Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

Papke

New member
hmm

Tak sie sklada , ze ostatnio widzialem kolo siebie 46s10 i 46g10 w sklepie dla idiotow w Berlinie :)
Oba TV na identycznych ustawieniach i materiale full HD. No i g10 swieci lepiej :p
Czern byla mniej zielona no i na s10 obraz zdawal sie lekko przymglony.

Nie byly to jakies wielkie roznice ale bez problemu zauwazalne przy TV stojacych obok siebie. W domku, stawiam , ze roznica bylaby mniejsza :)

Przystawilem tez swoje "szlachetne" ucho do s10 i slyszalem ciche brzeczenie. Przy g10 bylo slychac tylko troszke szum wiatraczkow :)

No i sam teraz nie wiem co mam kupowac. Bylem nastawiony na 46s10.
Na g10 szkoda mi kaski :). Chyba trzeba bedzie poczekac az zejdzie ponizej 4tys ..
 

greend

New member
moim zdaniem poczekaj na g10, dzisiaj znowu odwiedziłem parę sklepów i utwierdziłem się w przekonaniu że s10 faktycznie ma przymglony obraz, ja dla odmiany porównuje z x10 i jego kupię bo moim zdaniem x10 ma lepszą ostrość i kontrast, i żeby nie było to były te same ustawienia i ten sam materiał na obydwu
 

sarlac

New member
Ból oczu i głowy :eek:

Witam!
Od dwóch miesięcy jestem posiadaczem G10 42''. Należę do tej grupy, która chwali sobie ten TV. Przebrnąłem prze wszystkie posty w tym temacie co uświadomiło mnie o dobrej decyzji zakupu tego TV. A teraz do rzeczy...
Od paru dni podczas oglądania TV zaczęły boleć mnie oczy a potem głowa. Doszedłem do wniosku, że może mam za wysoki kontrast i jasność dlatego zresetowałem TV do fabrycznych ustawień. Wczoraj oglądnąłem dwa filmy ale przy końcu drugiego można było odczuć oczy i głowę. Filmy puszczane były przez DVD player po HDMI. Sytuacja nie jest lepsza podczas oglądania zwykłej telewizji a zwłaszcza kanałów HD; po 30min czuć zmęczenie oczu.
Odległość od telewizora to 2,5 - 3m. Czas spędzany przed telewizorem to 2- 3h. Nie wiem czy to wada fabryczna czy też coś w ustawieniach się poknociło. Zaznaczę tylko, że mieszkam w UK i tutaj kupowałem TV. Czy mógłby ktoś poradzić co zrobić z tym fantem?
Pozdrawiam!
 

sarlac

New member
Zatoki mam rozhuśtane od paru lat więc to raczej nie to. Zresztą żonę też zaczęły boleć głowa i oczy w tym samym momencie. Myślę że problem tkwi w złych ustawieniach. Jeszcze dzisiaj pooglądam i zobaczymy.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Witam.Prosze o podpowiedz co to znaczy "6144 stopni gradacji".Jak to sie przekłada na jakość kolorów lub odrazu w sygnale sd,hd.Mam w domu 42s10e i wydaje mi się ze nie do końca radzi on sobie z przejściani odcieni w sygnale sd, hd(a może tak ma być)widac granice niędzy odcieniami,mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi.
 

stan_1

New member
greend napisał:
moim zdaniem poczekaj na g10, dzisiaj znowu odwiedziłem parę sklepów i utwierdziłem się w przekonaniu że s10 faktycznie ma przymglony obraz, ja dla odmiany porównuje z x10 i jego kupię bo moim zdaniem x10 ma lepszą ostrość i kontrast, i żeby nie było to były te same ustawienia i ten sam materiał na obydwu
Całkowicie się z tym zgadzam. Posiadam 50g10e i przed zakupem porównywałem bezpośrednio s10,g10,c10 i x10. Z tego samego źródła w dwóch sklepach na jednej ścianie. Porównanie bezwzględnie przegrał s10. Jego obraz był przydymiony i przymglony względem innych. W g10 nawet przy kontraście ustawionym na 30 była lepsza ostrość niż w s10 ustawionym na 60 :eek: !!! (I jak tu porównywać zużycie prądu :) ). Miałem kupić s10 ze względu na hd i cenę. Kupiłem g10:rolleyes: . Jest super. Gdybym nie miał tyle kasy zdecydowanie wolałbym x10 !!! Pozdrawiam

