Panasonic PY85

valcat

New member
sanchopan napisał:
A czemu nie chcesz przez DVI/HDMI, skoro jest o niebo lepszy obraz?

Właśnie już chcę DVI/HDMI. Wytłumaczyliście mi że tak jest lepiej i już właśnie taki kabel wybrałem. Zaraz dam komuś zarobić na allegro.
Jeszcze raz dzieki sancho.
 

jedrek_125

New member
za 8 m kabla hdmi zaplaci niezła kase no i pytanie , czy musi byc taka długość :)? a pogorszenie obrazu po d-sub jest oczywiste jesli obnizasz rozdzielczosc :)
 

valcat

New member
jedrek_125 napisał:
za 8 m kabla hdmi zaplaci niezła kase no i pytanie , czy musi byc taka długość :)?

Niestety musi tak być bo w takiej odlegośći (oczywiscie pod listwami po scianach ) mam komputer. Ale i tak musze kupic 10 m bo 8- metrowych nie robia (chyba). Robia natomiast 7,5 m ale to troszke za malo (pech). Jesli chodzi o cene to tragedii nie ma bo za 100 zl to juz jest b. dobry kabel.
 

jedrek_125

New member
Ostatnia edycja:

valcat

New member
A zerknij na ten. Co o nim sądzisz? :

allegro.pl/item410962721_kabel_hdmi_dvi_prolink_exclusive_10m_wawa

Nie pozwalają mi jeszcze wklejac linków wiec dopisz na koncu w przeglądarce .html
 

canaris

New member
Szanowni Forumowicze,

znalazłem Panasa 46PY85 w sklpeie internetowym hoopla w dobrej cenie, bo 5300 zł z przesyłką kurierm,
mam jednak pewne "opory" przed kupieniem tak drogiego i dużego przedmiotu via Internet,
czy ktos może kupował coś w tym sklepie?
Bardzo też obawiam sie transportu, wozi to UPS, ale wiadomo jak firmy kurierskie traktują przesyłki, czasem są rzucane...
kilka lat temu wypożyczalismy na konferencję plazmę z Wa-wy.
I całe szczęście że nas uprzedzono aby nie kwitować odbioru przed sprawdzeniem paczki, cały ekran był popękany, inaczej byśmy popłyneli na kupękasy (zwłaszcza wtedy)
Wić jeszcze pytanie o Wasze doswiadczenia z transportem i odbiorem TV dostarczsnym przez firmy kurierskie, jak to się odbywało.

Z góry dziekuje za odpowiedzi, mam nadziję wreszcie dołączyć do Waszego rona posiadaczy PANASA,
 

jedrek_125

New member
valcat napisał:
A zerknij na ten. Co o nim sądzisz? :

allegro.pl/item410962721_kabel_hdmi_dvi_prolink_exclusive_10m_wawa

Nie pozwalają mi jeszcze wklejac linków wiec dopisz na koncu w przeglądarce .html

Zzwykly kabel , dobry do zwyklych zastosowan , ale zauwaz ze nie posiada juz certyfikatu hdmi 1.3 tak wiec przy takiej dlugosci idealnego orazu juz nie otrzymasz
 

jedrek_125

New member
tylko nie przesadzaj :) , te z moich linkow są juz naprawde dobre :)
i jak zamowisz w tym sklepie , to szybko bedziesz mial - sprawnie obsluguja , a co wazniejsze dobre ceny maja .
 
Ostatnia edycja:

valcat

New member
canaris@

Śmiało bierz. Też w taki sposób kupiłem. W innym sklepie ale kurier to kurier. Powyżej 20 kilogramów przewożą innymi samochodami niż dokumenty i małe pierdoły. Mają zawsze napisane "ostrożnie". Mój kurier wiedział nawet jaki model mi przywiózł. Miał go ładnie przywiązanego do ściany busa.
Ale wiesz że w każdej społeczności (wśród opiekunów do dzieci pedofil a wśród plicjantów złodziej - w tym przypadku społeczności kurierskiej) znajdzie się czarna owca i może skopać Twój TV. Ale zawsze przy kurierze ogląda sie sprzet. Moj czekał 20 minut. Obejrzałem, podłączyłem i wypuściłem gościa z domu.
Reasumując śmiało kupuj w sklepie internetowym - dużo taniej a gwarancja identyczna jak w sklepie za rogiem.
 
Ostatnia edycja:

valcat

New member
jedrek_125 napisał:
tylko nie przesadzaj :) , te z moich linkow są juz naprawde dobre :)
i jak zamowisz w tym sklepie , to szybko bedziesz mial - sprawnie obsluguja , a co wazniejsze dobre ceny maja .

Wiem wiem kupiłem u nich component 1.8 m. Super firma.
 

sanchopan

Banned
jedrek_125 napisał:
za 8 m kabla hdmi zaplaci niezła kase no i pytanie , czy musi byc taka długość :)? a pogorszenie obrazu po d-sub jest oczywiste jesli obnizasz rozdzielczosc :)

Na D-Sub obraz będzie gorszy od HDMI na KAŻDEJ rozdzielczości, bo to sygnał analogowy, przetwarzany z powrotem przez TV na cyfrowy.
 

sanchopan

Banned
Racja: HDMI przeważa wyraźnie nad D-Sub - natomiast co do wcześniejszego postu to - nie: nie chodzi o to, że obniża się jakość, bo obniża się rozdzielczość.
Jakość drastycznie obniża się, bo to całkiem INNY, przetworzony podwójnie sygnał! Więc jest gorsza nawet bez zmiany rozdzielczości. A kwestia tej zmiany, to zupełnie inna, DRUGA sprawa.
 
Ostatnia edycja:

robertw3d

New member
Z tą jakością, to nie przesadzajcie w drugą stronę :) VGA przy zachowaniu odpowiednich przetworników i przewodów daje bardzo dobry obraz. Tak naprawdę, to mając obok siebie dobrze dostrojony monitor podłączony przez VGA i DVI nie zobaczysz różnicy w jakości.
Tak naprawdę, to DVI ma (miało) nawet więcej ograniczeń - używając przewodu VGA można(było?) uzyskać znacznie większe rozdzielczości :)
 

sanchopan

Banned
Taaa.... problem w tym, że tak dobrych przetworników, żeby obraz na D-Sub był choć "bardzo podobny" jakościowo do HDMI raczej mało który TV ma.
A jak ktoś nie widzi różnicy pomiędzy tymi wejściami, niech weźmie jakiś monitor LCD z 2 wejściami i podłączy do kompa i porówna sobie...
A jak ktoś nie widzi różnicy, to nie wiem... okulista albo coś... - trudno.:-D Niektórzy nie widzą auta w biały dzień w centrum miasta bez świateł a łudzą się, że jak ten "się oświeci", to nagle go zobaczą. Ale jak ktoś jest ślepy to i koguty policyjne nie pomogą...:mrgreen:
 

GSJP

New member
witam. Od jakiegos miesiaca jestem właścicelem PY85 i mam jedno, acz zasadnicze pytanie. Czy mozna jakos ustawic ten tv żeby był w stanie odtworzyć na glosnikach tv dzwięk DD 2.0 podawany mu po HDMI?
 
Do góry