Panasonic PY85

marek206

Klub HDTV.com.pl
vip
sfinks_23 napisał:
Wcale nie. Też widziałem na ceneo, że w tym sklepie jest po 3999 PLN, ale na stronę samego sklepu nie wchodziłem - nie chciałem się denerwować:), bo 2 tygodnie wcześniej kupiłem trochę drożej.

Teraz jest cena 3899 PLN ale w innym sklepie.
Fakt,niesamowite jak może model 42PY85 byc droższy od modelu 42PY80 tylko o 30zł?????:(
 

Jary111

New member
Witam,

Od tygodnia jestem posiadaczem 46 PY8. Sprawuje się wyśmienicie jednakże:
Słychać lekki szum wiatraków - niech im będzie, jest ledwie słyszalny
ale co gorsza w pobliżu plazmy - tak z metra słychać lekkie buczenie, coś w stylu buczenia transformatora. Nie wiem, czy było ono już od początku, czy dopiero teraz się ujawniło
Czy u was też są takie objawy? Reklamować to czy nie?
Jak sprawdzić, że TV nie był wcześniej użytkowany?
 

uszy

New member
Jary111 napisał:
...tak z metra słychać lekkie buczenie, coś w stylu buczenia transformatora.
Pamiętaj, że to telewizor plazmowy. Co to plazma? Tłumacząc nienaukowo i nie posługując się książkową definicją, chmura zjonizowanych gazów. Żeby uzyskać plazmę, potrzeba naprawdę bardzo dużej energii (czytaj: napięcia), więc cewka, na której to się indukuje, po prostu drga jak rdzeń transformatora ulicznego - stąd analogia dźwięku.
W moim buczy podobnie, jednakże słychać to z bardzo bliska i głównie za ekranem, więc w oglądaniu zupełnie nie ma dla mnie znaczenia.
Moim zdaniem reklamowanie tego mija się z celem, bo serwis, nawet, jeśli przyjedzie, popuka się w głowę i pomyśli sobie brzydkie rzeczy o Tobie. Po co marnować ich czas? Myślę, że mają sporo pracy przy interwencjach w naprawdę uzasadnionych przypadkach.
Jary111 napisał:
Jak sprawdzić, że TV nie był wcześniej użytkowany?
W serii PY85 naciska się guzik ze strzałką w dół z boku obudowy telewizora, przytrzymuje się i, celując pilotem w odbiornik, naciska trzy razy zero na pilocie. To powoduje wejście odbiornika w tryb menu serwisowego, w którym jest m. in. informacja o liczbie przepracowanych godzin urządzenia - było już chyba nie raz na tym forum.
 
Ostatnia edycja:

Jary111

New member
Dzięki za info.

Słychać to buczenie najbardziej z tyłu. Zauważyłem też, że zmienia się ono w zależności od jasności wyświetlanego obrazu (im jaśniej tym intensywniej) co jest zgodne z tym o czym pisałeś powyżej.

Faktycznie ten tryb serwisowy włącza się tak jak napisałeś

pozdrawiam,
 

mstomek

New member
Usb

Witam wszystkich !
Od kilku tygodni odwiedzam portal HDTV i forum, jednak do tej pory tylko czytałem posty i planowałem zakup TV.
Wszystko przemawia za PY85, jest tylko jedno ale. Nie mogę się doszukać informacji czy w PY85 jest wejście USB. Jeżeli rzeczywiście nie ma USB to jest to moim zdaniem duży minus dla Panasonica
 

serce

New member
Porównanie

Witam,porównywał ktoś ten tv z samsung 656 :hmm:?
W teście zagranicznym wyszedł lepiej samsung i nie wiem na co się zdecydować.Marka lepsza Panasonic jednak Samsung tym tv mnie wgniótł,pozdrawiam i odpiszcie.
 

