posiada naprawde malo zaklocen. Sygnalu nie mam za mocnego a mimo to obraz jest rewelacyjny na wiekszosci kanalow. Na LCD podpietych do tego samego przewodu roznica diametralna na niekorzysc.
8. Na koniec najwazniejsze - ogolne wrazenie mam bardzo pozytywne. Obraz jest dla mnie wecej niz zadowalajacy, mimo ze (he, he) czern nie jest idealnie czarna a biel biala. Dla mnie odwzorowanie kolorow jest na tyle dobre ze moge wystawic ocene 5.

Na koniec chce potwierdzic doswiadczenia forumowiczow z prezenacja modeli panasonica w sklepach rtv a szczegolnie w MM. Gdybym tylko tym sie sugerowal na pewno bym go nie kupil. Jednak znalazlem 2 sklepy gdzie moglem porownac go z innymi tv. - EW w promenadzie i MM na bemowie.

Pozdrawiam
 

Hashi

New member
Banko napisał:
2. Niektorzy pisali o jakims buczeniu - moj egzemplarz nie buczy a wiatraczki sa na tyle ciche, ze aby je uslyszec, musi panowac kompletna cisza.

Drążąc temat. Załącz na tv jakiś jasny obraz i nadstaw ucho nad obudowe. Jeśli możesz to napisz czy słyszysz bzyczenie.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Przestałem się przejmować poborem prądu plazmy od kiedy dowiedziałem się, że mój amplituner Onkyo bierze 560 (!!!) W :???:.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Hashi napisał:
Drążąc temat. Załącz na tv jakiś jasny obraz i nadstaw ucho nad obudowe. Jeśli możesz to napisz czy słyszysz bzyczenie.

Nie widząc w chwili obecnej na oczy mojej plazmy i siedząc sobie przy kompie nad moim LCD-ekiem LG powiem ci od razu- na 100% buczenie będzie słyszalne i to niezależnie od jasności planszy. Z głową za TV to nawet dość głośne, można by rzec WTF!. Ale wystarczy wrócić na z góry upatrzone pozycje oglądania (czyt. kanapa) i świat staje się piękny.

Nie zachowuj się jak sadomasochista. Z pewnością nie będziesz oglądał TV w ten sposób, czy nawet z metra. Obraz po prostu będzie zbyt duży i będziesz się musiał odsunąć, tym bardziej, że z małych odległości w każdym dużym TV widać mankamenty obrazu. A jak zajmiesz miejsce we właściwej odległości wtedy z pewnością nie będziesz słyszał żadnego buczenia (no może jak będzie bardzo cicho, to coś tam usłyszysz). A jak siedziesz przy kompie to ci nie przeszkadza buczenie? Jak przeszkadza, to po co go kupiłeś?

Buczenie musi być słyszalne i tego nie unikniesz w żadnym TV. Nawet LCD buczą, może tylko trochę mniej. Moja 19' też lekko buczy jak się wsadzi głowę z tyłu. Tylko po co, pytam, trzymać tam głowę?

Tam gdzie jest kupa elektroniki i spore pobory prądu, jakieś tranzystory, przetwornice, vel inne kondensatory i Bóg wie co jeszcze, zawsze coś będzie generowało buczenie cy szumienie. Dodatkowo plazmy trochę się grzeją, więc są jeszcze wiatraki, które również coś dorzucą od siebie.

Za pomocą tego przydługawego elaboratu Chcę Ci jedynie powiedzieć, że na siłę szukasz problemu, którego nie ma. A jak się człowiek za długo zastanawia, to właśnie takie samobójcze myśli do głowy przychodzą. Pozdr.
 

Hashi

New member
gorylla napisał:
Nie widząc w chwili obecnej na oczy mojej plazmy i siedząc sobie przy kompie nad moim LCD-ekiem LG powiem ci od razu- na 100% buczenie będzie słyszalne i to niezależnie od jasności planszy. Z głową za TV to nawet dość głośne, można by rzec WTF!. Ale wystarczy wrócić na z góry upatrzone pozycje oglądania (czyt. kanapa) i świat staje się piękny.

Nie zachowuj się jak sadomasochista. Z pewnością nie będziesz oglądał TV w ten sposób, czy nawet z metra. Obraz po prostu będzie zbyt duży i będziesz się musiał odsunąć, tym bardziej, że z małych odległości w każdym dużym TV widać mankamenty obrazu. A jak zajmiesz miejsce we właściwej odległości wtedy z pewnością nie będziesz słyszał żadnego buczenia (no może jak będzie bardzo cicho, to coś tam usłyszysz). A jak siedziesz przy kompie to ci nie przeszkadza buczenie? Jak przeszkadza, to po co go kupiłeś?

