Panasonic PY85

Pikus

New member
jedrek_125 napisał:
Nie to nie jest normalne , przekaz HD powinien być plynny , funkcja IFC doskonale sprawdza sie w połaczeniu z blue-ray natomiast w normalnych przekazach właczenie tej funkcji skutkuje własnie skakaniem szybkich obiektow w ruchu takich jak pilka etc..

[/URL]

Caly czas sie wacham co zrobic. Mam telewizje cyfrowa aster. Programy SD zazwyczaj dobrze odbieraja, nic nie przeskakuje. Dziwne jest ze np Discovery HD tez dziala super. Najwieksze problemy wystepuja przy ogladaniu filmow na C+ HD, oraz z DVD (obecnie jeszcze odtwarzam na xboxie). W niektorych scenach, najczesciej gdy ruch wykonuje kamera krawedzie strasznie skacza - tak jakby nie "nadazaly" z przesuwaniem. Wlaczenie IFC w 100% eliminuje ten problem.
Sport z kolei dziala super bez IFC.

Efekty wystepujace u mnie zupelnie odbiegaja, od tego co wyczytalem na forum. Praktycznie wszyscy narzakaja i zalecaja wylaczenie IFC, ja wtedy nie moge patrzec na obraz.

Obawiam sie troche wzywac serwis, jeszcze przyjada popukaja sie w glowe i pojada... moze jestem zbyt wyczulony ?

Moze problem stanowi zbyt mala odleglosc od ekranu ? TV ma 42 cale a ja ogladam z odleglosci 1.6m .

Innym problemem jest to, ze np po filmie, gdy bardzo szybko przelatuja czasami napisy, sa tak rozmyte ze ciezko jest przeczytac. ( dobrze to widac po serialu "swiat wedlug bundych" ).


Myslicie ze mam uszkodzony egzemplarz?
 
Ostatnia edycja:

limanowm

New member
Właśnie się zastanawiam od kilku dni nad zakupem tego TH-42PY85p za 3.999zł w 123Market.pl.

W związku z tym ma pytanie. Chciałbym od czasu do czasu wykorzystywać ten TV jako monitor w rozdzielczości 1920x1080 po HDMI. Żeby zobaczyć jak toto będzie działać wziąłem laptopa z dobrą grafą i wyjściem DVI-D, kupiłem kabel DVI-D->HDMI i podpiąłem ten cały złom do TH-42PY85 w sklepie. Niestety nie udało mi się uzyskać dobrego obrazu - był albo za duży albo mały albo nieczytelny. Później próbowałem też uzyskać jakiś przyzwoity obraz przez D-SUB ale bez sukcesu. Teraz doczytałem w ściągniętej z forum instrukcji, że przy podłączeniu cabelkiem D-DSUB - D-SUB można sobie jeszcze w menu TV poustawiać coś i poprzesuwać więc pewnie następnym razem spróbuję nie ograniczać się tylko do wyboru źródła sygnału (PC).

Ale co z tym podłączeniem przez DVI-D -> HDMI?

Co zrobić żeby Panas był łaskaw pokazać obraz w rozdziałce 1920x1080?
 

jaro1009

New member
wiatraki PY 85

Witam mam pytanie do posiadzczy tych plazm (którzy mają ją dłużej niz kilka dni):|?

Czy po tym dłuższym okresie użytkowania nadal nie słychać wiatraków z tyłu,
czy może z upływem czasu i kurzu są już słyszalne.Pozdrawiam
 

sanchopan

Banned
Po ok. 6000 godzin i blisko 2 latach użytkowania w pv60 wiatraki były dalej podobnie (niewiele) słyszalne co na początku. Ale co kilka tygodni traktowałem je sprężonym powietrzem (kurzą się dość).
Co do podpinania kompa też zauważyłem taką regułę, niestety, odniosę się tutaj akurat również do pv60: nie wiedzieć czemu obraz był jakiś taki rozmazany - nie nadający się do wielu zastosowań. Dziwne. Tym bardziej, że na Pioneerze, też nie fullHD - miodzio.
Może Panasonic nie bierze poważnie użytkowników komputerów w kontekście ekranów plazmowych?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jedrek_125

New member
limanowm napisał:
Właśnie się zastanawiam od kilku dni nad zakupem tego TH-42PY85p za 3.999zł w 123Market.pl.

W związku z tym ma pytanie. Chciałbym od czasu do czasu wykorzystywać ten TV jako monitor w rozdzielczości 1920x1080 po HDMI. Żeby zobaczyć jak toto będzie działać wziąłem laptopa z dobrą grafą i wyjściem DVI-D, kupiłem kabel DVI-D->HDMI i podpiąłem ten cały złom do TH-42PY85 w sklepie. Niestety nie udało mi się uzyskać dobrego obrazu - był albo za duży albo mały albo nieczytelny. Później próbowałem też uzyskać jakiś przyzwoity obraz przez D-SUB ale bez sukcesu. Teraz doczytałem w ściągniętej z forum instrukcji, że przy podłączeniu cabelkiem D-DSUB - D-SUB można sobie jeszcze w menu TV poustawiać coś i poprzesuwać więc pewnie następnym razem spróbuję nie ograniczać się tylko do wyboru źródła sygnału (PC).

