Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

sekret

New member
Ja oglądam od kilku dni 50 z odleglości niecałych 3 metrów i oczy mnie nie bolą, nie mam także problemów z błądzeniem oczami po ekranie (a filmy ogladam z napisami w końcu to ma byc kino domowe). mysle, że to kwestia indywidualna a co do bólu oczy może faktycznie trzeba sie przyzwyczaic lub ściemnic tv.
 

edek13

New member
Moją 50 zamieniłbym tylko na 60 :D , jak wcześniej pisałem oglądam z odległości 3-3,5m i owszem początki były trudne bo przejście z 37 LCD musiało się takim okazać. Wszystko ma swoje wady i zalety bez wyjątku na materię i dziedzinę jaką omawiamy, trzeba tylko aby te minusy nie przysłoniły minusów. "Tym" optymistycznym akcentem pocieszam wszystkich Świerzych właścicieli tych TV bo mimo wad (kilku znacznych) oglądanie i użytkowanie potrafi dać wiele radochy i satysfakcji z zakupu.
 

Kowicz

New member
Witam

Mam pokój 4,5m (oglądanie z 3-4m) i w sumie już wybrałem 46S10 ale teraz zastanawiam się czy nie lepiej wziąć 42G10, jak myślicie?

Obraz będzie z osiedlowej kablówki (Legionowo), czasami DVD a w najbliższej przyszłości planowany zakup Popcorna lub czegoś podobnego.

Pozdrawiam
 

robiw

New member
Ja ma 3.9-4m i 50X10Y i jest spoko, mógłby być większy :). Kablówka UPC a niebawem n-ka...robiw

PS.
Tak na marginesie to nie widzę z tej odległości potrzeby posiadania F-HD ale co kto lubi :).
 

Tomaszz

New member
marcinjak77 napisał:
Hej, dzięki.Przed chwilą to zrobiłem i dźwięk faktycznie dochodzi .
Problem w tym że kiedy podłączam kable do wejść z tyłu telewizora to dźwięk mam tylko na opcji źródła "component".Kiedy podłączam do wejść z boku wtedy słychać tylko na źródle "PC".Czy to nie jest aby tak że na HDMI3 gdzie podłączyłem komputer przez przejściówkę DVI-HDMI nie ma możliwości odtwarzania dźwięku z dodatkowych kabli?Wygląda na to że TV nie dopuszcza takiej możliwości ze względu na to że HDMI jest dedykowane do wizji i fonii więc plazma czyta dźwięk tylko z kabla HDMI a tam go nie ma :(

Możliwe, że możesz połączyć kartę dźwiękową z kartą graficzną małym kabelkiem i dzięki temu przez HDMI z karty graf. będzie wysłany także dźwięk!
Popatrz w jakieś instrukcji do karty graficznej.

Pozdrawiam
 

skip300

New member
robiw napisał:
Ja ma 3.9-4m i 50X10Y i jest spoko, mógłby być większy :). Kablówka UPC a niebawem n-ka...robiw

PS.
Tak na marginesie to nie widzę z tej odległości potrzeby posiadania F-HD ale co kto lubi :).


Hej ja tez już prawie wybrałem 50X10Y, tylko pytanko czy spokojnie sobie poradzi z sygnałem Blu-rey i będzie się możnacieszyć jakością obrazu
 

Foxxx24

New member
Bez problemu poradzi sobie z jakością Blu Ray, jak sama nazwa wskazuje HD Ready i będziesz się mógł w pełni rozkoszować obrazem:)

Pozdrawiam
 

MrDudek

New member
Foxxx24 napisał:
Bez problemu poradzi sobie z jakością Blu Ray, jak sama nazwa wskazuje HD Ready i będziesz się mógł w pełni rozkoszować obrazem:)

Nieprawda. Blu Ray to Full HD (1080p) a nie HD Ready (720p). Nie oznacza to, że X sobie nie poradzi, ale do Blu Ray kupujemy Full HD.
 

Foxxx24

New member
Jakbyś się zagłębił w szczegóły techniczne i zobaczył obraz z tego samego źródła na obu modelach to byś nie wprowadzał kolegi w błąd,zwłaszcza przy tej odległości,którą ma od tv!