Buczenie musi być słyszalne i tego nie unikniesz w żadnym TV. Nawet LCD buczą, może tylko trochę mniej. Moja 19' też lekko buczy jak się wsadzi głowę z tyłu. Tylko po co, pytam, trzymać tam głowę?

Tam gdzie jest kupa elektroniki i spore pobory prądu, jakieś tranzystory, przetwornice, vel inne kondensatory i Bóg wie co jeszcze, zawsze coś będzie generowało buczenie cy szumienie. Dodatkowo plazmy trochę się grzeją, więc są jeszcze wiatraki, które również coś dorzucą od siebie.

Za pomocą tego przydługawego elaboratu Chcę Ci jedynie powiedzieć, że na siłę szukasz problemu, którego nie ma. A jak się człowiek za długo zastanawia, to właśnie takie samobójcze myśli do głowy przychodzą. Pozdr.

Staram się znaleźć wady. Nie ma rzeczy idelanych dlatego należy szukać niedociągnieć aby iść do przodu.
Jeśli ktoś ma np. małe dziecko i chcialby w nocy obejrzec sobie coś po cichu aby nie zbudzić malucha to głośność sprzętu napewno wpływa na komfort oglądania. Co do dźwieków wydawanych przez plazmy to jestem tego świadom ze wzgledu na konstrukcje tego typu paneli. Siedząc 3-4 metry od tv nie słychać prawie nic przy "Mute".
Tak nawiasem jestem w pełni zadowolnoy z G10.
Pozdrawiam.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Hashi napisał:
Tak nawiasem jestem w pełni zadowolnoy z G10.
Teraz to mnie zastrzeliłeś. Myślałem, że szukasz odpowedzi na kwestię ew. buczenia, bo chcesz kupić plazmę. A ty mówisz, że masz. Dopiero po wcześniejszym poście dostrzegłem, że to przeoczyłem. Zrozumiałem więc, że starałeś się uświadomić banko, że jednak buczy. Dobre. Nie było mojej gadki.
 

marcinjak77

New member
gorylla napisał:
Teraz to mnie zastrzeliłeś. Myślałem, że szukasz odpowedzi na kwestię ew. buczenia, bo chcesz kupić plazmę. A ty mówisz, że masz. Dopiero po wcześniejszym poście dostrzegłem, że to przeoczyłem. Zrozumiałem więc, że starałeś się uświadomić banko, że jednak buczy. Dobre. Nie było mojej gadki.
I ja potwierdzam, może nie buczenie bo głośniej buczy PS3:twisted: ale wiatraki słychać niezaprzeczalnie z 2,5 metra.Taki szum, trochę denerwujący że jest ale nie przeszkadza w oglądaniu, nawet jak jest bardzo cicho.Co do bzyczenia to na jasnych scenach jest delikatny wysoki dżwięk ale zauważalny tylko wtedy kiedy znika czyli np przy przełączaniu programów.Te szumy ( nie ma buczenia- są szumy) i słabo słyszalne wysokie dźwięki przy jasnych scenach to jedyne czego chciałbym pozbyć się z 42G10 gdyby to było możliwe.Ale wiem że nie jest więc skupiam się na obrazie:p który jest rewelacyjny !!! Na HD, DVD,DiVX a nawet 30% kanałów SD z Cyfry+ jest bardzo dobrze. Chodząc do znajomych którzy mają LCD bawie się ustawieniami, programami i szczerze nie widziałem nic porównywalnego z tym Panasem.Oczywiście jeżeli chodzi o TV lub jakieś filmy nie HD bo na BD to każdy nowoczesny TV Full HD daje radę, choć LCDki faktycznie mają zbyt agresywne świecenie.
W Panasoniku słychać te niepożądane dźwięki, zostają lecutkie powidoki po grach PS3 ale to wszystko pikuś i nie wczuwałbym się w to gdyby nie to FORUM!(pozdrawiam forumowiczów :-D )
Szczerze zachęcam niezdecydowanych do zakupu tych plazm, w domu jest naprawdę tak jak sobie to wyobrażacie, w żadnym sklepie nie widziałem takiego obrazu na plazmach jak mam dzisiaj u siebie!
 