p.s. do Gorylli - sorry, ale we wszystkich wątkach zaciekle bronisz swojego zakupu s10. Tymczasem sam przyznajesz, że nie porównywałeś go bezpośrednio z g10!!! Jakim prawem więc mieszasz ludziom w głowach i piszesz o przewadze "nieneo" nad "neo"??? Test Kikiego każdy może interpretować jak chce, gdyż są to zdjęcia zamieszczone na stronie internetowej. Zresztą on sam nigdy nie wyciągał wniosków takich jak Twoje! Mało tego niejednokrotnie polecał ludziom tak s10 - ze względu na cenę, jak i g10. Z resztą dużo lepiej uchwyciłbyś różnice gdybyś porównał te ekrany bezpośrednio. Tylko wtedy musiałbyś wszystkich na tym forum przeprosić...
 

DM914

New member
stan_1 napisał:
Całkowicie się z tym zgadzam. Posiadam 50g10e i przed zakupem porównywałem bezpośrednio s10,g10,c10 i x10. Z tego samego źródła w dwóch sklepach na jednej ścianie. Porównanie bezwzględnie przegrał s10. Jego obraz był przydymiony i przymglony względem innych. W g10 nawet przy kontraście ustawionym na 30 była lepsza ostrość niż w s10 ustawionym na 60 :eek: !!! (I jak tu porównywać zużycie prądu :) ). Miałem kupić s10 ze względu na hd i cenę. Kupiłem g10:rolleyes: . Jest super. Gdybym nie miał tyle kasy zdecydowanie wolałbym x10 !!! Pozdrawiam
Sam jestem posiadaczem S10 i jeżeli chodzi o porównanie S z G zgadzam się z Twoją opinią w konfrontacji model G wypada lepiej obraz jest lepiej obrysowany i ostrzejszy ( poza ceną ale to inna sprawa ), co do rywalizacji z modelem X to tu jest remis jeżeli chodzi o obraz SD i HD ( mam porównanie w domu ) i nie widzę , widziałem żadnego zamglenia itp w S10 ( podejrzewam że oglądany Tv w sklepie był ustawiony podczas uruchamiania w tryb " dom " o nizszych parametrach a jak wiadomo w świetle jarzeniowym plazma wypada blado ) jedyne wskazanie na S10 to rozdzielczość .
 
Ostatnia edycja:

darekguma

New member
Bez reklam
DM914 napisał:
Sam jestem posiadaczem S10 i jeżeli chodzi o porównanie S z G zgadzam się z Twoją opinią w konfrontacji model G wypada lepiej obraz jest lepiej obrysowany i ostrzejszy ( poza ceną ale to inna sprawa ), co do rywalizacji z modelem X to tu jest remis jeżeli chodzi o obraz SD i HD ( mam porównanie w domu ) i nie widzę , widziałem żadnego zamglenia itp w S10 ( podejrzewam że oglądany Tv w sklepie był ustawiony podczas uruchamiania w tryb " dom " o nizszych parametrach a jak wiadomo w świetle jarzeniowym plazma wypada blado ) jedyne wskazanie na S10 to rozdzielczość .
Witam.To ja mam taki problem, mam w domu 42s10e i moim zdaniem obraz jest mało ostry,sygnał z N,programy HD całkiem nie zle lecz widac jakieś niedociągniecia w obrazie,może to te 900 lini a nie 1080(szczególnie mecze na N) jak w seri G,widac granice między odcieniami,nie ma płynnych przejść no i nie do końca podobają mi sie kanały sd z N,a oglądałem u znajomego na LCD SONY 46w5500 też sygnał z N i kanały te wygłądały o niebo lepiej,bardziej ostre i czytelne.Zastanawiam się nad 46 g10e lub Sony 46w5500,może ktoś z posiadaczy seri G miał doczynienia,porównanie z Sony.Zleży mi na ostrym odrazie(taki lubię:) ) i dlatego mam taki dylemat,odwieczny dylemat plazma czy lcd.Czy seria G poradzi sobie lepiej od S.Dzięki za info.Pozdrawiam
 