Nie ma potrzeby kupować FULL-HD tylko dlatego,że chce kupić Blu Ray no chyba,że chciałby siedzieć 2,5 metra lub bliżej przy ekranie.
W przeciwnym wypadku to,że FULL HD to 1080p,a HD Ready 720p NIE będzie miało znaczenia przy większej odległości od ekranu.

Polecam przeanalizować tabele pokazujące w jakiej odległości powinno się oglądać FULL HD.:)
 
Ostatnia edycja:

MrDudek

New member
Foxxx24 napisał:
Jakbyś się zagłębił w szczegóły techniczne i zobaczył obraz z tego samego źródła na obu modelach to byś nie wprowadzał kolegi w błąd,zwłaszcza przy tej odległości,którą ma od tv!

Nie ma potrzeby kupować FULL-HD tylko dlatego,że chce kupić Blu Ray no chyba,że chciałby siedzieć 2,5 metra lub bliżej przy ekranie.
W przeciwnym wypadku to,że FULL HD to 1080p,a HD Ready 720p NIE będzie miało znaczenia przy większej odległości od ekranu.

Polecam przeanalizować tabele pokazujące w jakiej odległości powinno się oglądać FULL HD.:)
Twoja wypowiedź była myląca, lub co najmniej nieścisła, więc ją skorygowałem. Pamiętaj, że na forum trafiają różne osoby, w większości niefachowcy i dlatego warto dbać o precyzję sformułowań.

ps. Na kolejny Twój post w tym tonie nie odpowiem.
 

skip300

New member
Wiem że do cieszenia się w pełni blu reyem trzeba full HD, tylko że różnica jaką trzeba zapłacić za ten sam model jest warta, full to prawie 1200 zł więcej, a blu-rey będę oglądał raczej sporadycznie tzn jakies 1 filmy w tygodniu, nie wychodzi tyle filmów z efektami chyba (jestem miłosnikiem SF) a te co ogląda żona to na DVD wystarczy, oglądałem DVD puszczone przez BD 390 lg przepięknie podciąga jakość . Tak tylko pytałem czy obraz będzie dobry, lepiej czy dobry, chyba że poczekać aż spadna ceny G10 tylko ile?
 

Foxxx24

New member
MrDudek napisał:
Twoja wypowiedź była myląca, lub co najmniej nieścisła, więc ją skorygowałem. Pamiętaj, że na forum trafiają różne osoby, w większości niefachowcy i dlatego warto dbać o precyzję sformułowań.

ps. Na kolejny Twój post w tym tonie nie odpowiem.
Po pierwsze jakoś nikt poza Tobą nie zgłosił protestu co do mojej wypowiedzi czy aby jej treść była myląca gdyż napisałem,że skoro tv jest "HD Ready" (czyli gotów do przyjęcia i wyświetlania rozdzielczości HD) to bez problemów będzie sobie radził z obrazem HD,a co za tym idzie pozwoli koledze,który pytał cieszyć się bardzo dobrą jakością obrazu, tym bardziej z większej odległości:)

Twoją wypowiedź również można by uznać za co nie co mylącą skoro piszesz,że do Blu Ray kupujemy full hd (w domyśle "tylko" full hd i tak by to potraktował zapewne użytkownik początkujący w tym temacie) co prawdą nie jest.

Wiele osób kupiło model HD Ready i do tego Blu Ray i są bardzo zadowolone, jak np kolega marciniozo, który często udziela się na forum w temacie Blu Ray.


A co do "ps." wcale nikt Cie nie zmusza do odpowiadania na mój post czy posty gdyż to wolne forum więc ja problemu nie widzę.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

thermoos

New member
skip300 napisał:
Wiem że do cieszenia się w pełni blu reyem trzeba full HD, tylko że różnica jaką trzeba zapłacić za ten sam model jest warta, full to prawie 1200 zł więcej, a blu-rey będę oglądał raczej sporadycznie tzn jakies 1 filmy w tygodniu, nie wychodzi tyle filmów z efektami chyba (jestem miłosnikiem SF) a te co ogląda żona to na DVD wystarczy, oglądałem DVD puszczone przez BD 390 lg przepięknie podciąga jakość . Tak tylko pytałem czy obraz będzie dobry, lepiej czy dobry, chyba że poczekać aż spadna ceny G10 tylko ile?

