Panasonic PY85

lelog

New member
czy ktoś ma wiedzę, czy ten sprzęt jest lepszy/gorszy od "lepszych" wersji lcd sony (np. seria X) - i dlaczego, pod jakim względem lepszy/gorszy
 

sanchopan

Banned
Do tych co myślą o Bluerayu: mam od niedawna i jest to... niebezpieczne:mrgreen: Ściślej mówiąc po 1-2 godz. oglądania BR-a, nawet dobry obraz DVD wydaje się jakiś... rozmazany i brzydki.:grin: :hmm: :grin:
Do dobrego człowiek się szybko przyzwyczaja, a obecny tv to nawet nie fullHD, bo tylko 1366.... marki innej co prawda niż wątek, ale wcale nie gorszej.;)
 

Pikus

New member
Czy to normalne ze bez wlaczonej funkcji "Intelligent Frame Creation" przy ogladaniu obrazu glownie HD z platformy cyfrowej, krawedzie obiektow lekko "przeskakuja" przy prawie kazdym ruchu obrazu?

Wlaczenie tej funkcji rozwiazuje problem, ale ma tez kilka minusow. Obiekty statyczne - jak np. logo stacji, podczas szybkiego ruchu sie rozmazuja, a przy ciemnych kolorach widac delikatnie paski poprzeczne na calym ekranie :(


I jeszcze jedno pytanie. Czy mozna cos zrobic aby podczas wlaczonego "sniegu" na ekranie telewizor sam sie nie wylaczal po kilku minutach?
 
Ostatnia edycja:

jedrek_125

New member
Nie to nie jest normalne , przekaz HD powinien być plynny , funkcja IFC doskonale sprawdza sie w połaczeniu z blue-ray natomiast w normalnych przekazach właczenie tej funkcji skutkuje własnie skakaniem szybkich obiektow w ruchu takich jak pilka etc..

lelog napisał:
czy ktoś ma wiedzę, czy ten sprzęt jest lepszy/gorszy od "lepszych" wersji lcd sony (np. seria X) - i dlaczego, pod jakim względem lepszy/gorszy
------------------------------------------------------------
zadajesz ,,odwieczne ,, pytanie co lepsze lcd czy plazma . brak jest jednoznacznej odpowiedzi , wszystko zalezy od indywidualnych preferencji.
Nie mniej jednak od momentu kiedy plazmy osiagnely poziom rozdzielczosci
1080 oraz uporaly sie z tzw. wypalaniem , wiekszosc uzytkownikow stwierdza i jest to potwierdzone faktami , ze plazma daje wierniejszy obraz , bardziej naturalny i zblizony do rzeczywistosci ,nie mowiac juz o uzyskiwaniu czerni.
Oczywiscie w serii X sonego sa juz zawarte bardzo zaawansowane technologie ktorych zadaniem jest minimalizowanie ograniczen wynikajacych z samej tecnologii LCD ,ale nie mniej jednak ta wlasnie technologia powstala z mysla o wyswietlaniu obrazow statycznych a nie TV , w zwiazku z tym cala para idzie w gwizdek likwidowania niedomagan technologii a nie jej rozwijania :), w przypadku plazm sytuacja jets dokladnie odwrotna , to rozwoj tej technologi pozwala obecnie na jakosc HD i wyswietlanie ,,bez opoznien ,, A tak w ogole to moim zdaniem zeby tv lcd osiagnal poziom jakjosci obrazu plazmy musi zaangazowac tyle nowoczesnej elektroniki ,ze kosztuje dwa razy tyle . wiec odpowiedz jest prosta :)Ale to oczywiscie jest moje zdanie
Warto abys poczytal :) http://plazma-lcd-fakty.pl/start.php
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

fibi

New member
Panowie pomocy!
Kupiłem kilka dni temu plazmę PY85p. Oglądam siatkarskie mecze polaków na igrzyskach, nasi mają czerwone stroje, na przejściu między czerwonym a innymi kolorami pojawiają się kwadraty, nie da się oglądać meczu. Dzieje się to zarówno na szybkim ruchu jak i przy ujęciach statycznych.
 

fibi

New member
póki co to zauważyłem na jedynce i dwójce w czasie meczy. W panice strzelam po innych kanałach i czasem wydaje mi się, że widzę ale jednak nie. W opisywanych przypadkach (mecz z Niemcami i Egipcjanami) było to ewidentne uniemożliwiając oglądanie. Sam nie mam pojęcia czy to wina publicznej, mojej kablówki (upc analog), kabla antenowego czy jednak panasa.
 

