Panasonic PY85

jedrek_125

New member
Miło mi to słyszeć :)
do decycji pozostaja jeszcze dwa rodz :

1 Bowers & Wilkins 684 - kolumny podłogowe (para) 3898.00 PLN
2 KEF Q5 (para 2699.00 PLN)
Oczywiscie reszta po kolei , w miare odkladania sie dochodow :)

Ciekawe ktore wyjscie lepsze wg. Ciebie Arts ?
Ps informacja dla ,,USZY,, co do dzwieku i obrazu recepta jest taka :

Wejść w setup dekodera i dalej :
ustawienia - PIN - TELEWIZOR - DOLBY DIGITAL ustawić w opcji "WYŁ". Zatwierdzić "OK"
Wcisnąć niebieski przycisk "n" na pilocie.
Następnie przyciskiem "RES" na dekoderze ustawić rozdzielczość 1080.
Wcisnąć przycisk "RES" i i trzymać wciśnięty aż ukaże cię napis HDMI.
I to wszystko :) pozdro
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
No cóż. Powyższe typy są pozycjonowane wyżej od Conceptów. Ich odpowiednikiem byłby Dali Ikon. Jednak z tego co wiem, KEF grają podbnie do Conceptów, tyle że pewnie trochę lepiej.

ArtS :)
 

uszy

New member
jedrek_125 napisał:
Ps informacja dla ,,USZY,, co do dzwieku i obrazu recepta jest taka... :

Dzięki, przetestuję.
Wczoraj (w zasadzie to już dzisiaj było, bo po północy) dodzwoniłem się w końcu na infolinię n. Pani powiedziała, że n wykorzystuje protokół HDCP w wersji 1.1. Jeśli telewizor (lub inne urządzenie po drodze) ma inną, mogą występować "zakłócenia".
Jedynym lekarstwem jest "oszukanie" sprzętu i włączanie go w odpowiedniej kolejności. Jeśli nie pomoże, należy użyć kabla component.
Powiedziała ponadto, że, cytuję: "Nawet amerykańskie telewizory mają podobne problemy." To podobało mi się najbardziej. :)
 

uszy

New member
jedrek_125, Twój algorytm niestety nie działa.
Jak tylko mój amplituner jest urządzeniem pośredniczącym między wyjściem HDMI tunera n-ki a wejściem HDMI telewizora, mam kłopoty z natychmiastowym niezakłóconym odbiorem telewizji. Muszę wówczas kombinować z kolejnością włączania urządzeń. Najgorsze jest to, że odkryłem, iż nie ma jasno określonej reguły co do kolejności. Raz zadziała, kiedy jako pierwszy włączę wzmacniacz, innym razem, kiedy tuner n. Kiedy sprzęt pozostawię samemu sobie, w końcu (po minucie - dwóch - trzech) system sam się "dostroi" i odbiera telewizję z tunera poprawnie.

Trochę mnie to wkurza, bo naprawdę wydałem niemałą kwotę pieniędzy na cały swój sprzęt i liczyłem na to, że tej klasy urządzenia tak markowych producentów będą ze sobą "gadały" bez problemu. Okazuje się jednak, że nie do końca tak jest. Wówczas albo czekam aż urządzenia się w końcu dogadają, co niestety trwa czas jakiś liczony w minutach, albo bawię się pilotami i wyłączam na chwilę jedno z urządzeń, by po paru sekundach włączyć je z powrotem. Takie zabawy, jak wiadomo, za dobrze nie robią urządzeniom elektronicznym.
Dlatego, żeby to wyeliminować, chyba przejdę na kabel component pomiędzy tunerem a wzmacniaczem, ale wówczas będę się musiał jeszcze zaopatrzeć w dodatkowy kabel światłowodowy do przesłania cyfrowego dźwięku z tunera do wzmacniacza.
 

jedrek_125

New member
No to faktycznie dziwna sprawa , chociaz skoro jak mowisz ,,ostatecznie,, sie dogaduja , to moze bym nie robil zamieszania :) chociaz rozumiem Twoje rozgoryczenie :) tez nie lubie jak cos nie dziala od razu i poprwnie , ja bym jeszcze skontaktowal sie z serwisem yamahy i pociagnal ten problem , bo moze wina lezy po stronie sprzetu ? Ostatecznie to nie jest ..normalny objaw,,

Ps może Kiki coś poradzi ?:) moze dysponuje sprzetem i potrafi ,,rozgryść ,, problem ?:) , osobiście bardziej bym sie skłaniał do nekania :) serwisu jamahy :) niech pogłówkuja dlaczego ich produkt ma problemy z ,,komunikacja ,, ?:)
tym bardziej ,ze tuner N-ki w polączeniu z tv dziala bez zarzutu . mam ten sam tv co Ty i N-ke :)
Tak ,,pod skóra ,, czuje ,że moze Ciebie czekac wymiana ampli :(
zresztą nich sie martwi serwis , sprzet powinien dzialać i już :)
A poza tym opcja z kablem komponentowym i cyfrowym do dzwieku może i jest wyjsciem ,ale to jest ,,opcja,, którą wcale niekoniecznie musisz używać a w takiej sytuacji jestes nawet przymuszany , wiec uwazam to za sytuacje niedopuszczalną . Po to wymyslono interfejs hdmi ,zeby własnie pozbywac sie nadmiaru kabli , za to miedzy innymi płacisz wieksze pieniadze i sprzet nazywa sie ,,topowy ,, :)
 
Ostatnia edycja:

uszy

New member
Arts, nie, nie idzie. Gdy wzmacniacz jest wyłączony, na TV nie ma obrazu (ani nie słychać dzwięku z zewnętrznych kolumn, ale to oczywiste).
 