SeVeN77

New member
Dzięki za pomoc panowie . Teraz jestem już w 100% przekonany co do tej plazmy, pozostała mi jeszcze tylko kwestia wyboru rozmiaru i sklepu (raczej internetowego) ale z tym już sobie powinienem poradzić. pozdrawiam ;)
 

marcinjak77

New member
SeVeN77 napisał:
Dzięki za pomoc panowie . Teraz jestem już w 100% przekonany co do tej plazmy, pozostała mi jeszcze tylko kwestia wyboru rozmiaru i sklepu (raczej internetowego) ale z tym już sobie powinienem poradzić. pozdrawiam ;)

Sprawdzaj w MM, ja tam kupiłem 2 tygodnie temu w promocji i na 10 rat 0% za 4059zł. Tydzień wcześniej były za 3999, w poprzedni weekend nawet 3869.I masz możliwość dokupienia gwarancji ( ja nie skorzystałem).Do domu wiozą za darmo w obrębie województwa albo odbierasz sam( wymiary kartonu znajdziesz w poprzednich postach) - mi do focusa kombi wszedł bez problemu na stojąco przez klapę bagażnika( tylko tak transportuj).Ja podniesiesz siedziska tylnej kanapy to i do sedana wstawisz.Też chciałem kupić w internecie ale nie wytrzymałbym stresu związanego z oczekiwaniem:) a i ceny nie było lepszej niż w MM.
 

kriswas

Member
Bez reklam
@SeVeN77

Powiem tak, zastanów się, ale to bardzo dokładnie nad rozmiarem! Ja jedynie czego żałuję, że nie zdecydowałem się na 46 cali tylko na 42 :( Po kilku tygodniach widzę, że do mojego kąta TV /4m x 5m/, i maksymalna odległość do ekranu 3m, idealnie pasowałby rozmiar 46 cali!! Całe szczęście, że 42'' pójdzie do rodziców :)
 

Carboni

New member
"Sprawdzaj w MM, ja tam kupiłem 2 tygodnie temu w promocji i na 10 rat 0% za 4059zł...."
UWAGA na MM!!! Chciałbym podzielić się z Wami swoją "przygodą" z zakupami TV w MM w Lublinie. W ostatni weekend była sprzedaż bez VAT. Szczęsliwy zdecydowałem się na zakup 46G10 Panasonica -5327PLN, myślę sobie no trudno zapłacę wiecej ~350zł niż przez internet, ale zawsze to na miejscu, pewny towar w samochodzie, gwarancja i takie inne. Towar poprosiłem z magazynu (bo był jeszcze jeden na sklepie) aby miec pewnosc że nowy fabrycznie. Rozpakowuję w domu (po przejechaniu ok. 40km) i od razu cos mnie tknęło: podstawa wcisnięta gdzies obok (nie w wytłoczki) niezapakowane bolce, pilot luźny, sróbki niby owiniete ale worek rozdarty itd. Wyjąłem podstawę a ona porysowana od wycierania, TV równiez porysowany dookoła na obudowie, wiec szlag mnie trafił (chyba nie dziwne) Znając kombinacje przycisków (dzięki kolegom z forum) odczytałem jego przebieg i okazało się że nie jest to nówka i ma 130h pracy i 19 właczen. Zadzwonielm do sklepu a oni, że zwrotów nie ma i kierownik musi podjąc decyzję (szlag mnie trafił 2 raz). Z rana wiec pojechałem i zmusiłem ich do przyjęcia TV i zwrotu natychmiastowego gotówki. Slowa przepraszam nie uslyszałem, o zmarnowanym paliwie, czasie i nerwach juz nie wspomnę.
Dodam kilka uwag o samym TV:
- mam duze wątpliwosci do jakosci materiałow nie był to stary TV, czyms go wycierano, ale porysowany był strasznie (moj 16 letni sony ma mniej rys)
- na pierwsze oko dosyć ciemny obraz ( przy ustawieniach fabrycznych i normal), musiałem przyslonic żaluzje aby cokolwiek widziec, (TV stoi pod oknem i swiatlo bezposrednio nie pada) w nocy było znacznie lepiej, ale wciąż nazwał bym "jak w kinie" może to kwestia przyzwyczajenia
- obraz z TV i skalowanie przyzwoite
- czerń czerniejsza niż u kineskopa Sony (widac to na tle czarnych obudów)
- biały kolor dosyc słaby i raczej jak szary
- duza gradacja kolorow i bardzo miękkie, przyjemne
- po podłaczeniu DVD kablem chinch słyszalne buczenie, im glosniej odbiornik TV tym wyrazniej,po odłączeniu kabli ustaje, w kineskpowym Sony tego nie slychac(ten sam DVD)
- zdjecia z karty przepiękne (aparat zwykły kompakt 5mln Piks Nikon) - to zaskoczyło mnie pozytywnie najbardziej, ostrosc niesamowita i kolory bajeczne.
Rozpisałem się, ale moze moj komentarz będzie komus przydatny.
Dalej więc nie wiem czy ten model kupię (na pewno juz nie w MM) moze poczekam na G15, (ma jakies tam funkcje internetowe i mozliwosc podłaczenia do sieci int.)ale czy jest sens.
Proszę o komentarze, pozdrawiam wszystkich "zakręconych" na HD.:)
 