greend

New member
darekguma napisał:
Witam.To ja mam taki problem, mam w domu 42s10e i moim zdaniem obraz jest mało ostry,sygnał z N,programy HD całkiem nie zle lecz widac jakieś niedociągniecia w obrazie,może to te 900 lini a nie 1080(szczególnie mecze na N) jak w seri G,widac granice między odcieniami,nie ma płynnych przejść no i nie do końca podobają mi sie kanały sd z N,a oglądałem u znajomego na LCD SONY 46w5500 też sygnał z N i kanały te wygłądały o niebo lepiej,bardziej ostre i czytelne.Zastanawiam się nad 46 g10e lub Sony 46w5500,może ktoś z posiadaczy seri G miał doczynienia,porównanie z Sony.Zleży mi na ostrym odrazie(taki lubię:) ) i dlatego mam taki dylemat,odwieczny dylemat plazma czy lcd.Czy seria G poradzi sobie lepiej od S.Dzięki za info.Pozdrawiam

Jeżeli twoim priorytetem jest ostrość to bierz sony, g10 na pewno wypadnie lepiej w ostrości od s10 ale nie jest to aż taka przepaść w tym parametrze, plazmy oferują raczej bardziej stonowany naturalny obraz, a dużej ostrości trzeba szukać w wysokich modelach lcd. Widziałem ten model sony na którym leciał materiał hd i przyznam że byłem pod wrażeniem jakość a szczególnie właśnie ostrość na wysokim poziomie
 

gorylla

New member
Bez reklam
stan_1 napisał:
Całkowicie się z tym zgadzam. Posiadam 50g10e i przed zakupem porównywałem bezpośrednio s10,g10,c10 i x10. Z tego samego źródła w dwóch sklepach na jednej ścianie. Porównanie bezwzględnie przegrał s10. Jego obraz był przydymiony i przymglony względem innych. W g10 nawet przy kontraście ustawionym na 30 była lepsza ostrość niż w s10 ustawionym na 60 :eek: !!! (I jak tu porównywać zużycie prądu :) ). Miałem kupić s10 ze względu na hd i cenę. Kupiłem g10:rolleyes: . Jest super. Gdybym nie miał tyle kasy zdecydowanie wolałbym x10 !!! Pozdrawiam

p.s. do Gorylli - sorry, ale we wszystkich wątkach zaciekle bronisz swojego zakupu s10. Tymczasem sam przyznajesz, że nie porównywałeś go bezpośrednio z g10!!! Jakim prawem więc mieszasz ludziom w głowach i piszesz o przewadze "nieneo" nad "neo"??? Test Kikiego każdy może interpretować jak chce, gdyż są to zdjęcia zamieszczone na stronie internetowej. Zresztą on sam nigdy nie wyciągał wniosków takich jak Twoje! Mało tego niejednokrotnie polecał ludziom tak s10 - ze względu na cenę, jak i g10. Z resztą dużo lepiej uchwyciłbyś różnice gdybyś porównał te ekrany bezpośrednio. Tylko wtedy musiałbyś wszystkich na tym forum przeprosić...

A TY uważasz, że Twoje porównanie jest miarodajne? Widziałem na tym forum setki wypowiedzi o porównaniach w sklepach i ich wyniki są baaardzo różne. Były nawet wypowiedzi, że X10 świecił lepiej jak G10, ba- nawet tak samo jak V10. A powiem Ci, że z kolei z moich obserwcji sklepowych wynika, że X10 i S10 grają ładniej jak G10, bo ciut ostrzej i dokładniej. Ale nie traktuję takiego slepowego porównania jako miarodajnego, dlatego proszę nie traktować go poważnie. Jedno, co jest pewne, to to, że S10 świeci minimalnie ciemniej niż seria X i G (prawdopodobnie z powodu niższego kontrastu fabrycznego).

Bawiąc się w kotka i myszkę ja zadam Ci pytanie, jakim prawem Ty piszesz, że S10 ma zamglony obraz (nie wspomnę, że pomyliłeś parametry kontrastu i ostrości). Według mnie to absurd- mój gra żyleta. Na zdjęciach kikiego również takiego efektu nie uświadczysz. Proponuję więc Ci zamieścić tę wypowiedź w wątku o S10, a zobaczysz, że się rozegra.