popmart

New member
ja po wielu przemyśleniach i oglądaniu tych modeli w sklepie wybrałem 50" Samsunga 656 ;) a już prawie zamawiałem PY85 42" i powiem szczerze 50" to jes niezły bajer w stosunku do 42" panasa ;)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
serce napisał:
Witam,porównywał ktoś ten tv z samsung 656 :hmm:?
Porównywałem. PS50A656 nie powalił mnie na kolana na sygnale HD (nie full) - był ciemniejszy niż PS50A451. Za to nie miał problemów z aliasingiem w czasie ruchu jak PY85 (widoczny co prawda z odległości jednego metra, ale zawsze). Moje typy (tv kupuję za jakieś 2 tygodnie):
1) PS50A551 (cena, full hd) lub PS50A451 (cena, hd ready, ale jaśniejszy)
2) PS50A656 - wygląd, 1kPLN więcej niż pkt. 1
3) TH42PY85
 

serce

New member
Ten niższy model samsunga odpada bo jak dobrze pamiętam był bez 100hz a dla mnie to ważna rzecz.
Popmart,widzę że tv posiadasz,nie dało by się jakiś screenów z sd meczu jakiegoś,laptop oraz ps3 :eek:k:?

Porównywałem parę tv i samsung ładnie wypadł jednak sprawdzałem laptopa a jedni piszą że ma problemy inni nie więc już sam nie wiem.
Pasuje mi ten tv bo więcej cali + kasa w portfelu a chce sobie jeszcze jakieś kino domowe sprawić.

Czy ten samsung nada się do:
ps3(dvd,br,gry)
sd(mecze,filmy,ogólnie kanały,n)
full hd(wszystko full hd z n)

czasem laptop

Bardzo proszę osoby,które używają do w/w rzeczy samsunga/panasa:krol:
 
Ostatnia edycja:

espaniol

New member
serce ..sorrki pilna sprawa

;) Mam problem czy TH-42PY85, czy wybrać raczej TH-42PY80. ...w czym zasadnicza roznica ?ale prosze o very szybka odpowiedz bo do 10 rano sie umowilem ze podam zamowienie na ktorys z tych modeli...plisu..i jeszcze jedno czy odleglosc 3-3,5 nie bedzie za mala do 42" prosze o podpowiedz serdecznie pozdrawiam:roll:
 

popmart

New member
wrażenia z samsunga PS50a656 opisałem w odpowiednim miejscu

a robienie zdięć telewizorom aparatem fotograficznym (jestem fotografem half-profi) uważam za czysty idiotyzm może ktoś określi jak aparat zmierzy światło i WB w takim wypadku .... czysta loteria ... jedynym w miare sensownym zdięciem jest robienie np 2 modeli na raz ... inaczej jest to kompletnie pozbawione imo sensu.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
no bez przesady, można przecież pokazać jak tv komponuje sie w pokoju ;)

Pozatym można też pstryknąć coś na stop-klatce przy manualnych ustawieniach;)
 

jacky-x

New member
@serce
Ja juz mam od jakiegoś czasu A656, czekałem na panasa 800-tke, ale miałem w międzyczasie okazję porównac bezpośrednio panasa 80,85-tkę i A656 i po porównaniu zamówiłem samsunga. Co do meczów w SD ( na n-ce będziesz miał sporo meczów w HD) to powiem tak, najwięcej zalezy od nadawcy, nawet na TVP2 jest róznica w jakości z poszczególnych meczy, choć nie ma rewelacji (szczególnie z dalszych kamer) i żaden tv z "pustego nie naleje" jaki by nie był. Mógłbym napisać, że obraz jest dobry i może ktoś tak napisze, ale mam tez porównanie np: z meczami (bo to główne moje "danie") nadawanymi w SD np: na ZDF i wtedy jaką notę musiałbym wystawic tym relacjom? rewelacja, kapitalna itp a jest jeszcze HD i brakło by mi skali stąd taka ocena. Mecze ogólnie są wymagające co jakosci, w porównaniu do innych programów. Ogólnie mecze z głównych kanałów wyglądaja tak:
TVP - przeciętnie
ZDF, ARD - bardzo dobry
Kanały HD np: C+, Al jazeera HD (mecze z olimpiady) -rewelacja.
DVD - na razie "zwykłe" tylko po kabelku Component jakość bardzo dobra z plusem. Pozdr

Jesli wydawał by sie za ciemny jak pisze kolega, tomoze dlatego że standardowo jaśnosć ma ustwione bardzo nisko i mozna sporo go podciągnąć (dodatkowo także podświetlanie i inne parametry, wg uznania, a ma sporo mozliwości własnych ustawień, więcej jak w panasonicu). Pozdr
 
Ostatnia edycja:
Do góry