ArtS007

New member
Bez reklam
No i jak to jest bez sensu pomyślane. Obecnie mam DVD podłaczone przewodem HDMI z telewizorem oraz koaksjalem z amplitunerem. Niestety, gdy już nabędę kiedyś BD, jedynym cyfrowym połączeniemzdolnym do przesłania sygnału wielokanałowego HD będzie HDMI. Czyli, aby obejrzeć wiadomości będę musiał uruchamiać jeszcze amplituner. Kto to wymyślił? Pozostanie chyba alternatywne podłączenie komponentem + chinchami.

ArtS :)
 

sanchopan

Banned
No tak, ale... w czym problem, zakładając, że ten tuner MAMY?:roll:
Ja jak oglądam wiadomości czy COKOLWIEK, to uruchamiam:
- tv,
- tuner sat,
- amplituner,
- subwoofer.
A wszystko to jednym guzikiem Logitech Harmony.
Bez tego (ostatniego) ustrojstwa to rzeczywiście męczarnia.:grin:
 

uszy

New member
sanchopan napisał:
No tak, ale... w czym problem, zakładając, że ten tuner MAMY?:roll:
Myślę, że ArtS-owi chodziło o zużycie energii na zasilenie wzmacniacza (i w konsekwencji zwiększone opłaty za pobór energii, zanieczyszczenie środowiska, efekt cieplarniany, zmieny klimatyczne i cały szereg innych następstw wywołanych wymienionymi).
 

sanchopan

Banned
Nie wiem, może - ale wtedy IMO to dziwne.
Amplituner podczas zwykłego, niegłośnego słuchania wiadomości zużywa niewiele większą ilość energii jak zgłośniony wzmacniacz wbudowany w tv.
IMHO chodziło raczej o włączanie kolejnego urządzenia, kolejny pilot, przełączanie wejść itd.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Miałem na myśli raczej wygodę. Nie lubię włączać urządzeń, których w danym momencie nie używam. Pobór energii jest sprawą wtórną, choć nie bez znaczenia. Moim zdaniem takie rozwiązanie to nieporozumienie. Na szczęście, gdy będę oglądał film z płyty, to na pewno nie omieszkam pamiętać o włączeniu o amplitunera. :)

Sancho, masz subwoofer na pilota?

ArtS :)
 

sanchopan

Banned
Nie, nie mam subowoofera na pilota, ale... jakoś go trzeba włączyć.
To radzę sobie inaczej - ale też to pilot "włącza" subwoofer (poprzez amplituner).
Generalnie dopóki nie zainwestowałem w Harmony (to już 3-ci z kolei pilot tej linii), to samo włączenie wszystkie trwaaaaało i trwało... przyciskanie, szukanie pilotów, bałagan na stole itd.
Także polecam - nawet najtańszą odmianą Harmony (aktualnie mam One - ten z reklamy tv): spełni swoją funkcję wyśmienicie. Inna sprawa, że w Panasach w debilny sposób działa przełączanie pomiędzy wejściami AV i trzeba czasami tutaj posiedzieć przy konfiguracji pilota - ale potem już działa :)
 

marek206

Klub HDTV.com.pl
vip
ArtS007 napisał:
Miałem na myśli raczej wygodę. Nie lubię włączać urządzeń, których w danym momencie nie używam. Pobór energii jest sprawą wtórną, choć nie bez znaczenia. Moim zdaniem takie rozwiązanie to nieporozumienie. Na szczęście, gdy będę oglądał film z płyty, to na pewno nie omieszkam pamiętać o włączeniu o amplitunera. :)

Sancho, masz subwoofer na pilota?

ArtS :)
Zgadzam sie z tym całkowicie,osobiście pare dni temu kupiłem 42PY-80 podłączoną mam N-ke przewodem hdmi,dvd przez komponent,jeśli chodzi o dżwięk,to N-ke do amplitunera optykiem ale i również do telewizora cinczami,żeby nie musiec załączac amplitunera kiedy chce oglądac wiadomości,a dżwięk z dvd optykiem.Zrobiłem próbe i puściłem film dvd przez nowe połączenie komponent,szczęka mi opadła z jak najbardziej pozytywnego wrażenia.Telewizorek wspaniały,wzornictwo bardzo ładne,obraz HD z N-ki wspaniały, w przyszłości jak kupie BR. to będzie dopiero odlot.
 

lelog

New member
czas zmiany kanałów

ciekawy jestem, ile trwa zmiana kanałów - lubię czasem poskakać po kanałach. mam m.in. lcd sharp'a i tam zmiana kanału na kanał trwa wieczność (2 sek.)
 
Do góry