Carboni

New member
kriswas napisał:
@SeVeN77

Powiem tak, zastanów się, ale to bardzo dokładnie nad rozmiarem! Ja jedynie czego żałuję, że nie zdecydowałem się na 46 cali tylko na 42 :( Po kilku tygodniach widzę, że do mojego kąta TV /4m x 5m/, i maksymalna odległość do ekranu 3m, idealnie pasowałby rozmiar 46 cali!! Całe szczęście, że 42'' pójdzie do rodziców :)
Tak popieram, zdecydowanie 46", jesli ja miałbym mozliwosc powieszenia na scianie, to spokojnie 50" i wiecej. Tez mam 4x5m Jak mowi moj kolega, nie ma za małych TV :) ale 46" uwazam jest optymalnie jak zauważył Kriswas do tego pomieszczenia. Pozdro.
 

odek 102

New member
Ja mam pokój 4m na 4m. Dzisiaj mają mi przywieść 46g10-będzie wisiał na ścianie. Zamówiłem w sklepie internetowym na "CENEO" w PortONE.pl. W jeden dzień wypełniłem formularz zamówienia a za dwie godz. zostałem poinformowany telefonicznie( aby potwierdzić zamówienie) że mają na magazynie a na drugi dzień będzie u mnie.Według opinii klientów-bardzo zadowoleni a przesyłka szybko dotarła. Aktualna cena w PortONE.pl: 4888zł , kurier 44zł . Jak już dojedzie spróbuję podzielić się wrażeniami przeskoku z 37 na 46cali.:grin: Pozdrawiam.
 

slawbo

New member
kriswas napisał:
@SeVeN77

Powiem tak, zastanów się, ale to bardzo dokładnie nad rozmiarem! Ja jedynie czego żałuję, że nie zdecydowałem się na 46 cali tylko na 42 :( Po kilku tygodniach widzę, że do mojego kąta TV /4m x 5m/, i maksymalna odległość do ekranu 3m, idealnie pasowałby rozmiar 46 cali!! Całe szczęście, że 42'' pójdzie do rodziców :)
Oj kriswas nie popełniaj tego błędu :D Ja mam podobny pokój i 46 cali. I po 3 tygodniach oglądania stwierdzam, że 50" to było by to ! A jeżeli możesz powiesić tv na ścianie i masz kasę to nawet się nie zastanawiaj. Tak sobie myślę, że te telewizory to w sklepach są napompowane i po przywiezieniu do domu powoli schodzi z nich powietrze i tv się kurczą :mrgreen:

pozdrawiam
Sławek
 

ebem

New member
50 cali z odległości 3 m? Ja niedawno kupiłem P42G10 i jestem przerażony wielkością (mam pokój 3,5X4,5, tv oglądam z odległości 3,5~3 m), duży mebel w pokoju wygląda kosmicznie. :shock: Przesiadłem się z 28 calowego CTRa, więc muszę się przyzwyczaić.

PS. Rozumiem że karton po TV można wywalić, w przypadku awarii serwis odbiera sprzęt z domu?
 

adam-ant

New member
Ja oglądam 42'' z 1,5m i już dawno się przyzwyczaiłem. Jak już będę miał 50'' to 2m będzie maksymalną odległością. Czyli co się komu podoba :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ebem - przyzwyczaisz się szybko :D.
Karton jeśli masz gdzie to w pierwszym okresie lepiej potrzymać. Gdyby była potrzebna wymiana - bez kartonu będą duże schody :(
 
Do góry