Ale co z tym podłączeniem przez DVI-D -> HDMI?

Co zrobić żeby Panas był łaskaw pokazać obraz w rozdziałce 1920x1080?
=========================================================
Kwestia gniazd hdmi , kompa mozna podlaczac dvi-hdmi tylko pod hdmi1 lub 3, nr 2 nie przewiduje takiej mozliwosci , wiec jelsi sie poprawnie podlaczy powinno byc wszysko ok .
 

limanowm

New member
Komputer był podłączony do gniazda z lewej strony TV a to jest HDMI 3 o ile się nie mylę. :confused:
Kabel ma wtyk DVI-D Single Link (18+1).
Może to problem "genuine" MS Windows Vista?
 
Ostatnia edycja:

Nordell

New member
Ja podłączyłem komputer do 42py85 bez problemów. Na początku byłem zszokowany bo obraz był fatalny... czcionka jakby wyprana nierówna i nieczytelna.

Trochę pogrzebałem i ustawiłem proporcje na 16:9 oraz wyłączyłem w menu>ustawienia parametr Powierzchnia obrazu. Obraz nabrał wyrazistości. Postaram się zrobić wieczorem jakieś zdjęcia wraz z porównaniem jak może to źle wyglądać.
 

sanchopan

Banned
Nordell napisał:
Ja podłączyłem komputer do 42py85 bez problemów. Na początku byłem zszokowany bo obraz był fatalny... czcionka jakby wyprana nierówna i nieczytelna.

Trochę pogrzebałem i ustawiłem proporcje na 16:9 oraz wyłączyłem w menu>ustawienia parametr Powierzchnia obrazu. Obraz nabrał wyrazistości. Postaram się zrobić wieczorem jakieś zdjęcia wraz z porównaniem jak może to źle wyglądać.

Pisząc o jakości zakładam automatycznie, że użytkownik podłączający kompa do tv NIE ustawia rozdzielczości 4:3 tylko 16:9(10) i rozdzielczość natywną (ekranu). Bo jak robi inaczej, to sam sobie źle faktycznie robi...
 

sfinks_23

New member
Cena PY85

Wcale nie. Też widziałem na ceneo, że w tym sklepie jest po 3999 PLN, ale na stronę samego sklepu nie wchodziłem - nie chciałem się denerwować:), bo 2 tygodnie wcześniej kupiłem trochę drożej.

Teraz jest cena 3899 PLN ale w innym sklepie.
 

limanowm

New member
Co do ceny w 123rtv.pl to faktycznie taka była pokazywana.
Pisałem do nich w tej sprawie - odpowiedzieli mi dzisiaj mailem, że mieli tylko kilka sztuk w promocyjnej cenie 3999zł.
Każdy sobie może to sam zinterpretować.



Nordell, Dzięki za info. Będę wdzięczny za fotki. Spróbuję zastosować tę poradę w niedzielę rano w sklepie - bo wtedy jest najmniejszy ruch. :eek:k:


Sanchopan, "użytkownik" (tzn. ja) się nie znać na telewisiorkach i podłączać na razie na tzw. "pałę" czyli generalnie nic nie ustawiać oprócz źródło sygnału bo liczyć na to, że telewisiorek sam będzie już wiedział co dalej. :grin:
Nikt "użytkownikowi" nie pomaga a już na pewno nie ekspedienci bo Ci wiedzą jeszcze mniej niż "użytkownik".
Teraz "użytkownik" już wie ciut więcej i będzie chciał to wypróbować. :grin:

"dziękować, dziękować ..." :grin:
 
Ostatnia edycja:

xxxxxx

New member
Niech żyje Oskar

Ten oskarmedia to robi bardzo dobrą robotę
ceny 4500-5800 a on 3900(i już się reszta sprzedających poci)
oni 4000-4500 a on 2999,99 (reszta w strachu)
To cóż że towaru faktycznie nie sprzedaje ale we wszystkich porównywarkach cenowych jest na pierwszym miejscu.To jest taki "chłit marketingowy"(Coraz więcej sklepów się na nim wzoruje)
 
Ostatnia edycja:

Nordell

New member
Jak może źle wyglądać obraz z PC po kablu DVI-HDMI:

sanchopan napisał:
Pisząc o jakości zakładam automatycznie, że użytkownik podłączający kompa do tv NIE ustawia rozdzielczości 4:3 tylko 16:9(10) i rozdzielczość natywną (ekranu). Bo jak robi inaczej, to sam sobie źle faktycznie robi...
Nie każdy wie, jak to faktycznie na początku ustawić. Sam przy pierwszym podłączaniu PC do TV miałem taki obraz:

IMG_6853_cap_small.jpg

A po wprowadzeniu kilku poprawek w ustawieniach obraz jest taki:
IMG_6849_cap_small.jpg
 
Do góry