Nordell

New member
Opisałeś to dość ogólnie ale to wygląda na wynik kompresji. Skoro tylko na TVP 1 i 2 problem ten się pojawia to raczej wynił bym nadawcę.
 

jedrek_125

New member
Dokładnie , to wynik kiepskiego sygnalu , nie spodziewaj sie rewelacji na kanalach tvp :) Jesli nic takiego sie nie dzieje kiedy odtwarzasz inne kanaly badz co wazniejsze dvd , to nie masz co sie martwic . A poza tym sprawdz w opcjach czy masz wylaczone IFC .
No i co wazniejsze , jesli chcesz miec super obraz postaraj sie jednak o jakies zrodlo tv cyfrowej :) bez tego ani rusz :)

Ps i szybko przeproś panasa - bo jeszcze sie obrazi :):)
 
Ostatnia edycja:

uszy

New member
jedrek_125 napisał:
nie spodziewaj sie rewelacji na kanalach tvp...
I tu, przynajmniej na czas igrzysk, pozwolę sobie się z Tobą nie zgodzić. Widziałeś kanał TVP HD (dostępny na kanale 12 w TNG n - nie wiem, czy także na innych platformach cyfrowych)? Śmiem twierdzić, że Eurosport HD jest gorszy.
Na TVP HD obraz jest tak idealny, że nawet na mojej "docieranej" nowej plazmie PY85, gdzie ustawienia wszystkich parametrów obrazu na razie mam na ok. 45-50%, odbiór jest tak idealny, że aż się nie chce wierzyć, że to z telewizji. Mam wrażenie, że oglądam spektakl na żywo.
Dźwięk, podobnie, bajka: DD5.1 w naprawdę dobrej jakości.
 

jedrek_125

New member
:) Nie sledziłes watku , nie mowimy tu o kanałach HD !!! , czasami warto sie cofnac o kilka wypowiedzi i nie ma nieporozumien :) kolega ktoremu radze , nie ma dostepu do tv cyfrowej , wiec cala Twoja uwaga nie dotyczy naszej rozmowy :) sory :)

Ps. co do jakosci tvp HD wszyscy zgodnie twierdza łacznie ze mną ,że ma jakość prawidłową :)
 
Ostatnia edycja:

sfinks_23

New member
Ostrość przy docieraniu

Czy podczas docierania ostrość też zmnijeszacie na < 50% czy to akurat nie ma wpływu na panel w początkowym okresie?

Pozdrawiam
 

GSJP

New member
Mam pytanie do właścicieli PY85 i n-ki. Gdzie ustawić w tv / dekoderze żeby w programach nadawanych w Dolby był dźwięk na samym tv bez włączania ampli. (wiem że na niektórych programach można dekoder przełączyć na stereo, ale są takie np. TVP1 które nadają tylko w dolby). Wiem że w setupie dekodera można przełączyć żeby konwertował audio z DD na stereo, ale wtedy nawet sygnał podawany na ampli światłowodem jest stereo. A moim celem jest dźwięk na ampli DD po światłowodzie i na TV podawany po HDMI - stereo.
Dzięki za info.
 

valcat

New member
Pc + 42py85

Cześć,
od 2 tygodni mam 42PY85. Ludzie nie straszcie innych wypalaniem, pasami lub innymi pierdołami. Telewizor jest tak wspaniały pod każdym względem że aż zapiera dech. Ustawiłem wszystko na 50 % w trybie kinowym. Obraz bajka.
Przy okazji mam pytanie do fachowców:
w PC mam wolne wyjscie DVI. W TV jest jeszcze wolne HDMI oraz przeznaczone do PC wejscie D-Sub (VGA). Jak lepiej podłączyć kompa: DVI-HDMI czy DVI-D-Sub (VGA) żeby było poprostu jak najlepiej (odległość 8 metrów)
Z góry dzieki za odpowiedz.
Jeszcze raz dodam telewizor wspaniały.
 

jedrek_125

New member
Jesli masz wyjscie z kompa dvi to zawsze lepiej podlaczac do tv przez hdmi , poniewaz wtedy komp pracuje jak zwykle dvd lub blue_ray , podlaczajac pod D-sub max .rozdzielczosc jaka mozesz uzyskac , czyli w trybie pc to jest bodajze juz nie pamietam ale 1366 X 768 , tak wiec bedzie to tylko HD ready :), ale jesli jak mowisz bedziesz ogladal tv z odleglosci 8 m , to wlasciwie zadna roznica , bo nawet full HD nie zauważysz :)
Ps chyba że to 8 m to pomyłka ??:)
 
Ostatnia edycja:

sanchopan

Banned
Rozdzielczość przez D-Sub to pikuś.
Gorzej, że sygnał jest o wiele bardziej przetwarzany (czytaj: pogarsza się) niż czysty cyfrowy przez DVI/HDMI.
 

valcat

New member
jedrek_125 napisał:
ale jesli jak mowisz bedziesz ogladal tv z odleglosci 8 m , to wlasciwie zadna roznica , bo nawet full HD nie zauważysz :)
Ps chyba że to 8 m to pomyłka ??:)

:) 8m to nie pomyłka ale chodziło mi o długość kabla. Moja wina bo napisałem odległość a powinno być długość:)

Wiec kabel mam już wybrany :
dzieki jedrek_125 i sanchopan

Pozdrawiam
 

sanchopan

Banned
Jak to ma być 8-metrowy kabel, to generalnie NIE MOŻESZ podłączyć przez D-Sub, bo mogą być zakłócenia a na pewno obraz będzie gorszy niż przez 2-3 m taki sam kabel.
A czemu nie chcesz przez DVI/HDMI, skoro jest o niebo lepszy obraz?
 
Do góry