skpi300 - z tym 1200 zł róznicy to chyba troszkę przesadziłeś :)- przecież jest jeszcze model S10, też full hd i do wzięcia teraz za jakieś 2800 zł.
 

edek13

New member
skip300 napisał:
Wiem że do cieszenia się w pełni blu reyem trzeba full HD, tylko że różnica jaką trzeba zapłacić za ten sam model jest warta, full to prawie 1200 zł więcej, a blu-rey będę oglądał raczej sporadycznie tzn jakies 1 filmy w tygodniu, nie wychodzi tyle filmów z efektami chyba (jestem miłosnikiem SF) a te co ogląda żona to na DVD wystarczy, oglądałem DVD puszczone przez BD 390 lg przepięknie podciąga jakość . Tak tylko pytałem czy obraz będzie dobry, lepiej czy dobry, chyba że poczekać aż spadna ceny G10 tylko ile?

Jak żona się zgodzi to bierz FULL HD jak Cię coś strzeli i kupisz PS3 to będziesz miał pełnię doznań, ja kilka lat temu kupiłem HD READY (FULL był piekielnie drogi tamtymi czasy) i dziś już mam G10 i nadzieję, że czaso-okres do nastepnej wymiany sprzętu się znacznie wydłuży.
 

Sikorrr

New member
problem z modułem Polsatu

Przepraszam tych co czytali już ten post na forum V10 ale może ktoś z użytkowników innych modeli spotkał się z tym problemem i może mi coś doradzić ?

Od pewnego czasu (przez miesiąc było OK) mam pewne problemy w korzystaniu z modułu CI z kartą Polsatu. Otóż codziennie jak włączam TV (na kanał z paczki Polsatu) pojawia mi się komunikat "program zakodowany". Czekanie aby się odpalił nic nie daje - pomaga dopiero wysunięcie modułu CI i jego ponowne włożenie (taki sposób z samą kartą nic nie zmienia).
Czy miał ktoś takie problemy i potrafi coś mi doradzić ?
Sam już nie wiem czy to wina modułu + karty (czyli reklamacja w Polsacie) czy gniazda CI w TV (czyli reklamacja w Panasonicu). A może są na to jakieś "sposobiki" (czyszczenie, inna kolejność czynności, itp.)
Proszę o jakieś porady :)
 

gorylla

New member
Bez reklam
Foxxx24 napisał:
Zgadza się,ale z jedną mała uwagą,a mianowicie najnowsze matryce typu NEO PDP są tylko w seriach G i V.:)

I bardzo dobrze, bo mam S10 i przynajmniej mam lepszy obraz i mniejsze zużycie prądu (test porównawczy S10 vs G10). Nowsze jest wrogiem starszego, ale jak się okazuje nie zawsze.
 

Filozofgrip

New member
gorylla napisał:
I bardzo dobrze, bo mam S10 i przynajmniej mam lepszy obraz i mniejsze zużycie prądu (test porównawczy S10 vs G10). Nowsze jest wrogiem starszego, ale jak się okazuje nie zawsze.

Obraz masz lepszy chyba jedynie w Twoim odczuć a testy to tylko wskazówki więc proszę Cię - nie opieraj swoich odczuć, na tym co w "teście" napisano. :)
 

gorylla

New member
Bez reklam
Naoglądałem się w ostatnim czasie tych plazm do bólu (akurat dwóch znajomych kupiło modele z NEO) i powiem Ci, że nie ma ŻADNEJ przewagi ekranów Neo-PDP nad nie-Neo. Absolutnie ŻADNEJ.

Nie miałem możliwości porównania bezpośredniego poza testem kikiego, który złudzeń nie pozostawia.

Jak wymienisz choć jedną przewagę panelu Neo nad nie-Neo, która ma jakiś realny wpływ na polepszenie jakości obrazu, to jesteś gość.

Dodam, że nie zamierzam się z nikim kłócić i nie traktuj tego personalnie. Nie domagam się odpowiedzi, bo nie istnieje.

Na forum jest masa wpisów o tym, że ktoś zamienił starsze panele PV, PY na nowszą serię z nadzieją, że obraz będzie lepszy i się srogo zawiódł.

Neo to ściema Panasa, aby ładnie sprzedać nową serię, bo jest niby-rewolucyjna. A prawda jest taka, że...
 
Do góry