Według mnie fotograficzny test kikiego jest bardziej miarodajny (bo robione na tym samym źródle), niż jakiekolwiek porównanie w sklepach, gdzie telewizory są podpinane pod tak różne sygnały, rozdzielane jeszcze na milion sposobów, że włos się na głowie jeży. A konkluzja testu jest jedna- sygnał SD na G10 był słabiej skalowany, mniej wyraźny i nie ma w tym zakresie żadnych wątpliwości- trzeba być ślepym, aby tego nie widzieć. Jednak jak ktoś chce się na siłę pocieszyć, to sobie zrelatywizuje ocenę tych zdjęć, tak jak Ty to zrobiłeś. To ostatnio modne, bo przecież ZSRR nie napadł na Polskę, tylko jej bronił przez Niemcami. A testy w portalach specjalistycznych (i na tym forum) też nie pozostawiają złudzeń- G10 ma problemy ze skalowaniem SD i Twoja subiektywna interpretacja zdjęć tego nie zmieni.

A to, że kiki nie wypowiedział się co do wyników testu- cóż, jak się handluje tym sprzętem, to wypowiadanie się co lepsze- jest trochę jak podcinanie gałęzi, na której się siedzi. Prawda ekonomiczna jest bowiem oczywista- przy tej samej marży dla danego producenta od droższego produktu zarobek jest niestety większy. Na czym zarobisz więcej- na np. 10% od 1000, czy 10% od 3000? Przemyśl to.

Nie bronię zaciekle S10. Bronię zaciekle S10 w porównaniu do G10, a to różnica. Wiele razy polecałem X10-tkę czy V10-kę. G10 odradzałem i jak mnie ktoś będzie pytał to będę odradzał. Lepiej kupić tanie i znakomite X10 czy S10, bądź dużo droższe, ale wyśmienite V10, niż znakomite, ale zdecydowanie za drogie, G10.

Nikogo, niestety, nie zamierzam przepraszać, bo jestem całkowicie przekonany, że mam rację. W mojej ocenie G10 jest przewartościowany względem jakości i nic mojej oceny nie zmieni.

Przepraszam użytkowników G10- już się dawno temu zamknąłem, ale znów mnie sprowokowano.
 

KTomek

New member
TV - laptop

Witam.
Zapewne ten temat był już poruszany na forum, ale nie mogę się doszukać.
Chodzi mi o podłączenie i ustawienie laptopa na g10. Podłączam przez kabel hdmi. Jaką ustawić rozdzielczość laptopa, może nic nie zmieniać i niech to robi automatycznie? Na jakim programie oglądać filmy full hd?

Dzięki za wszelkie informacje.
 

sarlac

New member
kowal801 gdzie mogę to sprawdzić przebrnąłem przez wszystkie funkcje w TV i nic nie znalazłem? Faktycznie problem z odświeżaniem może powodować takie symptomy ale nie wiem gdzie się to ustawia.
 

jazzy

New member
stan_1 napisał:
Całkowicie się z tym zgadzam. Posiadam 50g10e i przed zakupem porównywałem bezpośrednio s10,g10,c10 i x10. Z tego samego źródła w dwóch sklepach na jednej ścianie. Porównanie bezwzględnie przegrał s10. Jego obraz był przydymiony i przymglony względem innych. W g10 nawet przy kontraście ustawionym na 30 była lepsza ostrość niż w s10 ustawionym na 60 :eek: !!! (I jak tu porównywać zużycie prądu :) ). Miałem kupić s10 ze względu na hd i cenę. Kupiłem g10:rolleyes: . Jest super. Gdybym nie miał tyle kasy zdecydowanie wolałbym x10 !!! Pozdrawiam

p.s. do Gorylli - sorry, ale we wszystkich wątkach zaciekle bronisz swojego zakupu s10. Tymczasem sam przyznajesz, że nie porównywałeś go bezpośrednio z g10!!! Jakim prawem więc mieszasz ludziom w głowach i piszesz o przewadze "nieneo" nad "neo"??? Test Kikiego każdy może interpretować jak chce, gdyż są to zdjęcia zamieszczone na stronie internetowej. Zresztą on sam nigdy nie wyciągał wniosków takich jak Twoje! Mało tego niejednokrotnie polecał ludziom tak s10 - ze względu na cenę, jak i g10. Z resztą dużo lepiej uchwyciłbyś różnice gdybyś porównał te ekrany bezpośrednio. Tylko wtedy musiałbyś wszystkich na tym forum przeprosić...
Całkowicie popieram,
Od dłuższego czasu śledzę wypowiedzi Gorylli zachwalające S10 (posiadam G10 i jestem baardzo zadowolony). Ze względu na okrojony budżet poleciłem znajomemu S10 (początkowo G10) sugerując się zachwytami wymienionego już Gorylli niestety:

Po 1 - po wejściu na wątek S10 okazało się że jednak nie wszyscy są zachwyceni pisząc właśnie o "przydymionym" obrazie co dało mi już do myślenia,
Po 2 - po obejrzeniu tego panelu na żywo mój osąd tylko się umocnił - w porównaniu do G10 jednak wg mnie ten panel wypada słabiej.

Dlatego przepraszam bardzo ale zachwalając ten panel nie bądź tak natrętny i nie przytaczaj ciągle testu Kikiego jako jedynego argumentu i wyznacznika wszystkiego ponieważ twój osąd jak i ten test był bardzo subiektywny i niestety nie miarodajny. Czytam wiele opinii użytkowników lub tych którzy zamierzają lub zastanawiają się nad zakupem ale żadna nie jest tak "agresywna" i nie znosząca najmniejszej krytyki.

Otóż powiem tak, dla mnie panel S10 jest zdecydowanie słabszy od G10 (nie wgłębiając się w wszelkie szczegóły techniczne) i dlatego też jest ustawiony dla innego segmentu rynku i innego odbiorcy. Opinia że płacąc mniej masz to samo, ba nawet coś lepszego jest dla mnie nie do przyjęcia.
I nie chcę po raz kolejny słuchać porównań o modelach samochodów czy innych bzdurnych teorii! Po prostu zważ że to forum czyta wielu użytkowników i traktuje opinie przytaczane tutaj często jako podstawę zakupu co wiąże się z konkretnym wydatkiem na konkretny czas.
Pozdrawiam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wow , wow.
Oczywiście Twój test jest jedynie obiektywny i miarodajny :hihi:.
Podaj jakie narzędzia podłączyłeś do testów?
Jakie oprogramowanie ?
Kalibrowałeś telewizory ?
I nie opowiadaj bzdur - jak ich nie testowałeś z różnych ujęć i różnych sygnałów. I boli że ktoś ma inne zdanie niż TY ?
Jak samochód ma 8 poduszek i jest droższy to wg Ciebie ma znacznie lepsze parametry od tego co ma tylko 4 poduszki .:D:D:D

Po obejrzeniu paneli - wydałeś swój - jedynie słuszny osąd.
Ja to udokumentowałem nie mając żadnych uczuć miłości do S10 czy G10.
Wyszło jak wyszło i mi to "tito".
Mam obydwa modele obok siebie na półce - więc widzę i wiem.
 

Traper2000

New member
kiki napisał:
wow , wow.
Oczywiście Twój test jest jedynie obiektywny i miarodajny :hihi:.
Podaj jakie narzędzia podłączyłeś do testów?
Jakie oprogramowanie ?
Kalibrowałeś telewizory ?
I nie opowiadaj bzdur - jak ich nie testowałeś z różnych ujęć i różnych sygnałów. I boli że ktoś ma inne zdanie niż TY ?
Jak samochód ma 8 poduszek i jest droższy to wg Ciebie ma znacznie lepsze parametry od tego co ma tylko 4 poduszki .:D:D:D

Po obejrzeniu paneli - wydałeś swój - jedynie słuszny osąd.
Ja to udokumentowałem nie mając żadnych uczuć miłości do S10 czy G10.
Wyszło jak wyszło i mi to "tito".
Mam obydwa modele obok siebie na półce - więc widzę i wiem.

Z całym szacunkiem dla Kikiego ale chyba tylko jemu przystoi porównanie obu modeli bo je dwa ma obok siebie a innym wara od ocen...?!?
NIe będę tutaj podważał niczyich opinii ale każde forum ma swoich "specjalistów" którzy są ponad zwykłymi ludźmi i wszystko widzą i wiedzą lepiej... a spuszczanie się na temat czerni KURO to już przyprawia o rozwolnienie.
 
Do góry